Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Часовник Amazfit T-Rex - дискусия, впечатления и всичко останало
#1

[Изображение: xiaomi_amazfit_t_rex_01_negro_l.jpg]

Понеже няма тема за най - новия часовник на Huami, нека тук дискутираме всичко за него.

Аз лично го имам от близо две седмици. Закупен от алиекспрес за 140 долара, мина митница която с представителството на пощите излезе още 65 лева.

За момента съм доволен от батерията, това което казват в ревюта е истина - със светене с вдигане на китката и мерене на пулс автоматично на 30 минути ще изкара с едно зареждане около 15 дни.

Не е много функционален като цяло, няма възможност за разговори и говорител, но при мен замести Mi band 4, която ми беше достатъчна като функционалност. T-Rex е доста по - добър като тракер от нея, има и малко повече функции така че ме устройва и той.

Ако някой има въпроси, иска снимки или му е интересно нещо специфично за часовника да пита, ако мога ще отговоря Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • robi07
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей ,честито! Имаш ли вана в къщи та да пробваш нещо! Има ли опция плуване в басейн? Ако има може ли да се настройва дължината на басейна (25м или 50м) и какви данни събира в режим плуване? Благодаря и с здраве!
Цитирай
#3

Има плуване в басейн, има опция да се настройва дължината от 10 до 200 метра. Има си и нормално плуване, общо взето като тракер са му доста опциите от които можеш да избираш. Данните които събира са време, разстояние, времена, консумация(калории явно), средно време, средно темпо, средна норма, и максимален пулс. И готиното като пуснеш плуване и спира да действа дисплея, оправяш се само с бутоните което е доста яко като опция.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • rumentz, user32
Цитирай
#4

(2020-03-11, 14:55:08)degman написа:   И готиното като пуснеш плуване и спира да действа дисплея, оправяш се само с бутоните което е доста яко като опция.
Така са почти всички часовници който имат физически бутони, защото водата прави мизерики на тъча. Благодаря за бързият и изчерпателен отговор .
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#5

Аз досега съм ползвал само гривни и там водата си правеше каквото иска. Та затова явно ми направи впечатление.
Цитирай
#6

Как се вижда на пряка слънчева светлина колега ?

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#7

Доста добре. Няма проблеми с виждането. Но един път заби автоматичната яркост, тоест спря да се саморегулира и трябваше рестарт. Шиоми е все пак, не може без бъгче. На 10-ина дни ползване заби де, не знам дали ще го прави пак. Всъщност това е единствения бъг който съм забелязал в момента.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#8

Как се справя с нотификациите?
Работи ли адекватно с вайбър?
Случвало ли се е да пропуска да те информира за нещо , имеили , обаждания или нещо друго?
Цитирай
#9

С вайбъра работи неадекватно защото показва кой ти праща ама не и какво ти е пратил. Виж за смс и телеграм работи перфектно. Не изпуска нищо като цяло.
Цитирай
#10

(2020-05-11, 19:08:33)degman написа:  С вайбъра работи неадекватно защото показва кой ти праща ама не и какво ти е пратил. Виж за смс и телеграм работи перфектно. Не изпуска нищо като цяло.
Да не си направил така нотификацийте на вайбъра и за това да не излиза цялото съобщение.
С какъв телефон си?
Цитирай
#11

Как да съм направил нотификациите?
Цитирай
#12

(2020-05-21, 16:32:08)degman написа:  Как да съм направил нотификациите?
Да не се показва текста на съобщението в лентата за нотификацийте на телефона.
И аз си взех такъв часовник при мен работят нормално.
Ти имаш ли проблем със шрифтовете , при мен не показва главна буква Я
Цитирай
#13

Има някои букви които не показва. И емотикони също. Не е голям проблем. Иначе трябва да проверя за какво става въпрос при вайбър, само при него нямам текста на съобщенията.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#14

Виж в настройките на нотификацийте на самия вайбър нещо не е отметнато.
Цитирай
#15

Message preview съм спрял. Ще видя дали ще е от това.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#16

Има ли опция да вибрира ако изгуби връзка с часовника?
Цитирай
#17

Не, или поне не съм я намирал.
Цитирай
#18

Ревю на часовника от GSMArena https://www.gsmarena.com/amazfit_t_rex-review-2113.php
Цитирай
#19

Измерва ли параметъра SpO2.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#20

Не, не го мери.
Цитирай
#21

От вчера съм с Amazfit T-Rex, преди това бях със Stratos 2, разликата е от земята до небето...горещо го препоръчвам!

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#22

Привет. Не намерих по-подходящо място за една питанка относно Amazfit Verge.
Някой има ли идея как да го накарам да е по-ярък при raise to wake.
В момента се включва екрана с яркост почти като на always on екрана. И е практически неизползваем навън.
Трябва да изчакам малко и да направя втори жест с ръката и тогава евентуално пуска желаната осветеност.
Нямам идея как е при Т рекса, но предполагам е същото...те са практически почти еднакви като хардуер доколкото виждам.

За справка always on и auto brightness са включени.
Благодаря предварително.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#23

При рекса и гтр който ползвам в момента автоматичната яркост сработва веднага. Тоест много рядко се забелязва лаг докато вдигне яркостта. Но имаше случаи когато рекса остава винаги на ниска яркост понякога. Така и не хванах кога бъгва. След рестарт се оправяше и пак реагираше адекватно.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#24

Благодаря за мнението.
При теб явно работи както трябва..
При мен по-скоро проблема е, че часовника влиза в някакъв междинен режим между АОД и локсрийна, а не направо в локсрийна, където трябва да е.
И ако го изчакам и направя второ вдигане на ръката - тогава влиза в правилния екран с правилната яркост.

Странното е, че и с къстъм Paceficator фърмуера беше същото.
Както и да е, ще поровя още малко за решение и ако няма - ще замине на пазара.
Жалко, понеже е сравнително смислен като хардуер, но софтуерната част на Huami е явно изключително посредствена в цялата им гама.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#25

Verge-a е по-сходен със Pace, Stratos, Stratos 3, защото му е андроид базирана операционната система.
Първото, което се сещам е да видиш къде е сензорът засичащ осветеността и да го почистиш (ако си с протектор да видиш дали по някакъв начин не пречи)

Също съм пуснал една тема, в която пише, че понякога е добре да се нулират сензорите, което освен с ресет става и с изключване на часовника за няколко минути.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)