Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Валери Симеонов започва битка срещу мобилните оператори
#26

@esil2 Симеонката ще докаже картел при операторите колкото доказаха картел при горивата. А колкото до цените на плановете не виждам кое е високо, обикновенно около 20 лв получаваш неограничен брой минути + 10000 МВ интернет
[-] 1 потребител изказва благодарност на ndsbg за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
Аксесоари
#27

@esil2 Не искам да ме разбирате погрешно и изобщо не се явявам застъпник на българските оператори. Дразня ся от такива въздухарски заглавия, защото знам, че от тях няма да произлезе нищо. И сега законите позволяват при подобни съмнения да се наказват жестоко операторите, просто трябва да се позволи на администрацията да си свърши работата. Проблема не е в операторите, а в тези дето им осигуряват чадър, а това са именно политиците. Посочих Германия защото съм имал преки наблюдения за качеството на мобилните услуги там. За цената, съгласете се, че цената за оборудването на една базова станция (клетка) и тук и там е еднаква. За да имаме такова добро покритие в страната знаете ли, колко клетки в труднодостъпни места са изградени и, че се захранват с енергия от дизелови генератори, соларни станции и т.н., а това не е никак евтино като инвестиция. Валерко се борил със шума по морето, ами смях! Какво да се бори, като има закон в страната и лятото след 23,00 часа вдигането на шум не е позволено. Вместо да се "бори" да направят така, че полицията да си върши работата и да санкционира високите нива на шума. Разберете, закони имаме но политиците срещу добри комисионни карат администрацията да не ги спазва. Едно правителство трябва да намира пробойните в законите и чрез парламента да ги поправя, чрез администрацията да налага спазването на законите и когато това стане тази страна ще се оправи. А подобни и др. изцепки пред медиите са само за отклоняване на общественото внимание от проблемите в страната.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • andreti013, Dowper, vargala81
Цитирай
#28

При нас липсва конкуренция. Знам как е навън ... за 30 паунда имаш unlimited нет, тук го имаше само със Smart U на Vivacom и то вече и това няма, дават се пакети безлимитни SMS (кой ти ползва, но ги дават), има множество виртуални оператори или такива , специализирани към обаждания извън конкретната страна (за туристи, например) като Lebara, Lycamobile (Германия, Холдания, Италия...). Обиколил съм доста и наистина предложенията навън са стряскащо евтини. Но има 4 оператора с още 10 виртуални. Как няма да е...

Тия дни пак гледах за Германия от виртуален оператор "чат карта" - безлимитен трафик към facebook/insta/messenger/twitter/whatssap/viber и т.н. (да не изброявам, че са доста) и 3GB за общ сърф за 10 евро на месец. Кой ти го дава...

Предвид, че то телефоните основно вече за това се ползват от масовия потребител...

Или картите на Lebara/Lyca , дето за 10 евро имаш 500 минути към домашната ти страна (по избор - страна в ЕС), 2-3GB нет и безлимитни или хиляди минути към същия оператор в конкретната страна...е вярно, 4G е ограничено на 20 мегабита, не е с предимство в мрежата (виртуален все пак), ама виж цената...а скоростта за едно Spotify, мейл, чат и бърза справка с актуалните новини/време/спорт стига. Буквално за една кутия цигари цена (че в Германия са скъпи).

Нямаме конкуренция, операторите не се "бият" за клиента. Имаме си 3 и ти все ще си на някой от тях искаш не искаш. Т.е. те са безсмъртни...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай
#29

Да но Германия е 70 милионна страна, а ние сме 7 милиона Smile . Няма как България е с население по-малко от това на Лондон Smile и то с цели 4 милиона по-малко
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#30

И това е фактор, да...

Ще ми се операторите са се избиваха за клиенти като фолк певици за футболисти ама...
Цитирай
#31

От битките на г-н Симеонов друго освен цената на ракията да се вдигне, не очаквам да се случи.
Цитирай
#32

Това с броя население в страната е евтино извинение по български, каквито винаги търговците ни вадят. Че по-голяма страна означава и много повече персонал, техника и поддръжка.

Отнема малко време да се разгледат европейските държави до около 10 милиона души население, телекомите им и офертите и да се съпоставят с нашите. И после с офертите в големите на население държави.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#33

Всеки един производител на (телефони, базово оборудване и т.н.) първо се съобразява с големите пазари, проста търговска логика. Винаги големите клиенти са с привилегии спрямо малките и си издействат по-добри отстъпки, а от там пада и цената на предлаганата услуга. По-нагоре в темата се споменават цени от 30 паунда. Та в България на тази цена получаваш абсолютно неограничени минути и нет. За да се бориш с нещо то трябва първо да е установено, а до сега картел между телекомите не е хванат.
Цитирай
#34

С итлаианска карта 50 гб нет за цяла Европа и неограничени разговори цяла Европа за 9 евро на месец.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

(2020-06-13, 13:10:28)ivanov_km написа:  Всеки един производител на (телефони, базово оборудване и т.н.) първо се съобразява с големите пазари, проста търговска логика. Винаги големите клиенти са с привилегии спрямо малките и си издействат по-добри отстъпки, а от там пада и цената на предлаганата услуга. По-нагоре в темата се споменават цени от 30 паунда. Та в България на тази цена получаваш абсолютно неограничени минути и нет. За да се бориш с нещо то трябва първо да е установено, а до сега картел между телекомите не е хванат.

Не, вече няма. Smart U от август 2019 вече на 50GB, а не unlimited както беше. После си на бавни, които наистина за нищо не стават. И това за 50 лв....

Поне да го бяха направили 80 лв. ако искат - който има нужда ще ги плаща, но ще е truly unlimited, не unlimited ама на 50GB бързи...че те после не са бавни ами са мизерни.
Цитирай
#36

Днес, докато ги рових, попаднах на един от операторите в Запанда Европа, при който като си изчерпаш трафика, падаш на "ниска" скорост от 512 Kbps. Тук сме на 64 до 128 в тоя случай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

Каквото и да си говорим който е излязъл навън той е видял какво се предлага...

За нашия пазар сме ОК, но можем и много повече. Добре - за лев-два повече, но го можем. Има какво да се желае.

А това с ниските скорости след изчерпване на бързите не искам дори втори път да го засягам. Това може да го има като аргумент до 30-40 лв. От там насетне трябва да имаш поне едни 100GB. Идва 5G ерата, смартфони за 300 долара снимат 4K, а cloud услугите със стотици GB са станали стандарт.

На фона на това тия 10-15GB за 40 лв. ми се виждат.....2016?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#38

Аз не се оплаквам съвсем от операторите ни, те са боклуци в други отношения. И ако не си взискателен за интернет, то до 20-ина лв. има добри оферти. АКо искаш нещо от рода на поне 15-ина, то отиваш, макар и малко, над 30 лв. По-скоро надценяват много устройствата, пък на абонамент уж ти излизат по-евтини.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

Те у-ва могат да се купят и от техно вериги. Ама картите са само от операторите. И идва момента, че вече няма дори Smart U с неограничен трафик дори и не за 50, ами и за 100 лв... а сме пред 5G ерата, където 4K видеото е нещо нормално, снимки от по 40-60-100MP са стандарт ( с техните размери) и вградена памет по 128GB дори в ниските класове вече почва да е стандарт.

И накрая... на ти 20GB трафик. Е... excuse me..?!
Цитирай
#40

@Kobrakobra и как би гледал 4к клип на телефон, който резолюцията му е далеч от 4к? Прекалено много се вживявате с този интернет и плановете и как трябвало да има по 100гб трафик за план от 20 лв, даже и за 15лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ndsbg за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#41

Самата камера снима ли 4K? Снима. Това, че е екрана не е такъв...те и сега батериите не са цъфнали и вързали, че и екрана да е 4K. При почти 500 ppi и сега са перфектни.

Аз не съм споменал никъде 100GB за 20 лв., ако се зачетеш не през ред ще прочетеш точно какво съм написал - че съм съгласен да ми искат 80 лв, но да е unlimited. Бих ги дал. Не е зор. Който не би ги дал - не би. Никъде не съм казал 100GB за 20 лв.
Цитирай
#42

Операторите ще актуализират непрекъснато своите услуги според потребностите на потребителите и възможностите на мрежите. Сега няма потребност да набутват по 80GB нет при положение, че повечето потребители ще кажат, че и 10GB им стигат. Като навлезе 5G след година или две ще има вече необходимост от повече данни и такива ще бъдат осигурени от операторите. А Валерко бих го разбрал ако до сега КЗК е наказала с десетки пъти операторите. Такива наказания обаче липсват Smile. Всичко е един кьор фишек да се появи името му в медиите или да подсети някой за нещо Smile.
Цитирай
#43

Ние сме някакъв уникален вид потребители щом цял ЕС имат операотри с unlimited трафик а само не ни нашите , така ли?

Smart U умря геройски и от 49,99 лв. стана 51,99 лв за 50GB с лев отстъпка при платена онлайн сметка....я чакай...тва не беше ли A1 Unlimited 5XL..а да, бе , същото! Същата цена, същите условия, същото, ама СЪЩОТО!

КЗК и КЗП да вземат да проверят защото плановете на Виваком са 1:1 копие на тия на А1. Единствените с различен вид планове са Теленор. Тези при оранжевите и червните са абсолютно идентични... но според органите , отгововарящи за конкуренцията и анти-монопола всичко е ОК?

Ами не е ок. Който е живял навън (не като турист) е видял какво означава операторите да се избиват за клиенти. Буквално е ако е боксов мач, тия в Италия, Франция, Германия, UK и т.н. са в кървав не двубой ами "мултибой". Оферти ама оферти. Чак се чудиш Aliexpress ли е какво е...

Факт е, че на фона на предлаганото не в ЕС ами и в една съседна Румъния ние просто сме жалки. Да, като скорости сме добри ама след броени GB тия скорости падат до...."server не знам си какво time-out...try again".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)