Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Razr 40 Ultra - Лични впечатления и коментари
#26

Благодаря за предоставените снимки и информация.
За съжаление в този модел и Андроид 13 не се предоставя така възможност, тайно се надявах, ровейки в менюто на телефона да попадна на възможност за записване, но няма такава вероятност или аз, не мога да я открия. От няколко дни преглеждам подробно опциите и възможностите, който се предоставят в менюто търсейки запис и съответно опитвайки се да разбера защо външния дисплей просветва когато му скимне.
Ще продължа да опитам с външно приложение, което разбира се няма да работи коректно в този случай, както се получава обикновено.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2023-10-11, 22:12:14)fotograd написа:  Получава се нещо странно с външния дисплей. 

На всеки 30 ~ 40 секунди, външния дисплей светва и след секунда изгася без да е местен телефона или да е докосван екрана. Предполагам, че това не е нормално действие на телефона, някой спречквал ли се е досега с подобен проблем.

Възможно ли е, ако опцията " събуди екрана чрез > Докосване на екрана" е активирана да се събужда от замърсяване или протектор?

Android Huawei P30
Цитирай
#28

Не вярвам протектора да оказва някакво влияние. Също съм с протектор, някакъв евтин найлон, който се изрязва по формата на дисплея - купен от местен магазин за китайски стоки. Може през почивните дни да премахна протектора и да проследя телефона как ще се държи.
В днешния ден, външния дисплей се активираше когато си пожелае. Имаше моменти в който светваше през минута, имаше моменти през час.
Утре ще опитам с изключена опция "събуди екрана чрез > Докосване".
Цитирай
#29

(2023-10-12, 00:00:28)any9 написа:  ..........
P.S Относно записа за разговори, това е услуга забранена в Европейския съюз и от Андроид 11 или 12 насам е ограничена, включително всички подобни приложения са свалени от Гугъл. Не съм попадала до сега на пост за работещо приложение, но не съм и търсила. Варианта е да се смени региона на телефона, със страна извън Европейския съюз, която не е ограничила записа на разговори.

Преди 5-6 месеца ползвах за малко Motorola edge30 fusion закупен от Технополис. Телефона беше с Андроид 12 и след 2-3 седмици се ъпгрейдна до Андроид 13. И при двете версии на ОС си имаше запис на разговорите. Региона беше България.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • any9, fotograd
Цитирай
#30

Прерових няколко пъти менюто на телефона, за съжаление не успях да открия запис на разговор.
Иначе си има приложение за запис, но не е активно при телефонно обаждане.
Цитирай
#31

Аз съм с Моторола едж 30 ултря и андроид 13. При обаждане натискам .... Още и там е опцията за запис. Но съобщава на отсрещната страна за записа.

Android addictive 
[-] 1 потребител изказва благодарност на кром за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#32

Дисплея да не се събужда от известия?В смисъл да не е свързано с напомняне за пропуснати известия?
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#33

Има опция "активен екран", след това "събудете екрана", и два варианта "докосване на екрана" и "преместване на телефона". При включена опция "активен екран", външния дисплей се активира, понякога през 30-40 секунди, по-някога през 3-4 минути и това е почти винаги. Изключих опцията "активен екран" и пресветването на външния дисплей спря.
Отначало мислех, че е от евтиния найлонов протектор, който бях сложил върху стъклото, махнах го и пресветването си продължи.
Телефона е с две карти, физическата е на мтел/а1 - предплатен вариант, втората Esim е на сметка към вива. Може да има и проблем с предплатената карта, ще я спра за известно време.
Другия вариант е както сте написал "напомняне за пропуснати известия", проверя и този вариант.

------------------
Относно запис на разговор - в този модел липсва такава опция.
Цитирай
#34

Явно произволното светкане на екрана си е болест при Моторола.При мен се оправи само като махнах опцията -"преместване на телефона",с докосването нямам проблеми и се възползвам от екстрата.
Цитирай
#35

Това светване си е екстра от тяхна страна, защото не свети постоянно екрана, а само когато го докоснеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Просветването се дължи на някое активно приложение, примерно, ако има свързан смарт часовник и през минута или две обменя информация с телефона.
Примерно в телефона е поставена sim карта с предплатена услуга, в която няма пари и мобилния оператор през пет минути изпраща съобщения с напомняне - "зареди картата".
Цитирай
#37

[Изображение: 812100.jpg]

Тази година инициативата на Pantone Colour Institute за цвят на годината навършва 25 години и по този повод като цвят на 2024 е избран PANTONE 13-1023 Peach Fuzz. "Кадифено нежен прасковен нюанс, Peach Fuzz има уютна, нежна същност, която олицетворява чувствата на общност, сплотеност и сътрудничество", споделя Motorola. Motorola Razr 40 Ultra с цвета на 2024 ще се предлагат в България от януари. 
https://mobilebulgaria.com/news/motorola...ta-na-2024

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • any9, fotograd
Цитирай
#38

Някаква идея дали въобще е възможно да се сменят жестовете на този телефон - например при разтърсване на телефона искам да се включи фенерчето, а не камерата?

Android Huawei P30
Цитирай
#39

Явно има, защото при мен се включва фенерчето Smile Потърсете из настройките, не си спомням как съм го задала така Smile
Цитирай
#40

Има два варианта, според начина на разклащане - включване на камерата или включване на фенерчето. Повече в менюто на телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)