Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с задаване на пръстов отпечатък
#1

Здравейте,
Колежка има следният проблем:
Закупи си телефон Samsung S20 и си сложи протектор на екрана (не го знам какъв е, казали са ѝ че е топ оф дъ топ за 50 лв). При допир на екрана работи перфектно, но когато опита да си зададе пръстов отпечатък и изкарва съобщение да опита отново да си сложи пръста.
Възможно ли е заради протектора да не може да го разпознае ?[Изображение: c0fe1269959b477ec28fe84432f0f764.jpg]

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, има такъв тип протектори, които правят подобен проблем.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Заради протектора е. Разпознава се отпечатъка чрез ултразвук и протектора пречи. И аз си купих скъп стъклен протектор който в областта на скенера за пръста има кръгче от по-тънък материал, но също имам проблем с разпознаването. Изтрих си всички зададени пръсти и ги въведох на нова след като поставиха протектора, но пак има проблеми разпознава ги в 50% от случаите. Просто със стъклените протектори явно има проблем с този метод за разпознаване на пръста.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#4

Ясно, тя си беше сложила такъв, където казваш със специално за пръстов от Теленор (подарък) , но на първо падате и се счупи и то на някакъв килим :Д
С две думи... няма как :Д


Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Ползвайте лицевото разпознаване-работи в пъти по-добре от пръстовия отпечатък.
В по-тъмна среда задавате разпознаването на лице,добавяте и алтернативен изглед от друга позиция и сте ок.
Иначе има опция в менюто за оптимизиране на батерията да изберете samsung biometric и да изключите отметката.Действително започва по-добре да работи и по-бързо пръстовия отпечатък,но хаби повече батерията.

Милан
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)