Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари

(2020-11-16, 13:21:24)fifth_root написа:  Ако Ноут серията изчезне, но пък Ес се сдобие с писалка, то не е неразумен ход - най-много някои потребители никога да не я пипнат. И без друго съществената разлика между двете беше в писалката и доскоро в размерите, но това отпадна.

Крайно време беше да я спрат Ноут серията и то както я пускаха до сега през август с една писалка като екстра спрямо S20 ultra. Пак искаха една шапка пари за още от същото.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Аксесоари

Препоръчвахте смяна на апарата на 2 години. Сега с тези бавни, дори никакви темпове на развитие, смяната може да се прави на петилетка Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • milss

Тези които не се интересуват от техника и новото може и по 7г да си ползват един телефон, след като им върши работа. Останалите ще купуват като ги засърбят ръцете Smile

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Работата е там, че те вече толкова нищо не предлагат, че и тези, които разбираме от техника, не се блазним точно защото разбираме.
[-] 4 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • airbus, greensmoke7777, Harbinger, milss

До преди година чаках с нетърпение новите модели на Самсунг и Епъл за да взема един от двата че дори и двата. Даже миналата година намерих смисъл да продам S10+ и да купя Note 10 plus, но тази година и Самсунг и Епъл нещо ме загубиха.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • airbus

(2020-11-16, 18:34:39)MeltrumSpectrum написа:  Тези които не се интересуват от техника и новото може и по 7г да си ползват един телефон, след като им върши работа. Останалите ще купуват като ги засърбят ръцете Smile

А какво правим тези, които се интересуваме от техника и най-новото, но и не ни се дава през 6 месеца по 2500 лв за най-новото, след като прекрасно знаем, че разлика няма или дори да има някаква, то е нищожен ъпгрейд, който в абсолютно никакъв случай не си струва да дадеш между 2500 и 3500 лв за "най-новото".
Хората вече са по-разумни. Ама то и сляп да си ще видиш, че няма смисъл да си сменяш телефона през по-малко от 4-5 години.
Преди 10 години имаше смисъл, но сега всичко се е пренаситило, никакви иновации-нормално е да се кара с флагман и 5 години.
Който не е съгласен-хайде да ми обясни кое ще му е старото на един Note 20 Ultra след 3-4 години? Това са сектантски и комплексарски глупости! И това компаниите също го виждат, че хората вече няма толкова лесно да извадят 3 бона за поредната претоплена манджа.
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • DoryanY, Nikola.Kolew, VikeZ

Самите производители ще се усетят и ще забатачат произведенията си с програмни грешки, така че изделието да изглежда, че е на екстензии вече.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

Аз лично обичам техниката и разлика бих намерил, сигурен съм Smile Когато го хванеш в рака най-добре се усещат новостите и ъпгрейда който си направил. Определено 5г е абсурдно много време за tech lover да се ползва един смартфон

А каква точно иновация очаквате не знам Smile Да ги направят кръгли и да изкачат фойерверки? Телефон е все пак, не е космически кораб. Няма как всяка година да представят някакви ненавиждам иновации, нали ви е ясно?

Аз се интересувам от новото - хардуер и софтуер. С нетърпение чакам премиерите, нищо че вече оставят нещо на изображението. Важно е да продължат да се развиват, иначе ще тъпчат като Apple на едно място Smile Но те си имат фен база и пак се купува.

Слуховете са доста интересни, дали ще се закрие Note серията в полза на Z. Не си мислете, че заради корона пандемията няма да се купуват.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

(2020-11-17, 00:08:58)MeltrumSpectrum написа:  ......

А каква точно иновация очаквате не знам Smile Да ги направят кръгли и да изкачат фойерверки? Телефон е все пак, не е космически кораб. Няма как всяка година да представят някакви ненавиждам иновации, нали ви е ясно?


......

Съгласен съм, че не могат да се вкарват много нови неща, поне не всяка година. Поне махат някои полезни работи (bluetooth, FM Radio, 3.5mm Jack, сега пък зарядното и слушалките,стъкления гръб, може би и писалката). Затова вдигат цените, като за космически кораб, защото само махат.

1916 

Може би махат,за да не ги вдигнат цените още,"мислят" за нас Smile

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30

Те и Епъл махнаха зарядното и слушалките, защото мислели за нашият джоб и за околната среда. Само че кабела който е в кутиите им е юсб ц -лайтнинг стандарт и е несъвместим със старите зарядни които всеки потребител имал, а да не говорим че бързо зареждане може да се ползва само с новото зарядно. От цялата им загриженост само те имат полза, защото потребителят е изнуден да си купи ново зарядно от което само те печелят допълнително, а за джоба на клиента и въглеродните емисии файда няма.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 5 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • fifth_root, MeltrumSpectrum, milss, NaniG, nastykb

Деградацията при Apple не е от вчера и днес и ще продължи да изцежда потребителите си докато може Smile

Силно се надявам Samsung да не поемат в същата посока защото мен ще ме загубят като фен. Предполагам и не само мен Smile Не съм краен фен и всяка една подобна простотия ще ме подразни.

Надявам се, въпреки, че ма мен не ми трябват...Да сложат безжични слушалки в кутиите на S21. Така ще покажат, че ги е грижа за потребителите си, като ги гледат, а не им вадят от кутията "ненужни" неща.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • NaniG

Те последните години при всички е така, като при Apple.Аз не виждам голяма разлика. Виж Note 20 Ultra, S20 серията, с какво толкова се различава от миналите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

То ако има начин и празни кутии ще продават, ама няма как.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • airbus

Основен телефон ми е S7. За втори рядко ползвам S20+ и чат-пат някоя недодялана китайска пръчка. Реално не намирам нищо драстично м/у двете S-ки. Единствено последният стърчи от джобовете. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Не съм много впечатлен от телефото камерите, но това звучи обещаващо. Поне на хартия Smile

Galaxy S21 Ultra could feature the best telephoto camera in any smartphone

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

(2020-11-17, 11:14:51)MeltrumSpectrum написа:  Не съм много впечатлен от телефото камерите, но това звучи обещаващо. Поне на хартия Smile

Galaxy S21 Ultra could feature the best telephoto camera in any smartphone

Не вкарат ли ръчен контрол на телето, всичко друго авто и сцени развалят нещата. Вероятно нищо няма да направят. Ще позапилят ръбовете на екраните и капачките на камерите Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Samsung по пътя на Apple:

[Изображение: ddqvz2z-330a5ed2-a567-4a71-962a-2ba9665c...g_M-3gqZMY]

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Nikola.Kolew

(2020-11-17, 11:59:49)kayovas написа:  Samsung по пътя на Apple:

Силно се надявам да си лош пророк, защото ако и Samsung тръгнат, повечето Андроиди ще тръгнат с тях.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Една доста информативна статия относно следващите поколения чипсети. На хартия всичко изглежда доста добре, но мен лично бенчмарк тестове не ме впечатляват  Smile Харесва ми, че се загатва за по-добър живот на батерията при S21 линията - според Max, който по някакви причини вече не е част от XDA... Чудно, защо ли  Smile

Ако действително Samsung са се напънали повече да създадат един по-енергоефективен чипсет ще е добре дошло за всички. Ще разберем обаче дали действително има такова подобрение, каквото се твърди до момента и дали ще надскочи Snapdragon. Мен лично силно ме съмнява  Big Grin


Цитат:
Според Max Weinbach от Android Police – не, напротив – Exynos 2100 ще бъде по-енергийно ефективен от предишните поколения, и това ще доведе до по-добър живот на батерията. А дали ще бъде така ще узнаем след няколко месеца.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Вървят някакви слухове, че серията Note ще бъде прекратена, а в серията S ще се появи S-Pen.

Това не е добре. Само ще го оскъпи. Да го слагат на онези сгъваеми тефтери

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Няма да стане по-скъпо.
Би следвало да се продава отделно.
Така ще е и най-добре-който иска си я купува.
Защото даже и повечето ползватели на Note не ползват писалката, а какво да говорим за Galaxy S потребителите, които 95% изобщо няма да я ползват, ако Самсунг я вградят.
Така няма и да спечелят повече.
Едно е Samsung S22 Ultra 16gb с вграден стилус за общо 3500 лв, друго си е S22 Ultra с 16gb за 3500 лв + отделно зарядно 50 лв+отделен стилус 100 лв.

Телефонът ще стане по-скъп и писалката ще се продава отделно = максимум печалба. Wink

Cognosce te ipsum!

Разбира се, зарядното, слушалките, писалките те трябва да е отделно. Някой беше споменал да ползваме старите

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)