Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон Xiaomi
#1

Здравейте, трябва да избера и купя нов телефон за подарък. Бюджет около 300 лв. Като притежател на няколко устройства и доволен потребител на марката Xiaomi съм се спрял и в този случай на тях. Набързо прегледах пазара и се двоумя между redmi note 8t и redmi 9

Може ли малко помощ в избора на устройство с мнения и препоръки ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Взимай ноута

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#3

8Т е по-балансиран.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#4

На децата купих по един 8T.Заслужава си.Пъргава работа,добър дисплей,батерията е екстра.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#5

В случая определно Ноут 8Т.
Цитирай
#6

Note 8T е по-добрия избор. По-балансиран е, както каза колега по-горе, и няма сериозни минуси. Може би най-голям плюс му е камерата, особено в това сравнение.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#7

Ако ще се ползва за работа с Bluetooth периферни устройства, откажи се от 8t, човека само ще те "благославя", въпреки добрите ти намерения. Иначе всичко друго си му е добре. Не можах да го накарам да работи добре с Bluetooth, въпреки многото и различни опити. За момента няма решение на проблема. Иначе във всичко друго е чудесен, батерията и камерата и дисплея най-вече. А, на мен ми правеше проблем и мобилната мрежа, не се възстановяваше след преминаване през място без покритие. Трябваше да изключиш, да включиш пак и тогава сработваше. Нотификациите не се виждаха само като светнеш екрана. Трябваше да го отключиш и тогава се появяваха. Това го описвам от около 5 месеца притежание на телефона.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Цитирай
#8

И аз го продадох 8Т-то заради неработещ блутут.
Цитирай
#9

@truewarrior22 Какви устройства визираш?Малкия ми си свързва телефона с колони,слушалки,даже с джойстика от плейстешъна.Големия ми син има същия няма проблем с блутут.Той също използва безжични слушалки,тонколони.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#10

Здравейте отново. Везните ясно клонят към 8т, но тези проблеми със синия зъб ме притениха. Дамата има прахосмукачка и връзката с нея е точно блутута.
Цитирай
#11

Проблема беше със часовник xiaomi amazfit bip. Разкачваше се произволно, след това също произволно се свързваше. Работеше неустойчиво и то на два метра макс. Свързвах го и с Bluetooth колонка и слушалки. Звукът беше много лош, при все, че плейърът е хубав - Poweramp. Работеше пак на два метра макс, свързваше се и се разкачваше пак произволно.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Цитирай
#12

@truewarrior22 Не знам какво да кажа.Да не би самия телефон да има проблем.При нас всичко е ок.Забравих да кажа,че и двата телефона 8Т,децата ги използват всеки ден свързани и към две Xiaomi ел тротинетки.Никакви ядове.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#13

Дано само моя да е бил така, или определена партида, в която вашите не са попаднали. Проверете на какво разстояние се губи връзката до периферното у-во. По спецификация трябва да е 10 м. Като направите пробите, моля, постнете резултата, защото ми е интересно.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Цитирай
#14

С обхвата няма проблем. Имал съм проблеми с Bluetooth когато изпращам/получавам от лаптопа. С всичко друго - колони, колонки, умни устройства, се свързва бързо и стабилно.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

Колегата сега ме подсети, с лаптопа се сдвоява, но трансфер на файлове - йок!

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
Цитирай
#16

(2020-07-07, 18:14:04)truewarrior22 написа:  Колегата сега ме подсети, с лаптопа се сдвоява, но трансфер на файлове - йок!

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

За това става въпрос. Може и да има някакво обяснение за това, аз нямам такова към момента. Не бях сигурен в кое устройство е проблема, обаче малко по малко се избистрят нещата. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#17

Шаоми като цяло имат проблем с нотификациите от едно време,не до модел.Но се оправя,дори да му сложиш друг ром.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#18

редми 9 е по-бърз,с по-добра батерия,има радио без слушалки.ноут-а има по добра визия и малко по добри камери.
Цитирай
#19

Бих добавил, че 8T е с по-икономичен и по-студен Snapdragon процесор, както и с Gorilla Glass 5 отпред и отзад. Redmi 9 е защитен с Gorilla Glass 3-ка, само отпред.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#20

това за икономичността на проца в случая заблуждава,защото редми 9 изкарва повече с 1 зареждане(по-голяма батерия)
Цитирай
#21

Не заблуждава, просто се гледа и батерията. И дисплея. Как разбра, че изкарва повече? Само по размера на батерията ли?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#22

Тествах ги,ааа сега разбрах защо се пънеш,защото имаш ноут 8
Цитирай
#23

Аз съм над тези неща. Кой какво има, какво хвали, не ме интересува особено. Redmi 9 е нов модел и няма достатъчно информация за него. Можеш да споделиш резултати.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)