Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да тестваме силата на сигнала на GPS
#26

До прозореца че няма как да излезна от работата, така поне сателитите са по-малко като бройка.

[Изображение: 5910a05276703a7e.png]
Цитирай
Аксесоари
#27

3 броя Глонас :thumbup:
Цитирай
#28

centur написа:Galaxy S версия 2.3.6 (JW6):

[Изображение: 9ebb40aadeb606f52ed2f9a35c0d5e5f_480x800.jpg]

Перфектен резултат, това със стоковия РОМ ли е?

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#29

Хайде и аз да си постна скромния резултат. Скрийншотът е правен на площад Възраждане в София.

SAMSUNG Galaxy Note 3, Android 5.0 Lollipop, Stock Kernel, Not Rooted, SanDisk Ultra UHS-1 Class 10 32GB
Цитирай
#30

saint056a написа:Перфектен резултат, това със стоковия РОМ ли е?

Да, stock ROM е.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

А с моя Vibrant не мога даже да се приближа до тези резултати. Какво ли не съм изпробвал и резултатът е: или бавно прикачване с много малко сателити (и точност) или - никакво. Когато сравнявах с Galaxy S на мой приятел, забелязах, че "виждаме" сателити с различни номера. И моите са разположени предимно в периферията на сферата (в GPS Test). Може ли това да е признак за софтуерен проблем (ROM, kernel, SCS, gps.config, модем или друго)?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#32

Ето какво излезе при мен. Телефона е Nexus S със Slim 3.9 ром. Теста е правен на тераса без покрив и чисто небе. По принцип никога не съм имал проблем с GPS-a, винаги хваща сигнал за секунди и го държи без да се разпада. Не съм забелязал разлика в държанието на GPS-a при stock 2.3.6, stock 4.0.4 и Slim 3.9 ромове.

Nexus S, Slim ICS 3.9
Цитирай
#33

Ето от вчера 10.06.12 г.Почти ясно време .

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#34

Няма начин Galaxy S да има по-добър обхват от Sensation, изпробвано е на практика няколко пъти. Ще взема да я изтегля тая програмка и ще постна резултати.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#35

Ето малко тестове има и GPS https://www.androidbg.com/forum/topic126...s2-p3.html

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#36

Ето, в моята стая до прозореца. Galaxy S2 vs. Sensation, аз победител не мога да определя, Galaxy-то позиционира доста по-бавно, иначе обхвата им е сходен. За 1-вото GalaxyS дума да не става, тествал съм един до друг HD2 с андроид, EVO3D, Sensation и GalaxyS, изостава доста. Исках да направя снимка и на открито но поради силното слънце нищо не се получи.
[Изображение: 2baaa62c4a2c75d735bc5b6ee8228f3a_610x0.jpg]

Вечния бетатестер!
Цитирай
#37

A що не си пуснал нета на SII? С A-GPS лови стабилно до прозореца, и то много, ама много по - добре от твоята снимка. Както съм писал всичко това е супер относително, но без актуални данни няма как да очакваш добри резултати Wink
Цитирай
#38

Marcus написа:Ето, в моята стая до прозореца.За 1-вото GalaxyS дума да не става, тествал съм един до друг HD2 с андроид, EVO3D, Sensation и GalaxyS, изостава доста.
Нека се разберем нещо - аз съм правил теста на открито място (площад) и с последната излязла версия Gingerbread 2.3.6 JW6, а ти си правил опита вкъщи до прозореца най-вероятно с много по-ранна версия, при които имаше проблеми с бавно позициониране и т.н.
Освен тези подробности в моя град съм с надморска височина около 250 - 280 метра - това също оказва влияние до някъде!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#39

Просто исках да покажа реален тест, и веднага се почна. На HTC-то също няма пуснат нет, и двата телефона са флашнати днес. И двата са с актуални къстъм ромове. Не ми се спори и не смятам повече да отговарям, ако модератор прецени да ми затрие поста.
Лека вечер и мир на всички.

П.С.: Относно 1-вото галакси, теста беше преди седмица и беше с последния официален ром.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#40

Marcus написа:П.С.: Относно 1-вото галакси, теста беше преди седмица и беше с последния официален ром.

Последния официален за България е 2.3.4 JVQ - аз те съветвам да опиташ с последния за Австралия 2.3.6 JW6 и ще видиш, че разликата е огромна!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#41

Искам да питам, защо на galaxy s plus намира сателити пък в in use пише 0

Samsung I9001 Galaxy S Plus
Цитирай
#42

galaxxy написа:Искам да питам, защо на galaxy s plus намира сателити пък в in use пише 0

Трябва да изчакаш известно време, за да се свърже за пръв път, ако не си ползвал GPS-а скоро.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#43

Гледам че няма HTC One X в статистиката та си викам чай да решим тоз проблем ...
ето онзи ден какво успя да изкара на главната на Смолян ;о)
[Изображение: 21a4a1d586d4d261.png]

и малко извън темата ама да си питам ... как да накарам телефона да си ползва и Глонас (или както там се пишеше) сателитите ... че нещо не успях да сфана ;о)
Цитирай
#44

На открито всички съвременни модели са добре. На закрито обичам да ги пробвам аз Wink
Ето и още една обективна снимка, Sensation и Galaxy S3. На черното-бяло не мога да кажа.
[Изображение: 5f257b5f360da654ade6ef53bb3c53b0_610x0.jpg]

Вечния бетатестер!
Цитирай
#45

[Изображение: di-413397852957.jpg]

Тела от подписа :coffee:
Цитирай
#46

Не знам обаче дали има значение мястото , от Германия , Xperia Х 8

[Изображение: 027575160.jpg?r=0]
Цитирай
#47

Marcus написа:На открито всички съвременни модели са добре. На закрито обичам да ги пробвам аз Wink

Не е така явно. Nexus S и на открито е на границата на използваемоста на вградения GPS. Иначе засега гледам, че няма значение колко е скъп телефона, просто има някой със по-слаби GPS приемници и някой с по силни.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#48

Ето пълен обхват. На открито.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#49

Galaxy S 1 уж имаше проблеми с гпс-а, а има по-добри резултати от с2 и от с3 който е нов и с glonass. Нека още хора със сгс3 да пуснат теста, би трябвало да му е силен gps-a.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай
#50

Гледам аз темата, чета я и се почесвам Wink Направих от любов към спорта и сравнение между двата телефона които имам - Хпериа и НТС, видях че има разлика в сателитите които ловят - 70-80% съвпадат останалите не. Има и разлика в начина по който работи GPSTest + ... имам усещането че има разлика в периода на опресняване на позицията. И двата телефона са с ЦианогенМод, но единя е моднат /MiniCM/

Въпроса е друг - не чак толкова колко сателита ти лови и каква е силата на сигнала а колко ти помага да се ориентираш когато трябва... и ми се е случвало да ги пускам едновременно докато скитам по планините и двата ми дават добро и точно позициониране / гледам сателитните карти и виждам че се намирам точно там където ми показва GPS-a/ примерно на някой кръстопът на черни пътища и разбирам накъде трябва да поема.
та това е важното за мен :cheers:

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)