Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GARMIN smart часовници

Някой има ли наблюдения относно Forerunner 55? Чудя се дали да не взема такъв. Ще го ползвам главно за тренировки.
Цитирай
Аксесоари

Тъй като започнах по-сериозно да се занимавам с бягане през последните години реших да зарежа часовниците на Самсунг тъй като вече ми идват "постни" от към функциите им за спортисти. За това днес си поръчах Garmin Forerunner 965, единствения минус е, че от Garmin България ми звъннаха да ми кажат, че поръчката ми ще пристигне в началото на месец Май тъй като модела е бил представен скоро Big Grin

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Честито! Аз също надраснах Wear OS и като че ли се насочвам към Гармин. Иска ми се да е Instinct 2 Solar или Fenix 7X Solar. Чета, гледам ревюта, ослушвам се.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

sapior, двата модела са много различни, но със сходни възможности. Трябва да ги видиш, сложиш и усетиш как са на ръката, че да не останеш много разочарован. Инстинкт 2 солар е "бетон" и наистина зареждал чрез солара, но е много "пластмасово" дърво, не се харесва от всеки. Феникса е висок клас, няма да има нещо, което би му липсвало на човек, Но... за нов модел, много "дефекти" чета се появяват из групите... дали е на късмет или са спекулации, не знам.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Аз съм с Инстикт2 Солар Тактикъл. Досега, чак толкова да е зареждал - не е. Един час строго на слънце обърнат, не мърдаше и процент.Може, когато стане слънчево и тръгнем по къси ръкави да се промени положението. Иначе, има нещо много интересно, когато беше с предишната версия на софт-а 10.нещо си., батерията караше по 4 дни, хем й помагах (уж) с по един час на слънце. Сега с 11.. изведнъж почна да държи по две седмици, без абсолютно нищо да променям. Също така днес ми направи впечатление, че като стоях около час на слънце и батерията както показваше че остават 5 дни се вдигна на оставащи 6 дни. Така че може и зареждането вече да е оправено. А за функции, единствено навигацията е "дърво" основно заради това, че дисплея не е тъч и е монохромен, всичко друго си е достатъчно добре измислено и информативно

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 2 потребители изказват благодарност на scorceni за това мнение:
  • OliQueenBG, sapiora
Цитирай

(2023-03-24, 11:06:11)sapiora написа:  Честито! Аз също надраснах Wear OS и като че ли се насочвам към Гармин. Иска ми се да е Instinct 2 Solar или Fenix 7X Solar. Чета, гледам ревюта, ослушвам се.


Имам един феникс 6 сапфир титаниум, не го нося от година вече. Ако си от София ела да ти го дам да го тестваш. За да знаеш дали ще ти допадне и тогава да поръчваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

@niksanvn, това, че е пластмасов не ме притеснява, защото ми се иска батерията да е по-издръжлива. Началника ми си е взел GF 7X Solar и каза, че го изкарвал около 20 дена. Ако това е вярно по-скоро бих се насочил към GF 7X Solar. В този случай наистина не виждам смисъл да избера Instinct 2 Solar, защото разликата в цената не е достатъчно различна сравнено със софтуера и качеството. Дано да не съм те объркал с изказа си.

@scorceni, по YouTube гледам само положителни ревюта има за Instinct 2 Solar, дори умишлено търсих слабостите им, но не намерих. Дано с новата актуализация да ти се оправят нещата. Моля, пиши тук, че да се поддържам осведомен.

@kery70, ако считаш, че можеш да ми се довериш, с радост бих се възползвал.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • niksanvn, scorceni
Цитирай

От Инстинкта съм супер доволен. Дори тогава, когато го зареждах веднъж на 4 дни, не помрачаваше удоволствието от ползването. Преди това съм имал Сунто  Кор и Тера Елементум и Касио про трек 240 и се бях отказал от часовници със АЛТ-БАРО ,заради почти безсмислените и неточни показания. Но реших да дам шанс на този и то главно заради това, че може да управлява песните и заради пулсо и крачкомерене. Оказа се изумителен часовник. Нещата, които ми харесват:
-екрана се вижда страхотно при всякакви условия, тъмна тема се вижда и в тъмното със съвсем лека някаква странична светлина, за сравнение КорАллБлак, беше четим единствено на добра светлина или с подстветка
- показанията на Алтиметъра му са много точни, в началото даваше отклонения примерно за височината от около 20- 60 метра, после изведнъж стана толкова точен, че се питам дали не запаметява по някъкав начин местоположенията където обикновенно съм. По същия начин е за Барометъра, днес например при ясно време гледам стрелката сочи надолу, викам си и този, като другите се пообърка, но след 3 -4 часа вали дъжд.
-контролите за музиката,харесва ми, че работят с Tidal.
-харесвам да следя качеството на съня си, възстановяването ми
-тактическите функции и мерки хич не ме интересуват и не ги ползвам
-има много полезни аларми, настроил съм да ми вибрира на всеки час и половин час преди залез слънце(разхождам голямо куче и ми е полезно)
-След ъпдейта- всичко включено- 14 дни, остават примерно 20 процента батерия и те пита дали искаш да включиш енергоспестяващия режим още 11 дни.
Надявам се да съм ти бил полезен. Часовника е перфектен за моето ползване и нужди.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 4 потребители изказват благодарност на scorceni за това мнение:
  • apapazov, Ladron del Rayo, OliQueenBG, sapiora
Цитирай

Благодаря! Отговори на въпросите ми. Имам едно допълнително питане, само тактическата версия на Instinct ли показва MGRS координати (НАТОвските), че на мен са ми нужни. Феникс-ите дали ги показват?
Цитирай

Доколкото знам, само Тактическата версия ги показва.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scorceni за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Голяма мъка било да си купиш нов модел Гармин. Бях поръчал Forerunner 965 като първоначално трябваше да го получа в началото на м.Май. Днес ми звъннаха от Гармин България да ми съобщат, че от Гармин вече не посочвали и дата на доставка тъй като не могат да се ангажират със срокове и анулират поръчката ми. Поне ще се свържат с мен когато имат налични бройки за да го поръчам на ново.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

(2023-03-28, 10:26:59)sapiora написа:  Благодаря! Отговори на въпросите ми. Имам едно допълнително питане, само тактическата версия на Instinct ли показва MGRS координати (НАТОвските), че на мен са ми нужни. Феникс-ите дали ги показват?


Всяка версия на феникс от 5 насам може да ги показва. А има и добавки които могат да ги изобразяват. Теглят се от стора.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • OliQueenBG, sapiora, scorceni
Цитирай

За колегите които като мен чакат новите часовници от серията Forerunner (265, 265s и 965) очаквана дата на доставка е 21.04.2023г. Вчера получих обаждане от Гармин България, че на тази дата се очаква доставка. Днес получих същото обаждане, но от Ардес и те потвърдиха, че ще имат налични бройки на 21-ви Април. Така, че вероятно на 22-ри Април всеки поръчал часовник от серията ще си получи бройката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Здравейте,
от скоро имам часовник Garmin Instinct Solar.
Искам да настроя аларма на всеки кръгъл час - бипкане и аларма сутрин - да ме буди с вибрация, но не откривам възможност за двете аларми да са настроени с различно известяване.
Ако има такава възможност и някой знае как - нека да напише стъпките.
Благодаря!
Цитирай

Ако сте стигнали до Garmin защо не погледнете и Coros? Повечето коментари в тубата ги представят като по-добри.
Цитирай

(2023-06-06, 19:14:23)chezz написа:  Ако сте стигнали до Garmin защо не погледнете и Coros? Повечето коментари в тубата ги представят като по-добри.

Много слаб сензор за пулса, типично и за други обещаващи уж марки. 

А Garmin-a e единствения часовник, който има таймер за всеки кръгъл час или произволен период. Ползва се таймера, а не алармите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Изразил съм се грешно.
Не мога да намеря опция за различен тип известяване при аларма и бипкане на кръгъл час.
При настройка за аларма с вибрация, не откривам как сигналът за кръгъл час да не е вибрация, а звуков.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

А има ли конкретния модел Garmin спикър изобщо? Не съм проверявал за конретния модел, но аз съм със Venu 2 и нямам звук.
Цитирай

Няма спикър, не може да се говори от него, но възпроизвежда звуков сигнал.
Сети се за звукът, възпроизвеждан от всеки часовник Касио. Такъв звук може да възпроизвежда. Точно това търся.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Никой ли няма epix2 или про?
Интересно ми е какво му е яркостта на макс
Май никъде няма официални данни
Замислям се за един такъв или пак феникс 7, той поне на слънце си е топ ,
Но пък на тъмничко издиша...и тая дилема нещо не ми дава мира
Цитирай

Събота 24.06, ще ми дойде epix 2 pro 51mm, и ще имам някакво мнение

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Браво! От къде, как дай повече инфо
Идеално, ти имаше и 5 про на самсунг, ако можеш да ги напечеш 2-та едновременно на слънце и при различни цифери и шрифтове ще бъде супер
Цитирай

(2023-06-22, 19:58:00)rumo написа:  Браво! От къде, как дай повече инфо
Идеално, ти имаше и 5 про на самсунг, ако можеш да ги напечеш 2-та едновременно на слънце и при различни цифери и шрифтове ще бъде супер

Garmin.bg

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Аха, ясно. Рекох да не е от оператор, че пазя един немалък договор и мислех точно за такъв да го сключа, но уви поне във виваком има само една 7Х и май едно ендуро
Не знам защо нямат епикс моделите.
Ама това 51мм хич не е малко. носил съм, свиква се ама погледанто отстрани си е като китюк на ръката
Цитирай

Мислих Финикс 7 про - то, ама дисплея не ми хареса тъмнее ми. Амоледа си е амолед. Да операторите няма Епикс сериите

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)