Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари

Най-малкият модел ще е пластмасов, като неговият дисплей и на + варианта ще са Full HD. LTPO и Quad HD, както и ъпгрейд на камерите ще има само за ултрата. https://www.androidpolice.com/2020/11/14...artphones/
Аксесоари

Изтекоха пълните характеристики на серията Samsung Galaxy S21.Според информацията в серията пак ще има три модела - Galaxy S21, Galaxy S21+ и Galaxy S21 Ultra. Базовият модел ще има пластмасов заден панел, а S21 Ultra ще е със стъклен, но засега не е ясно какъв материал ще използва Galaxy S21+, защото потребителската реакция към пластмасата се оказала по-положителна от очакваното. Както и досега телефоните ще се задвижват от два чипсета според региона - Snapdragon 865 и Exynos 2100. За Exynos 2100 се твърди, че се представя като решението на Qualcomm и дори е по-добър от него, но предстои да разберем дали това е така.Източник

М, да и само той ще бъде с адптивна честота на опресняване Smile

Над силата е само умението да я владеем!

Няма как да направят S- серията пластмасова. Потребителите изградиха един стереотип, че стъклото е премиум, а пластмасата за бюджетните модели. Малко хора ще платят два бона за телефон с бюджетно "шаси". А те едва ли ще им искат по-малко.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

LTPS на S-серия? Това явно е новият хит при производителите, както на Шайоми тия от серия 10Т - за какво са ми 120/144 херца опресняване, като пък технологията по-слаба като цяло (не че няма предимствата си) и неикономична? Хайде ако има пластмаса как да е - нищо не пречи да има висококачествена такава.

(2020-11-15, 16:59:33)dani_z25 написа:  Няма как да направят S- серията пластмасова. Потребителите изградиха един стереотип, че стъклото е премиум, а пластмасата за бюджетните модели. Малко хора ще платят два бона за телефон с бюджетно "шаси". А те едва ли ще им искат по-малко.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Забравяш, че в миналото Samsung много обичаха пластмасата и всичките им флагмани бяха такива. Аз и за това не ги ползвах по онова време. И заради скина им TouchWiz. Ако ще спестят така някой друг лев съм сигурен, че ще го направят. Пластмасата при Note 20 била се приела много добре.. Да се чуди човек от къде получават отзиви Smile Сами си внушават някакви глупости и после това е крайния резултат.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

@MeltrumSpectrum, по кое време - по което всички телефони бяха пластмасови, изключвам епълските?

(2020-11-15, 20:41:17)fifth_root написа:  @MeltrumSpectrum, по кое време - по което всички телефони бяха пластмасови, изключвам епълските?

Серията Galaxy S от първия до 5 бяха с пластмасов гръб. На хората не им пречеше, купуваха си. Сега ще го пробутат пак с някакъв предтекст. И то една гадна, на усещане евтина пластмаса. Останалите поне се стараеха.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Пластмаса, за която, както обичаше да се изразява колега от друг форум, направена от претопени легени, джапанки и гребенчета...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

(2020-11-15, 20:43:36)MeltrumSpectrum написа:  Серията Galaxy S от първия до 5 бяха с пластмасов гръб. На хората не им пречеше, купуваха си.

Това имам предвид - тогава на всички производители бяха пластмасови. Или пак да храним Самсунг незаслужено?

(2020-11-15, 20:41:17)fifth_root написа:  @MeltrumSpectrum, по кое време - по което всички телефони бяха пластмасови, изключвам епълските?

Sony започнаха Z-серията през 2013 година. Тогавашният им флагман беше със стъклен гръб. През следващата 2014 г. Samsung пак изкараха флагмана си S5 с пластмасов гръб.
Според мен Самсунг вървят в грешна посока с моделите си от висок клас.

(2020-11-15, 20:43:36)MeltrumSpectrum написа:  Серията Galaxy S от първия до 5 бяха с пластмасов гръб. На хората не им пречеше, купуваха си. Сега ще го пробутат пак с някакъв предтекст. И то една гадна, на усещане евтина пластмаса. Останалите поне се стараеха.

Хората ги купуваха едно време, защото нямаше голям избор. Сега китайските марки са заляли пазара. Бълват безброй модели годишно. 
Ако Самсунг си спестят няколко $ от материали, ще загубят милиони от ниски продажби. Note 20 ( не Ултрата) трябва да им е за урок. Не съм се интересувал от продажбите на този модел, но явно ще са много ниски. Това е подигравка за 900€. Ако продължават така аз приключвам с тази марка. Sony и LG (ако се завърнат на нашия пазар) ще ми предложат, ако не повече, то поне същото, но за по малко пари.

1916 

(2020-11-15, 22:56:56)milss написа:  Sony започнаха Z-серията през 2013 година. Тогавашният им флагман беше със стъклен гръб. През следващата 2014 г. Samsung пак изкараха флагмана си S5 с пластмасов гръб.
Според мен Самсунг вървят в грешна посока с моделите си от висок клас.

Е, докато другите го караха на TFT и IPS, Самсунг пускаха AMOLED.

Сега не ги разбирам напълно какво направиха със S и Note серията и защо толкова бързо ще пускат S21, но поне да видим официално какво ще е. 

Споделям последното ти изречение.

(2020-11-15, 20:37:40)MeltrumSpectrum написа:  Забравяш, че в миналото Samsung много обичаха пластмасата и всичките им флагмани бяха такива. Аз и за това не ги ползвах по онова време. И заради скина им TouchWiz. Ако ще спестят така някой друг лев съм сигурен, че ще го направят. Пластмасата при Note 20 била се приела много добре.. Да се чуди човек от къде получават отзиви Smile Сами си внушават някакви глупости и после това е крайния резултат.

Обичаха е, ама цената на S4 беше 1200лв. без договор. Сега за толкова получаваш снимка с новия.

Така е Smile Цените определено вече са други и са много над първоначалните им флагмани. Относно изработката, мен лично не ме касае Smile Така или иначе ползвам кейс, но защо да ме таксуват за "премиум експириънс" а да пробутват пластмаса? Not cool

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

(2020-11-15, 23:19:48)fifth_root написа:  Е, докато другите го караха на TFT и IPS, Самсунг пускаха AMOLED.

Сега не ги разбирам напълно какво направиха със S и Note серията и защо толкова бързо ще пускат S21, но поне да видим официално какво ще е. 

Споделям последното ти изречение.

Да, така е. До S5 всичко им беше компромис, освен дисплеите. Други производители имаха IPxx още през 2013г. 
И аз не ги разбирам. Защо ще имат 3 модела от S21 серията? Като изключим ултрата, другите по-евтини модели ще са все едно FE, Lite, А серия.

1916 

https://mobilebulgaria.com/news/novi-dan...axy-note21 Ето новите модели, които ще имат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Note серията беше супер, докато беше флагманът на Samsung, в който се влагаше всичко най-най, в това число и батерия. В момента просто дооправят резилите, появили се в S-серията. Батерията е по-малка. Писалката, за който е свикнал да я ползва е незаменима.
Та, както се говори, ще пускат модели, които ще поддържат писалка, но, най-вероятно ще е като при Apple - допълнителен аксесоар.

Samsung така и не успяха да наложат някаква си тяхна политика, само копират паразитните практики на нагризаните... Жалко!

Cognosce te ipsum!

Тя идеята им беше добра за голям телефон с писалка, но откъде да знаят, че всички телефони ще станат големи. И сега S серията е Note без писалка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

S серията е ясна. Дано добавят писалка в нея, а не да е като допълнителен аксесоар. И други марки като LG и Huawei (мисля, че при Mate 20 моделите беше) се поддържа писалка, но няма ли място в телефона за нея едва ли ще се ползва. Трябва да я нося като "Баш майстора" над ухото. Ще ми искат 3000лв. за телефона, но и още 200 лв. (в най-добрия случай)  и за писалка. Този път не са познали.
Note серията ще изчезне и нейното място ще се заеме от сгъваемите  им модели. Но тази технология все още не ми вдъхва доверие. Има още много неща да се подобряват.

1916 

Намеква се, че S 21 серията ще е по - евтина от S20 поради ковид-а

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128

Има логика в подобен ход. Не вярвам обаче да е осезаемо по-евтина Smile

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Май изсмукаха каквото можаха от досегашния тип смартфони, дали вече не клонят към това да направят по-масови сгъваемите, като гледам колко модела ще пуснат идната година. То няма лошо, нека са сгъваеми, само че то тъкмо някакво подобрение на сегашните дисплеи и хайде отначало - кекавите сгъваеми.

Ако Ноут серията изчезне, но пък Ес се сдобие с писалка, то не е неразумен ход - най-много някои потребители никога да не я пипнат. И без друго съществената разлика между двете беше в писалката и доскоро в размерите, но това отпадна.

Няма какво толкова да се коментира, С21 се очертава да е С20 с по-добър CPU и GPU и 1 година поддръжка повече, но за сметка на това с по-лош екран, пластмаса, без промени в батерията и камерата и навярно без зарядно в комплекта. Това нещо при никакви обстоятелства не трябва да струва повече от 700 $, даже и те са му много.

(2020-11-16, 13:38:28)Harbinger написа:  Това нещо при никакви обстоятелства не трябва да струва повече от 700 $, даже и те са му много.

За това нещо, "връх на технологичния свят",според мобилните ни оператори, "с най-великата камера", според DXO и "най-якия телефон за 2020-та", според сайта "Марица (пиша с ирония), си приготви поне 2000 лв!
За "ULTRA"-2500.

Още преди около 2 години тук ви го написах-телефоните се изчерпват, краят е близо.
Както при LG беше ясно ,че са се изчерпали с G серията и я разкараха, предлагайки нещо ново, свежо и далеч по-интересно и иновативно като имиджовия Velvet и откачения Wing, така и Samsung са се изчерпали, нищо че са на върха. Даже са в по-лоша позиция от LG, защото LG  нямаха какво да губят толкова и като цяло се измъкват от батака и си стъпват на краката. А при Samsung,  както е на върха, загубите може да са колосални.
И просто е крайно време да решат кое ще махат, то е неизбежно!
Или Galaxy S серията, или Note серията.
За мен ,ако махнат Galaxy S серията, може би ще загубят много първоначално, ударът ще е голям, но средните им класове може да запълнят тази дупка, а Note да си остане премиум устройството със стилус. Ако махнат Note, ще е много по-безбелезнено, защото тази серия нито се купува толкова много, нито нищо.
Но така Samsung ще престанат да бъдат до голяма степен единствените към момента с премиум устройство с активен стилус.
Поставянето на стилус в Galaxy серията за мен е безсмислено!
Но най-вероятно може да го пуснат да се продава отделно, както и отделно зарядно и слушалки.
Което пак не мисля,че ще е много умен ход-минаха времената преди години, където масово хората през 6 месеца даваха по 2000-3000 лв за нов телефон. Сега нещата хич не стоят така.

Няма как да си вечно на върха!
За мен , ако Sony успеят да се върнат яко в играта, а LG, ако наистина излезнат със сгъваеми/разгъващи се модели, както и такива с вграден активен стилус, Velvet 2, Wing 2 ,от V70 до V90, и ако цените им са добри, Samsung го очакват още по-големи проблеми.
Към момента могат да си позволят цени по 3000 лв за Note, но им стига да се появи само още един голям играч на пазара , който да предлага същото, но на доста по-ниска цена, и нещата ще се обърнат.
Защото Note не е масов модел като Galaxy S, при тези телефони няма големи продажби, те нямат и към момента конкуренция.
Но от конкуренцията само може да спечелим!
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • doktorra, master89q

Не знам какво толкова и очаквате от телефоните. Телефоните са им добри и предлагат всичко достъпно като технология на пазара. Нещо зарязаха или поне нищо не се говори за батерията от грифен. Спре да се говори и за селфикамерата под дисплея. То тези две неща ги виждах като прогрес за 2021г. Иначе по-мощния хардуер е ясен, както всяка година Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • airbus
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)