Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да спра Windows 10 задължителни актуализации
#1

Имам едно питане. Вчера се оборудвах с един прекрасен, лек и тънък нетбук с Windows 10. Това, което не очаквах е, че това животно няма опция за прекъсване на ъпдейтите, тегли и инсталира всичко само. Изчетох няколко варианта, но всичко са outdaed постове от преди 2 години.

Има ли актуален начин за спиране на тия ъпдейти? Не искам ей така да ми се натриса и тегли нещо, което дори не мога да откажа. Тия са по нагли и от ябълките. Не бях ползвал 10-ката досега на личен лаптоп и не го знаех това, на стария съм с good old Windows 7 и там такава наглост знаете няма.

Та...как да спра тоя произвол? Пълни ми място на SSD и накрая няма да остане, а това е нетбук...
Цитирай
Аксесоари
#2

To temporarily disable automatic updates on Windows 10, use these steps:

Open Settings.
Click on Update & Security.
Click on Windows Update.
Click the Advanced options button. ...
Under the "Pause updates" sections, use the Pause until drop-down menu, and select the time range to disable automatic updates.
Цитирай
#3

Това дава възможност за до месец, аз търся възможност да се елиминират изцяло. Home версията е, идва си с лаптопа OEM.

Иначе това си е само отлагане. SSD е 32GB, преди ъпдейтите имах 12, сега 5 и нещо и накрая то няма да остане място...а го избрах с малко памет, защото не ползвам повече - браузване, Youtube и нищо друго. Не ми и трябваше повече. То проблема не му е паметта а това, че Windows си прави каквото си поиска.

Трябва ми някакъв метод, който да ги премахне изцяло и да не тегли нищо. Нито seucirty, нито никакви.

Все ми е тая за сигурността, от години нямам дори антивирусна и никога не съм имал ядове с това. Не тегля приложения, торенти и т.н., просто едни новини, 2-3 форума и Youtube. Изобщо не ми трябват тия ъпдейти.

Някой може ли даде вариант за пълното им спиране?
Цитирай
#4

https://www.google.com/amp/s/www.cleverf...html%3famp
Цитирай
#5

Резархивираш този файл на работния плот, двоен клик и потвърждаваш с да, отиваш в: старт/система на windows/изпълнение и поставяш това services.msc, търсиш процесите Update Orchestrator Service, Windows Update, Windows Update Medic Service - ако са на Disabled рестартираш и си готов, ако не двоен клик спираш ги рестарт и готово.


Прикачени файлове
.rar Disable_services.rar Размер: 515 bytes  Сваляния: 15

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#6

Също така за да изтриеш ъпдейтите:


Отиваш в Control Panel и след това:
[Изображение: aofigrs.png]

[Изображение: V86xejC.png]

[Изображение: IVjeISi.png]

Десен бутон на ъпдейта и Uninstall


А за да изчистиш пакетите където Windows ги е изтеглил по време на актуализацията:


Десен бутон на C: Дяла и цъкаш най долното (Properties)

[Изображение: kMf5CpP.png]

[Изображение: G8mSdNV.png]

[Изображение: B9wG9co.png]
Windows Update Cleanup

[Изображение: UxCY8Qz.png]

Маркираш всичко и даваш OK и след това Delete

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

Варианта с деинсталирането на ъпдейтите не става - то после пак ги тегли това наглото...
Другото с Google търсенето...дали не съм пробвал? Повечето са статии или форуми от 2017-2018 с евентуално неактуална информация предвид постоянните ъпдейти.

Ивайло - благодаря за този отговор, ще пробвам метода като се върна от работа и ще пробвам. Това ще ми напълни SSD-то за норматив. Ако го знаех това щях да взема нещо с FreeDOS и да му нахакам ръчно Windows 7. Страшна наглост. А самия нетбук е точно това, което искам и си го харесвам, единствено тая история с ъпдейтите...тия са по-зле и от Apple. Едните ти казват какво да правиш с телефона си, другите пък ти теглят каквото си решат и си го инсталират ей така...

Очаквам утре като си купя тоалетна хартия да дойде техен агент да ме следи правилно ли я ползвам, по колко време и т.н. спрямо техните изисквания Big Grin Те и без това покрай тая пандемия станаха милионери Big Grin

Ще пробвам довечера този начин и се надявам да сработи. После като отида в Update какво трябва да ми дава, error downloading updates ли?
Цитирай
#8

Нещо такова, ако не стане ги при през Services

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

.........

(2020-06-06, 08:10:19)BGDropche написа:  Нещо такова, ако не стане ги при през Services
Не може да се спрат през Services без файла, който съм качил!


Прикачени файлове Миниатюри
   

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Ако наистина искаш да спреш ъпдейтите, то настройваш машината да ги търси от WSUS. Тогава никакви няма да получиш, каквото ти е желанието. Wink Реално ти няма да ги спреш, а ще зададеш на машината да ги търси от локален ъпдейт сървър (каквото е WSUS), а такъв няма да има (макар че ако искаш, можеш да си вдигнеш виртуален и да управляваш от него какво да се пусне към компютъра ти). Наистина е чисто, безобидно и просто. Останалото са глупости и излишни програми.
Цитирай
#11

използвай тази програма.Прочети и пробвай https://vynesimozg.com/otklyuchit-obnovl...nazhatiem/
Цитирай
#12

(2020-06-06, 10:00:55)geleto74 написа:  използвай тази програма.Прочети и пробвай https://vynesimozg.com/otklyuchit-obnovl...nazhatiem/

Това да не излезе, че е някакъв вирус или да има скрит криптокопач някъде...руснаците и китайците обичат такива задни вратички и вирусчета...

Какво е WSUS да попитам и как става?
Цитирай
#13

Инсталирай си Winaero Tweaker, пълен е с фини настройки, включително и това, за което питаш.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

(2020-06-06, 10:14:14)Kobrakobra написа:  Какво е WSUS да попитам и как става?

Понеже съм на рожден ден, от телефона ще ми е играчка да ти обясня сега - ще ти кажа по-късно как става.

Windows Server Update Services е сървър, който тегли ъпдейти, каквито ти си задал и контролираш и пуска към останалите машини. Така системните администратори контролираме какво кога да се получи или да не се. Съответно, ако зададеш на машина да търси ъпдейти от такъв, примерно по IP адрес, а зад адреса няма никой (или не е WSUS), ъпдейти няма и да получи. Нищо нередно, съвсем чист майкрософтски трик.
Цитирай
#15

https://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/...s10,1.html

XPERIA XA
Цитирай
#16

Само едно нещо: Уиндоусът ти е Хоум или друга версия? За да знам какво да ти обясня, ако избереш този вариант (с WSUS)?
Цитирай
#17

За това което го ползваш, що не му боднеш линукс, убунту примерно и забравяш за прозореца.
Цитирай
#18

Здравейте отново! Нямаше ме до снощи, че бях зает. Оправих проблема с този софтуер WinUpdateStop. Имах съмнения, че е някой копач или гадинка, но след като го видях в няколко известни сайта за софтуер (Softpedia и ревю му правили) и след проверка дали не се случва нещо съмнително като активност из Task Manager...мисля, че не е съмнително.

Свърши работа, дадещ ли disable после ти набива грешка в Windows Update и не може да се ъпдейтва. Свърши работа, благодаря!

Благодаря и на всички, включили се в темата!

Относно Ubuntu или Linux като цяло...еми аз вече си платих за този Windows...а и мани това, пробвал съм преди време и не успях да свикна с него. Макар, че наистина ползването ми е до там. Но пък нали оправих проблема с ваша помощ.
Цитирай
#19

Да се обадя и аз,като на тъпан малката пръчка.Следя доста теми във форума,включително и тази.Интересувам се от много неща.От възникнали проблеми и решенията им.По начина по който колеги решават своите проблеми помагат на мен и други като мен да решат своите.Затова искам да помоля колегата user32 и други доброжелатели като него да се въздържат от подобна помощ.Колегата имаше проблем с Уиндоуса и търсеше решение за него,а не каква друга ОС да си инсталира.Тук във форума е пълно с въпроси за проблеми с Андроид,и какво,на IOS ли да минем.И там като почнат ... то няма край.Извинявам се,исках да го напиша това и не се стърпях.За мен информацията беше полезна,надявам се да помогне и на други.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай
#20

(2020-06-07, 12:55:37)Kobrakobra написа:  Здравейте отново! Нямаше ме до снощи, че бях зает. Оправих проблема с този софтуер WinUpdateStop. Имах съмнения, че е някой копач или гадинка, но след като го видях в няколко известни сайта за софтуер (Softpedia и ревю му правили) и след проверка дали не се случва нещо съмнително като активност из Task Manager...мисля, че не е съмнително.

Свърши работа, дадещ ли disable после ти набива грешка в Windows Update и не може да се ъпдейтва. Свърши работа, благодаря!

Благодаря и на всички, включили се в темата!

Относно Ubuntu или Linux като цяло...еми аз вече си платих за този Windows...а и мани това, пробвал съм преди време и не успях да свикна с него. Макар, че наистина ползването ми е до там. Но пък нали оправих проблема с ваша помощ.


Точно от Softpedia съм ги теглил едни проблеми с Nero 9 преди време .Правеше си някакви бекъпи или не знам какво пълнеше хардиска докато разбера от къде идва проблема и да го махна .... ,Nero 9 С, изтеглих го от сайта на Nero и никакви проблеми !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

(2020-06-07, 17:15:36)Gravedigger написа:  Да се обадя и аз,като на тъпан малката пръчка.Следя доста теми във форума,включително и тази.Интересувам се от много неща.От възникнали проблеми и решенията им.По начина по който колеги решават своите проблеми помагат на мен и други като мен да решат своите.Затова искам да помоля колегата user32 и други доброжелатели като него да се въздържат от подобна помощ.Колегата имаше проблем с Уиндоуса и търсеше решение за него,а не каква друга ОС да си инсталира.Тук във форума е пълно с въпроси за проблеми с Андроид,и какво,на IOS ли да минем.И там като почнат ... то няма край.Извинявам се,исках да го напиша това и не се стърпях.За мен информацията беше полезна,надявам се да помогне и на други.

Е тя идеята надали я е дал за лошо човека, просто предвид това, че съм lite user и използвам предимно Chrome от цялата работа (като chromebook) явно искаше да ми каже, че вместо да се занимавам с бъгове и ъпдейти може просто да лепна едно Ubuntu.

Лошо няма, преди време съм пробвал, обаче...не мога. Аз едва свиквам с 10-ката, какво остава за изцяло нова среда. Беше ми странно, изкарах една седмица и го махнах. Това преди доста време. Досега се е развил доста. Но пък си оставам класик.

Иначе факт е, че може човек да хване гадина и от реномирани сайтове. Сега модата е или копач (какво ще копае с тоя нетбук и Celeron процесор не ми е ясно, ама айде) или ransomware (ще ми похити Chrome-а сигурно, аз файлове нямам на лаптопа). То повечето се притесних да не е миньорче-копач, защото го исках точно по този начин - икономичен процесор, плавна работа и 5 часа батерия. Държа на преносимото и лекото и някой копач щеше да товари и батерията излишно.
Цитирай
#22

(2020-06-07, 17:15:36)Gravedigger написа:  Затова искам да помоля колегата user32 и други доброжелатели като него да се въздържат от подобна помощ.
Просто предлагам добро за мене решение, извинявай ако съм те засегнал. Не виждам нищо лошо , то нали затова сме се събрали тука всеки да помага с каквото може!

(2020-06-07, 17:15:36)Gravedigger написа:  Колегата имаше проблем с Уиндоуса и търсеше решение за него,а не каква друга ОС да си инсталира.Тук във форума е пълно с въпроси за проблеми с Андроид...
Именно форума е за Андроид, колегата пита за Уиндоус. Какво трябваше да го пратим в Уиндоус форум ли?

(2020-06-07, 19:32:06)Kobrakobra написа:  Е тя идеята надали я е дал за лошо човека, просто предвид това, че съм lite user и използвам предимно Chrome от цялата работа (като chromebook) явно искаше да ми каже, че вместо да се занимавам с бъгове и ъпдейти може просто да лепна едно Ubuntu.
С най добри чувства. Точно това имах в предвид.
Цитирай
#23

Аз ги спирам по следния бърз и елементарен начин - в Services давам Disable на Windows Update. В Task Scheduler деактивирам всички задачи в папка WindowsUpdate и UpdateOrchestrator. Ъпдейт не е минавал по този начин, ползвам го от години на доста машини.
Цитирай
#24

(2020-06-07, 19:58:19)user32 написа:  Именно форума е за Андроид, колегата пита за Уиндоус. Какво трябваше да го пратим в Уиндоус форум ли?

Форум за Андроид, но секция за какви ли не приказки. Така че е прав - по-скоро да дадем решение, ако има. А не "смени операционната". То Линукс далеч не е за всеки и всичко - откъм софтуер си остана орязан.
Цитирай
#25

Отново благодаря на всички отзовали се с мнения и предложения.

Относно мнението за Linux - момчето нямаше предвид "смени OS", а просто предложение, че предвид, че ползвам цяло Windows у-во като един Chromebook дали няма да е по-удачно да инсталирам Ubuntu или друга удобна за мен дистрибуция и да си ползвам бразуера там, а не да се мъча с тежкия и постоянно ъпдейтващ се в още по-тежки ъпдейти Windwos за един Chrome. Което не е лошо като идея, но с Linux не успях да свикна по никакъв начин и надали ще го пробвам.

Иначе да - по фрумите има много мнения от типа на "имам проблема с мерцедеса" и отговора "мани го тоя боклук, вземи си ауди" примерно, но конкретно това мнение нямаше за цел тролене, а някаква алтернатива, тъй като съм не просто lite, а ultra lite user, т.е. буквално Chrome с Youtube, 1-2 форума и 2 сайта за новини. До там. Нищо друго.

Както и да е, благодаря отново на всички! Ценя мнението и времето за оставянето му на всеки от вас!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)