Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон до 500 лева
#1

Здравейте! Искам да закупя нов смартфон до 500 лева. Спрял съм се на Xiaomi Mi9 Lite, но бих изслушал и други предложения. Държа на добра батерия и добра селфи камера, по възможност основната също да е ок. Бих се радвал, ако собственици на Mi9 Lite споделят дали имат проблем при разговор, дали се чува добре от слушалката, а също така дали от другата страна те чуват добре, защото срещнах оплаквания по ревюта. Телефонът ще се ползва така, както пристигне, не разбирам от смяна на РОМ и подобни Smile
И.. някой ако е пазарувал от тук, да сподели мнение - https://allgsm.eu/xiaomi-mi-9-lite-64gb-dual-sim
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei P40 lite според мен е по-добър избор. Не харесвам miui и постоянните им бъгчета.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • hristoff
Цитирай
#3

Е ако държиш на предна камера, то Mi 9 Lite ще спечели спрямо P40 Lite. Останалото е на кантар: по-хубав екран при Шайоми, по-бърз процесор при Хуауей. Батериите са почти еднакви, но да отчетем малко по-големия капацитет на Хуауей и малко по-високата цена на Шайоми.

"Бъгчета" при MIUI са по-скоро индивидуални разкази. Компанията пуска прекалено много модели, за да се обобщи.

Съвсем малко над бюджета са ти Huawei Nova 5T и Mi 9T, ако можеш да се ориентираш натам - също има какво да се обсъди между двата модела.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • hristoff, milenvn
Цитирай
#4

Nova 5t е перфектният избор, ако, разбира се, можеш леко да надскочиш бюджета. Двама колеги го имат, играл съм си с него, много читав и надежден телефон.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • hristoff
Цитирай
#5

Ще разгледам Huawei Nova 5T по-късно. Huawei P40 Lite не е моят телефон със сигурност. Xiaomi Mi 9T също отпада. Mi 9 Lite толкова ли е пълен с бъгове наистина или..? Готов съм също да включа и Samaung A71, ако толкова си заслужава.. ще изляза извън бюджета.
Цитирай
#6

(2020-05-01, 15:27:22)hristoff написа:  Ще разгледам Huawei Nova 5T по-късно. Huawei P40 Lite не е моят телефон със сигурност. Xiaomi Mi 9T също отпада. Mi 9 Lite толкова ли е пълен с бъгове наистина или..? Готов съм също да включа и Samaung A71, ако толкова си заслужава.. ще изляза извън бюджета.

Mi 9T не ти допада заради изскачащата камера ли? Защото е осезаемо по-добър от Мi 9 Lite.

А71 е хубаво устройство, но може да се оплачеш от материала на корпуса. Пред Nova 5T, предимството му е в дисплея и батерията, както и в камерата, но останалото е на кантар или в полза на китаеца, при който може положението на скенера за пръстов отпечатък да не ти допадне, както се случи при мен (първо не е най-удачното изобщо, второ за нас, левичарите, е съвсем идиотски позиционирано и в днешно време да слагаш скенери на такива места може да е дело само на някой, който е скаран с технологията и предназначението й).

Относно бъговте при MIUI, пак ти казвам - не. И става все по-изпипана операционна система. Това е едно подхванато клише от рода на "като кажат, че сестра ти е *урва, иди обяснявай, че нямаш такава".
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • hristoff, milenvn
Цитирай
#7

За момента nova 5t е най добрият телефон за около 500лв и въобще не ти трябва да гледаш никакви самсунги и ксиомита
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • hristoff, valentyno
Цитирай
#8

Препоръчвам също Nova 5T само добри отзиви има за него
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • hristoff
Цитирай
#9

Над 2 часа гледам ревюта вече, честно казано, съвсем се обърках. Huawei на няколко теста с други телефони, показа сравнително слаба батерия. Камерата също ме притеснява, самите цветове, които изкарва при снимка са ми малко студени, мрачни. Иначе изключително бърз телефон, як дизайн. Жалко, че няма сравнение на камера между Mi9 Lite и Nova 5T, предна и задна, едно такова ревю би ми решило дилемата.
Цитирай
#10

Че Хуауей никога не са изкарвали особено реални цветове. Този модел ти се препоръчва най-вече заради процесора, ама никой не коментира технологията на дисплея, положението на скенер за пръсти (може би не за всеки това отключване е удобство - добре) и липсата на Гугъл услуги.

Сравнение между Mi9 Lite i Nova 5T няма да намериш, различна категория са. Може да намериш с Mi 9T. Но аз спирам по темата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • hristoff
Цитирай
#11

Nova 5T има поддръжка на гугъл.Вземай това което ти хареса най много.Отиди и ги виж на живо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • hristoff
Цитирай
#12

Да, да, моя грешка, друго съм мислил като съм писал, а не е редно.
Цитирай
#13

За камерите на Уауей може да се разгледа в съответните им раздели на форума, кой, как и какво е снимал и как изглежда. Същото важи и за другите марки и модели. Аз не бих ги определил, като нереални...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

Може и да погледнеш Realme 6, мисля, че е по-евтин от Huawei Nova 5T, също е и по балансиран май. Има и 90 Hz.
Цитирай
#15

Realmi 6 е с Mediatek MT6785 Helio G90T (12 nm) срещу Kirin 980 (7 nm)
Предимството е за Nova 5t
Цитирай
#16

(2020-05-02, 19:14:02)DoryanY написа:  Realmi 6 е с Mediatek MT6785 Helio G90T (12 nm) срещу Kirin 980 (7 nm)
Предимството е за Nova 5t
Това е така, но аз казвам в останалите неща, че Realme е по балансиран, докато Huawei-a води с процесора.
Цитирай
#17

Пооследните два-три дни изгледах доста ревюта и сравнения. Успях да попадна в това видео https://www.youtube.com/watch?v=eXg01fSd9uk на сравнение между Mi9 Lite и Honor 20, който реално е същият като Huawei Nova 5T. Според това, което на мен ми трябва (батерия+камерите), повече ми допада Mi9 Lite, особено от към цветове на снимките. Процесорът ще го прежаля, така като не играя тежки игри и не го натоварвам особено. Nova 5T ми харесва малко повече от към дизайн, но Mi9 Lite също не изглежда никак лошо. Плюсовете на Xiaomi за мен са екрана, защитата му (Gorilla Glass 5), камерите, батерията. На Nova 5T процесорът, дизайна, звукът. Притеснява ме дали ще ми хареса операционната система на Xiaomi, но се надявам да свикна. Ще поръчам идната седмица, всичко може да се промени в последният момент, но за сега изборът ми е Mi9 Lite. Благодаря на всички, които се включиха в темата. Бъдете здрави!
Цитирай
#18

За Realmi 6 във форума не можеш да намериш никакви мнения и отзиве.Така само по параметри не може да се каже дали е добър.Да не стане като го купиш и да няма никакви ъпдейти
Цитирай
#19

(2020-05-03, 12:29:45)DoryanY написа:  За Realmi 6 във форума не можеш да намериш никакви мнения и отзиве.Така само по параметри не може да се каже дали е добър.Да не стане като го купиш и да няма никакви ъпдейти
За това не знам, просто ми изглежда добър модел, а и му влиза в бюджета, т'ва е. К'вото иска това да си купува, аз просто му предлагам модел.
Цитирай
#20

(2020-05-03, 12:25:15)hristoff написа:  Пооследните два-три дни изгледах доста ревюта и сравнения. Успях да попадна в това видео https://www.youtube.com/watch?v=eXg01fSd9uk на сравнение между Mi9 Lite и Honor 20, който реално е същият като Huawei Nova 5T. Според това, което на мен ми трябва (батерия+камерите), повече ми допада Mi9 Lite, особено от към цветове на снимките. Процесорът ще го прежаля, така като не играя тежки игри и не го натоварвам особено. Nova 5T ми харесва малко повече от към дизайн, но Mi9 Lite също не изглежда никак лошо. Плюсовете на Xiaomi за мен са екрана, защитата му (Gorilla Glass 5), камерите, батерията. На Nova 5T процесорът, дизайна, звукът. Притеснява ме дали ще ми хареса операционната система на Xiaomi, но се надявам да свикна. Ще поръчам идната седмица, всичко може да се промени в последният момент, но за сега изборът ми е Mi9 Lite. Благодаря на всички, които се включиха в темата. Бъдете здрави!
Нещата при Xiaomi май са повече на хартия, така че не разчитай много на (Gorilla Glass 5) да ти запази дисплея от надраскване.
Цитирай
#21

(2020-05-03, 14:37:13)esil2 написа:  Нещата при Xiaomi май са повече на хартия, така че не разчитай много на (Gorilla Glass 5) да ти запази дисплея от надраскване.

Ако ще и при Самсунг или Хуауей, ако ще и при Епъл - Горила Глас е пунта мара като цяло, но да кажеш, че при една марка е по-смотан продукт, отколкото при друга, е като дакажеш, Snapdragon 845 в Mi8 (примерно) е по-зле, отколкото в S9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#22

Така е, ако ще се пази както трябва, иска си и калъф. Свиква се с интерфейса, @hristoff. Минах от EMUI на MIUI и му свикнах много бързо.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 2 потребители изказват благодарност на HERUS за това мнение:
  • hristoff, milenvn
Цитирай
#23

(2020-05-01, 17:05:28)esil2 написа:  За момента nova 5t е най добрият телефон за около 500лв и въобще не ти трябва да гледаш никакви самсунги и ксиомита
Напълно подкрепям колегата, ако Nova 5t, беше една идея по-малък отдавна да съм се отървал от моето Шуши. Имах щастието да се запозная с този телефон и останах изключително доволен, само размерът му,  малко ме спира.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)