Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Раздяла с Nokia 7 plus
#1

Здравейте! Предстои ми преподписване на плана във vivacom(Началото на ЮНИ) и по традиция преотстъпвам апарата си на моя старец, а аз си взимам нещо ново. Минал съм през Huawei p9 litе, a през последните две години ползвам Nokia 7 plus. Доволен съм от апарата, като недостатък искам да отбележа, че имах един проблем, задържане или нереагиране на бутона изкл/вкл., ако ми се запотят ръцете и ползвам телефона. Както и, че ми се счупи стъклото на камерата, което е малко по размер в сравнение с новите модели на др. марки с по 3-4-5 камери. Иначе откъм производителност и възможности на камера и т.н. нямам оплаквания. Учител хореограф и проф. танцьор съм и за мен е важно да имам постоянен и стабилен достъп до интернет, гледане на видеоклипове с високо качество, добър звук по време на възпроизвеждане и добър звук при разговори, желателно е да мога да си пилея времето с разцъкване на някоя игра, но не е задължително, защото нямам време :Д Поради факта, че постоянно съм в движение и имам афинитет към изпускане и изпадане на телефоните предпочитам да е стабилен, за сметка на външния вид, както направих с Nokia-та. Държа на бързо зареждане и стабилна батерия. Свикнал съм с качествената камера на Nokia, а и раотата ми изисква да имам възможност да снимам снимки и видеа с високо качество, така че и това е приоритет. Често ми се налага да работя от телефона, така че свободния мулти-таскинг е задължителен. Общо взето на нивото на Nokia 7 plus или нагоре, но не и надолу. Предлагайте ми телефони, които са в свободна продажба между 500-700лв. За сравнение мога да взема motorla one zoom за 268лв, при преподписване. 
На кратко това, което търся в телефона е:
1. Стабилна изработка издръжлива на удари и т.н.
2. Стабилна батерия и бързо зареждане
3. Предна и задна камера с високо качество
4. Качествен звук от говорителите и слушалката
5. Възможност за гейминг с нисък приоритет.
6. Висока производителност при натоварване и използване на телефона за работа и мулти-таскинг.
7. Възможности за свързаност.
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

В този ценови клас в каталога на Виваком вариантите са Motorola One Zoom и Huawei Nova 5t. Хуавея печели с по-добър процесор, батерия и камера. Не знам какви пари ще ти излезе с преподписване. Иначе и моторолката е много готина, но процесорът е слабичък, ако планираш поне 2 години ползване.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#3

Да, ограничението от наличността при Виваком е сериозен фактор тук и аз го виждам само като Huawei Nova 5T.
Цитирай
#4

Huawei Nova 5T е с добра камера флагмански процесор кирин 980 като на Р30 издръжлива батерия
Цитирай
#5

Huawei Nova 5T е най-добрия избор, той си е с флагмански характеристики, макар да не е флагман. Иначе Nokia 7.2 е добър избор, Motorola One Zoom и тя, но Huawei е по-добър от тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#6

Huawei го гледах изглежда готин, но е със стъкло отзад и малко ме е шубе. А по отношение, че Гугъл спряха поддръжката си към Huawei? Nokia 7.2 видях, че е със същия процесор като на моята 7plus, общо взето камерите и дисплея май само са подобрили.
Цитирай
#7

Спряха на новите модели. Nova 5t си има услугите на google.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
#8

Този има поддръжка от гугъл със сигурност.Относно стъкления гръб,сега почти са такива. Трябва и хубав кейс да си вземеш

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#9

Каквото и да избереш, не разчитай на качествената изработка, а си купи хубав калъф към телефона. Почти всичко се прави от стъкло в момента. Колкото и да е здраво, не е трудно да се счупи. И от метал да е, пак може да се криви, чупи и т.н. По този критерий най-добре ще ти пасне някой брониран телефон, но такива изостават в следващите изисквания. Nova 5T ще е отличен избор, въпреки че батерията не е много издръжлива. В ценовата категория нелош вариант е и Huawei P40 Lite. Малко по-слаб откъм производителност от Nova-та, но батерията е животно - по-голяма е, издържа повече и зарежда по-бързо. В камерите лек превес има Nova 5T, голямата разлика е в селфи камерата на последния.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

Offtopic Колко интересно, мен пък точно с външен вид ме грабна тази Нокиа и ме накара да я разгледам! Smile

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)