Анкета: Какъв режим използвате на телефона - светъл или тъмен? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Светъл
28.57%
16
28.57%
Тъмен
60.71%
34
60.71%
Сутрин светъл, вечер тъмен
10.71%
6
10.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв режим използвате на телефона - светъл или тъмен?
#1

[Изображение: Is-dark-mode-better-for-you.webp]

Какъв режим използвате на телефона - светъл или тъмен?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвах само тъмен, не ме кефи. Сега през деня светъл, вечерта тъмен.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Само тъмен.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
[-] 1 потребител изказва благодарност на kijelmi за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Въпреки, че вече съм с Олед дисплей, тъмните теми ми влияят зле на очите и ме дезориентират. Например като превключа тъмната тема на форума, въпреки че от 10 год. съм тук, направо се губя и не знам къде се намирам. Трудно ми е да чета бял текст на тъмен фон.
Та на няколко пъти превключвам на тъмна тема и не издържам повече от ден.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu, росен2
Цитирай
#5

Пробвал съм всякакви.
На някои сайтове съм подбирал по-тъмни, но не чак черни.
Навремето Norton се предлагаше със жълти букви на син фон. Не се натоварвало зрението от дълго кибичене пред монитора.
На предишния ми телефон с IPS ползвах нормална светла тема. Бялото беше истинско бяло. Не с розов или зелен оттенък. Тъмни теми не ми допадаха.
На сегашния ми телефон с OLED ми харесва светлата тема. Но за разлика от колегата много ми се напряга зрението и дори ме заболява главата понякога от светлата тема. Имам си проблем със зрението и може той да е причината...
Но затова ползвам черна тема. Не че ми харесва много, но малко по-добре ми понася.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#6

Където е възможно - тъмен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Не само на телефона - дори на Уиндоус всичко ми е тъмно, дори в експлоръра като ровя, фонът пак е тъмен. И дори обичам тъмните помещения. Хич не ми трябва нещо да ме облъчва, нито има по-добра видимост. Нека бъде мрак (и студ, ама това е друга тема)! Big Grin
Цитирай
#8

(2020-07-28, 19:54:45)fifth_root написа:  Не само на телефона - дори на Уиндоус всичко ми е тъмно, дори в експлоръра като ровя, фонът пак е тъмен. И дори обичам тъмните помещения. Хич не ми трябва нещо да ме облъчва, нито има по-добра видимост. Нека бъде мрак (и студ, ама това е друга тема)! Big Grin

Аз може би нещо съм повреден, но обичам или да ми е много светло, или въобще да не свети Big Grin Такива крушки примерно по 40-60 вата (от старите с жичка давам пример, че новите са различни) не понасям. Със зрението мисля, че съм добре (поне засега), прекарвам по минимум 5 часа на ден взирайки се в телефона и не ми пречи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Тъмен режим на телефона,браузера е светъл там тъмната не ми харесва,на лаптопа само светъл.

Huawei P30
Цитирай
#10

Само светла тема,тъмното ме дразни изключително много

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#11

Менюто на телефона: сутрин светъл режим, а вечер - тъмен.
Messenger, Viber и Skype съм ги направил с постоянно тъмна тема, а на Whatsapp е автоматично според режима на телефона.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Светъл, денонощно. Не мога да навикна да чета бели (светли) букви на черен (тъмен) фон, трудно ми е да се съсредоточа.
Цитирай
#13

Използвам само тъмен режим, заради три неща. Хаби по-малко батерия, не натоварва толкова очите и на OLED екран е супер.
Всички приложения, които позволяват тъмен режим, съм с него.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Не знам що но при тъмния не знам къде се намирам. Като изгубен в нощта се чувствам.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#15

(2020-07-28, 22:17:55)Sokolchev написа:  Само светла тема,тъмното ме дразни изключително много

(2020-07-29, 07:38:40)L1892 написа:  Светъл, денонощно. Не мога да навикна да чета бели (светли) букви на черен (тъмен) фон, трудно ми е да се съсредоточа.

(2020-07-30, 15:39:52)росен2 написа:  Не знам що но при тъмния не знам къде се намирам. Като изгубен в нощта се чувствам.

Явно не съм сам, помислих си, че нещо съм повреден Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#16

@vargala81 не си, и на мен ми е тегаво на тъмна тема.
Цитирай
#17

И аз използвам само светла тема. С черната повече ми се натоварват очите.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#18

Много зависи и от дисплея. Samsung е с най-ярките цветове и доста повече товари очите от iPhone. И от това доста зависи, но все пак на лампа и с бяла тема си натоварва повече очите от черната.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

(2020-07-30, 18:26:03)vargala81 написа:  Явно не съм сам, помислих си, че нещо съм повреден  Big Grin

Не си. Някои обичат мрака, други светлината.
Цитирай
#20

На телефона от години ползвам тъмна тема, на браузърите също, на повечето пощи и приложения, рядко ползвам бяла, за разнообразие или когато приложението няма опция за друга.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)