Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари
#76

Свързах се с Oneplus на live chat със запитване относно лилавеещия дисплей. След последния ъпдейт 10.5.4, който трябваше да донесе improved display experience, лилавият оттенък, като че ли се засили. Може и да си въобразявам, но вече прави впечатление при ниска яркост и приложения със сиви теми (Gmail, Photos, Phone, Telegram FOSS и др.). Човекът отсреща посъветва за момента да зануля телефона (Wipe Data и Cache), очаква се да пуснат OTA ъпдейт, който уж оправя положението. След wipe-а промяна очаквано нямаше. 

Не претендирам за кадърност, познания и умения, но според мен камерата в момента е голямо разочарование. Имат да вършат още доста работа, защото софтуерно нещата не работят както трябва. На автоматичен режим резултатите са крайно незадоволителни. Основната камера снима доста непостоянно, има проблеми с управлението на ISO-то, баланса на бялото и експонацията. На светло (слънчево време) получих бледи, "изсветлени" снимки с измити цветове.

В ляво е резултатът от автоматичния режим. Доста далеч от реалността, най-вече цветовете. С няколко промени във Photos резултатът е доста по-близо до това как изглеждаха небето и листата на дървото, за облаците няма оправия (не съм толкова сръчен).

[Изображение: 3iPCLI7l.png]
На изкуствено осветление пак се затруднява доста. Тук получих обратния ефект и на автоматичен режим цветовете бяха нереалистично напомпани. Лявата снимка е на ръчни настройки и възможно най-близо до реалните цветове на куклата (изработена е от кокосови черупки). Gcam e по средата (HDR+ Enhanced), версията е много ранна и има според мен не снима добре. Получи се доста тъмно, в пълния размер се вижда и бледо лилава светлина/блестене по колоната и подложката под куклата. В дясно е автоматичният режим от заводското приложение. Доста далеч от истината, от кокос извади портокал Smile  
[Изображение: NQImj1Wl.png]
Направих и няколко снимки в тъмни условия подобни на тези от ревюто на Nixanbal. Не са за показване. Не се справя изобщо добре. Вижда се и от неговите снимки - на много места камерата маже с акварелните бои (дървета, треви, земя), има проблеми с фокуса, източниците на светлина като лампи и светещи надписи са зле... 

Ultrawide камерата е под всякаква критика. Почти никакви детайли и силно замазани ъгли, цветовете учудващо са ок, не бих я ползвал обаче. 

Снимките в пълен размер:
Дърво и небе auto stock camera
Дърво и небе с настройки

Кукла pro-mode/ръчни настройки
Кукла Gcam
Кукла auto stock camera
[-] 3 потребители изказват благодарност на totto за това мнение:
  • gurcayy, Nikola.Kolew, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#77

В скоро време се очаква OnePlus Nord да получи сертификат Android Enterprise Recommended. За повече инфо - Тук

 
Цитирай
#78

Знае ли се от кога ще се предлага телефона в Технополис?
Цитирай
#79

Трябва да е наличен до края на месеца, но за момента не се знае нищо. Има неактивна продуктова страница. Може и да не го предлагат изобщо, подобен случай имаше с Теленор преди две години. Интересното е, че е изчерпан и в страницата на Oneplus, имат само скъпата версия.
Цитирай
#80

Даже го няма и в новия им каталог. Може и да няма достатъчно бройки в България, защото и в Емаг не е наличен, и в А1 също
Цитирай
#81

Само един оператор ще го предлага, и това е A1.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#82

(2020-08-28, 17:47:51)hazART написа:  Само един оператор ще го предлага, и това е A1.

Както казах в сайта и на А1 не е наличен. Въобще го и няма де
Цитирай
#83

Това че не е наличен сега, не променя факта, че само те от операторите ще го предлагат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#84

(2020-08-28, 20:14:53)hazART написа:  Това че не е наличен сега, не променя факта, че само те от операторите ще го предлагат.

Знам, и не съм казала друго.
Цитирай
#85

Доста се двоумя между Pixel 4a и 1+ Nord.
Фактът, че ще се предлага официално тук (гаранция и разни) + по-добрият дисплей ме дърпат към 1+, но от друга страна камерата за мен е доста важен фактор, даже по-важен и от производителност и 5G.
Гледах сравнения, като цяло 1+ откъм камера не се представя зле, или поне има потенциал, стига чрез софтуерни актуализации да оправят някои неща, като white balance и други.
Цитирай
#86

(2020-08-28, 08:40:51)kate_shemeta написа:  Знае ли се от кога ще се предлага телефона в Технополис?

Вече се предлага https://www.technopolis.bg/bg//Mobilni-t...%3AONEPLUS
Цитирай
#87

(2020-08-31, 23:13:54)chocH написа:  Доста се двоумя между Pixel 4a и 1+ Nord....
Объркал си темата - Кой телефон/таблет да избера?

 
Цитирай
#88

OnePlus Nord - Пълен обзор

 
Цитирай
#89

Взех си моя от Технополис за 799лв, с включен фабрично силиконов гръб.
Начални впечатления - много добри. Идвам от Huawej Mate 20, който е по премиум клас телефон, но OP не ми изглежда евтин или пластмасов.

Камерата - нощните снимки са по добри от на Хуавей-а (които не бяха никак зле).
Дневните - още не мога да преценя, като се заиграх с Gcam и ми се струва че прави 1 идея по контрастни и по-добри като цвят снимки.
Ultrawide - на едно ниво с Huawei-a.

батерията - издържа 1 ден без проблеми, което ми стига, но е по-слаба от Mate-a. Хуавеи някак си убиват всичко живо като приложение, като не го ползваш и по този начин батерията държеше адски много.

ОС - наистина черешката на тортата. Четох доста коментари - и да OXygenOS e Най-доброто до което съм се докосвал. Чист, бърз лек.

Екрана - да има разлика, 90-те HZ са нещо много хубаво, но като че очаквах още повече WOW ефект.

8те GB RAM наистина помагат за това всички отворени apps  да си стоят отворени, което при Huawei-a с Android 10 започна да става проблем (mate-a беше с 4GB)

Игри не играя. Затова и не се натисках за по-мощния OP 8 или 7Т

Засега съм напълно доволен.
[-] 3 потребители изказват благодарност на apatrahil за това мнение:
  • iwan33, pretorianec, totto
Цитирай
#90

A1 вече предлага OnePlus Nord.

 
Цитирай
#91

(2020-09-10, 10:17:19)apatrahil написа:  Взех си моя от Технополис за 799лв, с включен фабрично силиконов гръб.
Начални впечатления - много добри. Идвам от Huawej Mate 20, който е по премиум клас телефон, но OP не ми изглежда евтин или пластмасов.

Камерата - нощните снимки са по добри от на Хуавей-а (които не бяха никак зле).
Дневните - още не мога да преценя, като се заиграх с Gcam и ми се струва че прави 1 идея по контрастни и по-добри като цвят снимки.
Ultrawide - на едно ниво с Huawei-a.

...

Екрана - да има разлика, 90-те HZ са нещо много хубаво, но като че очаквах още повече WOW ефект.

...

Честито, да го ползваш със здраве. Забелязах някои подобрения в камерата с последния ъпдейт, в следващия трябва да има още. При възможност добави няколко снимки в темата - OnePlus Nord - Ваши снимки

Забелязал ли си дали твоята бройка има ли проблеми с лилави/розови/зелени оттенъци при ниска яркост?
Цитирай
#92

(2020-09-10, 11:32:02)totto написа:  Забелязал ли си дали твоята бройка има ли проблеми с лилави/розови/зелени оттенъци при ниска яркост?

Не, не съм забелязал такива проблеми, пробвах с тъмна тема и мин. яркост, всичко изглежда ОК
[-] 1 потребител изказва благодарност на apatrahil за това мнение:
  • totto
Цитирай
#93

(2020-09-10, 10:17:19)apatrahil написа:  Взех си моя от Технополис за 799лв, с включен фабрично силиконов гръб.
Начални впечатления - много добри. Идвам от Huawej Mate 20, който е по премиум клас телефон, но OP не ми изглежда евтин или пластмасов.

Камерата - нощните снимки са по добри от на Хуавей-а (които не бяха никак зле).
Дневните - още не мога да преценя, като се заиграх с Gcam и ми се струва че прави 1 идея по контрастни и по-добри като цвят снимки.
Ultrawide - на едно ниво с Huawei-a.

батерията - издържа 1 ден без проблеми, което ми стига, но е по-слаба от Mate-a. Хуавеи някак си убиват всичко живо като приложение, като не го ползваш и по този начин батерията държеше адски много.

ОС - наистина черешката на тортата. Четох доста коментари - и да OXygenOS e Най-доброто до което съм се докосвал. Чист, бърз лек.

Екрана - да има разлика, 90-те HZ са нещо много хубаво, но като че очаквах още повече WOW ефект.

8те GB RAM наистина помагат за това всички отворени apps  да си стоят отворени, което при Huawei-a с Android 10 започна да става проблем (mate-a беше с 4GB)

Игри не играя. Затова и не се натисках за по-мощния OP 8 или 7Т

Засега съм напълно доволен.

Моят също го взех от Технополис(син цвят)като напълно се съгласявам с това което си написал! Изключително бърза машина,с прекрасно направен и оптимизиран софтуер... За мен телефона в този си ценови клас няма конкуренция,ползвал съм актуални флагмани и на Самсунг,и на Huawei,и смея да кажа че що се касае до работа на софтуера, Oxygen ги превъзхожда! Липсва само едно БГ меню(знам че се прави такова)за да бъдат нещата на 100% ОК.

P.S. Аз също нямам никакви проблеми с дисплея! Поръчах му, от сайта им,един стъклен протектор,както и син калъф тип "bumper" за него и ги чакам днес.
Цитирай
#94

OnePlus Nord ще достигне до САЩ с нов чипсет и 64МР камера: https://mobilebulgaria.com/news/oneplus-...4mr-kamera

 
Цитирай
#95

Нещо интересно за камерите на телефона. Не видях някой да е пуснал това ,затова ако греша моля админа да изтрие публикацията  https://www.xda-developers.com/oneplus-n...amera-mod/
Цитирай
#96

Oneplus Nord N10 5G - предварителна спецификация:

6.49-inch FHD+ display with 90Hz refresh rate, Snapdragon 690 CPU with 6GB RAM and 128GB ROM, 64MP (primary) + 8MP (wide-angle) + 2MP + 2MP rear shooter.

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#97

Появиха се сигнали на някои потребители за неочакван reset на устройствата им: https://www.androidpolice.com/2020/09/21...data-loss/

 
Цитирай
#98

Струва ли си парите?!
Цитирай
#99

Здравейте,

От 6 дни и аз съм с OnePlus Nord закупен от A1. За сега съм много доволен от телефона.
Бих искал да ви попитам, в приложенията няма предварително инсталиран mail box и се чудя как да си добавя акаунта от фирмената поща?

Много благодаря за отговорите.

Поздрави
Iantchin
Цитирай

Outlook е най-надеждно. Повечето фирми не разрешават и изпозлването на друго приложение.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)