Анкета: Кой от тези флагмани бихте взели заради камерата? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung Galaxy S20 Ultra
4.35%
2
4.35%
iPhone 11 Pro Max
10.87%
5
10.87%
Huawei P40 Pro+
19.57%
9
19.57%
Samsung Galaxy Note 10+
6.52%
3
6.52%
SONY Xperia 1 II
6.52%
3
6.52%
LG V60 ThinQ
6.52%
3
6.52%
Google Pixel 4XL
21.74%
10
21.74%
Motorola Edge+
0%
0
0%
Xiaomi Mi 10 Pro
10.87%
5
10.87%
OnePlus 8 Pro
2.17%
1
2.17%
Oppo Find X2 Pro
4.35%
2
4.35%
Huawei Mate 30 Pro
2.17%
1
2.17%
Друг флагман
4.35%
2
4.35%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой от тези флагмани бихте взели заради камерата?
#1

[Изображение: maxresdefault.jpg]

Кой от тези флагмани бихте взели заради камерата?

По идея на @Victormihov

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Huawei го нема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Не бих взел флагман заради камерата! Няма как да дам една торба пари, за непрофесионални снимки. После като се качат/всякякви соц мрежи и чатове/ всичко се мачка. За мен просто няма смисъл.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Е аз в соца не качвам. Те масово и чат програмите режат...
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Huawei P40 Pro+
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Мислех да я направя кой флагман според вас има най-добра камера, но знам, че eksoldier ще каже, че най-добра камера няма. И решихме с victor да е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#7

Sony Xperia 1 II

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Galaxy S2 > Xperia M4 aqua > Xiaomi Mi5 > Galaxy S9
Цитирай
#8

(2020-08-04, 14:09:57)pepy1 написа:  Не бих взел флагман заради камерата! Няма как да дам една торба пари, за непрофесионални снимки. После като се качат/всякякви соц мрежи и чатове/ всичко се мачка. За мен просто няма смисъл.

Реално флагманите започват да се обезсмислят:
- на никой не му трябват 8/12/16 ГБ РАМ
- 90/120/144 херца оперсняване е все едно - най-много ще радват в менюто и никъде другаде
- най-бързият към момента процесор - за какво по-точно - игри? Геймър на мобилен телефон е като професионален фотограф с телефон.
- мега разделителната способност на 6 до 7 инча устройство я забелязват само орлите и няколко потребители тук, ама в самовнушението си, че я забелязват

Но тъй като темата е за камера, аз залагам на Самсунг, знаейки, че никой модел няма да е най-добър във всяко отношение.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • DoryanY, milss, oxuboxu
Цитирай
#9

За мен всяка снимка с телефон е компромис, но все по-често ми се налага да снимам (при това съвсем не заради социалните мрежи, те не ме интересуват), а в повечето случаи не е удобно да се ползва истински фотоапарат. Та по тази причина ща, не ща, но щракам с телефона.
Конкретно на въпроса - Р40 Pro+ по ред субективни причини.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

fifth root така е, те са наблъскани с екстри, но пък и нямат компромисите например на iPhone SE, Pixel 4a, OnePlus Nord, заслужават си тези, но не са премиум, не са най-доброто от марката. Друг е въпроса дали си заслужава и колко ще изкараш с тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Всички флагмани снимат хубаво, даже има средняци с прилични камери.
Разни екстри като зум, 8к не ме вълнуват, и не бих вложил значителна сума само за да ги притежавам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

Даже е пълно със "средняци", които снимат супер (и са адски бързи и изобщо функционални).
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Камерата ми е последната грижа при избора на смартфон.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Повечето са се изказали и аз споделям същите разбирания.
Флагман само заради камерата ли се купува?
И защо си спомням, че някои от изброените нямат OIS?
А други имат СЕРИОЗЕН проблем с фокусирането и то заради елементарни физически закони от раздел оптика...и този проблем НЕ МОЖЕ ДА СЕ РЕШИ с ъпдейти...
И защо си спомням, че професионални фотографи казват, че високата цифра мегапиксели не е предпоставка за качествена снимка? А големината на сензора, респективно големината на пиксел от сензора. От тях зависи количеството попаднала светлина в него, а оттам качеството на снимане.
***
Но нищо, догодина може да вградят и 256МР във флагман.
***
За мен флагман не е самоцелни цифри.
И може би процесорът е най-важен, достатъчната RAM памет, а не излишни изхвърляния, и нормална големина на вградената памет.
Още е хубаво за аудиофилите да има вграден Hi-Fi DAC и естествено 3,5мм жак. Ако някой си мисли че по BT не му се "реже" от качеството на музиката много се лъже.
Сигурно пропускам и други ВАЖНИ за флагман характеристики... Но тия са най-важните за мен (за друг не е задължително). Вкус , казало котето и си облизало д.... .

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 5 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, fifth_root, milss, NaniG, vargala81
Цитирай
#15

Последните 5-6 коментара....въпроса е кой от посочените бихте взели, а не кой имате, та аз бих взел от посочените Самсунг, и не защото другите са зле, всичките правят хубави снимки....за телефон.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#16

Баш заради камерата избирам флегман, за едното Ало всички стават или поне повечето... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#17

Самата работа на устройството не те ли интересува, как се справя при натоварване при едновременна работа с приложения, при игри, при браузване и т.н. Екрана и звука също са важни за цялостния експириънс.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • eksoldier, oxuboxu
Цитирай
#18

Аз бих избрал Айфон 11 про макс, според мен снима най-истинско и страшно бързо, много рядко мажи снимка дори и просто ей така да натиснеш.
За жалост Самсунг снимат отврат, имаме и s20 вкъщи от 10 снимки 5 маже.
Иначе сте прави и евтините телефони снимат по-добре от тези които са скъпи.
Пример Пиксел 4а.

Хазарт, мерси за старанието.
Може ли да помоля, да се говори по темата, за да разберем какво мислите, защото винаги като дойде ред за снимки всеки дава акъл как това което си купил не снима добре, а онова снима ПО-ДОБРЕ.
Сега има анкета, нека да видим сега кое е най-доброто според васSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

SONY Xperia 1 II

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


[-] 1 потребител изказва благодарност на Ивайло69 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#20

@tonus , по принцип не съм екстриймен ползвател, щом вземаш модел, който е top of the top на дадена марка, се предполага, че е обезпечен от задоволително ниво до върхово оборудване по всички възможни показатели. Винаги има компромиси и изключения. Темата е за камерата. За мен тя е доминираща. И както всички знаем, Перфектният смартфон все още не съществува.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай
#21

По принцип точно флагманите снимат най - добре. Нали знаете че тия 5% над всички останали са най - скъпи. Няма логика ама си е така и то навсякъде не само в телефоните.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Точно, темата е кой флагман бихте взели заради камерата. Значи тя е приоритет. То е ясно че всичко по телефона е важно.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

(2020-08-04, 21:24:04)DoryanY написа:  Точно, темата е кой флагман бихте взели заради камерата. Значи тя е  приоритет. То е ясно че всичко по телефона е важно.

И пак не е съвсем правилна - заради коя от всичките камери, защото вече дават сериозно значение и осезаеми разлики между моделите? Има достатъчно сравнения кои с коя колко могат, че да се потвърди - няма такъв с най-добър набор от камери. И като добавим и гугълските портове където може, нещата се променят малко или много, та сравнението къде отива...
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

Камерата я приемай всички сензори, ако почна да пиша заради коя, означава, че ако дам заради телефотото например iPhone 11 Pro Max ще загуби от почти всичките, а Samsung Galaxy S20 ще е пръв, по интересно е без сензорите, а цялостно камерата.
Тук целта е само камерата, а не цялостно телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

То аз така съм я приел и затова съм дал този отговор. Но пак не ме удовлетворява напълно, защото при "светата троица" в топа нещата варират при видео, пък с коя камера, пък на какви параметри, пък на каква светлина, после отиваме същото при снимките, минаваме и през предните камери... Но пак казвам: обречена е темата от фенското отношение. Пък аз считам, че е по-дълбока темата когато дойде ред за камерите и някои от гласовете тук са несериозни в технологично отношение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)