Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на телефон съвет
#1

Здравейте, почти дойде време да сменям стария си Samsung S20 FE, който 2 години ми служеше много добре, без никакви забележки. Засега се колебая м/у 3 телефона с почти сходни характеристики, на много близка цена:
S23 FE 
Xiaomi 13T (256 / 12 RAM)
Oppo Find X5
Доста неща изчетох и все още ми е трудно да реша. Ще съм благодарен за мнения. Най-евтино мога да взема Oppo Find X5 - за 760 лв.
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом си доволен от S20 FE, S23 FE е логичният избор. От Шайоми лично аз не бих си взел нещо, което не е от флагманските им серии, а Опо-то е хубав телефон, но вече малко поостаря, на 2 годинки е. От тези трите аз бих взел Самсунга. Мой приятел взе за сина си S23 FE наскоро и засега е доволен.
Цитирай
#3

И аз към него клоня, но ме притеснява процесора и на доста места четох, че батерията е доста зле.
Цитирай
#4

Samsung Galaxy S23 FE е с алуминиеви рамки, 120Hz, 6.4 инча, по-големи рамки на дисплея, Exynos 2200, 4500mAh, 25W.
Xiaomi 13T е с пластмасови рамки, 144Hz, 6.7 инча, по-малки странични рамки на дисплея, MediaTek 8200 Ultra, 5000mAh, 67W.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...w-2636.php - S23 FE ревю.
https://www.techradar.com/phones/samsung...-fe-review S23 FE ревю.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_13t-review-2623.php - Xiaomi 13T ревю.
https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-13T...492.0.html - Xiaomi 13T ревю. - Виж изводите най-отдолу.

Виж тези ревюта. Има доста сравнения и ревюта на двата телефона като цяло.
Поне в няколко сайта бих погледнал освен горните четири или най-малкото техните изводи.
Виж силните и слабите страни на двата телефона и си прецени кое е важно за теб.

Не разчитай толкова на нашите лични пристрастия. 

Бих изразил и лично мнение, но ревютата биха били по-полезни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Мерси, чел съм голяма част от ревютата, включително и мнения в reddit. По-скоро търся някое мнение от личен опит или ако познавате някой, ползвал тези телефони. Това са основните неща, които ме притесняват:
S23 FE - процесорът и модемът на Самсунг - като обхват и батерия
Xiaomi 13T - на доста места четох и гледах и клипове с конденс на лещите на камерата при снимане в по-хлдани условия
Oppo Find X5 - процесорът - загряване и батерия и ОС

Ако ще се правят компромиси, Опото поне е за 760 лв., което мисля е доста добра цена, макар, че е телефон от 2022.

Бих си взел чистия С23, жена ми е с такъв, страхотен телефон, но ми е малък дисплеят.
Цитирай
#6

Би трябвало в ревютата добре да е изразено всичко това.

Но има две теми за телефоните:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104310 - S23 FE
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104290 - Xiaomi 13T/13T Pro

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Благодаря, следя темите в този форум, но явно все още малко хора ползват тези телефони.
Цитирай
#8

Защо не вземеш S23+, щом единствено размерът те спира от чистата 23?

HONOR Magic5 Pro
Цитирай
#9

Много над бюджета ми е, за съжаление, иначе не бих се колебал.
Цитирай
#10

Едно лично мнение на човек преминал от S20FE към Xiaomi 13T с леко сравнение.
Ползвах версията с гръб от "еко кожа" ( разбирай текстурирана пластмаса) - страшно е удобна и има приятно усещане при допир.
Основните неща:
- Екрана е най-доброто в 13Т - ярък, с хубав контраст и в моя случай - не ме боляха очите от него при продължителна употреба. На самсунга след 15-20 минути почваха да ми сълзят очите.
- Процесорът е по-мощен от 865 и разликата е осезаема. Системата лети - всички е мазно и плавно. Китайците са се взели в ръце и MIUI 14 е доста пъргава и много по-оптимизирана в сравнение с 12 и 13, които ме отвратиха от MIUI.
- Разговорите са с по-добро качество при Шаомито, както и държи обхвата на мрежата отлично.
- При камерите е малко въпрос на личен вкус - самсунг имат по-наситени цветове, докато всички Шаомита се придържат повече към по-естствени и по-бледи. Да речем, че там няма да имаш чак толкова голям прираст. Селфи камерата на Самсунга е много по-добра във всички отношения.
- Зареждането е изцяло в полза на 13Т. Ако го пуснеш да се зарежда от 20%, след половин час е на 100. 
- батерията на 13Т държи повече, и на Wi-Fi, и на мобилен Интернет. Самсунга го ползвах на 60 херца и 4G, за да ми изкарва деня, с Шаомито всичко на макс се прибирах на 35-40 процента. Примерно 50/50 мобилни данни 5G/Wi-Fi, социални мрежи, мейли, игри, Спотифай, снимки. Самсунга при същия сценарии беше на 10%.
- Звук - и при двата е повече от ОК.
- Пръстовия отпечатък и лицевото разпознаване работят в пъти по-бързо при Шаомито, без да преувеличавам.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#11

Много благодаря за това подробно сравнение. Странно, при мен на S20 fe батерията дори и след 2 г. е доста добре, спокойно 1 ден с нормално ползване, иначе и 3 ми държи ако не го ползвам много. Просто има много добър stand-by.
Да, това за натоварването на очите и аз четох, че Xiaomito има DC dimming и е добре за хора чувствителни към шим-а на амоледите.
А забелязал ли сте конденс на лещите на камерата при снимане на по-хладно навън?
[-] 1 потребител изказва благодарност на alwayslearn за това мнение:
  • joro_kem
Цитирай
#12

(2024-02-23, 22:49:40)valkov2 написа:  Едно лично мнение ...

Много добре уточнявате, че е лично.
Защото повечето екстри имат смисъл само за хора - които ги ползват.

(2024-02-24, 10:33:15)alwayslearn написа:  Да, това за натоварването на очите и аз четох, че Xiaomito има DC dimming и е добре за хора чувствителни към шим-а на амоледите.
А забелязал ли сте конденс на лещите на камерата при снимане на по-хладно навън?

Струва ми се, че имате много капризни очи!
Не, че моите са супер - но при нормална осветеност виждам и доста дребни неща, при влошена - ползвам очила 3 диоптъра, а понякога добавям и лупа.
Иначе по цял ден се „зверя“ в разни дисплеи и нямам оплаквания.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#13

Очите ми са ОК, това, което писах за DC dimming-a е за хора чувствителни към шим. Моите не се напрягат и със Самсунга, но понеже колегата беше споменал за себе си...А добра батерия, процесор и дисплей мисля, че вече не са чак екстри, собено при телефони от 800-900 лв нагоре. Разбира се не говорим за флагмански клас, най-доброто, но все пак.
Цитирай
#14

(2024-02-24, 12:39:19)alwayslearn написа:  Очите ми са ОК, това, което писах за DC dimming-a е за хора чувствителни към шим. Моите не се напрягат и със Самсунга, но понеже колегата беше споменал за себе си...А добра батерия, процесор и дисплей мисля, че вече не са чак екстри,  собено при телефони от 800-900 лв нагоре. Разбира се не говорим за флагмански клас, най-доброто, но все пак.
Аз стигнах до извода че, за да си вземеш хубав телефон, трябва да е над 1000 лв всичко под долу е зле.
Говоря за марката Samsung...
Цитирай
#15

Не е така, вече 2 г. със S20 FE съм много доволен, а го взех за към 730 лв. Добър процесор, батерия, камера, работи супер бързо и досега. Просто в първия фен едишън компромисите бяха по-малко и по-приемливи.
Цитирай
#16

Тези обновления са хем полезни хем вредят на самия телефон става по тежък и тежък....
Цитирай
#17

(2024-02-24, 10:33:15)alwayslearn написа:  Много благодаря за това подробно сравнение. Странно, при мен на S20 fe батерията дори и след 2 г. е доста добре, спокойно 1 ден с нормално ползване, иначе и 3 ми държи ако не го ползвам много. Просто има много добър stand-by.
Да, това за натоварването на очите и аз четох, че Xiaomito има DC dimming и е добре за хора чувствителни към шим-а на амоледите.
А забелязал ли сте конденс на лещите на камерата при снимане на по-хладно навън?

Четох за проблема с конденза в камерите, но при мен не се появявал. Отскоро съм с 13Т Про, който е със същите камери като 13Т, и нямам проблем.

Относно S23 FE, личното ми усещане е по-скоро за тунингован А54, а не за леко орязан S22 plus.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#18

(2024-02-24, 13:18:44)valkov2 написа:  Четох за проблема с конденза в камерите, но при мен не се появявал. Отскоро съм с 13Т Про, който е със същите камери като 13Т, и нямам проблем.

Относно S23 FE, личното ми усещане е по-скоро за тунингован А54, а не за леко орязан S22 plus.

Хем искам да го взема този A54, но процесора ме спира....
Цитирай
#19

(2024-02-24, 13:37:13)TheWalking написа:  Хем искам да го взема този A54, но процесора ме спира....

По същата причина, а и заради външния вид, дъщеря ми предпочете да вземе OnePlus NORD 3 16/256. 
Искаше Samsung като стария и телефон, ама след прочетеното тука във форума за А54 се отказа. А 23Fe и твърде подобен на А54.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#20

Към тези 3 телефона ще добавя и Oneplus 10 pro, за малко над 930 лв. Надхвърля ми бюджета, но го обмислям и него.
Цитирай
#21

В момента мога да взема с преподписване S23 FE за 769 128/8, както и Xiaomi 13T 256/8 за 774. Сериозна дилема Smile
Цитирай
#22

Няма дилема, 13Т >> S23FE с гадния ексинос Wink. Да не говорим за евтината визия и мега дебелите рамки около дисплея на Samsung.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#23

Оказа се, че имам още 1 код за отстъпка в оператора и Samsung S23 FE ще ми излезе 719 лв. с преподписването. На тая цена май ще преглътна някои неща.
Цитирай
#24

Здравейте, в крайна сметка си взех Iphone 13 нов много изгодно. Може да се затвори темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)