Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари

(2021-01-19, 19:48:07)whitehart написа:  Ез тва с дупчиците са несериозни неща, то малко като табелите за идиоти по макдоналдс, че напитките кафе и чай са горещи..  Wink
А сега си представи, че SIM картата ще се опита да извлече потребител с лошо зрение или просто възрастен човек, за когото няма абсолютно никаква разлика между тези технологични дупки, какво следва след това?

 
Аксесоари

(2021-01-19, 20:00:16)NoMaD написа:  А сега си представи, че SIM картата ще се опита да извлече потребител с лошо зрение или просто възрастен човек, за когото няма абсолютно никаква разлика между тези технологични дупки, какво следва след това?
Това са неизбежните житейски рискове. Ако ти дойде на гости туземец, не го оставяш сам, че може да бръкне в контакта и да го тресне тока. Трябва ли да обвиним строителите, че са поставили контакти и някой технологично неграмотен човек може да бръкне в тях? Тя и баба ми може да сбърка лаптопа с кантарче, да стъпи върху него и да го счупи...

Sent from my OnePlus 7T
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • Dowper, Pelikana, Victormihov

Няма смисъл да се обсъжда отвора за иглата и микрофона по простата причина, че всеки потребител следва да се запознае с инструкцията на телефона преди ползването му, а и да бръкне с иглата в микрофона едва ли ще го повреди. Тук от Самсунг дори на пластирите за премахване е указано, коя е правилната дупка Smile. По ми е интересно дали този път Ексинос 2100 ще е конкурентен на Дракона. Ще е голяма изненада ако се окаже по-добрият процесор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Dowper

Да, за пръв път има индикации, че Ексиносът ще е равностоен на водещия Снапдрагон, и това е чудесно, стига да е вярно. Ще е крачка напред за нас, потребителите, живущи в държавите, прецакани с Ексинос. Smile Чакам сериозното ревю на gsmarena (преди малко качиха кратко hands on ревю) и ако процесорът е окей и камерата е читава, се мятам...

Sent from my OnePlus 7T
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Dowper

(2021-01-19, 20:27:41)whitehart написа:  Да, за пръв път има индикации, че Ексиносът ще е равностоен на водещия Снапдрагон, и това е чудесно, стига да е вярно. Ще е крачка напред за нас, потребителите, живущи в държавите, прецакани с Ексинос. Smile Чакам сериозното ревю на gsmarena (преди малко качиха кратко hands on ревю) и ако процесорът е окей и камерата е читава, се мятам...

Sent from my OnePlus 7T

Ти само на gsmarena ли вярваш

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

Не само, но за мен са надежден източник.

Sent from my OnePlus 7T

Това със сим картата е измислен проблем. Не си представям някой, който ще бърка на посоки, има видеа, телефона може да се огледа, личи си как се вади сим, то за всичко може да се намери проблем. Нещо като не знаеш, не действаш индуктивно. Като идеш на бензиностанцията и те питат, дизел или бензин, не ти сипват каквото искат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • divna, Victormihov

Нека не си изсмукваме проблеми от пръстите като тая дупка сега, то това да им е кусура.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dowper

GSMarena се стараят да са много изчерпателни и обекивни, предимно там сравнявам характеристики на телефините, когато приятели се триумят, кой да е. Може би, за да не са предубедени ползвателите му не са написали къде са, но от снимките по ревютата им се разпонзва (ул. „8-ми декември“ 13, София) Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

Samsung Galaxy S21 Ultra предлага поддръжка на Wi-Fi 6E, както със Snapdragon 888, так и с Exynos 2100. Освен това предлага 5G, Bluetooth 5.0, GPS, NFC и USB 3.2 Type-C.

https://www.gizchina.com/2021/01/19/sams...-wi-fi-6e/

Galaxy S21 Ultra демонстрира отлична автономност с Exynos 2100. Докато се чакат първи тестове с него, от SamMobile споделиха, че според тестове им, устройството, което бе свалено от заряд в 8 ч. сутринта, след около 12 часа показа заряд 24%. В същото време дисплеят отчете SOT 4 часа и 27 минути, като това са показатели в активен режим на 120 Hz и максимална разделителна способност на екрана. Отбелязано е и също така, че Galaxy S20 Ultra при подобни тестове не показа подобни стойности.

https://www.sammobile.com/opinion/exynos...promising/

 

Gsmarena са пуснали някакви тестови снимки от камерите. 10Х не са впечатляващи. Липсва детайлност. Жалко за  рекламата на двоен зум.
https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2...w-2217.php

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Коментарите са доста негативни за камерата му, ама аз не виждам никъде тия кадри...

Тук https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2...2217p4.php

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Видях ги-е, не ми изглеждат чак толко зле.
Да, 1-2 от zoom-натите снимки клонят към зле, но фотосите като цяло са добре.

(2021-01-19, 23:40:46)airbus написа:  Gsmarena са пуснали някакви тестови снимки от камерите. 10Х не са впечатляващи. Липсва детайлност. Жалко за  рекламата на двоен зум.
https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s2...w-2217.php

Е то това не е новина, всеки път е така, и след ъпдейт два всичко си идва на мястото, но все пак нали не очаквате кристални снимки на 10х, а и снимките не са чак толкова зле наистина.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dodcha

Не разбрах само, писалката в комплекта ли ще е или отделно ще я поръчваме ?

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB

(2021-01-20, 08:30:01)loksaer написа:  Не разбрах само, писалката в комплекта ли ще е или отделно ще я поръчваме ?

Отделно, 40 долара/евро. Има и калъф тип тефтер с включена писалка, към 70 доларес някъде ще е

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

Писалката ще трябва да се купува,ще са два модела,трябва да прочетеш по на зад е писано.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Dowper

Две еднакви камери се ползват при 10х зум, ако информация е правилна
Телекамера - Samsung S5K3J1
Телекамера (перископ) — Samsung S5K3J1

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











(2021-01-20, 09:16:06)airbus написа:  Две еднакви камери  се ползват при 10х зум, ако информация е правилна
Телекамера - Samsung S5K3J1
Телекамера (перископ) — Samsung S5K3J1
Да, информацията е правилна. В/ж пост #864.

 

(2021-01-20, 10:28:52)NoMaD написа:  Да, информацията е правилна. В/ж пост #864.

От нея взех информацията. Малко снимки с  ултрата https://www.flickr.com/photos/142339194@...7941167401

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Samsung Galaxy S21 + | Обзор  https://www.youtube.com/watch?v=Wye45bgbDyc

Отлично се представя батерията и Ескинос  в това ревю  на батерията @ 120хц Smile https://www.youtube.com/watch?v=FR-hh5pBn-A


 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • rikob

Такаа... От доста време не съм се разписвал тук Smile Покрай всички социални мрежи и останалите места за комуникация не остана време. Много ми хареса премиерата. Мисля, че беше най-добрата до момента. Всичко се разбираше и нямах нужда от субтитри Big Grin Предходните години, с този корейско-английски си беше мъка да се разбера нещо, без да получа главоболие.

Относно телефоните, не ми харесва, че взимат най-лошите идеи на ейпъл... Но, на този етап явно са тръгнали в тази посока. Вниманието ми грабна ултрата разбира се, но все по-големите размери не знам до каква степен ще са удобни. Вече има и някакви сравнения на камерата с тази на Pixel. Ако са реални, ще означава може би, тук новите сензори си казват думата. Интересно е и как се справят другите два модела или поне единия от тях, тъй като те са идентични.

Слушалките също заслужават специално внимание. От всичко което изчетох до момента, напълно си заслужават ъпгрейда спрямо предходните генерации. Вероятно ще ги тествам, понеже все още съм с първите, а от тогава насам са направили доста подобрения.
Ето и една доста информативна статия за слушалките >>> Galaxy Buds Pro – спесификации и цена на безжичните слушалки на Samsung с два говорителя (за бас и високи) и много smart функции

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • Dodcha

Още един тест на Ексинос 2100 и батарията

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)