Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GARMIN smart часовници

Тъмнее като се гледа в магазина, ама навън е огън...
Да амоледа повече кефи, но е за сметка на батерията, а и пак пша не съм сигурен до каква яркост вдига. На всички видея изглежда много добре, но докато не се сравни точно със самсунг примерно не бих рискувал
От тебе чакам тая важна информация Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари

Най - дразнещото при Самсунга е, че като карам колело ми отчита крачки. Батерията според Гармин може да изкара 30 дена в смарт режим. На мен и 20 ще ми стигнат

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Sunlight-visible, transflective memory-in-pixel (MIP). Колкото повече го пече, толкова по-добре се вижда, този вид дисплеи. Това беше "концепцията" на Гармин, докато потребителите не започнаха да искат Амолед в Гармин... "Размиха се". А най-хубавото...почти никаква консумация на енергия.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

@TNTKZ Преди години още писах, мисля бях точно със самсунг, или пък гармин.... че докато карам тротинентка ми отчита каране на колело! И това без да съм активирал никаква тренировка! Ей така качвам се и карам. Единственото ми ме обяснение , ако е бил на авто откриване, ( не помня) но аз не съм правил никакви крачки и движения е, да активира без мое знание гпс-а и като вижда, че съм минал голямо разстояние за кратко време да го свързва с каране на колело.
Това ми изгледа по-скоро, че ме следи без аз да знам и да съм искал! Малко налудничаво на нямам друго обяснение.

@niksanvn Така е ама хората искат да ги носят нон стоп навсякъде не само на слънце, а на закрито не са като самсунг и епъл и едно, че не кефеха на вид, друго, че наистина не се виждаха добре тия MIP дисплеи вечер, и мен са ме дразнили особено нощем когато подсветката избива/ изсветлява дисплея.
Поне пуснаха от 2-та вида часовници и амолед и рефлектни, а не зарязаха едната технология заради другата
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай

Аз купувам само Амолед-и на Гармин. И защо не при положение, че батерията и дори с амолед е пред всичко останало? MIP дисплеите имат смисъл само за хора, които спортуват сериозно или правят дълги преходи, за всички останали не виждам какво значение има дали батерията ще кара 1 седмица или 10 дена примерно.
Между другото тези 20-30дни са крайно заблуждаващи, реално стават ако не ползваш почти нищо.....защо му е на някой спортен часовник или устройство, с което да следи определени здравословни параметри и да му изключва сумати неща за да пази батерия??

Иначе и аз чакам отзиви за Pro-то, но май ще се насочвам към Venu 3 който ще излиза скоро. Идеята е че е по-лек, повече прилича на нормален часовник и обикновено заради конструкцията и по-ниското тегло точността на данните е чувствително по-висока. Особено сега с Elevate 5.0 сензора се очаква още 20-тина % ъпгрейд както става при всяко поколение. Минуса само е че липсват карти, но пълно щастие няма...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Дойде ми Гармина. Първите впечатления са:
Не чак толкова голям, спраямо Уоч 5 про
Яркостта на дислеят на макс е същата както при Самсунг
Батерията вече 3 часа го човъркам и не е мръднала даже и процент надолу, беше на 79 % като го пуснах( остават 25 дни батерия). Има си термометър за телесна темепература, и си работи нормално. в маркета имадоста циферблати и то добри

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • rumo, sapiora
Цитирай

Доста обнадеждаващо за яркостта де, то за другото ми е ясно че си е топ. А бързо ли разпъва или има някакво закъснение
Ако можеш и да качиш една снимка на слънце от 2-та, ако е в теб още и другият
При известия шрифта стои ли пак от 1-3 мин, както на мип дисплеите им?
Цитирай

[Изображение: 20230624-124309.jpg]

Известията стоят до 3 мин, дисплеят до 15 сек. Има някакъв минимален лаг. Той и Самсунга си имаше де. Известия от месунджър си идват нормално

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Dowper, sapiora
Цитирай

Това за 15 сек ме притесни

При активиран аод не стоят ли и надписите от известията за избраното време от 1-3 мин? Или изчезват след тия 15 сек и трябва да въртиш ръката, както е при останалите уочове?
При активен аод цялата информация на всеки един цифер остава ли активна, или скрива част от нея и се виждат само някой основни неща.....пак както е при останалите уочове?
Цитирай

Привет колеги, почнах да се заглеждам този върхов модел на Garmin - EPIX PRO (GEN 2) | 51 ММ с кожена каишка, вярно ли е че има БГ език и че може да работи на 100% както със андроид смартфон така и с епъл? Отделно има ли вибрация и всичките известия да се показват?

Този часовник ако го взема мисля да изкарам години с него, харесва ми че ако реша да премина след време към ябълка, ще работи и с него на 100 % понеже Гармин не произвеждали смартфони и от епъл дали зелена светлина, това така ли е?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

(2023-07-08, 08:57:42)Павел Василев написа:  Привет колеги, почнах да се заглеждам този върхов модел на Garmin - EPIX PRO (GEN 2) | 51 ММ с кожена каишка, вярно ли е че има БГ език и че може да работи на 100% както със андроид смартфон така и с епъл? Отделно има ли вибрация и всичките известия да се показват?

Този часовник ако го взема мисля да изкарам години с него, харесва ми че ако реша да премина след време към ябълка, ще работи и с него на 100 % понеже Гармин не произвеждали смартфони и от епъл дали зелена светлина, това така ли е?

Има БГ меню, работи с моят Самсунг безрпроблемно - ябълка нямам. Има вибрация и всички известия се показват и си вибрира. Батерия като нищо може да откара близо месец, при моят си начин на ползване със всичко включено(пулс, гпс, крачки, следена на сън, стрес и т.н)

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Monipeev, Павел Василев
Цитирай

(2023-07-08, 10:54:26)TNTKZ написа:  Има БГ меню, работи с моят Самсунг безрпроблемно - ябълка нямам. Има вибрация и всички известия се показват и си вибрира. Батерия като нищо може да откара близо месец, при моят си начин на ползване със всичко включено(пулс, гпс, крачки, следена на сън, стрес и т.н)

Това е супер, ползвам S22 Ultra, можете ли да ми кажете, ако някой ми пише по вайбър, мога ли да отговоря чрез Гармина чрез писане и кратки отговори, Youtube как върви чрез него, мога ли да го плейвам и да го пускам от там песните, без да се налага да вадя смартфона за това, всички известия дали са налични както е на моя смарт часовник Galaxy Watch 4 Classic 46mm, с каква програма работа, тази на самсунга wear os има ли някакво участие или се сваля специално приложение за Гармин, ако някой ми звъни, мога да да вдигна обаждане чрез Гармина когато съм със блутут слушалки ? 

Ще съм ви много благодарен за отговорите, за мен е важно да ги има, все пак говорим за над 2 К часовник, харесал съм си този с кожената каишка за 2455лв?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Вайбър не ползвам, ама с месинджъра няма преоблем с известията, може да се отговаря само шаблони. Ютуб няма откъде да с еизтегли, все пак не е с wear os и няма play store, Всички приложения извсестява чрез вибрация, само трябва да се разрешата от garmin connect. Има спотифай и дизър, ама не ги ползвам

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай

(2023-07-08, 11:48:03)TNTKZ написа:  Вайбър не ползвам, ама с месинджъра няма преоблем с известията, може да се отговаря само шаблони. Ютуб няма откъде да с еизтегли, все пак не е с wear os и няма play store, Всички приложения извсестява чрез вибрация, само трябва да се разрешата от garmin connect. Има спотифай и дизър, ама не ги ползвам

Всеки ден си слушам музика, имам активен абонамент премиум youtube, когато пуснете музика чрез youtube на смартфона, излизат ли списъците с песните и на часовника ви, може ли да направите проба, ще съм Ви благодарен за теста, като от там дали може да се увеличава или намалява музиката, да се даде следваща песен, това също е важно за мен?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

За управление на ютуб се съмнявам и аз
Музика можеш да слушаш директно от него. Има си памет - слагаш вътре и излизат песните и се сменят.
Бг. език си имат отдавана всички гармини и си работят еднакво добре и с андроид и с епъл.
Приложението е connect и е много добро, подробно с графики и пр и много стабилна връзка между часовник и тел

За около 1200лв се взима епикс 2. Това про е почти същото, само като нов модел доста по-скъпо
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • OliQueenBG, Павел Василев
Цитирай

(2023-07-08, 14:53:24)rumo написа:  За управление на ютуб се съмнявам и аз
Музика можеш да слушаш директно от него. Има си памет - слагаш вътре и излизат песните и се сменят.
Бг. език си имат отдавана всички гармини и си работят еднакво добре и с андроид и с епъл.
Приложението е connect  и е много добро, подробно с графики и пр и много стабилна връзка между часовник и тел

За около 1200лв се взима епикс 2. Това про е почти същото, само като нов модел доста по-скъпо

Можеш ли да направиш бърз тест, при пуснат youtube на смартфона, дали излиза на екрана на Гармина, поне най-опростения плеър, само с пуснатата на момента текуща песен от смартфона и да можеш поне опцията next следваща песен, стоп, пауза и волуме контрола, поне това би трябвало да може Гармина, елементарна функция е, постоянно слушам онлайн чрез тубата, имам активен платен абонамент за премиум youtube и държа да управлявам елементарните функции на Гармина, работата ми е такава че не мога да вадя всеки път смартфона като реша да премина на следващата песен или да я паузирам?

Чакам и колегата с въпросния Гармин също да направи теста и да драсне ред от първа ръка?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Нямам гармин в момента. Пиша по спомени от феникс 6. Колегата може да пробва
Цитирай

Сега пробвах ютуб, може да се управлява - напред, назад, стоп, пауза
[Изображение: 20230708-180806.jpg]

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG, Павел Василев
Цитирай

(2023-07-08, 17:07:05)TNTKZ написа:  Сега пробвах ютуб, може да се управлява - напред, назад, стоп, пауза
[Изображение: 20230708-180806.jpg]

Супер, много се радвам, благодаря за теста, живи и здрави скоро ще се похваля Smile
П.С. А волумето пробва ли?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Музика само през слушалки, не можах да го накарам да свири. Май няма говорителче, и не може да се говори през него

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай

С андроид телефон, може да отговаряш с шаблонни съобщения които си задал предварително. С iPhone, тази опция липсва, часовника няма говорител, демек не можеш да говориш от него, не може да слушаш и музика без слушалки. Инак часовниците са супер. Музика се просвирва от Спотифай, Дийзър директно от часовника, или ако си вкарал твои плейлисти в паметта на часовника.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • truewarrior22, Павел Василев
Цитирай

За Гармин с високоговорител Веню 2 плюс, нищо друго към момента
Но и той е със същият амолед дисплей и доста по-ниска цена
Цитирай

Сега гледам, че в ъв виваком се е появил GARMIN EPIX PRO 51мм. ах защо и дали няма и 47-та да пуснат?!
Цитирай

От 2 дена съм с Веню 2 плюс. Взех го най-вече, за да тествам дисплея как и да реша дали да мина на епикс
Ами точно дисплея като яркост покрива изискванията ми, което е ок. Малко шрифта ми дребнее, като че ли на феникс 6 със същият 1.3 размер беше по-едър.
Малко малък и ми изглежда и стои като детска играчка...ама това ми беше ясно и преди да го взема.
Батерията не му е силна страна, към  момента като я гледам я изкара 6-7 дена, я не.
На т рекса ми прави по 20, а е с по-голям цифер.

Не мога да намеря от къде да спра измерване на стреса...имам чувството, че са го направили перманентно да мери
Пулс окс-а съм го сложил само по време на сън, но когато и да го погледна дава сегашна актуална информация...
Настройки и смяна циферблати доста неинтуитивно спрямо другите часовници и много операции трябват
Сензорите изглежда да мерят ок, за който са му важни ще е доволен. Един от малкото часовници, който мери етажи и то не съм ги броил но ми изглеждат логично верни. Също и броя на вдишванията е много точен, че на т рекса ми ги дава наполовина по-малко

Сложих му една каишка от самсунг 5 про, направо му се върза и по извивките все едно за него е правена


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • emzo, sapiora
Цитирай

Много малък ми изглежда, наистина като детски часовник ми мяза, черния кант около ринга пък съвсем изяжда и без това малкия му активен екран, според мен този модел е подходящ за юноши или за хора с тънки китки, вземи си нещо с екран като Garmin Epix Pro 51 mm Wink, там определено си личи че е друг клас и е с прилично голям екран Smile.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)