Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на монитор/и за Home Office
#1

Здравейте добри хора,

за вкъщи трябва да си закупя монитор за Home Office. Работя основно с MC Office, PDF файлове. Тъй като ми се налага да имам отворени няколко таба, програми и т.н. едновременно, ми трябва или голям монитор, или два отделни. На работата съм само с 1х24 инчов ДЕЛ и ми е недостатъчно.

Та, ето ги критериите, които са важни за мен.

1. IPS матрица (поне доколкото се информирах е най-доброто за целите ми)
2. Full HD...
3. Щадящ за очите

Колебанието ми е между 32 или 34 инча  Ultra Wide Curved или 2 х 24 инча също curved.

Мониторът ще бъде закупен само от Amazon.de, затова моля за линкове/модели водещи само към този сайт.

Екранът ще се ползва и за YouTube и някой филм от време на време. 

Бюджет: 300 Евро!

Моделите, на които съм се спрял.

1. Samsung C24F390F 61 cm (24 Zoll) Curved Monitor (16:9, 4ms, VGA, HDMI)

2. LG 34WL500 86,36 cm (34 Zoll) 21:9 UltraWide Full HD IPS Monitor (AMD Radeon FreeSync, Reader Mode, DAS Mode, multitasking Funktion) schwarz
Цитирай
Аксесоари
#2

Поне от опит бих казал, че два отделни е по-добре. И така вече бих ти предложил и варианти. Разбира се, в този бюджет, ако вместим два, няма да са на нивото на един, който е за същата сума, въпросът е че за тези нужди не ти трябва и някакъв неземен модел.
Цитирай
#3

Подкрепям горното мнение, че два са по-добре от един. Ако се работи много с документи (word, PDF) не е зле да се комбинира един по-голям с един малко по-малък, но разположен вертикално. Вторият е много удобен за ms Word, защото цялата страница е на монитора.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#4

Здравей,не е лошо да разгледаш и моделите на HP
https://www.amazon.de/dp/B077H51DRS/ref=...=UTF8&th=1
Моя монитор е малкия вариант от 24цола HP EliteDisplay E243m много съм доволен с няколко думи всичко си има.
Малко над бюджета е но си заслужава!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

Не препоръчвам двата монитора. Аз лично не съм видял операционна система която да ги управлява напълно правилно. И все ти се налага да местиш прозорци от единия на другия. А и зависи какво точно правиш: не мога да си представя как word ще ти покаже документа на два монитора. А и дори два документа да отвориш за да гледаш от единия към другия ще ти се налага да “прескачаш” дупката между двата монотора всеки път.

Иначе като марка вземи си dell. Няма да съжаляваш. Не са някакви натокани на хартия, но са МНОГО здраво и качествено направени.
Цитирай
#6

Много хора държат просто едни неща на първия, други на втория и печелят по-голяма картина. Иначе по каква причина да гледаш един документ на два монитора? Пък рамката между тях не е нещо кой знае какво, много модели вече са рамки от по 2-3 мм. До предпочитание е в крайна сметка и свикване, имам колега, който освен че е на два монитора, позлва стабилно и по няколко десктопа (функцията на Уиндоус 10).
Цитирай
#7

Проблема с това е че като рестартираш машината и се започва едно месене по виртуалните екрани ... не ти е работа
Цитирай
#8

dell u2419h е не лоша машинка две такива би било идеялно
Цитирай
#9

Минал съм различни сетъпи като 1х24 FHD, 1х24 FHD + 1x19  900p, 2x24 FHD, също съм ползвал 1х29 uw fhd. (UW за работа е страхотно безумие и супер неудобно.) В момента за работа ползвам два U2719d и лично за мен по-добро решение няма. Нарочно избрах 2719, а не 2718 зареди резолюцията. Не ми харесва как работи ъпскейлига, а 4к на 27" нейтив, на мен ми идва малко много.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#10

(2020-07-21, 04:56:46)georgekodinov написа:  Не препоръчвам двата монитора. Аз лично не съм видял операционна система която да ги управлява напълно правилно. И все ти се налага да местиш прозорци от единия на другия. А и зависи какво точно правиш: не мога да си представя как word ще ти покаже документа на два монитора. А и дори два документа да отвориш за да гледаш от единия към другия ще ти се налага да “прескачаш” дупката между двата монотора всеки път.

Иначе като марка вземи си dell. Няма да съжаляваш. Не са някакви натокани на хартия, но са МНОГО здраво и качествено направени.

На работата съм с 3 HP E273 27". Като цяло нямам проблеми с позициите на прозорците. Windows 10 си забравя настройките само като изляза в отпуск и загася изцяло мониторите, докато компютъра остава включен, за да имам достъп до него ако се наложи.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)