Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и видео - как да намаля размера на Нокия 2.3
#1

Как да намаля рамера на снимките ,като имам само 2 опции, като най-малката е 16:9, а искам да са по малки в килобайт, а не МБ. Видеото ми също за 30 сек. снимане 75 МБ. Мога ли по друг начин да ги намаля?Телефона ми е Нокия 2.3
Цитирай
Аксесоари
#2

От самия телефон или по принцип?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

А защо искате да намалите размера на снимките и видеото ?
Цитирай
#4

(2020-08-01, 15:23:39)Boby13 написа:  А защо искате да намалите размера на снимките и видеото ?

Защото ми заемат много място и трябват корекции за да ги кача в някои сайтове. За видеото 30 сек. запис 75 МБ и не мога да го изпратя като съобщение. В предишния ми тел. нямах такива проблеми
Цитирай
#5

Има доста начини, например качваш в облак и оттам само линк за теглене Smile
Цитирай
#6

(2020-08-01, 05:17:28)pepy1 написа:  От самия телефон или по принцип?

От телефона
Цитирай
#7

Ако най-ниската резолюция предвидена от софтуера на телефона не ви устройва, просто ползвайте външен, това с което разполагате е това, с което разполагате.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • svetlana_vd
Цитирай
#8

Инсталирай си друго приложение за снимане, например :    https://play.google.com/store/apps/detai...opencamera
 има доста опции.

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • svetlana_vd
Цитирай
#9

А приложение което е на български дали има?
Цитирай
#10

Приложение за заснемане или за понижаване на разделителната способност?
Според мен оптималният вариант е да се занижават само кадрите, за които това е необходимо. За целта се инсталира външна програма, която го прави лесно и бързо. Те ще бъдат съхранени на различно от оригиналите място и споделени с този, за когото е цялата тази гимнастика. В общи линии гоним максимално качество на фотосите за разлика от запитването в текущата тема. Smile
Resize photos/images free са ключови фрази за търсената, подходяща програма. Smile

ПП
Дружно ще го измислим...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#11

Явно без външна програма или облак(както аз правя) няма да стане. Вчера разгледах 1 айфон(не знам кой модел) там при снимка и изпращане, както питащия иска се предоставя опция за размера. Има какво да се добави в анрото, нищо че постоянно се натяква как ябълките само претопляли манжата! Както и да е - отклоних се малко от темата.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • svetlana_vd
Цитирай
#12

Най-лесното,което мога да препоръчам,без да слагаш друг софтуер и да се учиш да работиш с него,е да ги прекарваш през Вайбър.Алгоритъма му е суперски за тази цел.Запазва качеството,но мачка поне3 пъти размера на видео и снимки(особено снимките),прави ги буквално килобайти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • svetlana_vd
Цитирай
#13

Ако трябва отсрещния да ги гледа на телефон, горе-долу става! Но ако се гледат на компютър... казвали са ми, че и фейса и инстаграма мачка яко снимките, но замен най-добрия вариант си остава облака.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

(2020-08-02, 15:45:27)svetlana_vd написа:  Защото ми заемат много място и трябват корекции за да ги кача в някои сайтове. За видеото 30 сек. запис 75 МБ и не мога да го изпратя като съобщение. В предишния ми тел. нямах такива проблеми

Инсталирай си телеграм, най-добрия месинджър. С последния ъпдейт може да се качват и пращат файлове до 2GB.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Ето няколко програми за компресиране на снимки https://www.google.com/search?client=fir...mpress+2.0
https://play.google.com/store/apps/detai...r&hl=en_US
https://play.google.com/store/apps/detai...r&hl=en_US
за видео https://play.google.com/store/apps/detai...ssor&hl=bg
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • svetlana_vd
Цитирай
#16

(2020-08-03, 10:11:04)Be6i4 написа:  Инсталирай си телеграм, най-добрия месинджър. С последния ъпдейт може да се качват и пращат файлове до 2GB.
Трябва ми за работата ми,моя тел ги прави над 2 Мб, а в сайтове дето публикувам трябва да са по- малки.За видеото пък е ужас, 30 секс 80 мб

(2020-08-03, 07:42:37)pepy1 написа:  Явно без външна програма или облак(както аз правя) няма да стане. Вчера разгледах 1 айфон(не знам кой модел) там при снимка и изпращане, както питащия иска се предоставя опция за размера. Има какво да се добави в анрото, нищо че постоянно се натяква как ябълките само претопляли манжата! Както и да е - отклоних се малко от темата.
А за облака това Гугъл диск ли е
?Не съм наясно

(2020-08-03, 08:52:18)vertexe написа:  Най-лесното,което мога да препоръчам,без да слагаш друг софтуер и да се учиш да работиш с него,е да ги прекарваш през Вайбър.Алгоритъма му е суперски за тази цел.Запазва качеството,но мачка поне3 пъти размера на видео и снимки(особено снимките),прави ги буквално килобайти.

Пробвах като препратих снимка на моите бележки и се получи Благодаря
Цитирай
#17

Да,Гугъл диск е един от тях! Ако е необходимо, направи си 2 акаунта за да имаш 30 ГБ.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • svetlana_vd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)