Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi.eu ROM инсталиран на Redmi Note 9 Pro - обсъждане,мнения и личен опит
#1

Вчера инсталирах Xiaomi.eu ROM-а, впечатленията ми досега:

1.Въпреки всичките уверения от официалния им сайт,а и на всички от този форум след инсталирането му по никакъв начин не сработва Google Pay,не може да се добави карта за разплащане,изписва Bootloader-а е отключен или телефона е Root-нат и това е...пробвах какво ли не - няколко преинсталации,след което със/без Hard Reset,включване/изключване на опцията за OEM unlocking в Developer options,все тая...след много мислене и четене все пак му намерих цаката - инсталирах му TWRP ( то не е точно за този модел,за Redmi Note 9S e,но за моята цел свърши работа) и флашнах един пач за Google Pay ( да са живи и здрави братята руснаци).
2. Наблюдавам по-ускорено падане на батерията,в сравнение със стоковия ROM...но имам все още някаква надеждица,че да речем след 1 седмица ползване ще има някакво подобрение
3.Звука на слушалки определено е по-тих в сравнение със стоковия ROM (а повечето "гурута" твърдяха точно обратното...Аз съм меломан и това беше една от причините да премина на Xiaomi.eu ROM-a,обещания по-силен звук при него

Иначе като цяло телефона се движи стабилно и мазно.Определено обаче трябва да проуча (или да тествам на мой гръб) дали ще пропадне пак Google Pay ако сложа Magisk и Viper4android,пак именно с цел подобряване на звука.
Очаквам вашите мнения и коментари.

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
Аксесоари
#2

По точка 1.
едно мога само да се извиня в случая за подвеждането,разминаването но при мен си функционира и до ден днешен, без какъвто и да е проблем iCard ,Revolut както съм и описал в темата която си ме запитал !А точно казано Google Pay, не съм го инсталирал !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

(2020-08-07, 15:30:14)Compare написа:  Card ,Revolut 

Банковите приложения и при мен работеха,но за да платя безконтактно трябва да въведа данните на картата в Gpay и там дойде голямата греда...както и да е,важното е,че все пак закърпих положението,и разбира се,че не се сърдя на никого,да не сме малки деца,просто исках да споделя мнението си със всички,за да знаят точно с какво трябва да се борят след инсталирането на този ROM.Просто от почти 3 години насам се разплащам безконтактно и това просто ми е станало като начин на живот и екстра,без която определено не мога.
Търся начин да оправя звука,че направо откачам...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#4

това са си някакви проблеми специално за модела.
Все пак съм флашвал буквално десетки телефони и никога не е имало проблеми с Xiaomi.eu.
Цитирай
#5

Чудя се ако му сложа някой официален (НЕ xiaomi.eu) ROM,примерно китайски или руски дали там звука няма да е по-силен спрямо европейския такъв...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#6

При китайския можеш да забравиш за гугъл пей
Цитирай
#7

(2020-08-07, 17:44:43)suffer написа:  При китайския можеш да забравиш за гугъл пей

Значи остават руски и индонезийски...втория като цяло не ми звучи добре,а за първия не знам дали ще е с Mi Dialer-a...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#8

Втория ще е с mi dialer-a.
Цитирай
#9

(2020-08-07, 17:53:10)suffer написа:  Втория ще е с mi dialer-a.

Да,досега четох,така е.
Май-май след малко го зачесвам с индонезийския...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#10

Дано с него да няма грижи. По поръчка принцип тихия звук е типичен за регион Русия. Може да тестваш как е на USA
Цитирай
#11

Това беше,братлета!
На този етап приключих с Xiaomi.eu,флашнах индонезийския ROM с MiFlash Pro и релокнах Bootloader-a,след това зададох за регион Индия,звука на слушалки (особено с такива на кабел и с Mi Enchancher-a) гърми,та се къса,е това вече е друга бира.
Gpay,както и всичко останало си работят на 6+++,доволен съм...не,щастлив съм!

EDIT: да се върна отново за малко на темата за Xiaomi.eu - при него открих още един доста неприятен бъг, Facebook по никакъв начин нямаше нотификации,дори в "камбанката" когато влезех в самото приложение,за цял ден ползване именно и само там,когато бях вътре в самото приложение и скролвах от около вече15-20 минути,еднократно ми "изплю" 33 нови събития наведнъж и това беше...много странен ROM като цяло...и не,Facebook беше извън всякакви списъци на оптимизации и приспивания при неползване и нямах абсолютно никакви нотификации от това приложение и това е...
Няколко пъти ми се случи и при влизане в някое приложение да ме пита отново какви правомощия да му задам, въпреки,че това вече беше сторено,за щастие с Индонезийския ROM нямам нито един от изброените проблеми в цялата тема, включително и батерията,която държи с 1-2 идеи повече, отколкото в Xiaomi.eu,а по принцип ако се доверим на писанките на разработчиците му колко много са го оптимизирали на практика би следвало да е точно обратното,но уви...
Както и да е,всичко е добре, когато свършва добре,поне се сблъсках с истината лице в лице и натрупах безценен опит Wink
Ако някой го интересува нещо да пита смело Smile

EDIT 2: щях да забравя нещо важно - Индонезийския ROM си има Mi Dialer и съответно запис на разговорите,което за много хора (включително) и мен си е изключително ценна екстра.
Благодаря за подкрепата и ценните съвети на всички,ако мога и аз да бъда полезен с нещо само кажете.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#12

Малко е рисковото това със заключването, но щом е минало, без да се брикне телефона - честито!
Със здраве да си го ползваш. Явно note 9 e изтеглил късата клечка за xiaomi.eu (те май още не са му подкарали нормалната инсталация)
Цитирай
#13

(2020-08-08, 08:59:18)suffer написа:  Малко е рисковото това със заключването

Първоначално пробвах да го оставя със отключен Bootloader,но флаша завърши с Error,въпреки това телефона стартира нормално и "изгря" с работещ Индонезийски ROM,но така нямаше да работи Gpay,на 100% нямаше да работи,та му сложих TWRP и флашнах онзи руски пач за да проработи Gpay (този вариант работеше на Xiaomi.eu,но явно не и тук),но след това телефона отказваше да стартира,та се принудих да го флашна отново,но този път с опцията да заключи Bootloader-a и този път всичко вече беше ОК (правя уточнението,че всичко това се случва с MiFlash Pro,със не Pro версията каквито и магии да правите с автоматични и ръчно слагане на драйвери просто не "вижда" телефона и това е...).
Да,все още няма официално TWRP за 9 Pro,макар,че руснаците са пачнали това от 9S и си работи почти на 100%, включително и за флашване на ROM-ове (справка 4pda.ru).
Абе,голям филм си беше,ако след флаша телефона не беше стартирал и при заключен Bootloader,както и изключена опция в Developer options "OEM Unlock" после и в сервиз щеше да им бъде безкрайно трудно да го "съживят"...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#14

Като на магия е минало всичко!!
Къде ли какво ли не четох и на какви ли не ръководства и сега и тва де го написа не знам какво да правя при положение че някога ще си инсталирам и аз Индонезийски ROM и ми се иска да заключа Bootloader-a отново .Голяма каша стана !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

(2020-08-08, 09:39:04)Compare написа:  някога ще си инсталирам и аз Индонезийски ROM и ми се иска да заключа Bootloader-a отново 

Все пак MiFlash Pro е сервизна (не за масово ползване) програма,има режим за флашване и на напълно умрял телефон (нещо като EDL mode,който специално при Xiaomi май се води под друго наименование),но все пак дано на никой не му се случва да стига чак до там.
По подобен начин навремето убих една Motorola Moto G,където след това и в един от най-добрите сервизи в България след това не успяха да оправят...но този път явно и Господ се смили над мен...
Препоръчвам ти да четеш ръководства и коментари по темата САМО и ЕДИНСТВЕНО във 4pda.ru,там е истината,няма индийци,няма китайци,няма XDA Developers,тези хора са просто гении.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#16

Не ми стана ясно само през Recovery или  Fastboot инсталира Индонезийски ROM с MiFlash Pro?
       

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

Трябва най-долу вдясно да е Clean and lock.
Телефона във Fastboot режим, съответно и изтеглен Fastboot ROM,във .tgz формат,екстракнат и сложена папката с файловете в корена на С:/ в РС-то,за да ги "види" програмата.
Първия скрийншот не знам откъде е,но определено MiFlash Pro не изглежда по този начин...

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#18

(2020-08-08, 09:52:35)ivo777 написа:  Все пак MiFlash Pro е сервизна (не за масово ползване) програма,има режим за флашване и на напълно умрял телефон (нещо като EDL mode,който специално при Xiaomi май се води под друго наименование),но все пак дано на никой не му се случва да стига чак до там.
По подобен начин навремето убих една Motorola Moto G,където след това и в един от най-добрите сервизи в България след това не успяха да оправят...но този път явно и Господ се смили над мен...
Препоръчвам ти да четеш ръководства и коментари по темата САМО и ЕДИНСТВЕНО във 4pda.ru,там е истината,няма индийци,няма китайци,няма XDA Developers,тези хора са просто гении.

Ох колко си още зелен между ушите за такива изводи.Дано все пак някой ден да го разбереш.Кофтито е че заблуждаваш и други.
Цитирай
#19

(2020-08-08, 10:44:46)Wild bear написа:  Ох колко си още зелен

Зелен,червен...поне се опитвам да помогна с каквото мога,при това най-безкористно и не търсейки аплодисменти.Толкова знам,толкова казвам,не крия нищо,споделям опит и знания, колкото и нищожни да са те в твоите очи.Ако всички постъпваха по подобен начин България нямаше да е на това дередже.Но да стоим отстрани и да правим констатации е най-лесно,нали?Ако имаш мнение по темата го кажи,но просто да минеш от тук и да изцвъкаш "тоя е зелен,оня оранжев"... и да преминеш в следващия раздел е най-малкото неконструктивно...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#20

(2020-08-08, 10:32:39)ivo777 написа:  Трябва най-долу вдясно да е Clean and lock.
Телефона във Fastboot режим, съответно и изтеглен Fastboot ROM,във .tgz формат,екстракнат и сложена папката с файловете в корена на С:/ в РС-то,за да ги "види" програмата.
Първия скрийншот не знам откъде е,но определено MiFlash Pro не изглежда по този начин...

Преди и до скоро флашвах през Recovery на MiFlash Pro и е нямало никакви проблеми ,даже бих казал е по сигурно но това е мое лично мнение !

Home- Recovery
втория бутон и си на Recovery, не си му обърнал внимание .

Изстрах ме е да не забатача работите защото след такъв флаш през Recovery-то се заключва и Bootloader-a, ако не се лъжа Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

(2020-08-08, 10:54:58)Compare написа:  да не забатача работите

Щом те е страх,не го прави Smile
Аз снощи рискувах,защото си казах "За какво ми е телефон с такъв тих звук,абсурд да го ползвам така"...и буквално го бях прежалил,за 2 дена ще му изкарам парите все пак.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#22

Ето го "индонезийчето" Wink
Отново имам шанса да правя 12+ часа SOT Wink
Xiaomi.eu незнайно защо ми точеше 10+% на час...без коментар
..


Прикачени файлове Миниатюри
   

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#23

Xiaomi.eu има точно един неприятен бъг и това е, че всяко ново приложение е с отметка за автостартиране, което изисква малко познаване на MIUI настройките.
Ако разчитате на оптимизиран ром, без да го разгледате вероятно губите още часове SOT
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#24

Redmi Note 9S , нищо не съм пипал, синковеца го ползва като допълнителен телефон с xiaomi.eu. Но все пак нищо не пречи да се проверява за автостарта, при мен си беше деактивиран.
Ползване 6 дни и 18 часа, 7 часа и 33 мин. екран и 18% остават. Няма от какво да се оплача.
П.П.
Чакам модел на Xiaomi с топлинна камера и го сменям.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
Цитирай
#25

Очаква ли се скоро miui 12, за редми ноут 9с?Гледам пускат за какви ли не телефони в xiaomi.eu, а нашия модел последна дупка на кавала..
Повече не слагам xiaomi.eu.След последния ъпдейт, телефова започна да прилагва осезаемо, което ме изнервя супер много.
Единствената причина да го търпя е, че се надявам скоро да имаме миуи 12.
Ако ли не си флашвам официален индонезийски (или индийски, не помня точно кой флашнах на жена ми), и повече въобще няма да се занимавам с xiaomi.eu.Досега никога не съм имал проблеми с техни ромове, ама е на.. Сефтето

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)