Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на буутлоадър, инсталиране на Xiaomi.eu ром- Redmi Note 9s

(2020-06-28, 13:49:04)gimara написа:  11.0.7 е за инсталация без TWRP. Щом имаш вече инсталирано сложи направо 11.0.9
0.8...0.9...не става....инсталира се...но не буутва системата....рестартирам...и минава пак на twrp.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай
Аксесоари

(2020-06-28, 18:00:07)coco.loco написа:  0.8...0.9...не става....инсталира се...но не буутва системата....рестартирам...и минава пак на twrp.
Според мен трябва да се преинсталира TWRP, спазвайки точно инструкциите. С кое TWRP е сега?

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай

(2020-06-28, 08:43:46)coco.loco написа:  Добре де, колеги, само аз ли не мога да го флашна тоз eu rom. Пробвах уж всичко, четох по другите форуми.4pda, xda, xiaomi.eu..Някой може ли да събере файловете с които е успял. Да драсне някаква последователност. Рекавърито ли е проблема?! Следвам всички стъпки...С bat файла флашва само boot файла и до там. С флаш през twrp уж всичко се инсталира нормално, а пък след рестарт пак минава само на twrp. До сега не имало телефон, където да не се оправя ама....Благодаря предварително!
тъй, ето какво правих: изтеглих файла от guide-a на xiaomi.eu 11.0.7. ,направих папка note9s без интерволи и разархивирах вътре. пуснах fastboot mode на телефона и стартирах  windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat. почна и завърши. учудващо преди 2 дни получих информация за наличен ъпдейт 11.0.9, но не можах да инсталирам поради липса на twrp, въпреки че е инсталирано по fastboot начин. сложих twrp b5 чрез adb, като казват, че е много важно да се флашне и още един файл иначе изпада в bootloop, а именно vbmeta.img. флаша на twrp го опростих, като преименувах дългите файлове само на recovery и vbmeta. след инсталацията влязох в него и инсталирах изтегления по-рано 11.0.9.
линк за TWRP b5
линк за vbmeta.img
пускаш fastboot mode, слагаш преименуваните файлове recovery.img, vbmeta.img в папката на adb, отваряш cmd в прозореца или влизаш в папката на adb по трудния начин с команди и като си вътре почваш:
fastboot devices - да видиш телефона, ако не покаже нищо - драйвъри нямаш
fastboot flash recovery recovery.img - чакаш да завърши
fastboot flash vbmeta vbmeta.img - чакаш да завърши
fastboot boot recovery.img
[-] 5 потребители изказват благодарност на k-2 за това мнение:
  • coco.loco, Compare, Monipeev, sokkoban, Wild bear
Цитирай

Благодаря ви! Незнам какво направих по различно от преди, но сега стана!

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128
Цитирай

С xiaomi eu. 11.0.7.съм и не мога да ъбдейтна до 11.0.9.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай

Един пост по-нагоре колега е описал стъпка по стъпка как го е направил. Защо не успявате вие? Дава ли грешка?
Цитирай

Утре ще ми се отключи бутлоадера.
В момента съм с глобален  11.0.9, мога ли да сложа директно 11.0.9. xiaomi eu с Twrp и ще получава ли ота ъпдейт, питам понеже за пръв ще правя подобно нещо да не стане фал
Цитирай

по начало инсталиран ром през рекавърито(twrp) получава On-the-Air ъпдейти, но четох някъде, че не трябва да има рут достъп.
Цитирай

Питам конкретно дали направо мога да сложа от глобална 11.0.9   xiaomi eu 11.0.9 с adb през Trwp без да спече тела
Цитирай

би трябвало да няма проблем, поне според това
[Изображение: xySJRq0.png]
Цитирай

Здравейте искам да попитам кой redmi note 9 pro е curtana и кой joyeuse?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай

[Изображение: c1158747be24823647450a60dd5ef12e.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-07-03, 10:31:07)kichone написа:  Здравейте искам да попитам кой redmi note 9 pro е curtana и кой joyeuse?
отговор има в поста със снимката над въпроса
Цитирай

Привет.
В момента съм с отключен редми ноте 9с, с инсталиран Xiaomi.eu 11.0.9.Ако опитам да го флашна с индийски официален ром(малко по-стара версия) чрез ми флаш с опция save user data, дали успешно ще премина към по стария индийски ром, без да се налага формат?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2020-07-18, 12:17:50)galev_90 написа:  Привет.
В момента съм с отключен редми ноте 9с, с инсталиран Xiaomi.eu 11.0.9.Ако опитам да го флашна с индийски официален ром(малко по-стара версия) чрез ми флаш с опция save user data, дали успешно ще премина към по стария индийски ром, без да се налага формат?
колкото съм запознат, почти (или) всеки downgrade (10 към 9) довежда до губене на всички данни
edit: преди като минавах на моя redmi note 5 от developer на stable също имаше wipe
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • galev_90
Цитирай

Може ли някой да разшифрова следната ситуация Angel
Става въпрос за отключване на Bootloader-a на Xiaomi Redmi Note 9 Pro направих всички стъпки и ми излезе че след 168часа след близо седмица чакане оставяйки ми 4-5часа ще мога да го отключа ,заиграх се и пробвах с друг E-Mail пак да го отключа да видя колко часа ще ми отброи брояча !Нищо не стана, излезе някаква си грешка която не я записах или снимах !
Направих всички стъпки пак с първият акаунт който му оставаха около 4-5часа за да мога да го отключа Bootloader-a на Xiaomi Redmi Note 9 Pro и не щеш ли ми изписа пак 168часа Angel Huh
Въпроса ми е, може ли да се върне някак си на оставащото време или вече е късно и пак трябва да си чакам?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Според мен трябва да чакаш. И трябваше да изчакаш и онези 4-5 часа
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Compare
Цитирай

(2020-07-18, 17:14:04)k-2 написа:  колкото съм запознат, почти (или) всеки downgrade (10 към 9) довежда до губене на всички данни
edit: преди като минавах на моя redmi note 5 от developer на stable също имаше wipe

според мен ако не си пробвал с втори акаунт(mail), е имало шанс да ти останат онея 5 ч за отключване. Всеки телефон си има ID може би, с който се удостоверява, че този телефон принадлежи на определен Mi профил. В 1вия опит е регистриран с първи профил, но при опита с 2ри акаунт, 1ви профил е занулен, тъй като телефонът вече не принадлежи на акаунта. Дали е така, е само догатка
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • Compare
Цитирай

И на мен ми направи нещо подобно без да пробвам с друг имейл.Чаках 2 седмици
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • Compare
Цитирай

След като въведете MI акаунт и подадете заявка за отключване не трябва да сменяте MI акаунта или форматирате телефона. Ако го направите се резетва времето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hellkiller за това мнение:
  • Compare
Цитирай

Неприятна работа с отключването на тоя Bootloader!
Единствено ще сменям ROM-a заради записване на разговорите.Надявам се да мине флаша без проблеми мисля да слагам
Redmi Note 9 Pro Indonesia
miui-blockota-joyeuse_id_global-V11.0.2.0.QJZIDXM-V11.0.3.0.QJZIDXM-9103c8ec6e-10.0
След което да заключа и Bootloader-a !
Някой пробвал ли е да флашне Redmi Note 9 Pro Indonesia ROM-а и после да заключи Bootloader-a?
Ако знаете как става цялата процедура бихте ли написали 2 реда ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2020-07-22, 18:39:20)Compare написа:  Неприятна работа с отключването на тоя Bootloader!
Единствено ще сменям ROM-a заради записване на разговорите.Надявам се да мине флаша без проблеми мисля да слагам
Redmi Note 9 Pro Indonesia
miui-blockota-joyeuse_id_global-V11.0.2.0.QJZIDXM-V11.0.3.0.QJZIDXM-9103c8ec6e-10.0
След което да заключа и Bootloader-a !
Някой пробвал ли е да флашне Redmi Note 9 Pro Indonesia ROM-а и после да заключи Bootloader-a?
Ако знаете как става цялата процедура бихте ли написали 2 реда ?

за Redmi note 9S бяха писали, че след като сложиш къстъм ром НЕ трябва да се заключва бутлоудъра, тъй като се бриквал телефонът


milenvn написа:Вкарвате телефона във Fastboot, стартирате предпоследният файл: ./windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat. Отваря се нов диалогов прозорец, пита ви за потвърждение, натискате "Y" за старт. Процеса тръгва, не пипайте нищо и не вадете кабела от телефона!! Отнема 3-4 минути, ако сте с USB 3.0 и около 10 минути- с USB 2.0. След края телефона сам ще се рестартира, тогава може да махнете кабела и да започнете първоначалните настройки.

ВНИМАНИЕ!!! В никакъв случай не заключвайте буутлоадъра, ако:

Инсталирате индийски или друг официален ром на глобалната версия на телефона.

Модифицирате разделите: system, vendor, boot, recovery

Инсталирате xiaomi.eu ром

Когато работите с програмата MI Flash се убедете, че сте избрали скрипта clean all, и в никакъв случай clean all and lock!
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • Compare
Цитирай

(2020-07-22, 19:11:37)k-2 написа:  за Redmi note 9S бяха писали, че след като сложиш къстъм ром НЕ трябва да се заключва бутлоудъра, тъй като се бриквал телефонът

Четох го няколко пъти но ....!
Четох и някъде че можело, но може и да греша с някой друг телефон ,то голямо четене падна, можело след като е инсталиран един път Redmi Note 9 Pro Indonesia ROM-а и после Clean all and Lock и пак флаш Bu
не изключвам да е било и за някой друг телефон !
Да не се пробва!
Гледам доста телефони има с Hard brick

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

При руснаците пише това:

Цитат:Использовать батник flash_all_lock.bat ("прошить и заблокировать загрузчик") можно при переходе с официальной (EEA/Russia/Indonesia) прошивки на официальную (Global) и наоборот

https://4pda.ru/forum/index.php?act=find...7937520-11

Дори и да се бъгне, след като е отключен с неговия акаунт, просто влиза в fastboot, свързва го към Mi Unlock със своя акаунт и пак си го отключва моментално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • Compare
Цитирай

С последния xiaomi.eu ROM съм. Като набера номер зад телефонна централа (оператор, такси, т.н.) се чува много силно, дори и да е намален на минимум. Все едно е на високоговорител, но не е. Чувам го дори телефонът да е отдалечен. Като пусна високоговорителя е още по-силно. Ако по време на разговора увелича до последно и след това намаля отново до минимум, звукът става по-слаб отколкото е бил, но пак е по-силен от такъв по време на нормален телефонен разговор. Някой с подобен проблем?

П.С. Оказа се, че и при нормален разговор звукът в началото е доста по-силен от обикновено. Налага се да увелича до край, да намаля до край и е нормален вече. Неудобна работа...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)