Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Някой да е наясно с отключване на айфони?
#1

Знам форума е за андроид у-ва за това пиша в раздела общи приказки. За хората които ще ме нападнат, че телефона е откраднат загубен и тн и тн. Телефона е намерен в кола за скрап след контакт със собственика не прояви интерес към устройството си но не сподели и iclod акаунта си.
 Въпроса ми е имам iphone 6s (придобит по горе описания начин)  има ли начин да бъде отключен и да се използва нормално. (имам нужда от още един телефон) версията на софтуера е 13.5 направил съм bypass на icloud телефона работи и показва мрежата но не може да я използва.
Някой знае ли начин как да достъпя мрежата за използване или начин за  bypass с работеща мрежа?
 Ще съм благодарен ако някой може да помогне!

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай
Аксесоари
#2

Само за части в този случай.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Преди в сервиз правеха такива връкни, сега незнам как става. Като цяло само няма да можеш да го направиш, а в сервизите взимаха около 200-300лв ако не се лъжа. От едно бързо гугъл терсене излезе това, не им правя реклама, може и в друг сайт да разгледаш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Не съм съгласен срещу 30$ телефона ще е използваем напълно. Но въпреки това не искам да рискувам да заплатя услугата защото "някой" ще получи достъп до банковите ми детайли.

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай
#5

Освен със замяна на чип по дъното , аз не се сещам за друг начин
Цитирай
#6

На няколко места видях, че е възможно и със замяна на няколко файла от отключен телефон.
Консултирам се с вас защото някой може да е правил нещо подобно.

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай
#7

Ако файловете са с IMEI данни и още 3-4 такива параметъра може и да стане, което буквално означава да клонираш онзи телефон с този , само че трябва по някакъв начин да ги вмъкнеш във фирумера на заключения телефон или да го флашнеш наново с редактирания фирумер, а при ябълките флашването е сложна работа и трябва да четеш с какъв инструмент различен от айтюнс
Цитирай
#8

Телефона има jailbreak и с filza замяната ще е лесна но нямам друг iphone 6s за да взема файловете. Smile

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай
#9

Единствения начин, ама НАИСТИНА единствен е смяна на вътрешната памет на телефона, което струва доста и го првят на малко места. Всичко друго, което си чул, гледал, чел, е фейк! Няма никакъв шанс да премахнеш iCloud акаунт по софтуерен път.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

Те преди време и ФБР не можаха да отключат айфона на някакъв терорист, та молиха Епъл, ония се дърпаха... Та явно не е толкова лесно

Изпратено от моят HD1900 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Има много начини за заобикаляне на icloud-а по софтуерен път, а премахването му от сървърите на apple е друга история(струва около 200-300лв и схемата става с вътрешен човек,като успеха не е гарантиран). Тук има повече информация за заобикалянето: https://www.reddit.com/r/setupapp/
Общо взето ако телефона е ресетнат на hello екрана няма активационни файлове и може само да се bypass-не като ipod, също така е tethered- при всеки рестарт трябва да се jailbreak-ва. Ако е на парола/disabled или само е вкаран icloud акаунт в настройките е друга история, там може да се копират активационните файлове и след reset да се jailbreak-не и да бъдат прехвърлени отново. Не става с активационни файлове от друго устройство, задължително трябва да са от същия телефон. Ако се ползва този метод, сим картата работи, също и няма нужда да се jailbreak-ва на рестарт. Все пак тези методи имат и недостатъци, примерно известията не работят. Има и платени методи за устойства без активационни файлове, по спомен искаха 10$ за да няма нужда от jailbreak на рестарт и 30$ за да работи сим картата. И все пак за 30$ може да намериш дъно за 6s без icloud, което според мен е по-добрия вариант ако ти се инвестират пари в поправка на телефона. Обаче преди това пробвай с безплатните методи, да не се окаже, че и батерията е издухана. Ако трябва да кихнеш и 30лв за батерия съвсем няма да си струва.

Само и да добавя, изброените методи работят чрез открития наскоро checkm8 exploit за устойствата с apple a5-a11 процесори.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#12

Това вече го използвам и съм наясно, но благодаря за труда. Знам че инвестиране то в този телефон е налудничево и за това потърсих вариант да го използвам без допълнителни разходи. Явно няма да стане и ще си взема друг.

(2020-06-03, 15:25:56)whitehart написа:  Те преди време и ФБР не можаха да отключат айфона на някакъв терорист, та молиха Епъл, ония се дърпаха... Та явно не е толкова лесно

Изпратено от моят HD1900 с помощта на Tapatalk

Аз не искам да получа информация от акаунта на потребитя. Различно е. 

Huawei P20 pro
Huawei GT watch
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)