Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 5 - слухове, спецификации, коментари

Като потребител, който не играе игри съм сигурен, че ще си върши работата идеално и със SD 765G. Мисля покрай черния петък да отнеса два. И все пак да чуя какво мисли MKBHD.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

Кой нормален се влияе от мнението на тоя MKBHD?
Цитирай

За мен той е най-добрия.
Инвестира в студио, не дава само характеристиките, а прави тестове на всичко, дава алтернативи, за кой е, кратка история, като цяло не напразно има най-много гледания.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Дайте линк като излезе ревюто, за което говорите, моля.
Цитирай

(2020-10-06, 11:45:38)kefaes6efa написа:  Дайте линк като излезе ревюто, за което говорите, моля.
Вероятно за този става въпрос.

 
Цитирай

(2020-10-06, 06:31:59)Victormihov написа:  Този 865 тази година която почти мина си остана голяма загадка... много малко телефони го имат и трудно можеш да се добереш до него.
Самсунг 865 не е за нас, Лг не се продава, Пиксела не го слагат, остана само Шошоми и Oneplus (като последната пак не се продава официално у нас).
Много го крият тоя чип тази година, нарочно ли е?
Sony 1II -Sony 5II са с него.
Цитирай

(2020-10-06, 06:31:59)Victormihov написа:  (като последната пак не се продава официално у нас).

 Oneplus 8 про го има в Технополис. Вероятно е да се появи и в А1

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Не става въпрос за БГ. Колегата не живее тук.

 
Цитирай

Един тест на камерата и 5G  https://www.youtube.com/watch?v=VBiRaK3XB5Y
Цитирай

(2020-10-06, 10:29:21)Nikola.Kolew написа:  Тия дни ще вляза да го поръчам и ще ти пиша как е при мен с тези кодове. Storstark

Какво стана колега?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Още неизлязъл на пазара, Pixel 5 вече е изчерпан на преордер в Google Store на Великобритания, Германия, Франция и Ирландия. За повече инфо - Тук

 
Цитирай

Предполагам, че гугъл сами ще останат изненадани от количествата, които ще продадат. След като хуавей ги порязаха със ГМС, то не остава голям избор. А Самсунг ако не си оправят най-накрая келявия чипсет, нищо чудно и те да глътнат вода и тогава пикселите съвсем ще избият рибата.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Не , че нещо ама според мене при покупка на телефон през 2020 задължително трябва да има 90/120 хз дисплей . Този 4а направо е излишен просто . 5-цата е копие на 4-ката само , че с по-малки рамки . Реално ъпгрейд няма ... Една ултраширока камера и бам 600-700$ цена . Чак е смешно . Имам чувството , че всички производители като , че ли вече не могат да измислят нищо ново .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Телефоните стигнаха своят пик.
Няма вече и особен избор.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

След два дена ще има.
Цитирай

Не бойте се, подготвили са за догодина повече мегапиксели, по-висока нанотехнология на производство, повечеко оперативна памет с по-висока честота, NVMe по-масово, 144 херца минимум, 8K екрани или поне над 4K - глупости бол, за да имаме ненужен хардуер с начална цена от поне 1500 евро, ама съпоставете подобно устройство с флагман от тази година - сериозно по-мощно е. Big Grin Пък и Андроид 12, еле пък 13, ще е почне да е несъвместим с тия архаични процесори от 2019-2020 г. А ако не ни харесва, имаме първо поколение сгъваеми дисплеи, които ще съсипем неволно само за месеци, понеже са малко по-устойчиви от стиропор. Или някоя иновативна безсмислица като прозрачен телефон.

По темата - споделям написаното от @mitko.stefanov, ама то съм го и написал няколко страници назад.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Чак вече започвам да се замислям дали пък бюджетните телефони по 500-1000 лева не са по-добри от флагманите по 1500-2000 и имали смисъл да се дават 2 бона за телефон ? Гледам , гледам ревюта и чета из форумите и като , че ли нищо не може да ме накара да си купя примерно iPhone 11 Pro Max , S20 Ultra , Note 20 Ultra и т.н. . Имам чувството , че S20 FE/OnePlus Nord/Pixel 5 предлагат всичко което човек има нужда в един телефон заедно с новите опреснителни дисплеи (90/120хз) . Реално всичко друго е по старо му . Дали ще е Снапдрагон 765/865 , Ексинос или Кирин е все същата работа . Използвам Huawei P30 и досега не съм усетил разлика в перформънса а пък уж бил слаб чип и тем подобни . За everyday use е напълно достатъчен . Така , че мисля , че и Снапдрагон 765 е достатъчен . Разликата може би идва в външният вид (не ме кефи как изглеждат пикселите отзад с тези квадратни камери) , може би колко вата е зареждането и какъв потребителски интерфейс имат . Всичко друго е едно и също . 6-12 рам , 128-512 ГБ вътрешна , 4000-4500 батерии , hole punch FFC и 3231 камери . Ако се замислим всички камери вече снимат еднакво . Може би има малко разлика в color profile , но иначе са едни и същи . Всеки снима добре както през деня така и вечерта . Вече като , че ли всички ми изглеждат едни и същи (може би само при мене е така) . Взимането на телефон в днешно време е като да си купиш кола или да си хванеш приятелка . Не знаеш какви изненади крие и какво ще стане след време . Попринцип аз лично от 4-5 години взимам само флагмански телефони (1100-1300 лева) . Тази година направо съм шокиран и объркан . Не знам какъв телефон да си взема като предподписвам . Имам чувството , че каквото и да си взема пак ще ми свърши работа ... Просто сменям UI-то . Надали ще видя много голям перформънс скок от сегашният ми P30 , но вече не мога да понасям този EMUI и бъговете му . Преди пак лесно се избираше . Гледаш спецификациите , гледаш цената и взимаш най-доброто на най-добрата цена ... А сега ? Всички еднакви ми изглеждат с тези надути спецификации и тва е . Няма нещо впечатляващо и интересно . Може би S Pen при Ноут 20 Ултра ама и цената е ултра . Няма как това нещо да ме накара да дам 2 бона просто . Въпросът е дали си заслужава ? Според мене НЕ ! Не налагам мнението си . Просто обменяме мнения .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Прав си. Просто на преден план излезе софтуера. За мен след много смени на телефони най-доброто е оригиналния софтуер - pixel или iphone
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Като ползвател само на флагмани, спокойно човек, ако иска пен може да купи note 10 plus.
Не е нужно да се купува най-актуалното.
Дори един k20 pro със Снапдрагон 855 няма да забави нито за миг.

Телефоните стигнаха своят пик и стават безмислени ъпдейтите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2020-10-10, 23:41:32)anatol06 написа:  Прав си. Просто на преден план излезе софтуера. За мен след много смени на телефони най-доброто е оригиналния софтуер - pixel или iphone

Прав си . Пиксел/OnePlus или айфон . Реално човек иска да ползва даденият телефон дълго време и да има най-новата ОС без да дава една торба пари за нов телефон . Единствено това може да ме накара да дам повече пари за Пиксел/OnePlus/iPhone . Жалко , че при Теленор няма пиксел/oneplus (норд , новият 8Т и т.н.) . 7-цата вече е малко стара а пък и цената е много висока при тях ! Спецификациите вече не могат да ме накарат да дам повече пари .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

Боже господи! Още ли има хора, които вярват, че тия ъпдейти имат някакво положително влияние в/у техните телефончета? На какъв език трябва да ви се обяснява, че производителите нямат полза от това? И що трябва да си купувам нов телефон, след като съм спрял да получавам софтуерни актуализации? Щото докато получавах не видях никакво подобрение, освен че SOT падаше на всеки няколко месеца. Правех по 5-6 часа на орео, на пай - едвам 4. А сега като получавам ъпдейт веднъж на 4 месеца нямам такива проблеми и телефонът си работи повече от добре, а е на над 2 години. Чудна работа. А за ъпдейтите при айфоните нека да не коментираме, че нямат общо с андроид като цяло. Тая тяхната "поддръжка" обикновено добавя някоя функция, съществуваща в повечето андроид устройства от 5 и повече години. Горките ползватели се радват, че през 2020 г. вече могат да си добавят уиджети, а от догодина ще получават новите си придобивки без зарядно устройство в кутията и с добавен нощен режим на широкоъгълната камера предполагам отново чрез "ъпдейт", който навярно няма да достигне до 11-ките, щото CPU-то "не го позволява" и те тека. А пикселите май нямат един модел без хардуерни дефекти, ама иначе се радвайте на 3 години актуализации и си мислете, че телефоните ви стават по-добри. Блажени да са вярващите.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • fifth_root, jivkojj, Victormihov
Цитирай

Това за ъпдейтите само един запален фен на LG може да го напише. След последния ъпдейт на моя телефон, преди 5-6 дни, SOT не само, че не падна, а се увеличи. Писал съм в темата за ъпдейти на Note 10, даже съм дал скрийншот. Това не значи, че един ден не могат да направят тази глупост. Даже да ми съсипят телефона/батерията, с това няма да спечелят нищо от мен. Тогава тази марка спира да съществува докато не спрат с тарикатлъците.
Другата ти голяма заблуда е, че пишеш в темата за Pixel 5. Този телефон ще си получава 3 години актуализации директно от Google, а не от Samsung, Huawei, Xiaomi, ....... които чрез техните модификации на ОС Андроид ( One UI, EMUI, MIUI) могат да ти направят мизерии.

1916 
Цитирай

Аз сщо мисля като milss,защото с ъпдейтите се отстраняват доста проблеми по камера,добавяне на тъмен режим например,при нас също след последния ъпдейт се подобри батерията,пръстовия отпечатък сработва по бързо.Представи си да има някой бъг и да няма ъпдейт който да го оправи,трябва да продаваш телефона заради него.Пикселите съм ги харесвал винаги заради поддръжката,най вече и после камерите,но за жалост не се продават официално тук.Това според мен е голяма грешка да не се ъпдейтва че може нещо да се обърка,аз дойде ли ъпдейт инсталирам без колебание и до сега всичко си е окей,технологиите вървят на пред,няма да стоим на едно място.
Цитирай

(2020-10-11, 13:20:29)Harbinger написа:  Боже господи! Още ли има хора, които вярват, че тия ъпдейти имат някакво положително влияние в/у техните телефончета? На какъв език трябва да ви се обяснява, че производителите нямат полза от това? И що трябва да си купувам нов телефон, след като съм спрял да получавам софтуерни актуализации? Щото докато получавах не видях никакво подобрение, освен че SOT падаше на всеки няколко месеца. Правех по 5-6 часа на орео, на пай - едвам 4. А сега като получавам ъпдейт веднъж на 4 месеца нямам такива проблеми и телефонът си работи повече от добре, а е на над 2 години. Чудна работа. А за ъпдейтите при айфоните нека да не коментираме, че нямат общо с андроид като цяло. Тая тяхната "поддръжка" обикновено добавя някоя функция, съществуваща в повечето андроид устройства от 5 и повече години. Горките ползватели се радват, че през 2020 г. вече могат да си добавят уиджети, а от догодина ще получават новите си придобивки без зарядно устройство в кутията и с добавен нощен режим на широкоъгълната камера предполагам отново чрез "ъпдейт", който навярно няма да достигне до 11-ките, щото CPU-то "не го позволява" и те тека. А пикселите май нямат един модел без хардуерни дефекти, ама иначе се радвайте на 3 години актуализации и си мислете, че телефоните ви стават по-добри. Блажени да са вярващите.

Боже Господи . Все още ли има хора които мислях , че софтуера е просто един сложен код там в програмата и квот е направено вече не се бара ??? При мене ъпдейт оправи скапаната батерия при П30 . Всеки споделя от своя гледна точка . При едни е за добре при други за зле . За айфоните батенце там вече е друга работа . Там не се гони къстъмизация а перформънс и дълготрайна употреба . И важното е кой го е направил по-добре а не кой първи . Знаем как са работите при Самсунг Фолд , Моторола и тем подобни сгъваеми телефони . Кой днешно време използва уиджети ? Аз лично използвам само на гугъл за времето, датата и часа . Нищо друго . За зарядното първо , че не се знае дали ще го има или не (само лийк е ) и второ A13/A14 Bionic е може би най-добрият процесор който може да съществува в телефон . На андроидите им трябваше поне 2-3 години за да изкарат подобно нещо като сила и перформънс . Ти си карай бате с android 5-6 щом не ти е толкова важен софта . Всеки телефон има дефекти . Чувал съм за самсунг , пиксел , ЛГ (много , лично съм имал драми с тях) , Хуавей , Ксиоми , Сони и т.н. . Отвори раздела на Xiaomi и гледай кво става . Не напразно дори самсунг вече дава 3 години софтуерни ъпдейти . Вече всеки помпа телефоните си с безкрайни рам , сторидж и тем подобни тъпотии , но не всеки предлага поддръжка за да може хардуера да се възползва от софтуера . Ама ти няма как да го разбереш . Горкият ! Чак ми е жал за такива хора като тебе . Карай си с ЛГ Г2 от преди 6-7 години с андроид 4.2.2 , загряващият процесор от който се получават жълти петна и т.н. . Остави ни нас да се радваме на новото а ти карай със старото .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай

"Андроидите" не правят процесори, така че написаното за епълския процесор е плод на слабо познаване, освен че пропуска факта, че това е SoC, за който е писана операционна система конкретно и това оптимизира по-добре употребата му, така че в един момент се сравняват ябълки с круши. Какво дават за тая тяхната велика поддръжка е коментирано неведнъж, но е за друга тема.

Шайоми бълват прекалено много модели, ама то пазарите, на които виреят, им го позволяват, няма как да няма оплаквания, пък и говорим често за евтини модели и като цяло по-нов играч на пазара.

Няма идеални в тоя бранш, това е накратко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)