Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Механична TKL клавиатура до 150 лева
#1

Здравейте , имам механична 60% клавиатура с Outemo Switches която отвреме на време усещам , че суичовете не работят . Смисъл от 5 натискания 1 примерно не го отчита макар да съм натиснал копчето докрай . В игра е много дразнещо ! Липстват ми и F бутоните както и Delete и т.н. . Реално има опция (мод) с който да ги използвам ама при опит да влезна в bios изобщо не зачита . Пробвал съм дори програмата на дъното за директно рестартиране и влизане в bios ама не действа . Ориентирал съм се към Cherry MX Red суичовете . Те нали няма да правят така ? Търся нещо до 150 лева ама единственото добро нещо което намирам е HyperX Alloy FPS Pro за 120-130 лева . Реално много я хвалят ама няма ргб Sad . Само червена подсветка . Гледам , че има и клавиатури с gateron суитчове ама май са китайски ? Търся нещо от България с гаранция ! Някакви предложения за други до тази цена ? Задължително да е TKL (Tenkeyless) ! Благодаря предварително !
Аксесоари
#2

Поръчах една механична на сина ми - такава искаше за да "усеща" играта и той като теб. От Ибей беше, и с митото/понеже я задържаха на митницата/ и с пощенските такси толкова се върза. Същите такива тук са +100 лв. Доста време си избираше и така реши, а аз поне имам акаунт я поръчах!

времето е като парите - никога не стига
#3

HyperX-a се намира и за под 120лв. Добра клавиатура е, особено за цената, бих се спрял на нея. С CherryMX е (колкото и прехвалени да са), стабилна конструкция. По-евтина е от немалко мембранни клавиатури с претенции и немалко "китайски специалитети" с имитационни суичове. Абсолютно наложително ли е да има RGB?

Потърси варианти с Kailh суичове, от всичките knock-off май са най-близо до Cherry. Xtrfy K4 TKL RGB
#4

(2020-07-15, 18:04:34)totto написа:  HyperX-a се намира и за под 120лв. Добра клавиатура е, особено за цената, бих се спрял на нея. С CherryMX е (колкото и прехвалени да са), стабилна конструкция. По-евтина е от немалко мембранни клавиатури с претенции и немалко "китайски специалитети" с имитационни суичове. Абсолютно наложително ли е да има RGB?

Потърси варианти с Kailh суичове, от всичките knock-off май са най-близо до Cherry. Xtrfy K4 TKL RGB
Попринцип и аз това чета из нета . Доста са доволни от клавиатурата . Реално под keycap-овете ще сложа О рингове както сега за да не са толкова шумни . Къде мога да я намеря под 120 ? Попринцип нямам чак толкова претенции . Сетъпа ми е черен . Мога просто да изключа подсветката , но пък за тези пари трябваше да сложат РГБ Big Grin 50/50 съм да има ргб . Ако няма друг вариант освен ще се примиря . Някакси не ми се 180-200 за клавиатура само и само да има ргб ! Задължително обаче желая да е с червени суичове !
#5

Ринговете не помагат, правил съм го и ефектът е приблизително нулев. Звукът/шумът реално не намалява, само се изменя. Пробвай, но не очаквай чудеса. Отделно е малко безсмислен мод - линеен суич с омекотяване си отива на мембранна клавиатура Smile

Разгледай отзиви за тази, изглежда покрива почти всички изисквания: Cooler Master CK530 TKL RGB (Gateron). В същия сайт са и цените за HyperX-a.
#6

Темата е за заключване ! Благодаря за отзивите ! Размислих и ще се минава на мембранна . Темата е за затваряне !
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)