Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на буутлоадър, инсталиране на Xiaomi.eu ром- Redmi Note 9s
#1

[Изображение: 30323136.jpg]


Колеги, важно е веднага като пристигне телефона,  да подадем заявка за отключване на буутлоадъра, защото се чака 7 дни. След отключването се връщат фабрични настройки и се изтрива всичко, така че не бързайте да качвате приложения и да прехвърляте снимки от старият апарат.

За сметка на това може да си сложите един великолепен ром като xiaomi.eu и да разкарате неадекватните, с грозен дизайн и без никакви екстри приложения на Гугъл за разговори и смс. Тези от MIUI наистина ми липсват в момента...

И така- вкарвате в новият апарат вашият MI профил, отивате най-горе в Настройки, натискате няколко пъти MIUI version, ставате девелопър. Сега вече в Допълнителни настройки се появяват Developer options. Там избирате OEM unlocking, отивате на MI unlock status и давате Add account and device. Трябва сим картата да е в телефона и да сте на мобилен интернет.

Изтегляте програмата Mi Unlock оттук: http://en.miui.com/unlock/download_en.html

Влизате със своят акаунт в нея, свързвете телефона, натискате unlock и... ви изписва да изчакате 168 часа Smile . Спокойно, това е нормално. След само 7 дни ще имате пълен контрол над своето устройство и само и единствено вие ще решавате какво да ползвате, кои приложения да са активни, да си записвате или пък не разговорите и т.н. Успех и при каквито и да е въпроси, ви очаквам в темата.

Ето и едно видео, гледайте от 6.00 минута нататък:



[-] 12 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • adi55, andreti013, Be6i4, galev_90, jorji, kalin.krasimirov, papaone, predator_v_bg, ronnie72, suffer, Victormihov, Димитър Пенев
Цитирай
Аксесоари
#2

Закачвам темата, да е винаги под ръка. Поздравления за стъпките! 
Напиши тук после и реда за флашване на TWRP & Xiaomi EU, със сигурност ще има хора на които да е от полза.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 3 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • galev_90, milenvn, ronnie72
Цитирай
#3

(2020-04-26, 14:54:44)Be6i4 написа:  Напиши тук после и реда за флашване на TWRP & Xiaomi EU
С нищо не се различава от това на другите снапдрагон устройства.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#4

Първите коментари от руснаците за xiaomi.eu рома са много положителни:

Разблокировал, накатил xiaomi.eu.
Небо и земля..
Очень доволен.Батарея(вчера снял с зарядки - прошивал, все переносил через mimover, и потом все настройки, пробы и т.д. очень хард и сегодня второй день и 43 % , память.., даже есть чувство, что и камера сток лучше стала.


Свободен превод- разблокирах, сложих xiaomi.eu. Майко мила- много съм доволен. Батерия- вчера свален от зарядното, слагане на ром, всичко пренесох с mi mover и после всички настройки, проби и т.н., сега на вторият ден е на 43 %. Имам чувството, че и стоковата камера е станала по-добра.

Перфектно, още 5 дни останаха и слагам и аз този ром. С удоволствие ще разкарам гугълските некадърни приложения за разговори и смс-и!!


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, ronnie72, suffer, Victormihov
Цитирай
#5

И какъв този зор за откл и слагане на xiaomi.eu, не мога да разбера. Човек, ако за пръв път отваря форума, ще остане с впечатление, че е задължителна тази операция.
Цитирай
#6

(2020-04-28, 15:20:46)milenorcev написа:  И какъв този зор за откл и слагане на xiaomi.eu, не мога да разбера. Човек, ако за пръв път отваря форума, ще остане с впечатление, че е задължителна тази операция.

В Global ROM-а вече не слагат MIUI Dialer & Contacts. Всеки, който е свикнал с функцията запис на разговор има опцията или да инсталира индийски ром или xiaomi.eu. За целта обаче трябва да се отключи bootloader-а.
[-] 2 потребители изказват благодарност на hellkiller за това мнение:
  • Compare, milenvn
Цитирай
#7

Много хора са свикнали с xiaomi.eu рома. Като изключим бета тестовете и китайските версии, това е най- близкото до истинското изживяване при работа със смартфон, което са замислили създателите на MIUI.

Свободата, която получаваш с отключването на буутлоадъра освен това дава още много възможности. Например да рутнеш телефона, да инсталираш Magisk и Adway, с който изчезват рекламите не само в браузера, но и навсякъде в приложенията и много други възможности.

Въобще съм учуден как може да се задават такива въпроси в Андроид форум... Нали именно тази операционна система ни дава свободата да модифицираме телефона си по свой вкус и да се насладим на пълните му възможности, без изкуствени ограничения и лимити.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • emil11, suffer, Wild bear
Цитирай
#8

Няма нищо чудно във въпросът ми. Знам какво ни дава андроид, знам и как да рутвам и слагам къстъм ром. Но да говорим, че повечето искат и модифицират телефоните си е несериозно. Повечето купуват, ползват и даже не знаят какво е руут. Освен във този форум има и други андроид потребители нали. Какво дава xiaomi.eu на тези потребители, отговорът е нищо без което няма да могат да заспят Smile. Идеята ми беше, толкова много се хвали xiaomi.eu, че един нов потребител на форума ще остане с впечатление, че е задължителен. А слагайки го, след доста усилия и четене ще разбере, че за нов потребител не си е струвало усилията. Това е , не казавам че рама не го бива.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milenorcev за това мнение:
  • suffer, росен2
Цитирай
#9

(2020-04-29, 09:30:01)milenorcev написа:  Повечето купуват, ползват и даже не знаят какво е руут.
Тези "Повечето" потребители изобщо не четат форуми.
А тези, които са се регистрирали тук, се предполага, че имат глава на раменете, четат и си правят изводи. Който иска да си модифицира телефона, си прави сам изводите.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 5 потребители изказват благодарност на gimara за това мнение:
  • adi55, kuulman, Machiavelli, milenvn, milstan
Цитирай
#10

(2020-04-29, 09:30:01)milenorcev написа:  Няма нищо чудно във въпросът ми. Знам какво ни дава андроид, знам и как да рутвам и слагам къстъм ром. Но да говорим, че повечето искат и модифицират телефоните си е несериозно. Повечето купуват, ползват и даже не знаят какво е руут. Освен във този форум има и други андроид потребители нали. Какво дава xiaomi.eu на тези потребители, отговорът е нищо без което няма да могат да заспят Smile. Идеята ми беше, толкова много се хвали xiaomi.eu, че един нов потребител на форума ще остане с впечатление, че е задължителен. А слагайки го, след доста усилия и четене ще разбере, че за нов потребител не си е струвало усилията. Това е , не казавам че рама не го бива.


Специално за Xiaomi.eu са толкова много разликите, че ако има кой да ти го сложи направо се мятай Smile

1. Няма бъгави ъпдейти
2. не трябва да сменяш 1000 региона, за да подкараш теми, лицево разпознаване или автоматично локализиране в някои приложения (например прогнозата за времето).
3. няма ги гугъл приложенията за разговор, контакт, съобщения - така че си имаш запис на разговор, за който така или иначе трябва да отключиш буутлоудъра
4. има допълнителни и много удобни настройки, които ги няма дори в стоковите ромове, Например ако често набирате разни номера от джоба си да потвърдите обаждането, когато то се случва от списъка с последния повиквания (полезно е и при случайно натискане при прелистване на менюто)
Може на телефон с хардуерни бутони също да се включат жестовете и много други.
Оптимизирани са настройките за европа на GPS а освен това си има следните разлики:

[-] 8 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, Compare, dani_z25, KenLii, Machiavelli, milenvn, milstan, ronnie72
Цитирай
#11

И така колеги, заветното време дойде. 7 дни след заявката отключих буутлоадъра и сега трябва да инсталираме xiaomi.eu рома. Изключително лесно е, дори да не сте го правили никога досега. Първо се уверете, че сте ъпдейтнали до последна версия- от v.11.0.3 и нагоре. Ромa сваляме на компютъра от двете важни теми в xda или xiaomi.eu: 

XDA: https://forum.xda-developers.com/redmi-n...o-t4081437

Xiaomi.eu: https://xiaomi.eu/community/threads/guid...pro.55217/

Изтегленият файл отваряме с WinRAR например, маркираме всички файлове вътре с бутон Shift на клавиатурата и даваме да разархивира в  предварително създадена нова папка на компютъра с цяло име, например: "NOTE9SROM". Папката с файлове трябва да изглежда така:

[Изображение: 30390732.jpg]


Вкарвате телефона във Fastboot, стартирате предпоследният файл: ./windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat. Отваря се нов диалогов прозорец, пита ви за потвърждение, натискате "Y" за старт. Процеса тръгва, не пипайте нищо и не вадете кабела от телефона!! Отнема 3-4 минути, ако сте с USB 3.0 и около 10 минути- с USB 2.0. След края телефона сам ще се рестартира, тогава може да махнете кабела и да започнете първоначалните настройки.

ВНИМАНИЕ!!! В никакъв случай не заключвайте буутлоадъра, ако:

Инсталирате индийски или друг официален ром на глобалната версия на телефона.

Модифицирате разделите: system, vendor, boot, recovery

Инсталирате xiaomi.eu ром

Когато работите с програмата MI Flash се убедете, че сте избрали скрипта clean all, и в никакъв случай clean all and lock!


Сега да се насладим на екстрите в xiaomi.eu рома. Първото нещо, което ще забележите е, че ги няма омразните приложения на Гугъл за разговори и смс. Вместо тях са налични любимите ни такива от MIUI и разбира се, може да записвате всички разговори с перфектно качество:

[Изображение: 30390976.jpg]

Екстрите на xiaomi.eu са безкрайни. Можете да разгледате пълният списък с тях в по-горният пост. Много приятно например е, че могат да се съберат 6 или 7 икони на един ред, вместо стандартните 4 или 5. За хора като мен с над 200 инсталирани приложения това е страхотно улеснение. Само още едно нещо ще спомена- невероятното приложение Wallpaper Carousel. В него има различни категории за които можете да се абонирате, да изберете на колко време да се сменят на началният екран и/или локскрийна:

           


[-] 10 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4, Compare, emil11, galev_90, gimara, hana, ronnie72, suffer, valkov2, Victormihov
Цитирай
#12

Понеже не открих информация по въпроса, с този ром има ли поддръжка на aptX, aptX HD и какво е нивото на Widevine L3 или има вече L1 ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#13

Widevine L1 (for supported devices)
Цитирай
#14

Xiaomi.eu рома поддържа най-високата категория L1, както и стоковият ром. За Bluetooth слушалките- не ползвам такива. Ако има нещо, което мога да проверя в настройките на телефона, кажете.


Цитирай
#15

Ако не те затруднява погледни в Developers option дали имаш Audiocodec. Ако има виж какъв избор дава. Благодаря предварително.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#16

То ги има, ама като ги избереш и се върнеш обикновено те връща на SBC или който е по подразбиране
Цитирай
#17

Има всички споменати от теб настройки и още много. Но действително ако избера някоя ме връща. Може би трябва да е свързано със слушалките в момента на избора. Попитай и в xda. Ето скрииншоти:

       


Цитирай
#18

Активирахте ли VoLTE ? Чета в 4pda:
Цитат:Я устанавливаю xiaomi.eu rom и это удивительно. Есть запись звонков. Но теперь у меня неожиданная проблема - как включить VoLTE и VoWiFi? Когда я пытаюсь набрать коды, ответ - это не ваше приложение для набора номера по умолчанию ...

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай
#19

Няма проблем. На приложението за разговори се задава да е по подразбиране в default apps. VoLTE тръгва веднага. VoWiFi не, както и при други xiaomi.eu ромове.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • gimara
Цитирай
#20

Привет на всички.
Има ли вариант с официален ром (било то английски или друг) да се инсталира на редми ноут 9с, без отключване на буутлоадъра?
(с цел да се ползват miui dialer-a)?
Целта ми да го направя така, когато получа телефона е, че работните приложения който ползвам не искат да се инсталират на xiaomi.eu( или поне на Note 8pro имах проблеми, и с индонезийския ром всичко си бачка)..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#21

Мисля, че няма вариант. Трябва да се отключи bootloader-а. За Redmi Note 9S няма и индонезийски ром.
Цитирай
#22

За Ноте 9s има официален индийски ром, в който има запис на разговорите. Руснаците обаче предупреждават да не се заключва буутлоадъра, ако инсталираш друг ром на глобалната версия, дори и официален. Следователно правите всичко на ваша отговорност.

Списък с официалните ромове: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/curtana/


Цитирай
#23

А с miflash, или друг начин за инсталиране на официален ром на заключен буутлоадър дали има?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#24

ми флаш работи само с отключен буутлоудър.
Ако има начин на заключен той ще е с xiaomitool
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#25

Моят въпрос е ако телефона е закупен от технополис с eu. Rom ли е или не?

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)