Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари

Android 11 за OnePlus Nord засега е спрян поради бъгове.

https://forums.oneplus.com/threads/oxyge...t-22857820

 
Цитирай
Аксесоари

Аз успях да си инсталирам стабилната версия и нямам оплаквания.
Цитирай

Има нов ъпдейт фиксващ проблемите https://forums.oneplus.com/threads/oxyge...d.1402283/
Цитирай

Здравейте!И нашето семейство се сдоби с Норд.Впечатленията от телефона засега са добри.Беше с Андроид 10.Ъпдейтнахме го до Андроид 11 и се появи меню на български.Само че ,в началото обсъждахме ,дали да му вземем безжични слушалки или да ползваме Type C порта.Пробвахме през порта слушалки от Самсунг-работят.След това/сега си давам сметка ,че след ъпдейта/-вече няма звук в слушалките.Някой има ли такъв опит , дали е нормално или нещо трябва да се пипне в настройките?Въпреки ,че доста се рових ,поне аз не открих опция в настройките да променят ситуацията .
Цитирай

Разкачи ги и ти сдвой пак.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2021-03-24, 23:08:10)doctorgaro написа:  Здравейте!И нашето семейство се сдоби с Норд.Впечатленията от телефона засега са добри.Беше с Андроид 10.Ъпдейтнахме го до Андроид 11 и се появи меню на български.Само че ,в началото обсъждахме ,дали да му вземем безжични слушалки или да ползваме Type C порта.Пробвахме през порта слушалки от Самсунг-работят.След това/сега си давам сметка ,че след ъпдейта/-вече няма звук в слушалките.Някой има ли такъв опит , дали е нормално или нещо трябва да се пипне в настройките?Въпреки ,че доста се рових ,поне аз  не открих опция в настройките да променят ситуацията .

На ново сдвояване на слушалките с телефона би трябвало да оправи проблема щом са работели преди ъпдейта. Съвет относно безжичните слушалки.......не се лъжете да купувате OnePlus Buds, дадох 165лв. (намалени от 180лв.) и стават единствено и само за разговор и то в тиха среда, за музика и дума не може да става.....иначе имат голяма част от екстрите за безжични слушалки но не си струват парите!
Цитирай

Какво се разбира под ново сдвояване?Ако сдвояване означава включване,то при новото включване звукът идва от телефона,няма звук в слушалките.А първият път ,при Андроид 10 си проработиха веднага след включването.Ако сдвояване е някаква друга процедура,то тя ми е непозната.В този ред на мисли,какви слушалки безжични слушалки тип тапа бихте препоръчали?Говорим за нещо бюджетно и относително качествено,максимум до 80 лв.
Цитирай

Да ги свързеш пак към телефона означава, премахваш ги от устройството, все едно не си ги свързвал друг път и пак ги сдвояваш.
Иначе за 80лв. няма качествени слушалки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Включвах,изключвах,рестартирах,сложих друг модел слушалки,търсих в настройките и т.н.Не ще и не ще.Еми ще вземам безжични.Исках да ги избегна ,защото тапите се губят,предвид че телефона ще го ползва прохождащ тинейджър.
Цитирай

Те повечето имат опция да издават звук като ги изгубиш поне при Apple, но и при другите има, както и са в калъфче. За качествени слушалки от този тип, са от 200лв. нагоре, за мен. Там вече има приложение за тях да ги контролираш, да включваш и изключваш екстрите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • doctorgaro
Цитирай

Здравейте, група!
Няколко въпроса:
1. Ъпдейтнахте ли до 11.1.1.2.AC01BA?
2. Как го направихте - OTA или чрез Oxygen updater?
3. Имате ли някакви проблеми след ъпдейта, които се изразяват в - бързо изтощаване на батерията, бавно зареждане, лаг, спад в пърформъсна, оувърхийтинг, други бъгове с нотификации и приложения или квото и да е друго.
Питам, тъй като аз все още не съм ъпдейтнал и съм на 10.5.7, но като чета в OP community и като гледам някои видеа в youtube, много хора говорят за проблемите по-горе.

OnePlus Nord/ iPhone 6 / Nexus 5 / Sony Xperia Z / Nexus 4 / SGS / Nokia E71 / Nokia E51 / Nokia 3250
Цитирай

При мен се държи нормално. Обнових го през OTA. Стабилен е, няма дрейн, зарежда се бързо. Не забелязвам разлика при батерията. Не го ползвам тежко, за да съм изчерпателен във всеки аспект, но нямам бъгове с приложенията, които ползвам.

Всички приложения за съобщения показват нотификации нормално и навреме, gmail се обновява нормално, браузърът работи нормално, Youtube Vanced работи нормално.

Ползвам го само на WiFi, защото работя от вкъщи, батерията изкарва стабилно 2 дни. На данни ще е по-малко.

[Изображение: Screenshot-20210407-093430.jpg] [Изображение: Screenshot-20210407-093158.jpg] [Изображение: Screenshot-20210407-093208.jpg]
Цитирай

Мда, добре звучи и изглежда. Аз изкарвам около 6/7ч, от които почти половината са видео - ютюб или онлайн ТВ. 
Във връзка с оплакванията, за които писах, започвам да си мисля, че има някаква сериозна разлика между версиите на софтуера за различните региони на света. Любопитно ми е обаче защо.

П.П. Прикачвам и данни за моята батерия от вчера.


Прикачени файлове Миниатюри
       

OnePlus Nord/ iPhone 6 / Nexus 5 / Sony Xperia Z / Nexus 4 / SGS / Nokia E71 / Nokia E51 / Nokia 3250
Цитирай

OnePlus организира томбола, в която подарява уникална версия на модела Nord в зелено-оранжев градиент, Nord LE. Ако искате да имате шанс да спечелите този модел, трябва да последвате акаунта на компанията в Instagram и да изпълните няколко условия.

https://mobilebulgaria.com/news/oneplus-...ya-na-nord

 
Цитирай

Здравейте ,

Как да спра активиране на дисплей при разговор? Много често се активира и с лицето натискам заглушаване на разговора.... много неприятно...... по принцип при разговор директно излизам от екрана и го заключвам... ама понякога забравям и е много изнервящоооо.....
Цитирай

(2021-04-13, 18:34:25)Не мисля, че има как да стане този номер.topcho написа:  Здравейте ,

Как да спра активиране на дисплей при разговор? Много често се активира и с лицето натискам заглушаване на разговора.... много неприятно...... по принцип при разговор директно излизам от екрана и го заключвам... ама понякога забравям и е много изнервящоооо.....

OnePlus Nord/ iPhone 6 / Nexus 5 / Sony Xperia Z / Nexus 4 / SGS / Nokia E71 / Nokia E51 / Nokia 3250
Цитирай

(2021-04-13, 18:34:25)topcho написа:  Здравейте ,

Как да спра активиране на дисплей при разговор? Много често се активира и с лицето натискам заглушаване на разговора.... много неприятно...... по принцип при разговор директно излизам от екрана и го заключвам... ама понякога забравям и е много изнервящоооо.....

Имам два, моя е ок, на жена ми прави същите номера, на две седмици е и утре го връщам на а1, няма раговор който да не се прецака.
Цитирай

(2021-04-13, 18:34:25)topcho написа:  Здравейте ,

Как да спра активиране на дисплей при разговор? Много често се активира и с лицето натискам заглушаване на разговора.... много неприятно...... по принцип при разговор директно излизам от екрана и го заключвам... ама понякога забравям и е много изнервящоооо.....

А1 са го оправили с софтуерен ъпдейт според сервизния протокол. Пускай рекламация към продавача.
Цитирай

(2021-05-18, 18:11:15)buboleck написа:   ...Пускай рекламация към продавача.
При наличие на гаранционно събитие за да не се губи излишно време препоръчвам рекламацията да е директно към оторизирания сервиз.

 
Цитирай

Здравейте,

Доста често ми се случва по време на разговор да ми се включва фенерчето ( светкавицата ) само и без да го искам. Когато е през деня не го виждам веднага и не е приятно. Имали ли сте такива случаи и някой знае ли защо се получава и как да направя така че да не се включва?

Благодаря.

Поздрави,
Iantchin

Забравих да уточня, телефона е Норд.
Цитирай

Напиши фенерче в настройки и виж, да няма някоя опция включена.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

При покупка на OnePlus Nord в Европа получавате комплект от серияТа Stadia Premiere като подарък. Офертата важи само за Франция, Германия и Великобритания.

[Изображение: 7a37a16d78bb.png]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай

Здравейте. Минах от Пиксел на Норд и съм много доволен от това, но има едно нещо което ме вбесява. Понеже ползвам Google photos, а не галерията на Норд-а, при всяка промяна на снимка ми иска допълнително разрешение за това. Рових къде ли не в настройките, но нищо не открих. Всеки път като трия снимка ме пита дали давам право на Google photos да прави това! Някой с идея?
Цитирай

(2021-06-14, 13:07:10)Климент Моев написа:  В Permissions manger  изрично трябва да се разреши достъпа до файлове. 


Здравейте. Минах от Пиксел на Норд и съм много доволен от това, но има едно нещо което ме вбесява. Понеже ползвам Google photos, а не галерията на Норд-а, при всяка промяна на снимка ми иска допълнително разрешение за това. Рових къде ли не в настройките, но нищо не открих. Всеки път като трия снимка ме пита дали давам право на Google photos да прави това! Някой с идея?
Цитирай

Здравейте,харесал съм си новия OnePlus Nord CE 5G ( https://www.oneplus.com/bg/nord-ce-5g ) , въпроса ми е към тези който са поръчали от Официалния сайт, от коя държава ги пращат ? колебанието ми е заради страните извън ЕС и тяхното оскъпяване с ддс

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)