Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 10 II - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 66e78bf835fb3924c1df50f47aac13cc-full.jpg]
Xperia 10 II ни предлага 6" Full HD+ (2520x1080) OLED дисплей с пропорции 21 към 9. Това е първият модел извън премиум сегмента за компанията, който използва тази технология за панела на екрана си. На борда си разполага с чипсет Snapdragon 665, 4 GB RAM и 128 GB вградена памет + microSD слот. Основната камера е тройна - 12 МР стандартен сензор, 8 МР с телеобектив и 8 МР с ултраширок обхват. Селфи камерата също е 8 МР, a при видеозаписа имаме 4K резолюция и SteadyShot цифрова стабилизация. Батерията е с капацитет 3600 mAh. Нещо ново тук е високата защита от прах и вода IP65/68, което рядко виждаме в средния клас. Разполага с 3.5 мм жак за слушалки и странично разположен скенер за пръстови отпечатъци. Моделът ще се предлага в България от пролетта на цена около 700 лв. в черно (верноятно и в бяло).

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Xperia 10 II с поддръжка на 4G с 4GB RAM и 128GB флаш памет в бяло или черно ще струва 370 евро.

 
Цитирай
#3

Sony започна да приема предварителни поръчки за Sony Xperia 10 II в Европа, като дата на продажби на дребно все още не е обявена. Цената е 369 евро или 319 паунда в зависимост от региона. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#4

Как снима Sony Xperia 10 II. Снимки - Тук

 
Цитирай
#5

Sony обяви, че вече започва да приема предварителни поръчки за  Xperia 10 II, който ще е наличен от различни местни оператори и търговци на цена 369 евро. Засега обаче компанията не разкрива за кои пазари става дума - вероятно става въпрос за Европа, но засега няма информация кога и дали ще се появи и в България.
Източник: >>>>>

 
Цитирай
#6

Ето как изглежда Sony Xperia 10 II отвътре.

 
Цитирай
#7

За триене.

 
Цитирай
#8

От VIVACOM обявиха, че пуска на специална цена Xperia 10 II, който ще се предлага с до 150 лв. отстъпка до края на юли. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#9

Взех си за времянка 10ii, доста добро телефонче.
Набарах го за 350лв чисто ново от олх, само слушалките в комплекта са от смотаните, а не тези с тапичките и зарядното е 7.5w, а не трябва ли да е 18w?
За разлика от старата Xperia XZ, има силен говорител. Още ми е странен андроид 10, не мога да му свикна с жестовете на навигация. Фингър принта работи без да се натиска power бутона, камерата е леко лагава, може би заради по-ниския клас на процесора.
Доволен съм и колко издържа батерията, 7-8 часа ще ги направи със сигурност, което за мен е напълно достатъчно да имам телефон през целия работен ден, но аз никога не използвам телефона толкова часове поред. За разлика от дръгливия айфон, дето издържаше зорлем 4 часа, това си е направо двойно.
И засега не съм имал проблеми с андроида, забивания и загрявания на телефона, което по незнайна причина в последно време се случва със старият телефон Xperia XZ.
Цитирай
#10

Нормално е при Android след толкова години, но и от този очаквай такива неща даже по-рано.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Пълно щастие няма. Айфона, като не забива, само гледах как падаха процентите на батерията за малко му беше да му набия един сервис в земята. И той също така си грееше стабилно.

Относно Sony 10 ii, формат 21:9 никак не е лош.
На андроид 10 има ли как да се оправи оразмеряването? Сега са ми по 5 икони на ред, и ми се струват доста малки...
Цитирай
#12

Кой iPhone си имал, че да е толкова зле.
Има, задръж началния екран.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

Iphone Xs имах за около 2 месеца. Взех го чисто нов от iStyle и го продадох набързо.

Със задържането на екрана вече пробвах, там има само: Настройки за начален екрант(не е там), Приспособления и тапети.
Цитирай
#14

https://ibb.co/JFZQ1r6

https://ibb.co/Msv0YJH
Мисля е повече от добре. Без режим стамина - 7 часа ютюб и час и 30м месенджър. При това на работа, където обхвата е слаб.
Има един проблем само. Дисплея премигва от време на време в черно, откакто махнах картата памет това намаля доста. Предимно в месенджъра ми го прави това.
Цитирай
#15

Здравейте! Телефонът има ли нотификации, виждам че няма  AOD.
Вече е необходимо да заменя Samsung A3 2017, а този покрива най-много от изискванията ми, само Always On Display няма, но ако има светлинен индикатор това няма да е драма, или може би има приложение за присветване на предната камера. 
По-големият проблем при мен е, че имах много лош опит със Sony M4 Aqua, умря си без нищо да му се е случвало, ремонтът се оказа скъп и го продадох за части, страх ме е да не се скапе и този по същия начин, ако нямах това неприятно преживяване вече са съм го взела. Бих искала някой да ми каже, че хардуерните проблеми на Сони са минало и да рискувам. Просто няма водоустойчив телефон с  OLED за тези пари, а и с тези размери още повече.
Цитирай
#16

Има LED индикатор за нотификации, както и 1 ii и 5 ii също имат.
Последните ми 3 основни телефона бяха Xperia U, Xperia M2, Xperia XZ, сегашния е 10 ii и аз с тях не съм имал сериозни проблеми.
Модела, който си набелязала е доста добър, в олх има чисто нови за по 400-500лв, аз моя дори го взех за 350лв.
За тези пари е направо бижу. Единствено не съм доволен от камерата, много бавно фокусира и отнема време да заснеме снимката.
Батерията му изкарва доста при моя начин на употреба.
Има и някакъв софтуерен бъг, когато ровя приложения, фонът зад отвореното приложение става черен, като ми скрива дори часа, обхвата и батерията за секунда. Все още не съм хванал от какво го прави. Чакам януари андроид 11, да видим дали ще се оправи от самосебеси.
Цитирай
#17

Благодаря много за отговора. Днес прочетох в коментар под ревю за тази лед индикация и се зарадвах. Вчера го разцъках в технополис, знаех вече за камерата, но забавявето ми се стори кратко и поносимо, а снимките ме устройват. Удобен е, красив, фин, приляга на ръката много добре, но е необходим калъф заради задното стъкло, ще го загрози, но няма как. Сега нося калъф, за да скрия счупено задно стъкло. 
Това, че сте нямали проблеми е добре, дано и аз нямам. Вероятно това ще е телефонът, няма по-добър за тези пари, а IP сертификатът за мен е много важен. Не знам дали ще удържа до януари, ще се похваля. Благодаря отново!
Цитирай
#18

(2020-12-20, 15:47:47)Lilyana_r написа:  Здравейте! Телефонът има ли нотификации, виждам че няма  AOD.
Вече е необходимо да заменя Samsung A3 2017, а този покрива най-много от изискванията ми, само Always On Display няма, но ако има светлинен индикатор това няма да е драма, или може би има приложение за присветване на предната камера. 
По-големият проблем при мен е, че имах много лош опит със Sony M4 Aqua, умря си без нищо да му се е случвало, ремонтът се оказа скъп и го продадох за части, страх ме е да не се скапе и този по същия начин, ако нямах това неприятно преживяване вече са съм го взела. Бих искала някой да ми каже, че хардуерните проблеми на Сони са минало и да рискувам. Просто няма водоустойчив телефон с  OLED за тези пари, а и с тези размери още повече.
Здравей,както ти е написал колегата над мен,Сонита имат ЛЕД светлинен индикатор за съобщения,пропуснати повиквания и звънене.Иначе по скъпите модели на Сони(моят XZ3 го има) с ОЛЕД имат функцията Дисплей Открояващ важните неща,който е AOD при САМСУНГ.А което мога да ти кажа относно дали има проблеми с телефони на Сони,аз имам личен опит с тях,само един Сони Ериксон НЕО V(тови ми беше първия смартфон) имах проблем и драма който изведнъж когато минаваше на 2G и се растартираше,но след смяна на дъната платка се оправи!След него съм сменил още три телефона на Сони Z3 COMPACT,XZ и сегашният ми XZ3 и съм нямал никакаъв хардуерен или друг проблем с тях!И за това те съветвам взимай смело телефона за да си направиш подарък за Коледа,както аз си направих като си поръчах от Технополис XPERIA 5 II.

SONY XPERIA 1 V Android 14
[-] 1 потребител изказва благодарност на jiggas за това мнение:
  • Lilyana_r
Цитирай
#19

Аз си го взех за времянка, след като разкарах един айфон, ама май ще се окаже дълга тази времянка Big Grin
Иначе аз го използвам без калъфи и протектори, още на първия ден се изсипа от джоба ми и има деруга отпред на дисплея, ама за тия пари ми е все тая.
Цитирай
#20

Здравейте. Преди два дена си взех телефона, при първоначалното слагане на сим картата (виваком), иконката за 4g си стоеше до тази на обхвата. След поисканите от телефона няколко актуализации на софтуера (не обърнах внимание какви са) иконката изчезна. Някой да знае нещо по въпроса?
Цитирай
#21

При мен иконата 4G на 1 II изчезва, когато мина на Wi-Fi или съм спрял "Мобилни данни". При теб сигурно е същото.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#22

Някой знае ли откъде мога да намеря в България калъфа с прозореца за xperia 10 II? Имам същия за xperia 1 II и съм много доволен. Ходих да проверя в Sony центъра но имаха само за моя и за 5 II уж го имаше в магазина на bros но когато отидох се оказа че нямали. Говоря за Style Cover View.
Цитирай
#23

Теленор обяви, че до края на месеца предлага Sony Xperia 10 II в комплект с 43-инчов смарт телевизор на японската компания. Офертата е достъпна за всички частни и бизнес клиенти на телекома.
[Изображение: 6f608b9c5e5a.jpg]
Източник:>>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Tiger VI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)