Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сменя на Huawei P30 Pro - с какъв телефон?
#1

Здравейте,

Сега подозирам, че някои от тук пишещите ще се възползват да си напрявят гаргара с мен (понеже тоя въпрос го задавам (във времето) сигурно за 4-ти или 5-ти път), но посъветвайте ме с какво да сменя Huawei P30 Pro. Не, че на у-вото му има нещо, просто ми омръзна (4 години с 1 телефон не съм се задържал никога; имаше един момент преди години, в който ги сменях като ностни кърпички на половин година). Преглътнах факта, че новия телефон няма да има телефото (към момента с такова разполагат основно Ултрите на Самсунг, но те въобще не са ми по джоба - и като размери/тегло и като цена) и няма да мога да снимам любимата ми луна. 

Като тип потребление не съм хеви юзър и начинът ми на използване на у-вото е без промяна в последните 4+ години. Телефонът си стои на 3G (повече не ми е необходимо като скорост) като в случаите когато съм си вкъщи или в офиса е закачен към wifi мрежата. Услугите, които не ползвам стоят изключени (bluetooth, gps, nfc). Външни у-ва (часовници и гривни) не ползвам и съответно такива не са свързани към телефона. Изключително рядко (в последната година въобще не съм) е да вържа слушалки, обичайно за под час време. Играя Asphalt 9 основно (по 1-2 часа на ден) и още 2 статични игри. Останалото са социалните мрежи (трижди проклети да са, че съм развил зависимост към тях), служебните приложения, разни приложения за шопинг (превърнал съм се в тотален кифЛ, дето само обикаля по онлайн магазините и шопингува - може би като компенсация на това, че вече почти не ходя по моловете да си снимам джуките (дето ги нямам) в тоалетната) и четене на новини. До 1 час на ден гледане на клипове в Youtube. И това е като цяло.

Държа на следните неща:

  • по отношение на камерите - основната да се справя добре на тъмно. Ултрашироката да има автофокус, за да мога да я ползвам за макро (основно документи, но понякога и модели от колекциите, които имам)
  • приличен живот на батерията (7-8 часа СоТ ако е постижимо би било чудесно)
  • да не е огромен (като физически размери/тегло на у-вото, не толкова на дисплея)
  • да има възможност (с каквито гимнастики е нужно) да се пригоди за запис на разговори
  • ще ми се да е с реален сензор за близост (виртуалните хич не им симпатизирам)
  • наличието на Гугълските услуги е задължително

Бюджетът ми е около 1200 лв максимум (става нов, става и втора употреба).
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма, няма - за гаврата.

Но нещата не са се променили - s23, все си мисля, че може да се намери за тия пари +-
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • imthedevil
Цитирай
#3

(2023-08-03, 15:39:11)emzo написа:  Няма, няма - за гаврата.

Но нещата не са се променили - s23, все си мисля, че може да се намери за тия пари +-

А, него го бях забравил. Добра идея, много добра! Благодаря! И да сега отворих да погледна в ОЛХ-то - наистина тук-там го има в този (че и под него) бюджет. Единствения въпрос тук е какво правя със макро камерата (каквато този телефон няма за съжаление)?
Цитирай
#4

ами освен да ползваш телефотото
https://www.youtube.com/watch?v=fEpohaJ7Uqw
Цитирай
#5

Xiaomi 13 има нов в олх за 1320лв.в гаранция.

Huawei P30
Цитирай
#6

(2023-08-03, 16:30:13)DoryanY написа:  Xiaomi 13 има нов в олх за 1320лв.в гаранция.

А тук (при Xiaomi) към днешна дата как стоят нещата със стабилността на софтуера - до последно бях чел (и чувал) за лагове, бъгове и разни такива не особено приятни неща?
Цитирай
#7

Самсунга с всичките good lock модули е без алтернатива. Много е подходящ за след emui.

P.s. 128gb версиите са с по-бавния ufs 3.1 !!!
Цитирай
#8

(2023-08-03, 18:57:09)emzo написа:  Самсунга с всичките good lock модули е без алтернатива. Много е подходящ за след emui.

P.s. 128gb версиите са с по-бавния ufs 3.1 !!!

Човек, обясни моля те какво имаш предвид good lock модули? Нищо не ми говори това. Sad

А иначе, скоростта...за какво точно има значение? Ако е за скорост на четене на съдържание от паметта на телефона, се чудя какво трябва да направя (може би да гледам филм, знам ли) за да усетя забавяне. Т.е. с моята ежедневна рутина не мисля, че има шанс да го усетя.
Цитирай
#9

(2023-08-03, 18:53:17)imthedevil написа:  А тук (при Xiaomi) към днешна дата как стоят нещата със стабилността на софтуера - до последно бях чел (и чувал) за лагове, бъгове и разни такива не особено приятни неща?
За софтуера нищо не мога да кажа.

Huawei P30
Цитирай
#10

За твоето ползване и ufs 3.1 ще е ок, само да ти стигат 128Гб.

С23/с23+
128гб - ufs3.1
256gb - ufs4.0

Ето ти малко четиво за гууд лок:
https://www.google.com/amp/s/divna.tech/...i-2-0/amp/


Съвет - поръчай го онлайн и го отвори "красиво" ако не ти хареса - връщаш.

Аз последните години ползвах s20fe, s21fe, s21u, s22u и s23u. От дни се върнах на емуи(меджик ос) и се кефя като едно време на п30
Цитирай
#11

(2023-08-03, 20:11:38)emzo написа:  За твоето ползване и ufs 3.1 ще е ок, само да ти стигат 128Гб.

С23/с23+
128гб - ufs3.1
256gb - ufs4.0

Ето ти малко четиво за гууд лок:
https://www.google.com/amp/s/divna.tech/...i-2-0/amp/


Съвет - поръчай го онлайн и го отвори "красиво" ако не ти хареса - връщаш.

Аз последните години ползвах s20fe, s21fe, s21u, s22u и s23u. От дни се върнах на емуи(меджик ос) и се кефя като едно време на п30

Ами аз на P30 Pro-то, за 4 години съм заел половината от 128 GB (снимките и видеата (които се броят на пръстите на двете ми ръце) са в техния клауд, където и чинно си плащам месечна такса), та това не би трябвало да е проблем.

За четивото благодаря!

Сега, не ми пускай мухи начи...че накрая ще си купя Honor 5 Pro (нищо, че е голям и скъп) и ще страдам после дълго за това (под страдам да се разбира - докато го изплатя. Smile

П.П. Чак сега видях, че имам правописна грешка в заглавието на темата. А тялото на въпроса го четох точно 6 пъти и поправях правописни грешки, но не се сетих да погледна темата. Как пък един не ме оплю по въпроса.. Smile
Цитирай
#12

(2023-08-03, 21:11:05)imthedevil написа:  .........

Сега, не ми пускай мухи начи...че накрая ще си купя Honor 5 Pro (нищо, че е голям и скъп) и ще страдам после дълго за това (под страдам да се разбира - докато го изплатя. Smile

П.П. Чак сега видях, че имам правописна грешка в заглавието на темата. А тялото на въпроса го четох точно 6 пъти и поправях правописни грешки, но не се сетих да погледна темата. Как пък един не ме оплю по въпроса.. Smile

Honor-а е страхотен апарат. Кефа цена няма.

Правописната грешка я остави, на всеки може да се случи. Не знам само как не си видял, че в раздела на Huawei P30 Pro има същата тема като твоята.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103406

1916 
Цитирай
#13

(2023-08-04, 14:32:23)milss написа:  Honor-а е страхотен апарат. Кефа цена няма.

Правописната грешка я остави, на всеки може да се случи. Не знам само как не си видял, че в раздела на Huawei P30 Pro има същата тема като твоята.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103406

Темата я знам - в нея съм коментирал не малък брой пъти. Но там и бюджета е друг и изискванията.
Цитирай
#14

(2023-08-03, 20:11:38)emzo написа:  ..ползвах s20fe, s21fe, s21u, s22u и s23u....и се кефя като едно време...

А как е камерата на Honor Magic 5 Pro, сравнена с камерите при моделите на Samsung, които сте ползвал? В момента съм със Samsung s21 Ultra, от който съм доволен, но се заглеждам към Honor Magic 5 Pro...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#15

За мен е по-добра.
Не съм pixel peeper.

Съхранявам си снимките в облак от години и най-хубавите ми снимки са правени с хуавей телефони - п30/п40.

Но .... разни хора, разни идеали.

Ако трябва по-конкретно да отговоря - с21у направи фурор при мен с 10х обектива си, но пък дупката от 3х до 10х е сериозна.
В това отношение меджика с техния хибриден зуум е добро решение.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • iwan33, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)