Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 8 vs Galaxy a30s
#1

Здравейте, какво мислите по въпроса?

Според мен самсунга има по-добра камера и с. амолед дисплей.
А шаомито е само с фул хд дисплей, като някакво предимство.
Кой бихте взели вие?

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
Аксесоари
#2

Сравнението тук: https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9814

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Тези спексове на сън да ме бутнеш ще ги издекламирам.
Аз търся мнение на хора и собственици на такива устрйства, ревюта и сравнения съм разглеждал вече.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#4

Ако аз избирах, дори и само от ревютата в нета бих избрал Redmi Note 8
Цитирай
#5

Redmi note 8t- заради NFC.
Цитирай
#6

Аз за 8 години един път не съм ползвал това енефси, сигурно изпускам нещо много важно... От една страна Редмито с тези 3 гиги РАМ е взело-дало още на старта, от друга пък ниския клас на гнусмас-ите се слави с голяма дървения и съвсем късат нервите на хората... Само си разсъждавам, дано не ми се наложи някога да ползвам нещо подобно. Невъзможен избор, кое е по-малкото зло.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Никъде не упоменато, че редмито е 3/32. То щото чипсета на самсунга е цвете за мирисане.
Цитирай
#8

Redmi Note 8 ще е минимум 64/4 GB
Като хардуер е много над самсунга
и ще върви много по-мазно най-вероятно
Цитирай
#9

Ако предпочиташ Amoled екрана, но процесорът в Samsung ти е слаб, виж Xiaomi Mi A3 разбира се, ако не ти е проблем 720p резолюцията.
Цитирай
#10

При самсунг се взима минимум A50 от бюджетните.
Много се оплакват че лагват още от кутията.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Да се знаят спецификациите наизуст не означава, че се разбира какво значат.
С този ексинос батерията няма да кара колкото със снапдрагона.
Самсунгът води само по предна камера (спецификациите на хартия не казват нищо за софтуера на камерата където всеки от моделите може да се издъни) и въпреки, че е амолед, тази резолюция не е много добре. По-вманиачените по дисплеите може да успеят да видят пикселите.
инфраредът е много полезна функция за тв, климатик и други устройства (аз лично ползвам най-често за Media projector-и на работното място)
NFC също е плюс за безконтактни плащания, като за Самсунг има значение за къде е предназначен модела, а при редми ноут 8т си го има 100% и с програмка от рода на icard, phyre, a1 wallet, vivapay, pib, reifiesen си плащате през телефона като пичове Smile

Интерфейсът също е много важен. MIUI не е за всеки.
Друго, което искам да добавя е ако може да се отиде на място, където ги има и двата модела и да се опита да се направи нещо, което постоянно се върши със сегашния телефон - дори да е опит за избиране на номер от контактите (ясно е, че няма сим, но говорим за интуитивност при новия телефон на база предишни знания).
И не на последно място: 2020-та сме. Никой НЕ трябва дори да се замисля за 3гб памет в устройство, което ще ползва поне 2 години.
минимум 4, препоръчително 6. И ако може да е от бързата памет - още по-добре. И за рам и за Флаш.
Също така вижте добре поддържаните честоти. Ноте 8 (Според GSMarena) е с най-малко честоти, а самсунгът с най-много.
Ако пътувате много може да останете някъде без 4G.
Ако държите на VoLTE, VoWiFi Прочетете темите и полезните постове на колегата @batala
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • NaniG, ronnie72
Цитирай
#12

Да кажа, вкъщи имаме galaxy a30s. Хубав дизайн, батерията на wifi държи около 7 часа SOT. На мобилни около 5 часа и малко. Телефона лагва, особенно ако имаш над 10 инсталирани приложения. За цената си, камерата е задоволителна. Дисплея въпреки, че е само HD, предава хубави цветове, няма aways on display, също и лед известие. Пръстовия отпечатък, зе настройва трудно, но веднъж настроиш ли го, хваща веднага. П. С ползвах го няколко дена, за браузване и малко приложения става. Но за такива като мен, дето инсталират минимум 15 приложения си е тегава работа. Забравих да кажа, случваше ми се доста често, докато браузвам в фейсбук приложението, и през това време някой ми пише, месинджера забиваше докато отворя балончето за да прочета написаното. Това е от мен.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на nikiberk89 за това мнение:
  • milenvn, suffer, tynata2
Цитирай
#13

Въобще не трябва да има дилема тук. Redmi Note 8/8T и това е. Има и 128/4 варианти. Аз си взех такъв и освен някои недомислици в интерфейса, няма какво да не му харесам за тази цена. Samsung в ниския клас е добре да се избягва. Предимствата са им предимно в AMOLED дисплея, както е и в този случай. Хардуера им е много по-слаб от този на конкурентите, обаче. И това го споделят колеги и колежки с такива. Мисля, че A30S може да се сравнява с Redmi Note 8/8T само по цена. A40 също е по-слаб. Ако искате хубав Samsung, ще трябва да платите повече - Galaxy A50 е първия добър вариант. Останалото са субективни предпочитания.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Дилемата вероятно е защото са на сходна цена където ги е гледал създателят на темата.
Цитирай
#15

Далеч от Самсунг нисък клас А10, А20, А30, А40.
Дори и А50 не е нищо особено, а това S дето е след A30 повече пречи отколкото прави.

Шиаоми на 100%, всички роднини, лели, чичовци, баби и дядовци, са със redmi note, от Redmi Note 5 до Redmi Note 8.
Оплаквания 0Smile
Взимай Шиаоми да ти е мирна главата и да не се нервиш, ако взимаш Самсунга си купи и валериан (ще ти е нужен).
Smile Успех.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, BGDropche
Цитирай
#16

Ясно,благодаря на всички включили се.

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
[-] 1 потребител изказва благодарност на vinixxx за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)