Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до около 700-800 лева
#1

Здравейте, след 3 месеца влизам в период на преподписване и се замислям дали да не сменя телефона. Като месечна вноска за телефон мога да отделя 30-35 лева, като тарифния план ще е около 25 лева +-. Като телефон за тия пари идва Galaxy A71, A80 също е близо. Galaxy S10 е около 50 лева, което сякаш ми идва много. Проблема е, че всичките ги разгледах на живо и S10 сякаш на допир и дисплей ми харесва най-много, другите изглеждат пластмасови и гадни. Забравих да спомена, че от 5 години ползвам Note 4 и за мен това е велик телефон, като единствения проблем с него ми е, че батерията кара по максимум 4 часа екран като не ползвам никакви икономични режими и т.н. Просто дори след 5 години стария ми телефон се усеща по-добре от новите, което е странно, но явно съм изостанал доста. 
На въпросът ми е какво бихте препоръчали като модели - на игри не играя, трябва ми хубава камера и да прави хубави клипове, че имам 2 деца и си ги снимам в движение, добра батерия и да не изглежда като евтин боклук за 200 лева. Визирам телефони като А20, А30 които са си плачевни. 
Честно казано ми минава и през ума да взема А71 на изплащане, който да продам и да взема Note 9 В/У . Вариант е да се напъна малко, което не ми се иска за S10. 

Какво бихте взели Вие и какво ще препоръчате? Като цяло телефона ми сега е перфектен с изключение на вече позаминалата батерия. В сръчко цената й е 60 лева, но не се знае колко е висяла по складовете.
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei P30 не ти ли влиза в бюджета? Бих те насочил към него.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • 1124, oxuboxu
Цитирай
#3

Виж Samsung Galaxy Note 10 Lite, пластмасов е, не е водоустойчив, няма функциите на S Pen, но пък е със същия чип като на Samsung Galaxy Note 9 и все пак си е Note, виж и Samsung Galaxy S10 Lite, който също е пластмасов, но не се усеща като в серията A.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

(2020-05-05, 22:07:45)em4000 написа:  Честно казано ми минава и през ума да взема А71 на изплащане, който да продам и да взема Note 9 В/У . Вариант е да се напъна малко, което не ми се иска за S10. 
Това е много добра идея. Последните А серии на Самсунг се отличават с доста посредствени камери. Така , че щом ти трябва добра камера се насочи към S или Note серията.
Цитирай
#5

(2020-05-05, 22:34:33)fifth_root написа:  Huawei P30 не ти ли влиза в бюджета? Бих те насочил към него.

За този бюджет ( даже и за по-висок)  Huawei P30 ще прави най-добрите снимки. Казват, че и батерията му е много добра. Оглеждам се и аз за изгодна оферта, че майка ми вече е за нов телефон.

(2020-05-05, 22:54:49)hazART написа:  Виж Samsung Galaxy Note 10 Lite, пластмасов е, не е водоустойчив, няма функциите на S Pen, но пък е със същия чип като на Samsung Galaxy Note 9 и все пак си е Note, виж и Samsung Galaxy S10 Lite, който също е пластмасов, но не се усеща като в серията A.

Samsung Galaxy S10 Lite наистина не е лош. Даже е със Snapdragon 855. Само не знам дали ще ти допадне размера от 6,7 инча и дали няма да е леееко над бюджета ти.

1916 
Цитирай
#6

Може да погледнеш и Huawei mate 20.
Даже е на промоция в Get.bg
https://www.get.bg/huawei-gsm-mate-20-20...=pazarfeed
Цитирай
#7

Mate 20 е на две години вече, добър е, ама да го вземе вече остарял... Не че не е хубав телефон.
Цитирай
#8

(2020-05-06, 15:53:55)fifth_root написа:  Mate 20 е на две години вече, добър е, ама да го вземе вече остарял... Не че не е хубав телефон.
Така е, но не отстъпва по нищо с изброените. Ще получи и Андроид 11. Хардуерът му е все още на топ ниво и нищо не го затруднява. Имам две устройства с Кирин 980 и мога да каже, че летът в работа и няма никакъв лаг. Специално Самсунг не могата да се похвалят с толкова гладка работа. Лично съм разцъквал S10 и Note 10 и мога да кажа, че в менюто все още им присъства онзи лаг на места в прехода между приложенията. И то говорим за съвсем нов телефон. Дано в С20 да са го оправили, но едва ли.
Цитирай
#9

Той че е хубав - хубав е, ама има възможност за по-нов, който ще получи по-нови версии на Андроид в бъдеще. Просто като има възможност за по-добър и по-нов, защо да отива към по-стар и добър?
Цитирай
#10

(2020-05-06, 16:29:47)fifth_root написа:  Той че е хубав - хубав е, ама има възможност за по-нов, който ще получи по-нови версии на Андроид в бъдеще. Просто като има възможност за по-добър и по-нов, защо да отива към по-стар и добър?
По принцип си прав. Но лично аз не бих дал 800лв за А серия или за Лайт. Ако ще е Самсунг нека да е S10.
Цитирай
#11

За 700 лв. може да си купиш Honor 20 Pro
Цитирай
#12

(2020-05-06, 16:44:15)1124 написа:  По принцип си прав. Но лично аз не бих дал 800лв за А серия или за Лайт. Ако ще е Самсунг нека да е S10.

Да, аз Самсунг затова и не ги препоръчвам почти никога, не че съм против, а просто са скъп производител, а хората по-често са склонни да купят тази марка само ако е топ модел.
Цитирай
#13

Сякаш никой не е прочел въпроса на автора след първото изречение....
Човека ясно е посочил, че повече от 30-35 лв не му се иска да отделя и това при план 25 лв - всичките ви предложения са за над 45лв. Отделно ще го изплаща. както и да е Smile

Хич не ги слушай тия болни мозъци и маниаци на темата телефони, защото след 2 страници ще се наложи да си продадеш децата за да си вземеш топа на топа при телефоните.
А сега сериозно. В интерес на истината всички читави телефони започват от 45лв. в твоя случай с план от 25 лв. И предвид това, че имаш топ модел макар и стар си е тегаво да правиш компромис.
Най вероятно ще го взимаш от оранжевите или сините, и единственото което аз виждам като заместител на А71 е Nova 5T на Хуавей.
Така като гледам си правиш сметка да го ползваш дълго време апарата и затова удачния вариант е да си вземеш нов.
Няма смисъл да взимаш апарат на година две, който докато го изплатиш ще му е минал живота.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • bitmad
Цитирай
#14

5T е вариант, като цяло са на кантар с P30, но за мен технологията на дисплея и камерите на втория са по-добри. И двата са "апарат на година". Защото тазгодишен за по-дълго ползване за тези пари няма.
Цитирай
#15

Определено П30 е по класния. Но предвид, че ползва флагмаския процесор и прави сравнително хубави снимки. Отделно е телефон на 8 месеца. Просто за тези пари няма голям вариант.
Цитирай
#16

Nova 5t е по изгоден като цена спрямо Р30 а са с близки характеристики и батерията му е издръжлива
Цитирай
#17

С две думи ако съм Ви разбрал правилно взимайки телефон като А71 ще направя компромис и с вида и ще падне класа на който съм свикнал сега, и е малко безсмислено. Като телефони гледам само Самсунг и може би ако избирам ще е такъв, просто исках да ми съпоставите и други модели като P30 например.
Значи остава вариант за покупка на нов телефон среден клас с цел препродажба и евентуално търсене на запазен телефон от висок клас (Note 9, S10, S10+) иначе просто не виждам смисъл.

И третия вариант е да си взема нова батерия да съживя малко моя и да си свиркам докато не се скапе. Иначе офертата ще е от оранжевите и ще видим какво ще има тогава. Между другото чувал съм, че за да запазят клиентите си някои продавали телефон на цена като за най-скъпия план, а реално подписваш план за 30 лева. Ако стане така ще ме устройва S10 идва около 35 лева, иначе е 50. Ще видим
Цитирай
#18

Ако очакваш да изкараш повече от 4 часа екран на самсунг без гимнастики и спестяващи режими то жестоко се лъжеш.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#19

За тая цена Xiaomi. Ще имаш отлична батерия и много добра камера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на focus за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#20

Каквото и да си говорим в момента като цена качество най добре ще е човека да си избере някой модел на Huawei но да не е lite версия.
Цитирай
#21

LG G8S по-добро за 700лв НЯМА

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Marto.g, Victormihov
Цитирай
#22

(2020-05-09, 19:42:13)nowhere написа:  LG G8S по-добро за 700лв НЯМА
Щях да го предложа, но човека иска от оранжевите. При тях само G8x, но е доста над бюджета.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#23

Варианта му е да вземе нещо на изплащане и да го продаде в ОЛХ и да вземе G8S кеш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#24

За тези пари гледай задължително да е с OLED/AMOLED дисплей.
Въпреки, че хейтя Самсунг заради батерията и ползвам Huawei в момента, то аз бих избрал S10 през P30 ... Дизайна,дисплея, повечето рам като че ли накланят везните към него.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#25

Само Олед заради Always On екрана.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • niksapz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)