Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A40 или Huawei p30 lite
#1

Здравейте, 
В момента използвам Huawei p smart (най-стария модел), но вече не смогва и ще го сменям.
Дилемата ми е Samsung a40 или Huawei p30 lite.

Samsung  ме привлича с размерите си. Моите ръце са малки и големите телефони са ми неудобни при работа с 1 ръка. Но четох, че камерата му е слаба. 
В Huawei ме привлича 48 мр камера. 

За мен е важен размера (както споменах големите са неудобни) важна ми е и камерата - снимам много - децата основно. Любителски, но все пак... 
Също така и здравината на телефона. С 2 деца съм и съответно телефона доста страда - хвърляне, изпускания..

Какви са отзивите на вече използвалите тези 2 модела? 
Благодаря ви предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Вземай P30 Lite.Друг по добър модел с по добра камера е Huawei nova5T но е по скъп

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#3

P30 Lite има известен превес откъм производителност и камера. А40 е с по-хубав дисплей. За теб ще е първият.
Цитирай
#4

Различни класове са тези телефони, Huawei P30 Lite, а Samsung Galaxy A40 е бюджетен модел.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Знам, че са различен клас. Но ми допаднаха и 2та. Цената не ми е основен критерии, а както казах размер, камера и издръжливост на деца Big Grin
Цитирай
#6

Като камера P30 Lite е по добър,а за здравина там вече няма гаранция кой е по здрав,там всички са равни,чупят се.Иска хубав калъф,по дебел и стъклен протектор
Цитирай
#7

След като знаеш, е нормално и да знаеш, че по-високия клас е по-хубав, единствено трябва да се чудиш ако искаш да направиш компромис с параметрите, спрямо цената.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

(2020-05-15, 21:09:40)hazART написа:  След като знаеш, е нормално и да знаеш, че по-високия клас е по-хубав, единствено трябва да се чудиш ако искаш да направиш компромис с параметрите, спрямо цената.
Честно казано, не виждам особена разлика. Гледах представянията им и сравненията им. Добре се справят и двата графично, но аз няма да ги ползвам за игри.
Единствено камерата на huawei, но за нея разбрах че по подразбиране снима с 12мп, а 48те реално почти не се използват. АI подобрява да кажем снимките, но пък дисплея е lsd, ако не се лъжа  amoled са уж по-хубави.
Дори ценово са с 50лв разлика. Четох че huawei имат проблем с  изключването на екрана по време на разговор, а това си е досадно, защото се почва едно писане, набиране, отваряне на приложения...
Абе късмет работа ще е явно, та да видим ?
Благодаря на всички за отзивите.
Цитирай
#9

Не знам къде си чел че huawei имат проблем с  изключването на екрана по време на разговор.Но ползвам Р30 от над година и нито аз нито някой в раздела се е оплаквал от това.А и телефона ако има като Samsung 108 MPx камера,това не значи че снима по подразбиране на нея,а и няма никакъв смисъл.Ние ти даваме съвет кой телефон е по добър,но ти си избери който си решиш.Късмет с избора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Minush
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)