Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 9 pro или Mi note 10 lite
#1

Знам, че съм пуснал подобна тема, но само compare ми отговори ?, за което благодаря.
Спрял съм се на тези два и до месец трябва да избера. Телефона ще е подарък за дъщеря ми, и ме интересува най вече батерията и камерата.Многоми ми харесва извития екран, но ме съмнява да може да се сложи протектор, което е минус за мен.
Предимно ще се играе на него и ще се гледа YouTube. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ще е за ютуб мисля, че ми лайтчето е с предимство заради олед панела.. като цяло и двата модела правят идентични снимки. От към протектор трябва да избереш от тия със течно лепило и при тях цената леко скача. То не, че и тези протектори къде ги взимат за по 50 стинки не ги продават по 15лв... Иначе процесора на редмито е по-добро, нищо, че 730 е по-голямо от 720 Big Grin
Единия ще ти излезе с около (140-150лв + (плюс) читав протектор) повече..

Може и да свалиш от цената на редмито, ако си вземеш 64-ка имаш и място за карта памет... или да намалиш разликата между цените им като си вземеш 64ка на ми лайт-а, но там вече 64 си остава 64, без опция за увеличаване.

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
[-] 1 потребител изказва благодарност на cemkov за това мнение:
  • kuulman
Цитирай
#3

Mi note 10 lite е по добре,Build Glass front (Gorilla Glass 5), glass back (Gorilla Glass 5), aluminum frame, срещу Build Glass front (Gorilla Glass 5), glass back (Gorilla Glass 5), plastic frame за Redmi note 9 pro.По добър екран AMOLED срещу IPS LCD,и процесор Qualcomm SDM730G срещу Snapdragon 720G, https://versus.com/en/qualcomm-snapdrago...ragon-730g
Цитирай
#4

(2020-07-24, 14:32:54)DoryanY написа:  Mi note 10 lite е по добре,Build Glass front (Gorilla Glass 5), glass back (Gorilla Glass 5), aluminum frame, срещу Build Glass front (Gorilla Glass 5), glass back (Gorilla Glass 5), plastic frame за Redmi note 9 pro.По добър екран AMOLED срещу IPS LCD,и процесор Qualcomm SDM730 Snapdragon 730G,срещу 720 https://versus.com/en/qualcomm-snapdrago...dragon-730
и двата са G процесори

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#5

Да оправил сам го,не доглеждане.
Цитирай
#6

Като цена в магазина на Xiaomi разликата е по малко от 50 евро,и двата със 128гб версия,а за процесорите са почти еднакви като дават малко предимство на 720G.
Няма още подробни данни за батерията на redmito.
Цитирай
#7

Mi серията е по-висок клас от Redmi, по-добре вземи Xiaomi Mi Note 10 Lite, защото характеристиките са му по-добри.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Колега, ако го вземеш mi lite-a виж дали има проблем със сензора за близост и дали miui е 11.0.7 или нагоре, че точно в тази версия май са оправили проблема със не изключването на дисплея при приемане на обаждане, че С9ката замина и са чудя какво да си взема. Ти от къде ги гледаш?

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#9

(2020-07-24, 15:01:53)cemkov написа:  Колега, ако го вземеш mi lite-a виж дали има проблем със сензора за близост и дали miui е 11.0.7 или нагоре, че точно в тази версия май са оправили проблема със не изключването на дисплея при приемане на обаждане, че С9ката замина и са чудя какво да си взема. Ти от къде ги гледаш?

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Гледам ги в Испания.Магазина е fnac,иначе бяха на оферта в официалния на Xiaomi,но само за седмица.Магазина е физически и ще погледна за това което казваш,ако избера note 10.Благодаря
Цитирай
#10

Накратко: сходни са, но достатъчно е предимството е в Mi Note 10 Lite. Да, той е и по-скъп, ама съветвам всеки да забрави телефоните с IPS LCD. Дори AMOLED вече е второкласно, защото имаме OLED вече - да, за флагмани, но е факт, че идват нови технологии, стари си отиват.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)