Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон Samsung
#1

Здравейте,обмислям да сменям стария си телефон и се колебая между няколко модела.Изчетох доста информация за всеки от тях тук във форума,но все пак ми е трудно да преценя кой да избера.

Колебая се между следните модели:

SAMSUNG Galaxy S20 128GB
SAMSUNG Galaxy Note10 Lite 128GB
SAMSUNG Galaxy S10 Lite 128GB
SAMSUNG Galaxy S10e 128GB

Общо взето за мен е важно да прави хубави снимки,защото това е единственото средство,което използвам за снимане.
Ще се използва за стандартни неща социални мрежи,интернет,видео разговори,игри не играя и няма да се използва за игри.
Аксесоари
#2

Колкото са близки, толкова са и различни.
Samsung Galaxy S20 е с най-добри характеристики, най нов е, камерата е с нов сензор, дисплея е най-хубав, водоустойчив е, стъклен е, с най-малки рамки е, но и струва най-много.
Samsung alaxy Note 10 Lite е с чип от Samsung Galaxy Note 9, пластмасов е, не е водоустойчив, но има писалка.
Samsung Galaxy S10 Lite е с процесор на Snadragon, което за някои е плюс, пластмасов е, не е водоустойчив.
Samsung Galaxy S10E е с малък дисплей, стъклен е, водоустойчив е, но ще получи още една актуализация на софтуера.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#3

Точно така S20 е с около 200лв. по скъп от другите модели.

А отностно камерата,която е и най-важна за мен какво може да се каже за моделите.

Да,водоустойчивоста е важна,макар,че няма да тругна да го потапям във вода,но на всеки му се случва да си намокри телефона,а относто софтуера не съм толкова вманиячена да имам последните актуализации,така,че дали ще получа 1 2 или 3 актуализации не е от такова значение,по-важно е да снима добре.
#4

Всеки от тези ще ти свърши работа при камерите, но най-добър е Samsung Galaxy S20, но който го има да ти каже, защото се разбра, че има някои проблеми с фокуса, но с ъпдейт може и да са ги оправили.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#5

Камерата на S20 не можеше да фокусира при ниска осветеност до преди два месеца. Оправиха ли я?

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
#6

За такова описание всеки ти е перфектен и логично - ако имаш повече пари, вземи най-новият. Ако не - преспокойно си караш и с най-евтиния от изброените. Остава въпросът след колко време смяташ да го смениш, макар че с тези параметри преспокойно поне три години ще са бързаци, а за снимки, каквито и спорове да се водят в други теми, няма да те предаде нито едно от устройствата.
#7

А ако добавя и този модел XIAOMI Mi 10 128GB

Какво ще ме посъветвате?Какво мога да очаквам от шаомито?Доколкото знам камерата им е същата както при Самсунг S20 ultra,защото е обща разработка между двете компании.Как се представят смартфоните на шаоми,може ли да им се има доверие,как са с подръжката и актуализациите?
#8

Сензорът не е същия, само цифрите са същите, на Samsung е по нова разработка. Xiaomi е среден клас, Samsung Galaxy S20 Ultra е флагман, сравняваш различни телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#9

Mi 10 е с по-добър процесор и по-добро аудио. Камерата по всички ревюта я дават доста добра. Софтуера дава почти безгранични възможности за персонализация. Дизайна е чук ( лично мнение ). Цената, при операторите е добра. Ако сравняваш S20 с него, бих те посъветвал да избереш китаеца. Виж, S20 Ultra е друга бира...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
#10

S20ultra въобще не ми влиза в бюджета,така че съм много далеч от него.Просто бях попаднала на статия,че камерата на двата модела е една и съща или по-точно била съвместна разработка,но явно не е така.

А как стоят нещата със софтуерната подръжка?
#11

При Самсунг-плачебна. При Xiaomi на ОС е същата работа, но версията на MIUI поне си я поддържат доста след това.

Всъщност, камера и поддръжка - Pixel...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
#12

(2020-04-27, 19:54:58)dani_z25 написа:  При Самсунг-плачебна. При Xiaomi на ОС е същата работа, но версията на MIUI поне си я поддържат доста след това.

Няма нищо "плачебно" и при двата производителя.



dani_z25 написа:Mi 10 е с по-добър процесор и по-добро аудио. Камерата по всички ревюта я дават доста добра. Софтуера дава почти безгранични възможности за персонализация. Дизайна е чук ( лично мнение ). Цената, при операторите е добра. Ако сравняваш S20 с него, бих те посъветвал да избереш китаеца. Виж, S20 Ultra е друга бира...

Ако сравняваш Exynos и Snapdragon, разбира се, че моделите на Самсунг, които са с първия, могат да бъдат критикувани като с по-слаби откъм процесор.

Имайте предвид, че ако сравняваме Mi 10 Pro със S20 и S20+, то основната камера може и да не е по-добра при корейците, но телефотото е класи над тази при китайците, а откъм звук, Самсунг е с по-добър. Но мисля че авторът на темата трябва да конкретизира повече на какво държи, за какъв период и за какви пари, иначе всичко казано е едно към гьотере.
#13

Като цяло търся телефон с добра камера,както казах по-горе това ми е основното устройство за снимки,не ползвам фотоапарат.Не искам да е пластмасов самия телефон,защото се захабява много бързо,а не винаги ползвам кейс.Не си сменям телефона често,освен ,ако не се развали нещо,както се случи със сегашния ми телефон.Спря да ми функционира високоговорителя,камерата също се прецака не може да фокусира,а и батерията вече не държи поне през деня,все пак е телефон на 4,5 години.Затова съм се насочила и към нещо което отново да изкара поне 3 години е ако не му се случи нещо де Smile .В началото се колебаех все между модели на Самсунг,но сега гледам доста ревюта и включих като опция и шаомито,както и взех да заглеждам айфон 11 ,който се коментира в друга тема в същия раздел на форума.

Като цяло се бях спряла с Samsung S20 обаче изчетох около 20 страници за него тук в този форум и много недоволни срещнах,даже хора,които са го продали още на 1 месец.Проблем имал с камерата ,която не фокусирала,процесора не бил хубав и понякога прегрявал,батерията не можела да изкара деня и т.н.Тези неща малко ме притесниха.

Общо взето съм готова да отделя около 1200-1300лв. за телефона,като ще го взема през оператор и избора не е много голям като цяло.

Samsung galaxy S20
Samsung galaxy S10
iPhone 11
XIAOMI Mi 10 128GB

Не знам и аз затова ви моля и аз за помощ.

И пак казвам камерата е можеби най-важното нещо за мен.Всеки телефон става за разговори ,фейсбук ,месинджър и музика.
#14

Съвет: не се доверявай, включително на мен, на 100%, а понякога и изобщо на масовите мнения. Кой какво му греело, какво му било бавно - тука има хора, които си мислят, че виждат разлика от Full HD и 4K на дисплей от 6 инча, а не се замислят на какви телевизори гледат или с какви процесори са им компютрите.

Добре си се ориентирал за едно: за социални мрежи, интернет, разговори, музика, бележки - всеки телефон става. Но щом не ги сменяш често, а държиш на камера, материал и ако правилно разбирам, а и считам за нормално - батерия, в комбинация с цената, то бих ти ги подредил по следния начин:
1. iPhone 11
2. Xiaomi Mi 10 Pro
3. Samsung Galaxy S20
#15

След като телефонът ще се използва без кейс, дори понякога, ако е на Самсунг, трябва да е модел от 2017 година или по-стар. Същото се отнася и за айфон. Гореспоменатите не стават. За другите производители не знам, трябва да се обърне внимание на конструкцията на основната камера.

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
#16

Вземи си Айфон 11, той има най-добра камера от изброените.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#17

От изброените Iphon 11 според мен е най добре.А и айфоните ги потдържат с ъпдейти поне 5 години.
#18

Чистата 11-ка на айфон съм го имал за кратко и екрана с изчанчената си резолюция е много дразнещ и за това бързо го смених с 11 про макс. Иначе като процесор, рам, звук е върха. Като камера не мога да кажа аз и сега не мога да видя разлика между Ноут 10 + и 11 про макс освен че при айфона има много по-малко отблясъци при нощни снимки. Аз бих заложил на S20 като най-нов модел или като best buy на S10 lite със неговият Снапдрагон процесор.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
#19

iPhone 11 освен с ips и големи странични рамки, е перфектен, има стерео звук, водоустойчив е, ще има 5 ъпдейта на софтуера. Е не може да се сравнява с iPhone 11 Pro Max още когато ги сравнявах с моя Note, се вижда, че дисплея не е като OLED, но ако пренебрегнеш тези неща, е много добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#20

Екрана макар и с ips магрица като цветопредаване и яркост си е супер. Дразни странната разделителна способност като почнеш да гледаш някое филмче или клипче.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
#21

Досега гледах какво се предлага от iphone и намерих само един модел,който да е с този oled дисплей,какво ще кажете и за него?

iPhone XS

Камерите му май са същите както при 11,но пък и е доста по-стар модел,мисля че е на 2 години,поне от това,което видях по спецификациите.За сметка на това пък цената му е точно като на S20(разлика с 20лв.)

Иначе аз S20 го харесвам и не ме притеснява толкова дали прегрява при тежки операции,защото както се вижда аз няма да го товаря ,кой знае колко,а повече ме притеснява дали са оправили фокосирането на камерата и дали снима добре.Изчетох около 20стр. за него във форума да не си помислите,че много разбирам Smile
#22

iPhone XS все още си е актуален и ще получи още три актуализации. @centur  може да ти каже повече за него.
Иначе ако слушаш всички във форума, никога няма да си купиш телефон, защото всеки ти казва спрямо личните си предпочитания и ако се съобразяваш с всички мнения, всеки телефон ще излезе лош.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#23

Жена ми е с iphone xs и телефона си е чудесен отвсякъде. Единственият му проблем е батерията. Бързо й пада капацитетът. В началото правеше по 7 часа sot, а сега, след година ползване вече с мъка прави 5 часа, че и надолу.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
#24

(2020-04-28, 11:37:04)whitehart написа:  Жена ми е с iphone xs и телефона си е чудесен отвсякъде. Единственият му проблем е батерията. Бързо й пада капацитетът. В началото правеше по 7 часа sot, а сега, след година ползване вече с мъка прави 5 часа, че и надолу.

https://creativecenter.bg/service

[Изображение: 01.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#25

iPhone Xs е страхотен модел, без забележки, камерата му е много добра, но, ако е втора ръка, знай, че батерията ще е изпилена, освен това се зарежда за около 2часа и половина с това 5 ватово зарядно.
Лоши неща не мога да кажа за телефона, работи мазно и приятно, няма да усетиш, че държиш "стар" телефон.
Айфона правят толкова минимални ъпдейти, че и телефон на 3 години си работи еднакво и има абсолютно същите функции като пресно току-що излязал техен модел.
За Айфон и Епъл мога да приказвам с дни и хубави и много лоши неща.
С две думи, искаш ли хубава камера, бърз телефон, без ядове, никакви функции, теми и тем подобни- грабвай Айфон.
Който и да вземеш последните 2 години, разликите са минимални.
Имах 2 години iPhone X, минах на 11 Pro Max, освен по-големият екран, по-голямата батерия, друга разлика не намерих.
И това го казвам съвсем откровено.
Успех, гледай батерията да има 95% поне, ако ще е втора ръка.
Battery Health имам предвид.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • hgeorgiev
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)