Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на Mi9t Pro
#1

Здравейте, струва ли си да сменя Mi9t Pro с новият Iphone SE. Преди да купя Xiaomi-то бях 2 години с първото издание SE и бях много доволен. Телефонът го ползвам за абсолютно всичко. Разговори, социални мрежи, камера, слушане на музика и доста игри.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен не, освен ако не искаш по-малък апарат. Лично аз не виждам нито едно предимство на SE пред Mi9T Pro освен по-компактните размери и стерео звука.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 3 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • android_97, fifth_root, milenvn
Цитирай
#3

Споделям горния коментар. Просто SE ще ти даде по-малко, освен ако не държиш на iOS и (без)славните години поддръжка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#4

Попринцип няма причина да го смениш, освен ако не ти трябва по-малък телефон и не ти липсва iOS. Но има големи рамки и дисплея не е OLED, иначе телефона си е добър, водоустойчив е, има стерео звук, поддържа безжично зареждане и бързо зареждане, камерата е добра, но си прецени дали ти трябва малък дисплей. Иначе по добре е да се сравни с iPhone XS Max например, с който ще получиш OLED дисплей, голям екран и модерен дизайн, но там цената е друга.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Не си струва, Se е Айфон 8 с безсмислено силен процесор.
Стар екран, ограничена Os, като цяло е пълен шит за днес в света на Андроид.
Mi9t Pro е по-добър във всяко едно отношение от него.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root, milenvn
Цитирай
#6

От Ферари на трабант Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#7

Телефона ти е нов и доста добър модел, няма никакъв смисъл да го сменяш.Освен ако не си доволен от него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#8

Или, ако не си фен на Епъл.
Имах я тази болест, бях готов да си купя и картоф за 2000$, ако има логото на ябълка.
Иначе реално погледно, не са нищо особено, обикновени ограничени мултимедийни устройства (не смартфони) с идеални камери.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#9

Извинявам се за забавянето. Като цяло съм много доволен от pro-то. Но след 2 месеца ми изтича договора към Виваком и мисля да мина на Теленор и цената на айфона ще бъде под 700лв. Блазни ме безжичното зареждане, стерео говорители и водоустойчивостта. Само не знам камерата как е спрямо сегашният ми телефон. Попринцип снимам със стандартната камера и тук там ползвам портретният режим за дъщеричката ми. Ако не ми допадне айфона мисля да го заменя с новият K30 Pro или някое Oppo Reno ( 10x ) може би. Изобщо не съм фен на ночове и разни дупки.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#10

Дори така, пак не си заслужава. Да, има няколко предимства и ако те са ти най-голямото изискване към телефон, тогава за теб ще е оправдано. Но мисля, че екранът е по-важен от звука, зареждането е по-скоро глезотия, а камерата няма и да коментирам. Иначе като схема да го вземеш и да го продадеш е идея, след което да си купиш нещо добро, но това ти ще си го решиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#11

Взимай го тогава, дори и да не ти хареса, лесно може да го продадеш, нито ще се обезцени бързо, нито ще се продаде бавно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Много зависи какво търсиш. Въпреки че Iphone se е само с една камера, качеството от нея е по-добро, да не говорим пък за видеото. От друга страна, камерата е с по-малка функционалност заради липсата на други лещи.
Процесорът е една идея по-добър, ще работи по-плавно от xiaomi и за по-дълго време, но тук свършват предимствата.
Мисля си, че ако хванеш iphone se в ръката, след като досега си имал телефон с по-модерен дизайн, ще се почувстваш сякаш си се върнал 3, 4 години назад. Писането, гледането на клипове и браузването ще са малко по-трудни дейности и изискващи повече втренчване в малкия екран. Също батерията на SE е слаба.
Ако пък искаш да се върнеш към ios, бюджетен вариант е iphone xr втора ръка, който върви около 700 лв, който и той не е с перфектни характеристики на хартия, но ще ти върши повече работа от SE.
Цитирай
#13

При SE печелиш само много малък размер, което след 6" екран ще ти се струва много малко
Батерията е доста зле и остава iОS.
Ако си фен на ябълката и ти е удобно, и си свикнал с всичките му неща + facetime, iMessage може и да нямаш много избор.
Въпросът е, че се сравняват среден клас РЕДМИ с нисък клас айфон, но с напомпан процесор, който не знам дали е адекватно решение, но така са решили хАмериканците Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • android_97
Цитирай
#14

suffer съвсем не печели само това.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

ами идеята не е ли всеки де каже какво мисли и човекът да си вземе решението?
Аз толкова разбирам по темата
Цитирай
#16

Аз още си търкалям един айфон 6 вкъщи, който е със същия екран и честно казано не ми е супер малък сравнено с 6" андроидите, които ползвам. Даже си е доста удобен.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)