Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на Redmi 5 Plus с Redmi 7 или Redmi 8
#1

Имам Redmi 5 Plus 4/64, има ли смисъл от замяната му с Redmi 8 или Redmi 7 и ако да - кой от двата е за предпочитане.
Просто не разполагам с излиши пари за по-хубав.
Телефона се използва предимно за разговори, Skype Lite, Messenger Lite, WhatsApp, четене на книги, игра на табла и зяпане в нета (по-рядко).
Камерата също е важна.
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен няма смисъл от такава смяна
Даже и екранът ти е по-добър :-)
Ако заменяш за Redmi Note 8T или Pro ще има смисъл и то само ако имаш нужда от ъпгрейд, т.е. нещо те спъва
но пък ъпгрейда не е лошо да е с нещо по-добро
Цитирай
#3

Не си заслужава.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#4

Моят съвет е ако нямаш проблем с телефона, да не го сменяш само заради камерата. Ако не държи батерията или е непоносимо бавен - Redmi Note 8T или Note 8 Pro, както каза колегата по-горе. Има ги в доста варианти откъм памет. Цената им е доста конкурентна.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

Като стана дума за батерия - скоро сменях и съдейки по експлоатацията е била оригинална.
Има локализиран ром с андроид 9 и подходяща гкам за него.
Има още година живот в апарата.
Цитирай
#6

Телефона си ми е наред, батерията също. Ще ми се по-голям екран, понеже съм на годинки и зрението ми доста отслабна последната година. Може би по-ниската резолюция в случая даже ще е по-добре, поне такива мнения чета. А и като продам моя няма да ми излезе много доплащането.
Цитирай
#7

Колко мислиш, че можеш да получиш за твоя телефон?
Цитирай
#8

190-тина предполагам, купен е преди 2 години от Citytel, никога не е падал, ремонтиран или други случки. Има си документи и кутия. Идеален на вид, черен, има и готино гръбче + фабричното.
Цитирай
#9

Няма да е по-добре ниската резолюция за очите ти. Търси модел с IPS екран, вместо AMOLED. Xiaomi-тата имат сертифицирам режим, щадящ очите. 8/8T ще ти свърши работа - хем е с по-голям дисплей, хем си нагласяш колкото искаш шрифта, хем не дразни очите. Pro-то също е с IPS дисплей.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

Специално за дисплея - по-добре да е 8T от 8Pro заради калибрацията на цветовете. 8Т има супер точни цветове, особено за бюджетен модел и не едно и две ревюта посочват това като предимство,а това е едно от предпоставките да не ти се натоварват очите. Наистина като смених Note 5 AI с Note 8T преди известно време разликата беше от земята до небето - нямаше вече синеене, странни отенъци на червеното и т.н.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#11

Изчакай, скоро идва редми 9!

Samsung Galaxy Ace onyx black 2.3.6 Stock

LG L Bello Gold Edition
Цитирай
#12

Чета мненията от няколко дни.
Има си правило: Едно нещо като си работи - не се пипа.

Ако телефонът не прави проблеми или няма някаква несъвместимост с приложения заради това, че е с андроид 8 и няма да има по-нов, може да изкара още 1-2 години сигурно.
Ако вече те сърби да имаш по-нов дизайн, по-нов андроид или държиш да си с последния секюрити пач, както и (например) малко по-добра камера, малко повече производителност - тогава може и да има смисъл от нов телефон.
Щом си избрал 5плюс, значи големият размер на редми 8 няма да ти е проблем.
Но 5+ е 6-та серия процесор, а нормалните редми-та са 4-та серия, което трябва да се има предвид.
5+ си е по-скоро ноут серията модел. Даже в индия или китай си се водеше redmi note 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Спокойно може да изчака поне 1 година с покупката на нов телефон.
190-200лв за втора ръка на 2 годишен 5+ на мен ми се вижда много, но може и да има някой да ги даде
Телефонът все още си е актуален и ще върши работа още поне 1-2 години
Цитирай
#14

Благодаря момчета. Телефона си ми бачка като пушка и батерията му е на 6. Не го зяпам непрекъснато, в момента ми е на 39% - 3 дни и 20 часа от последното зареждане.
Просто вече ми е поомръзнал, пък и по-добра камера ми се щеше, но няма да си слагам таралеж в гащите.
А и тези по новите са прекалено издължени - 19:9, 19.5:9 вече ми се струва прекалено.
Бъдете здрави!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

И с издължените ще свикнеш рано или късно. Ясно беше, че го има и момента просто да ти е омръзнал и да мислиш за нещо ново, по-добро. На всеки му се е случвало. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#16

Лично за мен също не си заслужава смяната, малко е от трън та на глок, но ти си решаваш.
Офф: Лично при мен наближи ли 2 години един телефон, и то ако се е държал добре през това време, започвам да се оглеждам за смяна, защото вече ми е доста омръзнал. Лошото е когато стане това с жената какво ще се прави... Big Grin
Цитирай
#17

Като стане с жената имаш 2 варианта
Най-добрият е да съживите пламъка, но всеки си знае за него си :-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#18

Двата варианта са "А" - да останете с жена си и "Б". И аз съм за опита да се поддържа интереса и пламъка. Както с жената, така и с устройствата. За телефона могат да се търсят подобрения (по-нови софтуери, скинове, джаджи, водоустойчиви нещица, дори различна тема помага и променя нещата).

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#19

Един нов кейс дизайнерски кейс може да даде усещане за нов телефон.
Обратното също е решение, т.е. да се махне кейса на телефон, който ви е омръзнал и сте прежалили и да го експлоатирате така, без страх че може да падне и да се счупи.
Дори морално остарелият Huawei p8 lite е много красив и ако някой го е ползвал няколко години
с кейс би се зарадвал на оригиналната му визия, с която е много по-тънък и дава добро усещане
Цитирай
#20

Колега, имам точно същия - Huawei p8 lite бял. Редовно му поддържам батерията, много бях доволен от машинката.
Отдавна не съм го ползвал, подсети ме да му се накефя пак. Много ми харесваше автоматичната смяна на тапетите на заключен екран. А и EMUI принципно ми допада повече. Плюс това телефончето е като ново.
Хубава дискусия се заформи, аз принципно много обичам старата техника, особено компютърната такава.
Още си пазя сокет 370, 462(сокет А) и сокет 478 машините (като нови са и бацат без грешка).
Цитирай
#21

Ако много те сърбят ръчичките, може да продадеш този и да си вземеш пак от Олх Redmi Note 7.
Твоят няма да му вземеш 190лв, но около 170лв много късмет може и да му вземеш и после като имаш парите в ръка, обратно с малко пазарене може да си вземеш Redmi Note 7 за около 200лв гледам има един.
Има и по 250лв, но с търпение изскачат оферти, или да добавиш към 30 лв и да скочиш малко към Redmi note 6 pro той е към 190-200лв.

Въпрос за желание и търпение, аз си умирам по такива ъпгрейди и ги правя с кеф, дори и на приятели, понякога ми дават някой стар телефон и още 30лв и му скачам на по-нов модел който разбира се и той е стар, но малко по-добър, но иска търпение, на мен ми е хобиSmile
6 pro има по-добър процесор, по-добра камера и тн.
7 Note е с още по-добра камера и процесор.

Успех.

Еми като имаш още един телефон, продаваш и двата и взимаш нещо сносно, без да добавяш и стотинкаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

У нас имаше 2 p8 lite, които работеха по 2-3 години и след това у родата продължават да работят
Вече са над 5 годишни, но излязоха страхотни машинки.
Иначе имаш и друг вариант:
Продаваш твоя на 170лв както казва колегата, продаваш p8 lite за 80лв
добавяш някой лев и скачаш на redmi note 8t
------------------------------------------------------------------------------
Аз скоро заглеждах и Lenovo K10 Note, който е с добри параметри за цената си от 299лв
Цитирай
#23

И аз имах P8 Lite. Този модел е пушка! За днешните стандарти е доста ръбест, но ще се съглася, че е красив (заради лайстната отстрани). Моя беше носен само в калъф и ми служи вярно над 2 години, а 3 години получаваше актуализации. Продадох го запазен като нов за 1/3 от цената, на която го купих. Не ми се правеше колекция от телефони, само заради това го продадох. Колегата малко ще е закъснял с продажбата, но 80 лв. определено може да му вземе, дори и малко отгоре. Ще свърват работа после за един нов 8T, 4/128, например. Wink

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#24

Преди седмица продадохме на баща ми P8 Lite само със зарядно и то не оригинално за 80лв + кейс. Вярно, телефонът беше като нов, но все пак... До 2-3 седмици ще продаваме и на майка ми, който е вече пълен комплект и мисля под 90-95лв да не го даваме. Наистина излезнаха корави машинки.
По темата - колега продавай и двата и взимай Redmi Note 8T, както казаха колегите преди мен, за да е оправдана смяната Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)