Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за iPhone, за потребители тук които имат и iPhone продукти
#76

(2023-08-12, 13:51:09)Павел Василев написа:  И други ми казват да избягвам Технополиса заради гаранцията, iStyle пък продават всичките си продукти с около 10% надценка, но пък имали добро гаранционно обслужване, в случая важното е за втората година гаранция, като наближи ще го мисля дали да го купувам от iSTYLE...

На работа макбуците са ни от iStyle купувани и са доста бързи в обслужването. Не знам дали защото е голяма фирма и купува доста компютри, и как ще е при частен клиент. Но един макбуук му се наду батерията и от топлината беше разтопил клавиатурата, оправиха го за 4 дни.

(2023-08-12, 16:00:38)hazART написа:  @Andon0v сайта Appleinsider се позовава на ElectronicsHub, които "анализират стотици ръководства за ремонт на 228 модела смартфони от iFixit - компания, която предоставя ръководства и инструменти за ремонт на устройства. Поправката на устройства в домашни условия е популярна алтернатива на корпоративните програми за ремонт, които обикновено са скъпи."

Най-трудни за поправка по време на изследването.
[Изображение: 54280-109484-hard-xl.jpg]

Най-лесни за поправка по време на изследването.
[Изображение: 54280-109483-easy-xl.jpg]

Като се замисля, досега не съм чул някой сервиз да е оценен само от положителни отвизи.
Било то Сръчко и Булграм и Creative и Istyle.

1. MacBook Pros имат изключително висококачествен хардуер
2. MacBook Pros има невероятен живот на батерията
3. Apple предлага невероятно обслужване на клиенти
4. MacBook-овете са по-сигурни от компютрите с Windows
5. MacBook са проектирани така, че да са удобни за потребителите
6. Впечатляваща гаранция за MacBook Pros
7. MacBook-овете предлагат достъп до интегрираната екосистема на Apple
8. MacBook Pros имат отлична стойност при препродажба
https://computerinfobits.com/why-are-mac...expensive/
Това са причините защо MacBook е по-скъп по начало. Не съм си ги измислил аз. Там пише и за частите, за цената на вторичния пазар, за интеграцията на Apple. Разбира се повечето предимства се отнасят за хора, които ползват и други Apple продукти. Но какво може да се очаква от една затворена екосистема.
Компютри на идентични пари с 8GB Ram се предлагат и с Windows. Всеки си избира според нуждите. 

Не се примирявам с нищо, защото както си ползвах Note 9 така ползвам и iPhone. Apple не ме е е накарала на сила да ползвам нейни устройства.
Досега нищо съществено не ми е залипсвало. Аз отговарям за себе си, не знам кои сме ние.

Няма нужда да мисля за свободата на хората, те сами си решавам на коя OS да заложат.
Няма нужда и да ме причисляваш към "компанията майка", в момента ползвам един iPhone и AirPods 2.
Ако нямаше сервизи, но има, явно Apple са помислили и затова.

@BloodBullet Това за частите е работа на сервиза, мен като потребител не ме засяга, затова имам гаранция.
Разбирам, че е по-трудно, но Apple умишлено са го направили така. 
А като свърши гаранцията, се предлага и извънгаранционно обслужване, дори и в България.
Частите на Apple са скъпи, защото самите продукти поначало са скъпи. Брандът е скъп. На Mercedes-Benz и Ferrari частите също са скъпи.
Всеки, който си купува скъпи продукти, би трябвало да знае, че и поддръжката е скъпа.

[Изображение: 33.png]

[Изображение: 34.png]

Ето и цена на смяна на дисплей на Samsung Galaxy S23 Ultra и iPhone 14 Pro Max.
Цената е идентична, защото и двата телефона са най-високо позиционирани в продуктовата им гама.

1. Това пък как се мери, че даже да е изключително.
2. 16 инча Про не може да изкара 1 работен ден работа при по-силно слънце, като сега лятото.
3. Първата година. След това гаранцията е към който магазин си го купил и който сервиз те решат.
4. Тук какво се има предвид? Моя макбук за първия час от работа трябваше да го рестартирам 3 пъти от копчето, защото заби напълно. Като ми трябваше да изключа защитите, които уж не може, ми отне 3 минути. На Windows компютъра ми не успях.
5. А другите са проектирани да са неудобни? Освен, че тежи много и е доста неудобен за носене, металния ръб ми се набива в ръцете и ми оставя отпечатък. Трябва да седя по "специален начин", за да нямам проблеми. Като си го сложа на краката е супер студен и не мога да го издържа. Като го натовариш, за да е тих, не си пуска вентилаторите и ми сварява нещата. Трябва с програма да му надувам вентилаторите на 100%, за да е поносим за ползване.
6. По какво е по-впечатляваща от на останалите производители?

Цените на iphone екраните пише "oчаквани", а не реално са толкова. По горе има снимка за реална цена на задно стъкло.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
Аксесоари
#77

https://computerinfobits.com/why-are-mac...expensive/ Всичко това е описано в сайта, това са само заглавията в него.
Пише все още очаквани, но сайта е актуализиран 25 март 2023 година.
[Изображение: 35.png]
И за да е сигурно, че "очакваните" са такива. https://support.apple.com/iphone/repair/...eplacement

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#78

Този сайт с 'estimated costs' и аз го видях
Иначе в сайта на Apple, 379$ е за предно стъкло, а по-горния пример от 549$ е за задно стъкло

В случай, че сменят и целия дисплей с предното стъкло, до някъде има логика от високата цена (нямам идея как процедират с ремонтите, дали отлепят счупеното стъкло или сменят стъкло + дисплей дори и при работещ екран)
Но при задното стъкло цената си е 549$ при всеки случай

Тия сравнения с макбуците са също супер относителни, по-добре според кой модел уиндоуски лаптоп? Тия 'невероятни батерии, хардуер' и т.н. все едно не ги има при Windows
Да не говорим, че именно Apple сложиха радиатор абсолютно за красота в един от по-старите им модели на Macbook (радиатора и изходния вентилатор нямаха никаква връзка между тях, тук не става въпрос за пасивно охлаждане, поради наличието на вентилатор все пак)

Аз исках основно да засегна супер ниското качество на сглобки и това как излизат от фабриката (всякакви кофти спойки, неадекватно поставени резистори и кондензатори, цялото 'anti-repair' движение да не можеш да поръчаш оригинална част за каквото и да е на Apple...)

Не е нужно да вярвате на мен, може да чуете мнението на човек, който целия си живот се е занимавал да поправя именно такава техника

EDIT:

(2023-08-12, 15:59:12)hgeorgiev написа:  Айде спрете да си мерите пи*шките моля. Ясно е какво има и какво няма айфона. Както и андроида.

Никой не си мери пишката тука брат, или поне не повечето от колегите
Именно, защото за някои хора всъщност не е ясно какво имат повече айфоните и андроид затова се обсъждат плюсове и минуси
Тъй като няма перфектен телефон, човек винаги прави някакъв компромис с нещо, няма лошо да изкараме минусите и на 2-те операционни системи
Но това, че ползваш айфон няма нищо лошо, накрая винаги опира до това, на конкретния човек дали му върши работа
Ако ти е удобен и е това, от което имаш нужда - със здраве си го ползвай, брат ми ползва Айфон, аз - Сони, и 2-мата сме си доволни от нашите устройства

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#79

@pavelcheto за MacBook Pro 14” M2 батерията издържа спокойно цял ден,но в помещение.Брат ми ползва такъв.

Huawei P30
Цитирай
#80

Ето едно сравнение, качено вчера.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#81

Ето и още едно сравнение от вчера
https://youtu.be/r0Hwb5xvBn8

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#82

Може ли да се слуша Ютуб без реклами в бекграунд режим на Айфон.
Моля някой запознат, ако знае да пише, мисля, че ще е полезно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#83

Да като си платиш за ютуб премиум.
Не съм запознат, но предполагам ако джейлбрейкнеш най-вероятно ще има някакъв апп.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#84

(2023-08-13, 16:14:03)Victormihov написа:  Може ли да се слуша Ютуб без реклами в бекграунд режим на Айфон.
Моля някой запознат, ако знае да пише, мисля, че ще е полезно.

Да, с YouTube++https://cybertips.io/download-youtube-pl...a-for-ios/
Ползвал съм го преди много време (YouTube++ имам предвид), но в момента дори Youtube с реклами не отварям и то не заради рекламите, а по принцип спрях да гледам - от седмица на седмица я пусна 1 или 2 клипчета и толкова.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#85

Youtube++ спря да работи още преди 2г. За премиум знам, говоря за безплатен начин.
Благодаря ви, явно няма начин.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#86

Има и е много лесен. Добавяш шорткът за YouTube pip, пускаш клипа в прозорец и си гасиш екрана. Просто, бързо и лесно. Става дори и с Adguard апликацията, която също поддържа pip без реклами. Така можеш да слушаш подкасти и музика без да ти свети екрана и без да се включват реклами, и по двата начина.
Има доста приложения за IPTV, също няколко за youtube с които можеш да теглиш клипове и да ги конвертираш в формат който искаш, най добрия плеър за филми е infuse, плейва всичко, стриймва през Nas сървъри, като именно така го ползвам, свалям си торент през телефона на сървъра и ако искам го пускам директно или свалям на дивайса, като е наличен за apple tv os, Mac os, iOS, ipad os, и е синхронизиран между всички устройства, помни на кой филм до къде си стигнал. Google home и apple home работят без проблеми със съвместими устройства и тн. Nas сървъра се вижда директно в файловия мениджър, с подходящи VPN настройки, само копираш файловете и ги сваляш на дивайса.
Флашки си работят без проблем, има дори такива които са комбинирани с лайтнинг накрайник и USB. Външни дискове също работят, с адаптер и включено захранване. За стандартните флашки, само през преходник. И всички директории се виждат през файловия мениджър.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#87

Здравейте,
от известно време взех и един Айфон 14 про макс, за втори тел, не бях ползвал от айфон 10 и мислех, че лесно мога да оставя Самсунга, но не стана. Има две неща, които ползвам постоянно и ги няма на айфона. Първото е да дръпнеш от всякъде на екрана и да се покаже нотификейшън центъра и второто е диктовка на български (на самсунг ползвам gboard и работи супер).
Някой, ако знае има ли лек за тези проблеми, ще съм му много благодарен.

п.с. Работя с мак ос от много години и айфона е чудесно допълнение, страхотен телефон, но като всяко нещо си има и своите минуси. Андроид също е страхотна ОС, отново с някои минуси.
Цитирай
#88

Gboard го ползвам и аз, диктовката си работи без проблем при мен. Нотификациите отгоре на екрана си излизат. В дясната част излиза менюто с бързи настройки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#89

Тъй като не съм ползвал Айфон взех 14 ПМ за втори тел, ползвам S23U. От 3 дена сима ми е в него за да видя дали е за мен.

Има си минуси и дразнещи неща, но май клоня да продавам ултрата и в последствие всичко от “екосистемата” която имам. Неочаквах, но телефона ми харесва.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#90

Kery70, само да допълня, че adguard не е безплатен, има само 7 дневен период. Youtube pip го пробвах, но не сработва, прочетох малко казва, че е само за youtube premium.
Другата част признавам не я схванах и ми е по-сложна.
Явно си иска четене и по-високи знания и занимавки за да добавиш нещо пиратско.
Ще си остана на Андроид, по-просто. Благодаря.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#91

Най просто, къде видя да те карам да минаваш на айфон? По лесно от YouTube pip няма. Шотркъта е безплатен, и се инсталира за три секунди. Няма хакове и други подобни, няма и реклами, и работи безпроблемно, ползвам го всеки ден и не е за ютуб премиум. За другото, платено е да. Ама нямате 10лв ли? Имате за телефони по 2к, ама инак приложението било платено. Та така.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#92

Да не кажа, че не е и 10лв ако ти се плаща ама да е по-тънко. Аз например плащам 2.42лв.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#93

Аз лично не бих го платил, просто защото така наречените кракнати версии за андроид предоставят повече функции от самия платен ютуб, като например да мога постоянно да запазвам клиповете за офлайн гледане, показване на броя нехраесвания, sponsorblock и т.н

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#94

(2023-08-15, 20:45:48)Denissxx написа:  Да не кажа, че не е и 10лв ако ти се плаща ама да е по-тънко. Аз например плащам 2.42лв.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не знам колко е, казах го наизуст. Плащал съм Adguard pro преди години и не помня колко точно. Но то не става въпрос за това. Пита се за нещо за което се смята че е видиш ли не го може с айфона, отговаряш и започва да се носи от сто кладенеца вода как не може, не работи, а другото било платено и тн. А изобщо не ми се влиза в малоумни полемики, и всеки да си ползва каквото си иска. То избор не е да няма.
А за какво ще запазвам клипове за офлайн гледане, единствената причина е когато летя, но тогава се занимавам с други неща. Интернет ми е неограничен и въобще не се занимавам с глупости. Три видео платформи плащам и една музикална, отделно сторител. Да не говоря колко сайта има с онлайн филми, та вече и торенти не свалям.
Плащам и Клауд, и така всичко е синхронизирано на всички дивайси, без гимнастики и прочее тъпотии. Лесно и бързо, без значение дали съм пред компютъра телефона или таблета, та дори и на апъл тиви-то.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#95

По-голяма тъпотия от клауда няма Smile ще ида някъде със слаб обхват и няма да мога да си покажа снимка/видеона приятел/познат, щото видиш ли не може да ми я зареди сървъра. По-добро от локална памет, карта памет, локален нас сървър няма. Другото е плащане на излишни пари на така или иначе алчните корпорации.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#96

При iPhone вярно ли е че ако избера тези с над 512 gb, рам паметта им била от по-бързите, спрямо тези от 128 или 256 gb?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#97

Честно казано, на мен и 128 гигабайта са ми достатъчни. Преди много държах на голямо пространство, на слот за карта памет и т.н., обаче с времето осъзнах, че нямам никаква нужда от това. Плащам си за място в Google photos, всичко се качва там. Музика отдавна не свалям от торентите, каквото поискам, си слушам през Deezer или Tidal. Преди свалях и филми, обаче реших да спра да си тормозя очите с извращението да гледам филми на телефона. Иначе това за по-бързата памет, ако е над 512 гб, за пръв път го чувам.
Цитирай
#98

(2023-08-15, 22:21:46)Andon0v написа:  По-голяма тъпотия от клауда няма Smile ще ида някъде със слаб обхват и няма да мога да си покажа снимка/видеона приятел/познат, щото видиш ли не може да ми я зареди сървъра. По-добро от локална памет, карта памет, локален нас сървър няма. Другото е плащане на излишни пари на така или иначе алчните корпорации.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Пълни глупости, снимката ти седи на всички устройства, и можеш да я видиш дори без обхват, просто не е в пълна резолюция. А това дали облачните сторидж услуги са глупост, се изказа сякаш си последна инстанция. Аз пък твърдя, че по голямо удобство няма, и това важи за всеки който работи и иска да има достъп до нещата си от всяко устройство. Поради тази причина съм си инсталирал и NAS който мога да достъпвам от всяка точка на света. Пък ти си записвай на карта памет, щот са много надеждни.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#99

(2023-08-15, 21:04:35)kery70 написа:  ....


....... Да не говоря колко сайта има с онлайн филми, та вече и торенти не свалям.
Плащам и Клауд, и така всичко е синхронизирано на всички дивайси, без гимнастики и прочее тъпотии. Лесно и бързо, без значение дали съм пред компютъра телефона или таблета, та дори и на апъл тиви-то.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Онлайн сайтовете за филми им видяха сметката на повечето. Има още някой друг, но докато започнеш да гледаш ще се извъртят 10 реклами.
Същото го има и Андроид - Google Disc. Мога да го ползвам и на Windows. Даже дават не 5, а 15 GB.

1916 
Цитирай

Блокирал съм всички реклами и нищо не ми излиза,има поне три сайта които си работят супер към момента. А за Клауд не съм казал, че има само за апъл. И да, аз плащам за 200гб които за документи оборот са ми достатъчни. Имам и служебен one drive към офис пакета 1тб. NAS сървъра съм го забил с два диска по 3тб, като общата памет е 3тб, вързани са в райд. Та именно на него си тегля торентите чрез телефона, и мога или да ги изтегля, или директно да ги гледам онлайн.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)