Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно 3та рекламация на часовник
#1

Здравейте. Близък роднина има Касио Baby-G купуван за 330лв. Часоника е ползван 20 месеца остават още 4 . За използваното време имаше 3 рекламации за изпотяване под стъклото. Преди 3 седмици пак се появи конденз, и изгасна осветлението, след 2 дни спря тотално. В момента е в сервиз с 4то такава оплакване за конденз. 
Отворен е в сервиз и найстина е мръсен, но все пак затова са дадени такива пари за спортен часовник издържащ 100метра под вода(по гаранционна карта). 
Притеснява ни това,че ще го закърпят за момента и след 4 месеца като мине гаранцията пак ще има конденз или да спре. 
Преценете сами дали изобщо някога е отварян от снимката. 
Казаха ни по чат вайбър, че от мръсотия е спрял. Няма за какво друго да се хванат. 
Споделете вашето мнение и съвет как да постъпим.
Знам, че след 3та рекламация имаме право на замяна или връщане на сумата, ако нямат същия модел.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
Аксесоари
#2

Ами реално трябва да ти дадат нов. Не съм изобщо специалист, но се учудвам как е устоял на вода, а има такава мръсотия вътре. Проблемът с водо и прахоустойчивостта е, че никога не можеш да докажеш, че не си се гмурнал на по-дълбоко от допустимото, така че тези гаранции са и добри, но и относителни и точно тук могат да се хванат от сервиза. Но аз, на твое място, бих си искал нов или парите обратно.
Цитирай
#3

Не вземай часовника след ремонта, а си искай компенсация, защото вече имаш 3 ремонта.
Цитирай
#4

Не знам как да постъпите, но как по дяволите се е събрал този нанос? Количеството е все едно часовникът е седял в тиня в продължение на години...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#5

Прилича да е претърпял пожар. Ако дадат нов ще е истинско чудо.
Цитирай
#6

Да много е зле.
3тата рекламация беше началото на декември 2019.
Това наслагване няма как да стане за 2 месеца, ако е отварян.
Мъчат се да изкарат нас виновни за мръсотията, но снимката само доказва "качеството" на гуменото уплатнение или кофти сглобка.
Да е за 30лв от лъдъл да не ме е яд.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#7

Моето мнение е че преди да се занесе на ремонт трябва да се почисти добре.Часовника след като е водо устойчив е трябвало да се измие хубаво и подсуши а след като прониква влага вътре още при първото носене и не са подменили оплътненията втория път е трябвало да се повдигне въпрос какво са му правили че пак е същия проблема.Ако неможе да се поправи да се подмени с нов ако не го направят да се оплаче в КЗП . Но никога да не се носи кален и в такъв вид!
Цитирай
#8

От къде е взет часовника и защо още в началото не сте изискали нов.Аз ползвам също G-Shok нямам си на идея колко метра му дават но се къпя с него и под вода съм го тествал с налягане и две години не е мръднал.[Изображение: 0d1497ccb67b6553c865f70b97871505.jpg]

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#9

Като нищо е бил дефектен изначално, защото наистина е шокиращо какво има в него.
Цитирай
#10

Истината е че и аз ако го видя в този му вид и съм сервиз сигурно ще откажа гаранция. Нямам идея какво е претърпял но изглжда доста зле. Успех и дано успееш да се пребориш.
Цитирай
#11

Защо? Та нали трябва да е херметизиран? Щом няма външни белези за неоторизиран ремонт, гаранцията е валидна. А щом има влязла вода, значи е с фабричен дефект и трябва да се подмени, не би трябвало да му откажат гаранция. Отиди и се пробвай на замяна, ако не искат - веднага кзп докато още е в гаранция. И да ти направят отказа писмено, документа с тези снимки, гаранцията и отказа прикачваш към жалбата! Повече от 6 години ползвам джи шок къпя се с него и т.н и нищо му няма, с изключение на леко изтъркани надписи при копчетата - но пак се виждат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Това дали е само от вода? Такава мръсотия има по него.
Цитирай
#13

Часовника е носен 20 месеца активно и не е свалян от ръката. Също и силиконовата кайшка е предпоставка - спарва китката повече през лятото. Мисля си, че е бил дефектен от самото начало и всичката ежедневна мръсотия, вода от къпане и варовика се е набивала и наслагвала с времето под часовника.
3те предишни рекламации нищо не е правено. Вече при тази 4та е отворен, защото спря да работи. Пак казвам писаха ни по чат вайбър, че от мръсотия е спрял. Отговорихме по чата, че това не е наслагване от 2 месеца (3та рекламация 2019) и защо при приемно предавателните протоколи, нищо подобно не е писано, ако е отварян и констатирана мръсотия? Никакъв отговор.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
#14

Лошото че ще се опитат да те изцакат. Но не ти пречи да ги сплашиш с КЗП, може и да има ефект.
Цитирай
#15

По скоро от влагата киято е проникнала вътре, с течение на времето,и от изпотяване се получава. След като чавовника е водоустойчив не трябва да прониква влага. Най добре се консултирай с КЗП да видиш какво ще те посъветват. Не трябва да оставаш нещата тъка


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#16

Електроника и влага на едно място не виреят. Напълно логично е, че е спрял. Търси си правата при продавач/сервиз. Този часовник е проектиран за екстремни условия и ако всичко му е в ред, за да го счупиш трябва да го направиш умишлено. При ежедневна употреба е почти невъзможно да го убиеш. Дават му 200м. водоустойчивост, но това е при симулация с въздушно налягане. Реално не би трябвало да има проблеми до 20м. Вероятно при теб не е имало слизане до толкова дълбоко, а се е повредил при нормална употреба. Така че отивай при продавач/сервиз и да си оправят нещата. Направи възможното, да го сменят гаранционно, защото вероятно няма и да тръгне повече заради мокренето. Пиша ти тези подробности за устойчивостта на вредни влияния, за да им ги кажеш, и да не се правят на луди. Най-вероятно е имало фабричен дефект по уплътненията и това е резултатът.
P.S. Според мен, единственото с което може ти да си го повредил, е натискане на бутоните под вода. Упоменато е в инструкциите, да не се прави. Успех!

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)