Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 9 Pro не получава входящи обаждания
#1

Здравейте,
Имам от 2 седмици Redmi Note 9 Pro, много съм доволна, но от 2 дена ми прави проблем с входящите обаждания. Когато ми звъни някой, операторът му съобщава, че номера е зает, аз не получавам съобщение за пропуснати обаждания. Сложих Сим картата в друг телефон, там няма проблем. Сложих я пак в Шаомито, като смених слота, оправи се. Вчера отново същия проблем. Не е правил ъпдейти през това време, miui е 11.0.4.0 global. Само му закачих безжични слушалки, има и amazfit stratos na bluetooth, ако това има значение. Нямам блокирани номера - прави го на всеки, който ми се обажда, но аз нямам проблеми да набирам и да си водя нормален разговор.

Телефонът е купен от Плесио, оператор Виваком. Някой има ли идея, дали е нещо от настройки и изобщо, какво би трябвало да се направи? Не искам да минавам през рутване или изобщо нещо, което ще ми прецака гаранцията.
Цитирай
Аксесоари
#2

Много странен проблем, който би трябвало да зависи само от оператора, а не от телефона. Имате ли друга сим карта или някой ваш близък, колега да ви услужи за 10 минути, която да сложите и да пробвате дали проблема е от самият телефон?


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • madlen66
Цитирай
#3

(2020-08-25, 10:51:37)madlen66 написа:  Здравейте,
Имам от 2 седмици Redmi Note 9 Pro, много съм доволна, но от 2 дена ми прави проблем с входящите обаждания. Когато ми звъни някой, операторът му съобщава, че номера е зает, аз не получавам съобщение за пропуснати обаждания. Сложих Сим картата в друг телефон, там няма проблем. Сложих я пак в Шаомито, като смених слота, оправи се. Вчера отново същия проблем. Не е правил ъпдейти през това време, miui е 11.0.4.0 global. Само му закачих безжични слушалки, има и amazfit stratos na bluetooth, ако това има значение. Нямам блокирани номера - прави го на всеки, който ми се обажда, но аз нямам проблеми да набирам и да си водя нормален разговор.

Телефонът е купен от Плесио, оператор Виваком. Някой има ли идея, дали е нещо от настройки и изобщо, какво би трябвало да се направи? Не искам да минавам през рутване или изобщо нещо, което ще ми прецака гаранцията.

Случайно да има настройка за lte only. Проверява се при *#*#4636#*#* и информация за проблемния слот.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • madlen66
Цитирай
#4

В момента нямам, поне до вечерта. Но картата седи от вчера в страия ми Huawei и там си звъни, та се къса Smile

(2020-08-25, 10:56:43)batala написа:  Случайно да има настройка за lte only. Проверява се при *#*#4636#*#* и информация за проблемния слот.

Нямам, проблема го прави и на слот 1, и на слот 2
Цитирай
#5

За да сте сигурна, че проблема е в телефона, трябва да го пробвате с друга сим карта в него. Прави ли го- директно в сервиза на Плесио.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • madlen66
Цитирай
#6

Може да има пренасочване - проблемът е, че аз съм с Mi dialer, а ти вероятно си с гугълски
виж това https://www.youtube.com/watch?v=EyO7hODq3gw
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • madlen66
Цитирай
#7

(2020-08-25, 11:46:54)k-2 написа:  Може да има пренасочване - проблемът е, че аз съм с Mi dialer, а ти вероятно си с гугълски
виж това https://www.youtube.com/watch?v=EyO7hODq3gw

И това не е, няма пренасочване, проверих го още вчера, сега пак...  Bu
Цитирай
#8

ако преминеш на 3G пак ли е така?
Цитирай
#9

(2020-08-25, 12:24:22)k-2 написа:  ако преминеш на 3G пак ли е така?

Да
Цитирай
#10

Преминете тогава на 2G Smile  Но наистина, няма смисъл преди да пробвате с друга сим карта и да сме сигурни, че проблема е в телефона.


Цитирай
#11

Да не е активирана функцията не ме безпокойте-do not disturb.
Цитирай
#12

(2020-08-25, 12:56:15)milenvn написа:  Преминете тогава на 2G Smile  Но наистина, няма смисъл преди да пробвате с друга сим карта и да сме сигурни, че проблема е в телефона.

Може пък тайно да иска 5G Big Grin Ще пробвам с друга сим карта и ще докладвам, но подозирам, че се очертава челен сблъсък с Плесио
[-] 1 потребител изказва благодарност на madlen66 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

последният опит за оправяне е може би изтриване на кеша и данните на приложението телефон
https://www.youtube.com/watch?v=PUpPD3aZI24
Цитирай
#14

(2020-08-25, 13:38:38)k-2 написа:  последният опит за оправяне е може би изтриване на кеша и данните на приложението телефон
https://www.youtube.com/watch?v=PUpPD3aZI24

Кеша е изтрит, но ако изтрия данните от приложението телефон, може ли да си направя някакъв проблем на гугълските контакти? Използвам си Google account за всичко.
Сори, ако това е тъп въпрос
Цитирай
#15

телефонни услуги май е приложението. За да не стане гаф, можеш да излезеш от профила на гугъл, да изтриеш и пак да влезеш
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • madlen66
Цитирай
#16

Случайно да не е активиран самолетен режим Smile.Пробвайте да включите и да изключите
Цитирай
#17

Пробвах със самолетния режим с идеята, ако мине през него и се върне в нормален, да се оправи.
Пробвах и с друга сим карта, засега работи, но при смяната на слотовете също се направи на културен за половин ден и после пак същата песен. Ще оставя другата сим до утре вечерта, да видим. Или докато пак започне да ме покрива от хората  Rolleyes
Цитирай
#18

При мен е от А1 проблема. У баба ми като държа на 4G картата и не получавам входящи обаждания, а само смс с пропуснато.
На 3G няма дерт. Само на това място се случва. Вероятно е претоварена клетката и не минава на 3G автоматично, за да приема обаждането.
Нямам Volte
Цитирай
#19

Не е същия проблем. madlen66 пише, че не получава дори съобщения за пропуснато повикване. Това ми говори за пренасочване(отрича да има такова), автоматичен отговор( нямало такъв)... Странна работа. Явно има и някой друг оператор на тел-а на 1-2 години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#20

И такова ми се е случвало. Набирам някой и все едно затваря, без да звъни.

Това най-често се получава ако е пипан списъка с блокирани Smile

или пък ако е с две сим карти телефона и се говори по другата
Цитирай
#21

Не е зле да му нулираш всички настройки,НЕ нулиране на телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#22

(2020-08-26, 10:37:33)DoryanY написа:  Не е зле да му нулираш всички настройки,НЕ нулиране на телефона.

Искате да кажете да по върна дефолтните настройки или? Не съм велик спец по ръчкане на телефон и може би не разбирам съветаSmile

Обяснявам пак заради коментарите по-горе:
Телефонът е на 3 седмици и е изваден от запечатана кутия. Независимо, че има 2 слота за сим карти е използван само с една, единствена, вивакомска. Има карта за памет в нейния си слот. Проблемът с входящите обаждания май си го имаше отначало, но спорадично, оттадох го на срив в мрежата. Докато преди 3-4 дни просто спряха. Обяснява на всеки, че номерът е зает и изобщо не ми докладва, че някой е звънял. Проверих по 10 пъти всички настройки, пробвах всичко, за което се сетих, никаъв ефект. Преместих картата от единия слот в другия, тя си получи нови настройки от оператора, всичко заспа, но до следващия ден. После пак същата работа.
Но няма никакъв проблем да си набира и да се говори. Аз мога да се свързвам със света, той с мен - не.
И няма никави блокнати номера, цялата секция е сивичка и неселектирана, дори проверих конкретни номера, с които тествахме звънененто. За прехвърляне на разговорите - също. Съжалявам, че не направих един скрийншот за доказателство, но си преместих картата в друг апарат, защото ми трябва за говорене.

Снощи му сложихме друга сим карта, засега работи, но не е ясно докога, ще го оставим с нея няколко дни да видим как ще се държи.
Цитирай
#23

Тази настройка се намира при система, нулиране, цъкаш и избираш нулиране на настройки, има и за нулиране на мрежа. Не трие нищо
.jpg Screenshot_20200826_191627.jpg Размер: 30.23 KB  Сваляния: 235
[Изображение: d6535fbfa45a387964e749da7c2beb46.jpg]    

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • madlen66, Wild bear
Цитирай
#24

Благодаря, DoryanY
Ще пробвам
Цитирай
#25

Какво стана,има ли резултат?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)