Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Време за нов
#1

Привет на всички, дойде време за нов телефон и имам нужда от съвет. Поизгледах доста клипчета из нета с представяне, ревюта, много ЗА и против и се обърках съвсем. В момента съм с Oneplus 3T и за 3 години ползване нямам абсолютно никакви оплаквания...освен камерата разбира се, ама тя си е слаба страна на почти всички китайчета. Поради тази причина бях се насочил първоначално пак към същата марка, но с тези телефони, които избълваха тази година не мога да се ориентирам кой е най-добрия вариант. Бях се загедал сериозно в S10+, Note10 и Р30pro, но имам приятели с първия - изобщо не са очаровани, Нота не знам дали си струва, при положение, че тоя стилус едва ли ще го ползвам, а Хухавея...знам ли, нямам никакви наблюдения. Така съм свикнал с чистия андроид и скоростта на 1+..та чуденката е голяма. Сега пък и с тоя S20 ultra се ошашавих тотално - минал съм през S1, S2, S5, и S7 и имам чувството, че с всеки следващ свалят нивото. Телефона го ползвам предимно за интернет, малко игри, музика, GPS, с NFC съм се заиграл напоследък. Цената не е от първостепенно значение..така или иначе сменям телефоните на 2-3 години и колкото и да е, ще се изплати рано или късно. Въпросът е дали си струва и има ли смисъл от покупката на този или онзи модел. Не харесвам особено извитите дисплеи.
Ще бъда благодарен за всеки съвет.

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Между s10+ и Р30про Хуавея е по добър откъм батерия и камера Аз ползвам Р30 чистия заради размера и правия дисплеи и мога да кажа че 11 месеца нямам никакви забележки.Няма бъгове и лагове дълъг живот на батерията спокойно 3 дена до 6 дена макс Камера супер
Цитирай
#3

Мисля, че няма да сгрешиш ако продължиш с OnePlus 7 Pro след като държиш на по-чист Андроид. За мен, менюто на Самсунг е малко шантаво, но това е въпрос на предпочитание, а и не мисля, че е най-големият фактор за избор на телефон. Но ако това не ти се вижда опция, то P30 бих ти препоръчал и аз, ако не искаш други производители.
Цитирай
#4

Като собственик на с10 мога само да кажа повече самсунг никога. Камерата е тотал щета (за тези пари), батерията също, с извития дисплей не може да се работи без калъф и като добавим европейския процесор тотално съм разочарован. Сега мисля да изчакам oneplus 8 и да видим, само да не е с извит дисплей, повече такова нещо няма да взема.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай
#5

@fifth_root - а какво мислиш за изскачащата камера на 7 про...7Т не е ли по-добрия вариант...а и заради 855+
@dada_ - нали...това е мнението и на моите познати

1+3T, 5Т, 7Т, 9 pro
Цитирай
#6

(2020-02-24, 12:55:29)mastersvara написа:  @fifth_root - а какво мислиш за изскачащата камера на 7 про...7Т не е ли по-добрия вариант...а и заради 855+
@dada_  - нали...това е мнението и на моите познати

Имам колега, който е със 7T Pro от няколко месеца и е запалянко на снимането, няма оплаквания от изскачащата. Тествахме го още при отварянето: избираш селфи, пускаш го от едната ръка в другата и за по-малко от метър, при падане, камерата се е прибрала. А проблем с моторизирания механизъм не съм срещал като оплакване, като цяло тези механизми са надеждни. Има предимства и недостатъци, но не считам вторите за големи, а по-скоро теоретични. Но в никакъв случай няма да сгрешиш със 7T, просто съм изпуснал да го спомена като вариант. Даже май е по-добър вариант чисто финансово, а не губиш нищо.

Разлика от Снапдрагън 855 и 855+ няма как да усетиш.
Цитирай
#7

Имай на предвид, че на протата дисплея е извит. Ако ще взимаш oneplus най-добре изчакай до месец трябва да излезе 8-ма серия, а там се говори, че може да има защита от вода, безжично зареждане и други.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#8

7t е чудесен телефон по всички показатели. Може би камерата не е на нивото на водещите камерафони, но за мен е окей, прави хубави снимки, има перфектен макро мод и широкоъгълна камера. Батерията прави по 6-7-8 часа sot в зависимост от ползването. Много добър стерео звук от говорителите, на слушалки също радва. За скорост няма смисъл да говоря - всичко лети. За мен си заслужава.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#9

Аз пък като собственик на S10 + съм много доволна и от камерата и от батерията за разлика от @dada_ . Моят съвет е да прецениш, кое е по-важно. Впрочем имам преки наблюдения върху P30 Pro и в дадени ситуации Самсунга се справя по-добре, в други е обратното. Не мога да кажа на 100%, кой от двата е по-добър.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#10

Няма най-добър, от новите флагмани камерите са различни и с нищо по-добри от по-стари телефони.По-темата, щом си бил досега с 1+ просто вземи ъпгрейдни на следващия или който си харесаш.Едва ли снимаш чак толкова че толкова да ти е важна камерата,а и за дневни снимки и телефон за 300лв снима добре.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#11

Моментът да се изпробва нещо ново и различно, от претоплени манджи само Hardcore "феновете" имат нужда...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)