Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кои телефони ви останаха в сърцето за цялата история до тук?
#1

Не знам дали формулирах добре въпроса но мисля, че все пак е ясно. Не е какви телефони сте имали, а кои са онези , които като GSM (умишено не казвам смарт, защото преди години не се наричаха така, а и не е задължително да са били такива) фенове са ви оставили най-трайни спомени и сте ги запомнили с най-добро? Може и да не сте ги имали лично, но да са ви впечатлили и да са ви останали в съзнанието си.

Ще започна аз.

Имам много , за които си спомням с усмивка но най-ярките спомени са ми за тези 3 - Nokia N95, HTC HD2 и iPhone 3GS.

Nokia N95 - гледах на този апарат с уважение, като някакъв технологичен връх (какъвто си беше). Дизайна с двойния слайдер, това, че за времето си беше с тази камера и беше един мултимедиен звяр и дори имаше истинска GPS навигация беше нещо уникално за мен. После като сложиш дизайна, предната камера и голям 2.6" екран (2.8" в 8GB версията). 

После идва ред на HTC HD2. Гледах го на витрината с учудване как 4.3" ще се поберат в джоба ми. Беше ми като 80-инчово LCD. Просто ми се виждаше супер огромно. И красиво - този часовник с анимираните облаци, ах този Sense... гледаш и се чудиш що за голям екран и отново multimedia beast виждаш пред себе си.

И разбира се iPhone 3GS. Това беше просто една OS, направена за Touch. Тогава тръгна и магазина за приложения, беше модерно онова с преливащата "бира" (акселерометъра), или духването в микрофона за да загасиш "запалката". Нямаше светкавица на камерата, но ти не искаш да го гледаш в гръб. Ти го гледаш в лице, с един бутон отдолу, големи цветни икони и първия истински Touch UI. Просто беше нещо различно и уникално.

Кои са вашите?
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Ericsson K700
Sony Ericsson K800i
Sony Ericsson C902
Samsung Galaxy S

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Nokia N95 си беше компютър за времето си,брат ми имаше такъв много се кефих на слайдера,страхотен механизъм
Motorola Razr ползваха 2 години,още стои и работи,страхотен дизайн
IPhone 5s брат ми е по айфоните,първия смартфон който докоснах беше Iphone4,изглеждаше ми невероятно,но дизайна на 5s по ми харесва

Huawei P30
Цитирай
#4

Sony Ericsson Z710i
Чудесно телефонче беше.[Изображение: 1a4cae8b49758dbdd9ad00b0dd759122.jpg]

Изпратено от моят HD1900 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Определено N95 и 3GS бяха "извънземни" за времето си.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

Nokia 8210 - това е телефонът който много исках да си купя, и му се радвах много - докато го чаках, гледах картинката в списанието на Мобилтел Big Grin
[Изображение: s-l300.jpg]
Беше толкова дребен, че можеше да го пъхнеш в станиола на цигарите.
Цитирай
#7

Ще ви помоля и да драснете по един ред за тези чудесни телефони, оставили следата си трайно за да бъдат смартфоните това, което са. Какво точно ви накара да ги споменете, защо точно те, с какво ви останаха в сърцето?

Надявам се да получи една приятна ретро темичка.

Тук мога и да добавя Sony Ericsson К800 и K810 с 3.2MP камерите им. Бяха нещо страхотно, камерафони от типа на P30 Pro за времето си.
Цитирай
#8

Nokia E72 и Samsung Galaxy S6 това са двата ми най-любими телефона. Много удобни в ръката и много лесни за управление. Smile
Нокията е жива и здрава с оригинална батерия, ползвам я за будилник. Самсунга също е добре и от време на време го включвам да си припомня какво е да си с по-малък апарат. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#9

1.Sony Ericsson t290i
[Изображение: snt290_01.jpg]

Първият ми телефон с цветен дисплей. Беше голям кеф да тегля миди мелодии през WAP и да се чудиш колко лева ще ти дръпне ? Колко часа съм изкарал на играта Deep Abyss само аз си знам. 

2.Sony Ericsson k550i
[Изображение: gsmarena_029.jpg]
Първият ми телефон с камера, мп3 мелодии и радио! Уникален кеф също. Още в началото му купих една м2 карта с 1 гб и си мислех, че има адски много памет. Голям дисплей, интересна форма на копчетата, синя подсветка, 2-мегапикселова камера, която си имаше отделен бутон само заснимане - натискаш до средата за фокус и като си готов до край за снимка. Пазя снимките и мога да кажа, че са с перфектно качество за пикселите си. Портът обаче беше голяма мъка. Всички аксесоари се чупеха след няколко месеца, тъй като беше с 2 щипчици и иглички по средата, които трябваше да правят перфектен контакт с конектора.

3. Sony xperia J
[Изображение: sony-xperia-j.jpg]
 Първият ми смартфон. Изключително удобно прилягаше в ръката, гърбът от гумирана пластмаса беше много приятен, а ЛЕД-чето под сензорните бутони беше много красив акцент. Обаче си беше малко курник - хилава батерия, резолюция между VGA и HD, 512 мб рам и 1-гхц процесор, когато конкуренцията вече предлагаше 1+ гб рам и двуядрени процесори. 

От тогава всеки следващ смартфон ми е много по-добър от предишния и всичките ги помня, но не ми се отличават кой знае колко в сравнение с първите ми.
Цитирай
#10

Тази тема е безкрайно дълбока и не виждам как бих могъл да се вмъкна! Всеки един от телефоните, които съм имал са оставили отпечатък в мен.... А те са толкова много... И всички бяха жестоки!

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#11

Най-присърце са ми останали Siemens MT50, Nokia E51, Samsung Galaxy SII и LG G3. След това телефоните някак взеха дори да ми омръзват да ги гледам едни и същи "дълго" (т. е. няколко месеца) време.
Цитирай
#12

Nokia 3310
Nokia 8850
Nokia n70
Nokia E51
IPhone 3g
Samsung Galaxy S2
HTC One (M7) 
Вече ми е все едно, какъв ми е телефона.
Цитирай
#13

Няма такъв телефон и най вероятно няма да има Smile
Защо ли?
Ами все нещо им куца, по скоро поглеждам на телефона като бета,демо версия на телефон от колкото на телефон с много функции.
По скоро всеки следващ телефон ми е все по хубав и надежден.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

LG V20. Единствения телефон, който имаше само 1 компромис за мен - батерията. Но за сметка на това никога, ама никога не се е налагало да го включа в зарядното и да чакам 20-30 мин. за да продължа да играя. Сменям батерията за 30 сек. и отново съм в играта. Сегашният ми G8s има доста предимства, но и недостатъци за мен. Макар, че има 2 пъти по-добър живот на батерията, когато тя свърши трябва да изчакам за да се зареди. Няма инфраред, нямам информация за час, батерия и известия по време на игра или гледане на видео (втория екран на V20 имаше това). Стъклен е, хлъзгав е, магнит за отпечатъци е. Трудно ще се ремонтира ако се наложи, а дисплея е амолед и рано или късно ще прегори. На V20 сам сменям дисплей, нещо, което не бях правил преди, няма да правя и от тук нататък.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Мeizu m1 note....обичам го, въпреки че първия още същия ден му изгоря екрана.От Вива ми го смениха ама след месец.След това дойдоха добрите дни.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#16

Nokia xpressmusic 5130
LG Optimus One P500 ( и сега го използвам, като втора аларма сутрин )
LG NeXus 5 , 5X

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#17

Естествено, че това е първият телефон, който хванах с ръка и сложих в джоба си - Siemens SL10.
Е, вярно, за няколко месеца и на заем, ама .... той сложи началото на любовта ми към слайдърите.

Alcatel OT311 - малък, удобен и най-важното за мен - различен от любимата на цяла нация Nokia 3210.
Samsung SGH D400
Samsung SGH G800
T-Mobile MDA Vario

След това спрях да се впечатлявам и да се захласвам по следващия нов модел, и до ден днешен съм със Samsung.
А да впечатлявам другите никога не ми е било приоритет, от ден 1-ви. На масата в кафенето до моята чаша с кафе никога не е имало телефон и ключове за кола.


Цитирай
#18

HTC One M7 - много ми харесва визуално и този Beats audio...Не знам защо не продължиха да правят такива телефони с подобно аудио.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#19

SE K800, за 2006та беше Уникален! Особено, ако го притежаваш!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#20

(2020-06-11, 08:49:58)krasi-minchev написа:  Естествено, че това е първият телефон
Nokia 5110  втора употреба - бяха доста скъпи.Сим картата струваше 150 лв Smile
Цитирай
#21

(2020-06-14, 22:33:45)Dikich написа:  Nokia 5110  втора употреба - бяха доста скъпи.Сим картата струваше 150 лв Smile
1998 картата ми струваше 360 лв. 
Имаше промоция някаква и с телефона ми стъпи на 500 и нещо, забравил съм вече... луда история.
С тази Нокия 5110 ми припомни, колко много търсех 6110 познат като "хамелеона", но не не го намерих на добра цена, и взех този за 560 май беше.
Цитирай
#22

Черният HTC One M7 е може би най-красивия телефон, който съм имал.
Иначе най-голям сантимент имам към първия ми телефон - Philips Savvy. Екстри на практика нямаше, но пък чар някакъв.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#23

Най на сърце ми остава LG Nexus 4 от телефоните които съм имал. Гърба особенно е трепач!

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#24

Беше доста пред конкуренцията...накрая го забравих под клавиатурата в Интернет клуб Матрицата [Изображение: 1d23c1a7ac2f91c4a3f9818762fb9768.gif]

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 50 pro 
Huawei Watch GT 2
Цитирай
#25

За мен си е Samsung Galaxy S4. Най-добрата машина за своето време поне според мен. Единственото което му куцаше беше батерията, но пък за това се сменяше лесно.

Huawei P10 [Android OS 7.0]
Huawei P9 Lite [Android OS 6.0]
Samsung Galaxy S ІV White [Android OS 5.0.1]

HTC Desire X [Android OS 4.1.1]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)