Анкета: Кой телефон е по-добрия избор за покупка - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung S20Plus 128Gb Blue
64.29%
9
64.29%
Samsung Note 10 Plus 256GB Aura Glow N975
35.71%
5
35.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S20 Plus или Samsung Note 10 Plus
#1

Добър ден, Форумци! До скоро бях взел решение за покупка на Samsung Note 10 Plus N975 Aura Glow 256Gb и докато намеря време и възможност да реализирам това ми изкочи оферта за Samsung S20 Plus 128Gb Blue на същата цена. И започнаха колебанията. В момента съм със S7, който вече се задъхва. Изчетох всичко във форума относно двата модела, но не мога да взема крайно решение и по този повод се обръщам към вас за насоки. Виждам разликите при сравнение, които клонят към новия модел предвид, че паметта ми е достатъчна, с по-голяма камера, дисплей, батерия. Но Ноута ми е слабост с този S-Pen. Може би точно и там е разковничето. Наистина ли е толкова функционален и се използва често в ежедневието? Всяко ваше мнение ще помогне за вземане на лесно решение. Благодаря предварително!
[-] 2 потребители изказват благодарност на dexterr за това мнение:
  • oxuboxu, trai40
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не си фен или не ползваш телефона за рисунки или попълване на документи и други такива дейности за които Писалката на ноута ще ти е много от полза, аз с две ръце ти препоръчвам да си вземеш S20+
Модела има доста плюсове спрямо 10та серия

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#3

Не знам и аз защо пиша, като нямам наблюдения относно Ноут 10 Plus. S20 Plus за мен е наистина добър телефон. Имам една единствена забележка - батерията. За мен е много зле. От 3 до 5 часа SOT, в зависимост разбира се от ползването. И разбира се зависи от плавността на движение, тоест скоростта на опресняването, на 120хц е наистина прекрасно. Свиква се много бързо и после не можеш да си представиш отново да се върнеш на 60хц, но яде доста батерията. А за нея аз съм оптимист и се надявам да се оправи с някой следващ ъпдейт. Предвид, че пишеш в раздела на S20 май клониш към него Smile Казваш, че си прочел темите, знаеш че има оплаквания за загряване на телефона, заради процесора. Малко хора се оплакват от това, но все пак се води като недостатък (при мен не загрява, да вметна). Това е от мен. Дано някой който се е докоснал до двата телефона, да ти даде по обективен съвет. Успех!
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#4

Какво толкова се задъхва С7? Да не е някоя игра. След толкова години всичко върви Smile Ако ще правиш смяна, разбира се, вземи новото S20plus.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Може да изчакаш малко за Ноут 20 има няма 5 месеца

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • airbus, oxuboxu
Цитирай
#6

(2020-04-09, 10:35:50)TNTKZ написа:  Може да изчакаш малко за Ноут 20 има няма 5 месеца

Само ще даде 1000 лв повече за почти същото.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

(2020-04-09, 10:14:21)airbus написа:  Какво толкова се задъхва С7? Да не е някоя игра. След толкова години всичко върви Smile Ако ще правиш смяна, разбира се, вземи новото S20plus.
И аз се чудя какво се задъхва...
Мои приятели имат S7 Edge и все още си ги ползват, и нямат никакви оплаквания.
Един познат само сподели, че S7 преди ъпдейтите е имал батерия-пушка. След ъпдейтите усетил само лек спад в SOT-а.
Ако наистина се задъхва, "дай му едни фабрични" и трябва да литне.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#8

Аз ползвах за кратко N10+ и не ми хареса най вече живота на батерията. Ставам в 5 сутрин, свалям го от зарядно и после до към 5 след обед почти не го пипам. Батерията вече отишла на 70% - изтекли са ми в джоба някъде . Вечер го ползвам активно и пада на 30, 40 %. Това е неприемливо за батерия с 4300 mAh.
Друг гаден момент. Играя PES и Аssoluto racing. Загрява след 10 до 20 мин. Има лек лаг още преди да е загрял. Сравнявам го с Хуавей P30pro, където батерията изкарва 2 пъти повече и няма нито лаг нито загряване. Сега от 2 дни съм с обикновенния S20. Батерията още е рано да я критикувам, но със сигурност поне не лагва в игрите. Относно S pen...аз уж трябваше да го ползвам за текстообработка , ама и с по стройни пръсти като мойте се оправях без писалка.
Моят съвет - ако не си фен на Ноут, S20+ е логичния избор. Ноут 10 не е този звяр, който трябяаше да бъде. S20 серията го превъзхожда и по данни и в ежедневието също.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 4 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • airbus, OliQueenBG, oxuboxu, stenlius
Цитирай
#9

След като си наумих смяната на настоящия си телефон се забих здраво във форумите. Навеждам се над мисълта, разбира се непрофисионална, че ако искам според моето потребление да се огледам за съжаление и в други марки за да имам батерия, с която да приключи деня. На въпроса със задъхването на S7, слуд толкова изчетено, смятам да си сменя мнението с много позитивно предвид от кога го ползвам и как. Един обикновен ден ми минава по следния начин: като се събудя в 06:00 половин час - фейс, с кафето - 07:00 пак едни 15 мин. като започна работа от 08:30 до към 17:30 почти постоянно ми е в ръцете. Навеждането ми за смяна идва от скоро, като вече преди да тръгна от работа да го боцна да се зарежда. Вдига до 40%-50% и бягам по задължения след работа. Като се прибера малката го грабва и youtube или игрички. Вечерта като си легнем го бодвам да се зарежда. Разбира се и човешката черта да се иска все по-хубави неща. С увеличаване на капацитета на батериите явно при новите модерни телефони не се увеличива и издръжливостта им. S7 3000mAh, S20 plus 4500mAh. Ако някои има сходно потребление като моето, ще очаквам с нетърпение да ме обори и да отнасям S20+ понеже не виждам някакакъв смисъл от писалката при мен.
Благодаря на всички включили се по темата!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dexterr за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Зависи какви компромиси си готов да направиш. Да има марки, с по-добра батерия, но тогава ще трябва да се лишиш, примерно от страхотния дисплей на Самсунг, от 120хц опресняване... Имаш къде да го зареждаш, така че няма да останеш без батерия Smile Предполагам имаш WiFi в работата, вчера на WiFi направих 5.30ч екран на 96хц....на мобилни данни е по-зле. Аз идвам от P30 Pro, за това съм малко разглезена от към батерия и искам още Smile Но някак ме дразнеше хуауея, софтуерно, с бъговете си, с дисплея, с цветовете..... За това не съжалявам на този етап, че взех S20+. Наистина съм много доволна от телефона. И наистина вярвам, че ще оправят малко батерията. Просто прецени какво ти е по-важно на този етап и вземи решение, спрямо това Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

(2020-04-10, 09:54:50)dexterr написа:  След като си наумих смяната на настоящия си телефон се забих здраво във форумите. Навеждам се над мисълта, разбира се непрофисионална, че ако искам според моето потребление да се огледам за съжаление и в други марки за да имам батерия, с която да приключи деня. На въпроса със задъхването на S7, слуд толкова изчетено, смятам да си сменя мнението с много позитивно предвид от кога го ползвам и как. Един обикновен ден ми минава по следния начин: като се събудя в 06:00 половин час - фейс, с кафето - 07:00 пак едни 15 мин. като започна работа от 08:30 до към 17:30 почти постоянно ми е в ръцете. Навеждането ми за смяна идва от скоро, като вече преди да тръгна от работа да го боцна да се зарежда. Вдига до 40%-50% и бягам по задължения след работа. Като се прибера малката го грабва и youtube или игрички. Вечерта като си легнем го бодвам да се зарежда. Разбира се и човешката черта да се иска все по-хубави неща. С увеличаване на капацитета на батериите явно при новите модерни телефони не се увеличива и издръжливостта им. S7 3000mAh, S20 plus 4500mAh. Ако някои има сходно потребление като моето, ще очаквам с нетърпение да ме обори и да отнасям S20+ понеже не виждам някакакъв смисъл от писалката при мен.
Благодаря на всички включили се по темата!


С твоето потребление ще ти трябва да си разкарваш дизелев генератор за да изкараш деня с S20+... Ако имаш канали и начини да си намериш телефонът със снапдрагън, купувай смело, но ексинос недоразумението което по европейските пазари е трагично! Ще си скубеш косата. Бях с S20+ 2 седмици и го върнах... С тоя процесор става само да си скролваш във фейса и инстаграм и да се радваш на 120те Херца опресняване. Това от своя страна както каза колежката по нагоре е изключителна благина. След седмица на 90 или 120 херца най бързият 60 херцов телефон ти се струва че сече постоянно... От това което написа разбирам, че инвестираш доста в телефон и гледаш да изкараш с него колкото може повече. Определено не мисля, че с Ексинос варианта ще изкараш и година. За ноут 10 не мога да дам мнение, но предполагам, че малко или много ще е същата работа, а мисля и че няма High refresh rate, нещо което е задължително според мен за телефон закупен 2020. Дано съм биил полезен. Хубав ден на всички!
[-] 3 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • Bavarche, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#12

Аз съм Убеден, че ЩЕ изкарва 12 часа с едно зареждане ! А и въпросът тук е за сравнение с ноут, не мисля че между двата ще има усезаема разлика в батерията, при все че тук ще е на 120 херца

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

При такава дилема директно изчаквам и взимам Note 20+ (ultra).
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • milss, oxuboxu
Цитирай
#14

Лично за мен, водещ критерии винаги е бил дисплея. Това е нещото в което се взираш постоянно. Всички маркетингови трикове омръзват много бързо. Визирам 100 кратен зуум, камери, писалки, бенчмарк тестове и тн.
В мойте разбирания батерията трябва да може да издържи един работен ден без да я мислиш. При условие, че като отидеш на работа работиш - не гледаш youtube примерно.
Определено и двата телефона са страхотни и няма да сбъркаш. Въпроса е дали писалката ще ти влезне в употреба и дали би се лишил от 120херцовия дисплей за сметка на нея?

Да спомена, че съм с Note 10plus.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DashBerlin за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#15

Ако опрем въпроса до 120 Хц или писалка, според моето ползване 120 Хц е много по полезна или да кажем видима и използваема екстра. Относно батерията, няма Самсунг с добра батерия, но все един ден ще те изкарва. Аз за себе си тази дилема я решавам по следния начин: Давам шанс на S20 просто защото ме кефи като усещане - визуално, размер, интерфейс, дисплей...и така около месец. Вече съм поръчал P40 Pro, защото Хуавей визуално си развиват интерфейса и става все по малко грозен. Но Самсунг с тия Ексиноси не очаквам чувствително да ги подобрят, особено лакомията им и от там греене , скопяване на производителност и прочее.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Абе батерията си е супер. Имам предвид капацитет.
Но софта и процесора са скапани.
С тая батерия трябва да кара поне 36 часа до следващо зареждане и да прави SOT 8-10 часа НАЙ-МАЛКО.
Всъщност , мисля че процесорът не е толкова лош колкото го изкарват, но софтуера на Самсунг не е оптимизиран добре за този процесор.
Дори не НАПИСАН добре. А трябва фърмуера да може да ползва адекватно и пълноценно и положителните, и отрицателните възможности на процесора по най-оптималния начин.
Което не са го направили от Самсунг.
Те наблягат най-много на американския пазар, а сега вече и на техния (и азиатския).

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#17

Та кирин е още по-зле от ексинос, нали затова от хуавей блокират всяко приложение работещо на заден план.
[-] 3 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • martoo, milss, oxuboxu
Цитирай
#18

Абе не знам за Кирин, но батериите на телефоните им държат повече между зарежданията, и правят повече "Екран".

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • Bavarche, DoryanY, rikob
Цитирай
#19

Samsung Galaxy S20+ е с по-нов чип, по-добра камера, сигурно и батерия, повече ъпдейти ще има, докато Samsung Galaxy Note 10+ също е добър, той има писалка, за мен по-красив дизайн, по-евтин е, а това е много добре.
Какво спорите за тези чипове, надали ще усетите разлика ако ви дадат Samsung с Kirin и обратното.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu, trai40
Цитирай
#20

(2020-04-20, 19:09:32)oxuboxu написа:  Абе батерията си е супер.
Но софта и процесора са скапани.
С тая батерия трябва да кара поне 36 часа до следващо зареждане и да прави SOT 8-10 часа НАЙ-МАЛКО.

  Колега от няколко дни те наблюдавам постоянно си в разделите на Самсунг и само как някой напиши за някакъв бъг или някакъв нищожен проблем по софтуера се спукваш да харесваш поста . Не ,че това е забранено ама от страни изглежда много смешно......  И дори с този процесор ,аз се сещам само за един по-добър при андроид и това 865. Този СОТ ,който се споменава при Huawei е некоректно да се прави сравнение. Там имаме по-слаб процесор и съответно това се отразява по-добре на батерията и да не говорим как се преспиват приложенията ,че нямат будене после...
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#21

(2020-04-20, 21:48:24)martoo написа:    Колега от няколко дни те наблюдавам постоянно си в разделите на Самсунг и само как някой напиши за някакъв бъг или някакъв нищожен проблем по софтуера се спукваш да харесваш поста . Не ,че това е забранено ама от страни изглежда много смешно......  И дори с този процесор ,аз се сещам само за един по-добър при андроид и това 865. Този СОТ ,който се споменава при Huawei е некоректно да се прави сравнение. Там имаме по-слаб процесор и съответно това се отразява по-добре на батерията и да не говорим как се преспиват приложенията ,че нямат будене после...
Колега,
флагманът на Хуавей е с 10% по слаб от съотв. Самсунг. Ама живота на батерията е х2. Нещо не ти излиза уравнението и то с доста. И аз за полвин година с P30 pro не съм имал проблемите за който говориш. Бича си го в Пърформънс режим и както и да го мъча - 2 дни батерия. Самсунг имах s10e, Note 10, Note 10+ , S20 и винаги ми е било притиснено дали ще ми изкара деня. Това ще ти го потвърди всеки , който има някакъв опит с тези две марки.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

(2020-04-21, 01:20:06)Bavarche написа:  Колега,
флагманът на Хуавей е с 10% по слаб от съотв. Самсунг. Ама живота на батерията е х2. Нещо не ти излиза уравнението и то с доста. И аз за полвин година с P30 pro не съм имал проблемите за който говориш. Бича си го в Пърформънс режим и както и да го мъча - 2 дни батерия. Самсунг имах s10e, Note 10, Note 10+ , S20 и винаги ми е било притиснено дали ще ми изкара деня. Това ще ти го потвърди всеки , който има някакъв опит с тези две марки.

Потвърждавам. Батерията на самсунг е отчаяно зле.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#23

(2020-04-21, 01:20:06)Bavarche написа:  Колега,
флагманът на Хуавей е с 10% по слаб от съотв. Самсунг. Ама живота на батерията е х2. Нещо не ти излиза уравнението и то с доста. И аз за полвин година с P30 pro не съм имал проблемите за който говориш. Бича си го в Пърформънс режим и както и да го мъча - 2 дни батерия. Самсунг имах s10e, Note 10, Note 10+ , S20 и винаги ми е било притиснено дали ще ми изкара деня. Това ще ти го потвърди всеки , който има някакъв опит с тези две марки.

Само да ти кажа ,че не си единствения ползвал и двете марки . Ползвал съм Mate 10 pro и Mate 20 pro по няколко месеца много добре знам за батерията . А за аграсивното затваряне на приложенията ти знаеш ли ? Да не говорим ,на мой колега 2 месеца не получаваше никакви нотификации за пропуснато обаждане . И как ги изчисли ,че е с 10% ? И да не говорим ,че GPU-то в Кирина е с една година по-старо от това при Ексинос .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, OliQueenBG
Цитирай
#24

(2020-04-20, 21:48:24)martoo написа:    Колега от няколко дни те наблюдавам постоянно си в разделите на Самсунг и само как някой напиши за някакъв бъг или някакъв нищожен проблем по софтуера се спукваш да харесваш поста . Не ,че това е забранено ама от страни изглежда много смешно......  И дори с този процесор ,аз се сещам само за един по-добър при андроид и това 865. Този СОТ ,който се споменава при Huawei е некоректно да се прави сравнение. Там имаме по-слаб процесор и съответно това се отразява по-добре на батерията и да не говорим как се преспиват приложенията ,че нямат будене после...
Колега, ами само от няколко дни ме наблюдаваш.И ти е много грешно впечатлението и умозаключението.
Аз съм МНОГО ОТДАВНА в темите на Самсунг. И не замо за S20 серията, а от С6, С7 насам.
С жив интерес следя всичко, което се представя. 
Ако разровиш доста ппо-назад в С20 темите ще видиш, че харесвам всеки един полезен и информативен пост или коментар.
Отворен съм за всякакви мнения, дори и първоначално аз да съм на противоположното. Но не смятам, че негативните мнения са нещо лошо. 
Нали трябва човек да "опита и от меда, и от жилото". Те дават по-пълна представа за истината.
Не съм като кон с капаци.
*****
Стига офтопик.
*****
Човекът създал тази тема има конкретно питане.
И иска да събере максимум достоверна информация и впечатления.
Серията 20 е върхова серия за момента в света.
Което не значи, че няма някой друг проблем.
За regular user направо бих отговорил на човека веднага да го грабва.
Освен това вече не мисля, че процесора е зле.Той дори си е също много добър.
Софта на Самсунг обаче е написан много зле за него.
И въобще не е оптимизиран да работи перфектно.
Което мисля, че с течение на времето ще го оправят.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • algor, DoryanY
Цитирай
#25

А какъв е проблема със софтуера, че като ползвател на телефон от серията до сега освен софтуерните проблеми с автофокуса не съм се сблъсквал с други?

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)