Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Iphone SE 2020?
#1

Има ли тук някой, който да е слязъл от Андроид флагман на iphone SE 2020 или iphone Xs?
Просто ми писна от това Гугъл услугите да ми точат 20 % на ден батерия, да мъкна 200 гр. и половин квадратен метър телефон, който може всичко, ама не съвсем винаги и... знаете че Андроидите не са 100% стабилни.
Досега съм минал през абсолютно всички възможни флагмани на Андроид за последните да речем 3 години. Удивлявал съм се на възможности от към камера, процесорна мощ, гъвкавост на връзка с външни устройства и всякакви удобства и екстри. Но тия неща всъщност освен за удивление и хвалене насам натам не са ми важни и потребими. Защото при Самсунг примерно проблем ми е кофти обхвата и умирането на батерията. При Хуавей пък сега липсата на GMS и това пусто заспиване на телефона и няма месинджър, няма вайбър, мълчи като пукъл при заключен екран. Сони пък така и не сложиха едно безжично зареждане на топ моделите си, пък и тая пръчковидна форма не е за мен.
Търся компактен телефон, който да е пъргав и стабилен. Пиксел 4 беше добър но ми седи направо грозен. Купих и го върнах.
Последно от Iphone ползвах iphone 8 но много слабоватичка батерия. SE 2020 има същата батерия, но предполагам е по оптимизиран заради A13 процесора. Като цяло търся мнение от хора, който имат опит конкретно с Андройд и са минали на малък Айфон. Стига ли им батерията да си изкарат деня.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Аксесоари
#2

От къде закупи Пиксел 4

Иначе ,в семейството ми има айфони, и реално без значение SE, 10--ка или Xr всичките не издържат и половината ден .Всеки в джоба с зарядно кажи речи.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#3

Не бих си вкарал таралеж в гащите с iphone se 2020, ако съм ползвал андроид флагмани. Колкото и да е оптимизиран IOS, то екранът ще си взима доволно от малката батерия, иначе ако човек ползва телефона леко, би му вършила работа малката батерия.

Според мен е по-правилно да се насочиш към 11-та серия, но минусът е надценката.

Следя темата с интерес. На мен ми идват в повече гимнастиките в андроид. Да не говорим за съотношението вложени пари и получаваната поддръжка и сигурност.
#4

Май си в особен момент просто. Но по-голямо недоразумение от SE 2020 няма. По-скоро ако искаш да обсъдим Андроид устройство, което ще ти е удобно на размер и с добра батерия, иначе ако си се насочил към Епъл - да, серия 11 само.

На Андроид кое не му е "стабилно"?
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Marto.g, Victormihov
#5

(2020-07-19, 09:29:42)tiesto_pld написа:  От къде закупи Пиксел 4

Иначе ,в семейството ми има айфони, и реално без значение SE, 10--ка или Xr всичките не издържат и половината ден .Всеки в джоба с зарядно кажи речи.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk


[Изображение: 48e571233b8353c5e862f42a04f83642.jpg]
Не изкарват казваш? Апарата е на година и половина вече. Iphone XR, и това е яко гледане на клипове покрай протестите и то във facebook. Жена ми е с ХS на година, и държи здраво, като се има предвид че по цял ден са пуснати всички видове месинджъри, такава и е работата. Вечер е на 25-35% батерията като се прибере. Демек от 6:00ч до 19ч. Поздрави!
#6

(2020-07-19, 09:57:33)kery70 написа:  [Изображение: 48e571233b8353c5e862f42a04f83642.jpg]
Не изкарват казваш? Апарата е на година и половина вече. Iphone XR, и това е яко гледане на клипове покрай протестите и то във facebook.
Ами не изкарват, и картинка с 15 часа SoT да ми изкараш аз гледам как ги ползват и как зареждат.То и Пиксела мога да направя 11 часа SoT но с нищо няма да докажа,че му е силна батерията.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#7

Да, да. Е ако се играят тежки игри сигурно няма да изкарат. Сина ми на 8цата е способен да стопи батерията за 3 часа, но това е съвсем различно Така че спора е напълно несъстоятелен, малко като една жена каза, сори.
#8

Абее тези иТелефони нямат ли форум там да си задавате въпросите по тях?


Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • fifth_root, milss, Victormihov
#9

А и само за инфо на питащия, телефона е вързан с блутут 24/7 заради гармин часовник.
#10

Айфон 11 Про според мен е по добре.
#11

Два пъти съм минал от android на ios за пръв и последен път.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Victormihov
#12

11 pro с тия рингове отзад не мога да го понеса визуално. Хр или 11 са твърде широки. Имах Xr и е грубо парче за мен. Търся, да го речем, минимализъм. Не питам в Айфон форум щото нито ги знам, нито разчитам на честни отговори там.
Добре, ще конкретизирам малко нещата.
Интересува ме при не натоварено потребление, то ест в стендбай да е корава батерията. Което при флагманите на Андроид е зле. Само китайците, вкл. Хуавей, са добре там, но както писах това е с цената на липса на уведомления понякога. Както беше казал един колега, телефона не заспива, по скоро се прави на умрял. А и китайците са все големи лопати.
Та конкретно - седи ми телефона в джоба и го вадя от време на време за малко. Така 9, 10 часа докато работя. После полвин час навигация, да се разходя някъде, малко снимки и вече в къщи си имам зарядно. Уточнявам, че се движа в райони със слаб обхват и примерно Самсунг това ги убива.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
#13

(2020-07-19, 11:32:49)Marto.g написа:  Два пъти съм минал от android на ios за пръв и последен път.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Е как два пъти за пръв път ?
#14

(2020-07-19, 09:18:01)Bavarche написа:  Има ли тук някой, който да е слязъл от Андроид флагман на iphone SE 2020 или iphone Xs?
Просто ми писна от това Гугъл услугите да ми точат 20 % на ден батерия, да мъкна 200 гр. и половин квадратен метър телефон, който може всичко, ама не съвсем винаги и... знаете че Андроидите не са 100% стабилни.
Досега съм минал през абсолютно всички възможни флагмани на Андроид за последните да речем 3 години. Удивлявал съм се на възможности от към камера, процесорна мощ, гъвкавост на връзка с външни устройства и всякакви удобства и екстри. Но тия неща всъщност освен за удивление и хвалене насам натам не са ми важни и потребими. Защото при Самсунг примерно проблем ми е кофти обхвата и умирането на батерията. При Хуавей пък сега липсата на GMS и това пусто заспиване на телефона и няма месинджър, няма вайбър, мълчи като пукъл при заключен екран. Сони пък така и не сложиха едно безжично зареждане на топ моделите си, пък и тая пръчковидна форма не е за мен.
Търся компактен телефон, който да е пъргав и стабилен. Пиксел 4 беше добър но ми седи направо грозен. Купих и го върнах.
Последно от Iphone ползвах iphone 8 но много слабоватичка батерия. SE 2020 има същата батерия, но предполагам е по оптимизиран заради A13 процесора. Като цяло търся мнение от хора, който имат опит конкретно с Андройд и са минали на малък Айфон. Стига ли им батерията да си изкарат деня.
Та да се върнем на въпроса, после ще си ги мерите!

времето е като парите - никога не стига
#15

Ако по ти харесва 11 не се колебай,щом малко го използваш,батерията ще държи спокойно.Брат ми използва айфони от 4 доХS Max през модел ги взема,и той повече стенбай му стои,батерията почти не пада през това време.Вече ако се използва интензивно е друго,не мога да кажа колко ще държи.Иначе така по 5-6 дена си изкарва.
#16

@kery70 Като гледам графиката на батерията,ми се струва,че затова време телефона е бил още веднъж в зарядното.На около 65-70% в началото и после как батерията става до 100 не знам.

Samsung Galasy S23 Ultra
#17

bavarche ти пък намери къде да питаш за iPhone.
Той tiesto се чуди какво да измисли, не виждаш ли, не издържал и половин ден и зарядното било все в джоба. Ми тогава за какво са го купили, да привличат вниманието ли с него.
Точно пък iPhone XR батерията е чук, с този дисплей и с батерията си.
Иначе няма смисъл от iPhone SE, все едно се връщаш в първи клас. Той е за хора, които държат на този дизайн и не се интересуват много от телефоните. Батерията ще е по-добра от на iPhone 8, както заради чипа, така и заради дисплея, както и заради това, че е малък, но пак няма да държи колкото държи iPhone XS, iPhone 11 Pro, защото все пак си е малка.
Ако искаш iPhone, който ще се конкурира с новите Android телефони, виж iPhone XS, XS Max, iPhone 11 Pro, 11 Pro Max. но тъй като искаш малък, вземи iPhone 11 Pro иначе не си заслужава другото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#18

.....
#19

Вземай. Аз минах на xs. Андроида си има предимаства НО, не са за мен. Писна ми да нямам попъп уведомления. Осталите неща които ме принудиха - автора на темата ги е изредил.
#20

(2020-07-19, 12:51:50)007 написа:  @kery70 Като гледам графиката на батерията,ми се струва,че затова време телефона е бил още веднъж в зарядното.На около 65-70% в началото и после как батерията става до 100 не знам.


Точно на графиката се вижда, включен е в около 22:30ч вечерта и е изключен от зарядното в 6:30ч сутринта, следващата вечер в 22:30ч е с остатъчен заряд 6%, и тогава пак го включих, защото тогава си легнах. На зарядно е само вечер докато спя. Виж активити, на долната графика. От 6 до 22ч, ако беше включван отново, щеше в горната графика да има светкавичка съответсваща на часа, и по светло зелена зона. Графиката почва от 00 часа, той е на зарядно от 22:30ч предния ден, до 00ч е заредил почти 70%, не съм го гледал
#21

С обичайното нормално потребление, всеки iPhone от стария SE нататък си изкарва докато се прибереш. Говорим за малко разговори, малко чат, малко браузване, но не постоянно включен GPS и яко играене на игри.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#22

Вземи си lg. Можеш цял ден да си го щракаш няма да падне и на мобилни да е. Но нямаш компактни размери ама те за съжаление са със слаби батерии.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
#23

Той нали има LG G8S и го продаде.
herus на мен пък ми изкарва два дена, сега на кой да вярваме.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#24

Не ме разбра. Казах, че си изкарват докато се прибереш (без проблеми).

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#25

(2020-07-19, 11:37:36)Bavarche написа:  Интересува ме при не натоварено потребление, то ест в стендбай да е корава батерията. Което при флагманите на Андроид е зле. Само китайците, вкл. Хуавей, са добре там, но както писах това е с цената на липса на уведомления понякога. Както беше казал един колега, телефона не заспива, по скоро се прави на умрял. А и китайците са все големи лопати.
Та конкретно - седи ми телефона в джоба и го вадя от време на време за малко. Така 9, 10 часа докато работя. После полвин час навигация, да се разходя някъде, малко снимки и вече в къщи си имам зарядно. Уточнявам, че се движа в райони със слаб обхват и примерно Самсунг това ги убива.

Точно това им е силата на айфоните, че им е много оптимизирана операционната система. Така, че в стендбай няма да мръдне батерията и за твоето ползване ще е супер.
[-] 2 потребители изказват благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Nikola.Kolew, pepy1
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)