Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 8 PRO - Android 10 официален стабилен

Здравейте!Чета,че някои колеги отдавна са ъпдейтвали редми Ноте 8 про до андроид 10.При мен все още няма ,закупил съм го февруари от Технополис.Някаква информация?
Цитирай
Аксесоари

Ъпдейта беше изтеглен и се очаква този месец да го пуснат
Цитирай

Още няма нов ъпдейт, вече сме 17 май.

Android4e
Цитирай

Ще питам тук за да не отварям нова тема: най-накрая се престраших да направя фабричен ресет и преместих всички снимки на SD картата.. Минали са сигурно осем часа откакто съм направил ресета а галерията все още не е заредила всички снимки от картата.. Кажете ми начин по който мога да стартирам ръчно сканирането за файлове да забързам процеса че се дразня ??
Цитирай

Не е нормално да е толкова дълго. Или картата е прекалено бавна или има проблем с нея.
[-] 1 потребител изказва благодарност на meto1 за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай

(2020-05-17, 19:26:35)meto1 написа:  Не е нормално да е толкова дълго. Или картата е прекалено бавна или има проблем с нея.
Ъпдейт на галерията до тази версия оправи проблема.  Cool Big Grin
   
Сега обаче имам друг въпрос - не мога да се сетя преди пет месеца как махнах досадните нотификации затова че messenger се показва над други приложения или че телефонът се показва над други приложения...
Цитирай

(2020-05-17, 17:35:49)jorimafia написа:  Ще питам тук за да не отварям нова тема: най-накрая се престраших да направя фабричен ресет и преместих всички снимки на SD картата.. Минали са сигурно осем часа откакто съм направил ресета  а галерията все още не е заредила всички снимки от картата.. Кажете ми начин по който мога да стартирам ръчно сканирането за файлове да забързам процеса че се дразня ??

Това ми го прави всеки път, щом извадя и сложа отново SD карта. И аз съм ъпдейтвал и галерия и всичкото, картата е Samsung EVO и пак ми я чете по-бавно. Цаката която аз съм хванал обаче е, не да я оставиш сама да чете на заден план, щото при мен заключи ли екрана - край. Та ... просто отварям галерията и правя по няколко рефреша. Така за няколко минути с по няколко рефреша я зарежда цялата карта. Предполагам просто защото вече има над 5 000 файла в нея и се задъхва, макар че като капацитет е пълна малко над половината. Мисля да я сменя с някоя SanDisk Extreme Pro с по-голям капацитет и се надявам тва нещо да приключи. 

Има една нова 'тъпня', която адски ме дразни обаче. Като отворя което и да е приложение за прикачане на снимка като файл, ми вади и папката .thumbnail и ми показва миниатюрите от нея. От файл мениджъра селектирам опция да се показват скритите папки, намирам .thumbnail, трия всичко кеширано в нея, рестартирам телефона и после пак се появява и пак кешира и ме влудява. Това на Global Rom-a не ми го правеше, но на този сегашния Индонезийския ми прави впечатление, че го прави.
Цитирай

За нетърпеливите притежатели на ноте 8 про които чакат 10-ка

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...72795/amp/

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, мой роднина си взе този телефон и както виждате не получава нищо, не само Андроид 10 ами каквито и да е секюрити пачове. Закупен е от Виваком. Друг мой познат пък е вече с Андроид 10 от 2 месеца и пак закупен от Виваком.
Някой може ли да каже какъв е проблемът, извинявам се ако някой е отговорил на този въпрос вече.

   
Цитирай

С последни официални ъпдейти е.
Тук маже да се проверява.

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900375

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

Уж няма нов ъпдейт а то си има .... Някой друг с такава ситуация?... Сега се опитах и да ъпдейт на ръчно но ми изписва това...


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

този е андроид 9 ти ако си 10 няма да ти дава

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на centorionios за това мнение:
  • suffer
Цитирай

То и 10 да е, поне на моя тел. ако си го дръпна отнякъде ръчно, не ми дава да го инсталирам по стандартния начин.
Цитирай

Влизаш в настройки,избираш 3 точки вдясно, избираш инсталационен пакет който си го свалил предварително и ъпдейт ?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Тц, не ми дава така. Само през OTA.
Цитирай

Кликни върху версия на miui докато отключиш опцията за програмист и ще ти даде


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

А от 11.02 на андроид 10, който много от нас сложиха, а в последствие изтеглиха, може ли да се сложи този 11.03 с андроид 9 и да се даунгрейдне версията и има ли смисъл? С 11.02 (10-ка) сякаш батерията се държи щураво и не държи както трябва от като ми излезе преди месеци и го сложих. Ден ползване и 6,27 часа екран и е на 20% , а преди правех по 10 часа. Бях върнал и фабрични след ъпдейта нов без резултат. Да се занимавам ли или да чакам, как мислите ?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2020-05-23, 06:26:40)speedemon написа:  А от 11.02 на андроид 10, който много от нас сложиха, а в последствие изтеглиха, може ли да се сложи този 11.03 с андроид 9 и да се даунгрейдне версията и има ли смисъл? С 11.02 (10-ка) сякаш батерията се държи щураво и не държи както трябва от като ми излезе преди месеци и го сложих. Ден ползване и 6,27 часа екран и е на 20% , а преди правех по 10 часа. Бях върнал и фабрични след ъпдейта нов без резултат. Да се занимавам ли или да чакам, как мислите ?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Може, но не по стандартния начин.
Трабва да се флашне буутлоадера.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

Има security patch за май месец
[-] 2 потребители изказват благодарност на ibrahim79 за това мнение:
  • speedemon, tough
Цитирай

6 страници и още май няма Андроид 10 за всички, но важното е, че ще го пуснат с андроид 10 и после ще има отделно ъп до миуи 12.

Новата новина е че версия 11.0.4.0 QGGEUXM трябва да има Netflix HD поддръжка
https://www.techindeep.com/xiaomi-redmi-...port-57586
Цитирай

Разгеле, най-накрая по каналния ред Smile Андроид 10 дойде заедно с пача за май месец. От ноември 2019 направо на май, егати скока. Дано и занапред не е така.
   
Цитирай

Значи ли,че с тази актуализация ще се ъпдейта до андроид 10.И аз я получих,но не съм я инсталирал,че съм на работа и нямам wi-fi
Цитирай

най-добре си вижте чейнджлога. там трябва да пише
Цитирай

Трябва ли ресет до фабрични след тази актуализация ако има в нея и 10?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
[attachment=29592]
[Изображение: 3d2b7b4a58e7e912c1655bac68a843c1.jpg]
Мхм тука е десятката. Да видим как ще се държи..
[Изображение: db4042407eb5da7a3f6c82ded8434f30.jpg]
Цитирай

Ето и при мен какво е положението:
   
А дойде това:
   

@bvk
Аз 4 месеца издържах без да направя фабричен ресет и нямах никакви проблеми. Единственият е бавното първоначално зареждане на снимките от sd картата след фабричния ресет преди седмица..
В момента тегля ъптейта и се надявам да не се сго**ят нещата  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • bvk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)