Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 8 или Mi note 10 lite?
#1

Ще трябва да сменям Ми А3-ката и ми трябват мнения относно посочените в заглавието модели.Ми ноут 10 лайт ми харесва повече като дизайн,батерията е по-голяма,което ми е важно,екрана е по-голям....но пък процесора на Ми 8 е доста по-добър.Това е и причината да сменя Ми А3-ката-цъкам игри и СД 665 идва слабичък.Общо взето Ми Ноут 10 лайт ми харесва повече....но пък си мисля че Ми 8 е по разумния избор,все пак е флагман макар и от преди 2 години...СД 845 все още е машина...и винаги ще е по-добър от СД 730Г...
Какво ще ме посъветвате?
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом ще цъкаш игри mi 8 е по-добрият избор заради значително по-силната видеокарта и малко по-силния процесор. От към батерия mi note 10 lite ще държи доста по-дълго.
Ако нямаш против 2-ра употреба може за същите пари да вземеш и mi 9 с гаранция, който пък е още по-мощен и няма толкова гаден ноч като mi 8. Имам спомен и че се намираха нови lg g8ци от олх-а пак за 500-600лв. и да е имало вече няма Big Grin

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

Само процесора му е по-добър, но ъпдейти няма да получава вече, защото е с Android 8, а Xiaomi Mi Note 10 Lite е с Android 10, също има доста по-голяма батерия, камерата е по-добра, има жак за слушалки, има по-малък ноч, пръстовият отпечатък е в дисплея, има по-бързо зареждане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

(2020-07-25, 20:35:55)hazART написа:   Xiaomi Mi Note 10 Lite пръстовият отпечатък е в дисплея

Това е единственото което не ми харесва в този телефон...и по-слабия процесор разбира се.
Камерите изобщо не са ми критерий.
Цитирай
#5

Той е от най-новото поколение, но това не означава, че е по-бърз, за това го писах. Аз лично не бих взел нито един от двата, а по-скоро Xiaomi Mi 9, защото е нещо средно между двата. Xiaomi Mi 8 вече е стар, а другият е среден клас, а аз не бих се върнал на среден клас. Но ако твърдо искаш да е от тези двата, по-добре Xiaomi Mi Note 10 Lite, защото поне е нов и ще се поддържа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Ivan_GT
Цитирай
#6

Ако взема ми ноут 10 лайт ще ми е малко тъпо като си помисля че за по-малко пари е можело да взема редми ноут 8 про,който е по-мощен.Най-добрия вариянт е да ми изпадне ми 9т про/к20 про на приемлива цена....ама няма.Затова съм се насочил към тези 2та.
Цитирай
#7

Mi серията е по-висок клас от Redmi. А това Redmi, чипа му е Mediatek, който не е много за предпочитане, по-малка батерия, ips дисплей, по-стар Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Задължително ли е да е някоя от тези марки и модели? Горна граница на цената?
Цитирай
#9

600лв таван.Желателно е да е тази марка,задължително е процесора да е снапдрагон.Задължително е да НЕ е самсунг или хуявей...
Цитирай
#10

Хмърли едно око и на Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

 
Цитирай
#11

Амолед дисплея е задължителен.Ако не беше бих предпочел редми ноут 8 про пред 9ката.
Цитирай
#12

Имаш 3-4 избора, които пасват на тези критерии. Особенно амоледа изключва много модели от списъка. Mi8 е със малка батерия, паметта е 64, гледах с 128 има безумна разлика в цената. Иначе от към gpu е над 700 серията.
За 600 лв не знам какво друго, освен втора ръка mi дивятка да си намериш...
Абе трудна работа с тези xiaomi-та. Много модели, докато си избереш ще изкарат новия..

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#13

Сега разглеждах Ми 10 лайт с процесор СД 765Г,който би трябвало да е по-мощен от СД730Г в Ми ноут 10 лайт ...но дали е така?
Относно паметта 64ГБ са ми достатъчни.
Цитирай
#14

Мисля, че 5г модула вдига излишно цената. Иначе за тия пари по-добре mi9t pro/k20 pro, ако питаш мен...

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#15

Знам че е по-добре,но е над бюджета.
Цитирай
#16

Щом чак толкова си вманичаен в игрите и не ти пука от другото, държиш на AMOLED и в рамките на 600 лв., ако искаш ново - Ми 8. За мен е безсмислено, но всеки с нуждите. Ако вдигнеш със 100 лв. лимита, то Ми 9Т Про е най-добрият вариант или ако намериш на оферта, както доскоро имаше, LG G8S.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Ivan_GT
Цитирай
#17

LG неискам.Единственото различно от xiaomi което отговаря на изискванията и влиза в бюджета е Lenovo Z6 Pro(преди време имах Р2 и бях много доволен).Обаче информацията за него е много оскъдна,ако някой е имал допир с телефона нека сподели впечатления.
Цитирай
#18

Преди време имаше разпрдажби на mi mix 3 5g със 128Gb. Цената му беше 270 Евра, но идва със SD 855 процесор. Дали го има все още не знам, но не лош вариант и спрямо mi 8 е по-добре.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#19

(2020-07-25, 22:10:54)Ivan_GT написа:  600лв таван.Желателно е да е тази марка,задължително е процесора да е снапдрагон.Задължително е да НЕ е самсунг или хуявей...

Ето тук този колега го има Lenovo Z6 PRO,казва че е доста впечатлен   https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=99138
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Ivan_GT
Цитирай
#20

Ако не държиш на Амолед-а и NFC можеш да погледнеш и POCO
И той е 845, но с по-голяма батерия.
Също така можеш да видиш минималните изисквания за играта, която играеш и просто да вземеш нещо с по-бърза памет (не е само до процесор работата, защото и снапдрагон 660 в дадения момент не се задъхва с нищо, което съм му качил, но съм с UFS памет и по-качествена RAM.
При ми а3 може да са поспестили малко от тези материали и да получаваш грешно впечатление за производителността като обвиняваш процесора.
Да не говорим, че а3 е с по-ниска резолюция и трябва да лети с тези параметри.
Така че виж да не е от Emmc паметта проблема Smile
Цитирай
#21

Ми а3 лети първите 20тина минути,след това като напече отзад и почва да сваля яркостта на дисплея докато стигне до минимума.Като я вдигна ръчно започва едно цепене да не ти разправям.Към момента който и от 2та модела да взема ще ми върши работа,но игрите се ъпдейтват постоянно и стават все по-тежки.Искам телефона който взема да може да се справя поне 2г. напред.
Относно Покото-мисля че Ми8 е по-добрия избор,има НФС и амолед екран а на цена са едно към едно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_GT за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#22

Aз точно поради тази причина споменах тези предимства, които са deal breaker за някои.
Екранът на ми 8 ще е много по-добър, но тази година му спира поддръжката, и минусът си му остава батерията.
Обаче пък има OIS на камерата и истинско 3Д сканиране на лицето, както и пълната функционалност на снапдрагон 845 (при поко са орязани някои неща, най-вече поддържани честоти за по-високи 4Г скорости).
Също като дизайн стъклото е много по премиум като усещане за разлика от пластмасовия гръб, но идеята беше да разберем какво точно се търси. Съжалям ако не съм прочел по-горе, че се държи на НФЦ и Амолед и се повтарят нещата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Ivan_GT
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)