Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връзка на компютър с тв
#1

Здравейте ! Може ли малко помощ ?
Как да свържа настолен компютър със Смарт ТВ без HDMI кабел ? Чета за някакви WiFi адаптори 2.0 и 3.0 с две антени и без антени.
Въпросът ми е : Кой адаптор е подходящ за такава WiFi връзка с телевизор LG 55lf652v ?
Искам, като пусна филм на компютъра, онлайн, да може да се гледа на телевизора а не на монитора.
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди си гледах филмите чрез wi fi връзка през програмата Nero Media Home, трябва компютъра и телевизора да са свързани към една мрежа, но ако интерната ти е бавен, най-вероятно ще има лаг.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#3

Само като вариант.
Вземи си един Server и ще останеш доволен.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

Един хромкаст ще ти свърши работа. А най-добре бокс или стик
Цитирай
#5

Miracast?
Цитирай
#6

Най-лесният вариант, мисля че е с хромкаст или бокс подържащ хромкаст. Особено ако искаш онлайн филми да гледаш. За миракаст, трябва и wifi карта, която да подържа wifi монитор (ако не се лъжа). Иначе може да си шернеш папките с филмите, но не знам дали ос на лг подържа опцията да вижда шернатите в мрежата папки. Най-добре си вземи един андроид бокс (около 100лв) настройваш си кодито и си гледаш каквото и когато искаш (с много по-добро качество от онлайн сайтовете) без въобще да де занимаваш с компютъра.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#7

С един ХДМИ кабел е най-лесно! Просто настройваш как да бъде! Клониран екран и т.н.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

пишеш че ти е смарт тв... защо ти е компа...

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай
#9

Според мен няма значение адаптера.Който и адаптер да вземеш само да се свържи към домашната мрежа.После гледаш филмите онлайн през Хром и кастваш към тв-то.Важи и за HBOGO.

Да бе,верно.За какво ти е комп като имаш смарт тв?Направо гледай през браузера на тв-то.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#10

(2020-07-30, 08:56:57)Smakl написа:  пишеш че ти е смарт тв... защо ти е компа...

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

и аз това щях да попитам. Освен, ако не гледа онлайн филми от някакъв специален арр, който го няма за смарт тв-то, и този специален арр няма браузърна версия. 
Имам колежка която няма смарт тв, но си пуска през пс4 онлайн филми през браузъра на конзолата и си върят без проблем.Така, че да си усложняваш живота със wifi-та, сървъри, хромкастове и тем подобни са излишни.
Цитирай
#11

Хромкаста не е усложняване, даже улеснява ама е по скъпа екстра от прост кабел
Цитирай
#12

Аз преди да проимам 1 и 3 серия на Гугъл, купих качествен ХДМИ кабел и гледах през него стриймове на НБА !

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

Едно боксче и гледаш, каквото искаш и откъдето искаш - от компютъра, от нета, торенти и т.н.
Цитирай
#14

Достатъчно е да сте свързани в една мрежа (предполагам имаш рутер) и папките на Windows да са споделени през мрежата. От там нататък на телевизора си "ровиш" в компютъра каквото си изтеглил.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Така е. Както казах по-горе - бокс или поне стик (не куче марка а Амазон примерно). Тв-то и да се води смарт вероятно е с доста слаб хардуер. Освен това не е с андроид. Най-добрия вариант си остава бокс. Кеф ти коди, кеф ти мовиан или каквото се сетиш. Аз лично имам и хромкаст, и бокс и Амазон стик и от бокса съм най-доволен
Цитирай
#16

(2020-07-30, 08:56:57)Smakl написа:  пишеш че ти е смарт тв... защо ти е компа...
Здравей ! Даже съм написал модела. През браузъра на ТВ-то, не става.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

Значи, идеята ми е: Както си свързваме смартфоните към телевизорите, така да свържа и настолният компютър. Искам, като си изтегля филм да мога да го гледам. Като пусна любимия си сериал качен на Videoclip.bg да мога да го гледам на ТВ-то.
През Браузъра на телевизора не става. ТВ-то е с двуядрен процесор. Все пак е модел 2015г

(2020-07-30, 11:17:02)centur написа:  Достатъчно е да сте свързани в една мрежа (предполагам имаш рутер) и папките на Windows да са споделени през мрежата. От там нататък на телевизора си "ровиш" в компютъра каквото си изтеглил.

Не разбрах. Имам рутер. Както и в менюто на телевизора има опция, връзка с компютър. Ама не съм в час и не мога да го свържа.
Цитирай
#17

(2020-07-30, 14:57:52)dobata7412 написа:  
Значи, идеята ми е: Както си свързваме смартфоните към телевизорите, така да свържа и настолният компютър. Искам, като си изтегля филм да мога да го гледам. Като пусна любимия си сериал качен на Videoclip.bg  да мога да го гледам на ТВ-то.
Андроид бокс или хромкаст. Според мен боксът е по-добрия вариант - по-универсален е от каста, а и е по-удобен за използване. Има що-годе добри боксове, които са по-евтини от хромкаст.
Цитирай
#18

От кабела по-хубаво няма за такъв тип свързване
Ако имаш поне и малка възможност го свържи през HDMI и няма да имаш никакви проблеми
Аз от години съм вързал така компа. Ползвам ТВ и за монитор и за телевизор.
ТВ може да е смарт, ама не е по-смарт от компютъра ми :-)
Цитирай
#19

Подкрепям, палец нямам възможност да ти дам тук! Rock

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

Нямам представа дали могат да се инсталират приложения на този тв. Иначе VLC Player е най-удачния вариант, възпроизвежда споделени папки(със субтитри).Аз така гледам филми на телефона свалени на компа.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#21

(2020-07-30, 17:03:09)solo5 написа:  От кабела по-хубаво няма за такъв тип свързване
Ако имаш поне и малка възможност го свържи през HDMI и няма да имаш никакви проблеми
Аз от години съм вързал така компа. Ползвам ТВ и за монитор и за телевизор.
ТВ може да е смарт, ама не е по-смарт от компютъра ми :-)



Да бе, много смарт. Вместо да легнеш с дистанционното и да си пуснеш нещо ... то мишки клавиатури браузъри ... ама кой както му е кеф.
Цитирай
#22

Можеш чрез телефона да си командваш плеъра от компа, пА си си легнАл... Wink

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

купувай направо един стик и не се занимавай с глупости...

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай
#24

(2020-07-30, 18:41:13)alexbg67 написа:  Можеш чрез телефона да си командваш плеъра от компа, пА си си легнАл... Wink

Абсолютно!
ТВ го командвам през телефона
Компа също може да се командва през телефона
С една безжична клавиатура пък става бонбон
А и друго си е аудиото да не е от ТВ
Цитирай
#25

Разбрах. Значи най-добре е hdmi кабел. А като, свържа с кабела, ще работи ли телевизора и монитора едновременно ? И ще може ли да се използва 5+1 или като включа кабела ще спре сигнала към 5+1 ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)