Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nova 5T vs Mi 9T vs Mi 9 Lite
#1

Обмислям да заменя сегашното си устройство - Redmi Note 5 с нещо друго, което ще е малко повечко future-proof. 
Ценовият диапазон се движи около телефончетата където съм изброил - ще купувам най-вероятно от румънците (имат добри гаранционни условия). Не използвам тежки програми, но забелязвам, че SD 636 на RN5 понякога не може да смогне с лек "мултитаскинг" от няколко приложения. Главно държа на, да кажем поносима камера - е, не очаквам качество на от флагмански тип, но в 2020 година мисля, че среден клас телефон би трябвало да се справи с 1-2 вечерни снимки. 
Леко съм разочарован от Xiaomi - и по-точно от серията Redmi - добри характеристики, но винаги се реже от нещо и осъзнах, че това е качестото на частите или пък софтуерно орязване. В момента с RN5 имам проблем с LCD панела (некачествен), жакът за слушалки не функционира, стоковият софтуер на камерата е пълна пародия и ограничава способността на камерата.
Цитирай
Аксесоари
#2

От изброените Nova 5t бих препоръчал. Двама колеги го имат и съм го разглеждал, почти флагман на цена на среден клас. Много читаво телефонче.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#3

Nova 5t -Honor 20 са едно и също .Флагмански процесор Кирин 980 като на Р30 камера добра и батерията държи доста, а и цената му е добра.Виж мненията на притежателите във форума.Тема други телефони на Huawei
Цитирай
#4

Honor 20 е с kirin 980 който е 7 НАНОМЕТРА технологичен процес... а това на елементарен език.. ИЗОБЩО не загрява. Имах mi 9T 128/6.. страхотен е но с едно не можах да свикна... amoled display. Някои ще кажат луд ли си, най-яките дисплеи, а аз казвам... "извади ми очите" последвало с главоболие. Той също е с много добър процесор snapdragon 730, като е високо производителен, енергоефективен и е 8 нанометра, като също Не загрява. Натъртвам на Не загрява, защото, колкото и да е добър един процесор, като е произведен стара технология (10нанометра и нагоре), когато загрее до определена температура и реже честотите... от там и започват забиванията. Наблюденията и тестовете ми са на ФАКТИ, като са направени на следните модели... Xiaomi mi5s (Snapdragon 821 - 14 nm) Флагман за 2016г. ; Xiaomi Mi9T (snapdragon 730 - 8nm) Оказа се, че имало много кофти бройки, но моят беше идеален ; Honor VIEW 20 (kirin 980 - 7nm) Не само, че няма загряване.. ами има и "водно" охлаждане.., а е модел 2018, като умишлено минах на стар модел. Уникален, мощен, а батерията... направо не вярвах, че има такъв телефон. Да добавя, че на уж стария модел, пичовете нахакали TOF 3D камера, която съществува в 4-5 модела телефони, като знам за huawei p30 Pro, сега в новия samsung s20 +, samsung note 10 .... та НЕКА да е 2018г модела Wink Успех с търсенето

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#5

Онзи ден подарих на гаджето Nova 5T - екстра телефонче с читава широкоъгълна камера, много добра основна и супер производителност,стига да ти допадне EMUI и да преглътнеш липсата на жак и слот за карта памет.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#6

Аз също бих препоръчал Nova-та. Хардуера е флагмански, а и е с добър дизайн. Не е с AMOLED, но и аз като колегата по-горе предпочитам да не ме болят очите и съм ок с LCD дисплеите.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)