Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари

(2021-01-08, 11:36:57)Abstract написа:   ...Камерата няма да питам за нея, тя си е трагедия каквото и да я правят.
Все пак има надежда и за тях:

https://mobilebulgaria.com/news/oneplus-...efonite-si

 
Цитирай
Аксесоари

(2021-01-08, 11:36:57)Abstract написа:  Колега, ще се радвам да споделиш, какво ново има освен AOD ? Визуални промени има ли, мен ме дразни уиджета на времето, както и  че няма фитнес приложение (фабрично), за крачки и т.н. Камерата няма да питам за нея, тя си е трагедия каквото и да я правят.
Аз ползвам отделен лънчър и не виждам много от вградените неща... widget за времето не съм ползвал, но самата програмка е променена малко визуално.
Има промяна и в галерията, която реално не ми хареса...
Камерата също е с нова версия, но не мога да съпоставя със старата, защото главно ползвам Gcam.
Изчакай стабилната версия и тогава мисли за ъпдейт.

п. п. във някой групи се пише за по-дълго издържаща батерия, но някой пък се оплакаха и от обратното.

Явно за всеки е различно.

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Зависи главно от това дали са го инсталирали на чисто или са ъпдейтнали.
Цитирай

(2021-01-08, 16:50:36)bummer2000 написа:  Аз ползвам отделен лънчър и не виждам много от вградените неща... widget за времето не съм ползвал, но самата програмка е променена малко визуално.
Има промяна и в галерията, която реално не ми хареса...
Камерата също е с нова версия, но не мога да съпоставя със старата, защото главно ползвам Gcam.
Изчакай стабилната версия и тогава мисли за ъпдейт.

п. п. във някой групи се пише за по-дълго издържаща батерия, но някой пък се оплакаха и от обратното.

Явно за всеки е различно.

Sent from Moon

Благодаря за обратната връзка! При всички случаи ъпдейтвам само официални версии, ще видим какви промени ще има. Основната причина да мина на OnePlus бе тяхната версия на андроид. Няма да крия истинското си разочарование от камерата и безжичните слушалки за които дадох 165лв. но така или иначе бях донякъде подготвен за това. Нямам големи очаквания от апарат за 400/500лв. Към момента съм доволен от бързината с която се справя.

Ето какво пише в XDA за 11ката: https://www.xda-developers.com/oneplus-n...en-beta-1/
[-] 2 потребители изказват благодарност на Abstract за това мнение:
  • Be6i4, bummer2000
Цитирай

Колеги, някой от вас премахвал ли е фабричния скрийн протектор от телефона си? Много долно качество се оказа.....ама много! На няма и два месеца телефон се появиха неравности и дефекти, които изключително много ме дразнят и виждам.....Телефона се пази и няма грам издраскване или каквото и да е съприкосновение освен с ръка и джоб........Мисълта ми е дали ако го отлепя ще остане лепило или нещо друго, така или иначе не съм фен на найлона върху дисплеите....Тривиален е въпросът ми но не ми се ходи по магазинчета за калъфчета да ми го жулят.
Цитирай

Не, нищо няма да му стане, той и с такава цел е създаден, ти да прецениш, дали да го махнеш или да си останеш с него, но няма да остане лепило, то при стъклените не остава, та тук ли.  Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Abstract
Цитирай

Слагай нов направо Wink На мен ми сложи такъв гумен,с незнам си колко защити(голяма реклама му удариха) режат ти го с машината според модела на телефона. Ще видяла колко ще издържи....
Цитирай

(2021-01-20, 19:51:08)plami89 написа:  Слагай нов направо Wink На мен ми сложи такъв гумен,с незнам си колко защити(голяма реклама му удариха) режат ти го с машината според модела на телефона. Ще видяла колко ще издържи....

А дай инфо ,къде и колко пари, да ги видя за 8про какво ще измислят.
Цитирай

Здравейте,купих на съпругата си телефона и забелязах че мобилното приложение на Булсатком не работи. Та дали,някой друг има същият проблем?
Цитирай

(2021-01-21, 20:46:40)chitalov написа:  А дай инфо ,къде и колко пари, да ги видя за 8про какво ще измислят.

25 лв ми взеха,от едно магазинче в Русе...
[-] 1 потребител изказва благодарност на plami89 за това мнение:
  • chitalov
Цитирай

Здравейте, от скоро съм  NORD AC2003, прочетох темите тук, разбрах, че някои ползвате Spigen Rugged Armor . Търся го но намирам само за N10, ако някои можете да пусне линк, ще съм благодарен.

Huawei P10 VTR-L29 Black
Цитирай

Да ни е честит Андроид 11


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Китайската компания OnePlus е започнала да разпространява ъпдейт до Android 11 за първия си смартфон от новата серия Nord. Актуализацията ще бъде поетапна, така че е възможно в първите дни тя да достигне до ограничен кръг потребители.

http://nixanbal.com/oneplus-zapochva-s-a...eplus-nord

 
Цитирай

Аз съм с Бета3 на 11ката...
и сега, за да мина на нормалния, май трябва да направя формат?

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Днес дойде официална 11.
Има хубави неща ще я разучавам.

Изчезна 5г ???
Цитирай

(2021-03-02, 12:58:44)bummer2000 написа:  Аз съм с Бета3 на 11ката...
и сега, за да мина на нормалния, май трябва да направя формат?

Sent from Moon

Не май , а трябва.
Цитирай

При мен вчера през деня ми изписа,че има актуализация
...днес се сетих да я активирам...Отивам на актуализация не ми излиза,като възможност  Sad
Как изчезна ей така...не разбрах  help
Цитирай

Изтегляте си приложението Oxygen Updater ,и си сваляте най новата стабилна версия за телефона.
Цитирай

Нещо не съм доволен, изчезна 5г, добре, но няма виджета на времето, ще го сменя.
Но 50% батерия за един ден, когато обикновено правя 10-20% не е добре
Камерата е по зле.
Цитирай

Ами то затова се прави ресет при преход към горна версия.

Ама нали е много сложно да си качиш наново приложенията и .....
Цитирай

Чакай малко, какъв ресет ??
Не е сложно , а и гугъл и качва автоматично приложенията.
Ъпдейта е официален и идва от Онеплус, , с галаксито, никога не съм правил нищо, ъпдейтва си се , прави си каквото Самсунг иска и телефона работи.
Цитирай

Просто си от типа хора "Чакай малко, какъв ресет ??".
Няма лошо, но има и хора от типа "нова версия - ресет".

Обикновено втория тип нямат оплаквания.
Цитирай

(2021-03-11, 08:19:07)emzo написа:  Просто си от типа хора "Чакай малко, какъв ресет ??".
Няма лошо, но има и хора от типа "нова версия - ресет".

Обикновено втория тип нямат оплаквания.

Колега, ако си с 11 след ресет, би ли споделил мнение относно версията. Питам, тъй като и аз имам същите наблюдения, като на колегата в по горния пост. Батерията пада значително по бързо, няма уиджет за времето, камерата си е същия шит и т.н. Споделям, че към момента при ОТА ъпдейт никога не съм ресетвал и никога не съм имал проблем в следствие на това.......но сега не бих казал, че съм особено доволен....
Цитирай

Имат проблем със Андроид 11 ,и сега са го дали на пауза да оправят леки бъгове,очаква се съвсем скоро да го оправят.А за потребителите който са ъпдейтнали да не се притесняват ще получат фиксове със следващият ъпдейт
Цитирай

(2021-03-11, 08:19:07)emzo написа:  Просто си от типа хора "Чакай малко, какъв ресет ??".
Няма лошо, но има и хора от типа "нова версия - ресет".

Обикновено втория тип нямат оплаквания.

Разбира се, че не е длъжен да ресетва. Не всеки има времето и нервите да възстановява телефон. 

Oneplus просто продължават да снижават качеството. За толкова години така и не се научиха да си пишат софтуера като хората. Като излезе Nord-a имаше ъпдейти всяка седмица, докато го закрепят. Винаги са имали проблеми с ъпдейтите - големи и малки. 

Уиджет за времето вече няма. С 5G не знам какъв се случва, сигурно ще го пачнат. Батерията при мен беше зле първия ден. След рестарт и пълно зареждане до 100% се държи нормално.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)