Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари

Samsung Galaxy S21 и S21+ правят едно нещо по-добре от S21 Ultra в опцията за забавен видеозапис при 960 кадъра в секунда. При запис на забавен каданс Galaxy S21 Ultra отстъпва на Galaxy S21. Причината е в сензора за изображение на модела, който работи при по-ниска скорост на затвора, когато записва видео. S21 Ultra го записва при 480 кадъра в секунда и след това използва софтуерни алгоритми, за да вмъкне междинни кадри и да увеличи честотата до 960 кадъра в секунда. От Android Authority посочват, че подобна е била ситуацията и с Galaxy S20 през миналата година.

https://www.androidpolice.com/2021/01/20...-mo-video/

 
Аксесоари

(2021-01-21, 10:06:16)divna написа:  дори и за плюса - повечето неща са същите:
  • по-добра производителност (Cortex-X ядрото)
  • по-енергийно ефективен дисплей  - с динамична адаптивна честота на опресняване в диапазона 48-120 Hz
  • усъвършенствана и по-бърза система за фокусиране (добавени са лещи)
  • интелигентна грижа за очите - Еye Comfort Shield (според това как всеки ползва телефона)
  • по-голям и побърз сензор за пръстови отпечатъци ... 
  • по-голяма с 300 mAh батерия 
Като цяло са супер малки разлики, нищо кой знае какво. Въпросните цифри, при реално ползване на апарата са почти невидими, например процентите на процесора, спрямо самото ползване са почти невидими.
- няма опция за външна памет
- по малка площ на екрана
- по малко съотношение екран/тяло
- по малка резолюция
- много по малко PPI
- няма слушалки, няма зарядно в кутията.

* Това е мое лично мнение, като цяло не си заслужава.
Не твърдя, че трябва да има слушалки и зарядно, така или иначе ползвам Buds ...
Не казвам и че ще забележя, че мястото което заема екрана е по малко.
Просто обобщавам и сякаш не е редно да има толкова лек Upgrade...Примерно само 300mAh батерия


Gesendet von meinem Galaxy S20+ mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White

(2021-01-21, 12:49:36)martoo написа:  Според някои ,когато започнат да се раздават pre order-ите . Тази "уж" нова 108 mpx камера ,не изглежда да е много различна от тази в 2020 моделите . Снимките са почти идентични .

По-бърз фокус и улавя повече светлина, което може да се усети при нощни снимки.

Над силата е само умението да я владеем!

По-скоро софтуерно преобразуване - трик

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











https://www.youtube.com/watch?v=-XHPGGE8...el=DaveLee 

Хич не съм доволен от камерите, особено на малкия S21. Имам съмнения, че моят S8 + gcam снима по-добре, предимно при ситуации от сорта на 7:36 от ревюто. От видеото очаквах повече също, най-вече заради уж по-добрия процесор, от там и по-качествена обработка, ама положението не изглежда добре.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • airbus, Dowper, mtv11

Вече има първа актуализация на софтуера на s21 ultra.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2218.php

Слаби камери с почти никакво подобрение, даже са по-зле в някои отношения от миналогодишния модел. Видеото го нахраниха и тук, особено при 4К, 60 фпс. Производителността изглежда разочароваща спрямо SD 865 също.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • airbus, mtv11

Galaxy S21 Ultra ни предлага свръхбърз скенер за пръстови отпечатъци - Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2.
[Изображение: 8c25e7327bf8.jpg]
Източник:>>>>>>

 

Sammobile докладват, че има много голям дрейн на батерия от приложение на Самсунг. А именно говорим за SmartThings. Примера показан в статия докладва за 10ч използване на телефона, 8ч активност на SmartThings на заден план (background) и отнемане на близо 15% батерия за цялото това време. Направено е сравнение с Z Flip, при който се наблюдава при близо 7ч активност за заден план, използване на батерията от едва 0.1%. Ето и линк към цялата статия: https://www.sammobile.com/news/one-samsu...-21-ultra/
Най-вероятно и по горе изложения ъпдейт да е в следствие на това.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • divna

Той не важи ли и за малкия и плюса? /за скенера на отпечатъци става дума/

(2021-01-22, 10:26:02)Harbinger написа:  https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2218.php

Слаби камери с почти никакво подобрение, даже са по-зле в някои отношения от миналогодишния модел. Видеото го нахраниха и тук, особено при 4К, 60 фпс. Производителността изглежда разочароваща спрямо SD 865 също.

Мда, ниско качество, С20 серия се доказва по-добрата, само консумацията на батерията е по-лоша.
Звукът от стереото е доста скопен спрямо С20. Старият модел звучи е по-музикално . Smile
Останаха вярващите на херци, мегахерци, вати , време за реакция, 10 в 1 бининг и лейнг. Lol

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











(2021-01-22, 10:26:02)Harbinger написа:  https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2218.php

Слаби камери с почти никакво подобрение, даже са по-зле в някои отношения от миналогодишния модел. Видеото го нахраниха и тук, особено при 4К, 60 фпс. Производителността изглежда разочароваща спрямо SD 865 също.

Benchmark-вете ги знаем, всеки дава различо. Ей сега разгледах няколко сайта за сравненията между 888 и 2100 е във всички е различно. Да всички даваха превъзходството естествено на Дракона, но имаше разлики и в бенчове, и в производителност на сингъл и мулти кор във всеки. Но има и един друг много важен фактор, който рядко се споменава, оптимизациите на приложения и игри спрямо Дракона са много по големи от колкото за Ексинос, а това е нещо, което много важно за представянето на процесора в реалния свят. Не мисля, че Самсунг ще произведът по добър процесор, но ако всичко е еднакво и за 2та разлика почти няма да има. Настигането на Епълския процесор им е невъзможно явно към момента. Нещата са си много комплексни като цяло. Чувствителна разлика няма да усети никой, освен от към батерия където е най голямия проблем на Ексиноса до моомента. Сега ще видим с 2100 какво ще е положението. Уж по тестове е добро, но докато не ползвам телефона не вярвам на нищо написано и снимано, пък ако ще и Папата да направи ревю.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • divna

Какво значение има производителността? От много време насам никой не може да усети реална разлика, колко е бърз/бавен процесора. Както се оказва е много по-важно да не дрейнва батерията и да не прегрява. Това всеки го усеща.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • Dodcha

(2021-01-22, 11:06:47)jivkojj написа:  Какво значение има производителността? От много време насам никой не може да усети реална разлика, колко е бърз/бавен процесора. Както се оказва е много по-важно да не дрейнва батерията и да не прегрява. Това всеки го усеща.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

До някаква степен има. Значението за масата не се забелязва да, освен батерия и греене, но при много голямо натоварване и по специално към геймърите се усещат вече разлики. Но за масата, дали е СД 888,865,845 или Ексинос 2100,990 и т.н. от към производителност нищо не се разбира. Е още имам активна С8-ца с Ексинос еми телефона си работи без забивания, лагвания и каквото и да е усещане за стар процесор. Пряко сравнение правя със С10, който работи също абсолютно без проблеми. Сега като докопам Ултрата чувствителната разлика ще ми дойде от 120 херца на дисплея.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 2 потребители изказват благодарност на Pelikana за това мнение:
  • airbus, Dodcha

За С8 съм съгласен и аз имам почти тригодишен такъв. Само лятото става леко печка при продължително играене, ама предлогам е нещо нормално при високи температури, иначе нямам проблем със загряване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • airbus

Брей, колко потребители не искат да сменят старите телефони Самсунг. Вече 5 години карам на С7 и не виждам нужда от смяна., ама ще се прежаля с една С21 ултра.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Dowper

При мен след година и половина ползване на Galaxy S8+ - необходимостта беше крещяща. Сега след година и половина с Note 10+ - нужда никаква ... Note 10+ превъзхожда осмицата във всяко едно отношение. А предвид 3 годишната поддръжка - нов телефон вероятно най-рано догодина Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • ickopicko, NaniG

И аз се чудя и се мая още дали да сменя 20U с 21U. До сега от клиповете в тубата не виждам кой знае голяма и осезаема разлика между двата телефона.

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB

И аз се чудех преди да пуснат 21У дали да не вземам 20У, но смятам да скоча на 21У с надеждата наистина процесора да е това, което се твърди. Както и да имам пълноценна батерия. С10 имам загравяне в някои ситуации само не е някво постоянно. Батерията определено не ми е ок, както и при С8 не ми беше. Сега се надявам наистина да са стъпка напред с новия процесор.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • rikob

(2021-01-22, 10:26:02)Harbinger написа:  https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2218.php

Слаби камери с почти никакво подобрение, даже са по-зле в някои отношения от миналогодишния модел. Видеото го нахраниха и тук, особено при 4К, 60 фпс. Производителността изглежда разочароваща спрямо SD 865 също.
Важното е цената да е по-висока. Колкото повече плаща човек, толкова повече е склонен да не мрънка за проблемите, защото изглежда, че се е минал.

Догодина цените ще са още по амейзинг премиум, а потребителите още по-мълчаливо доволни.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!

Руските 10 причини преди покупката на ултрата

https://mobile-review.com/articles/2021/...cons.shtml

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Единственото решение е да купуваш през 2, 3 години, поне да има смисъл от смяна.
Samsung определено оправиха S21 Ultra спрямо S20 Ultra, поне при камерата, вече изглежда по-добре и фокуса не размазва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Lam3r4e, Pelikana

като чета тук оставам с впечатлението, че някой ви е опрял пистолет до челото и ви кара да го купите
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • martoo, TNTKZ

(2021-01-22, 10:26:02)Harbinger написа:  https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2218.php

Слаби камери с почти никакво подобрение, даже са по-зле в някои отношения от миналогодишния модел. Видеото го нахраниха и тук, особено при 4К, 60 фпс. Производителността изглежда разочароваща спрямо SD 865 също.

Нали, колко да е зле процесор/батерия. Омръзнахте и с тези измислени бенчове

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

Един видео клип
https://www.youtube.com/watch?v=I_ah2lS-xVQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Dowper
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)