Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да тестваме силата на сигнала на GPS
#76

masterchy написа:При мен е така абсолютно винаги стигало е и до към 25 но не ги поддържа всичките :facepalm: Galaxy S3
14 видими и 14 в използване, между 30-43

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
Аксесоари
#77

alexbg67 написа:[Изображение: 14336360011dt.jpg]

Diva 7 GPS работно състояние.

Аз да питам - тази стойка за таблета, откъде я взе?
Че все не улучвам на сполучливи стойки :wall:

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#78

Тази първата е в стаята до прозореца зад алуминиевата щора пусната разбира се,а втората е на терасата ясно време държан в ръка на 30 см извън прозореца.SGS2 Plus
Третата е на следващия ден на открито.Много съм доволен от бързината на гпс ресийвъра буквално за броени секунди се свъзва.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#79

fox_vt написа:Тази първата е в стаята до прозореца зад алуминиевата щора пусната разбира се,а втората е на терасата ясно време държан в ръка на 30 см извън прозореца.SGS2 Plus
Третата е на следващия ден на открито.Много съм доволен от бързината на гпс ресийвъра буквално за броени секунди се свъзва.
Гледам и на трите снимки 3g-то е включено.
А без него как е ?Пак ли бързо те позиционира.Освен това ползваш и GLONASS,което си е преимущество.
Аз с моя S+ колко зор съм видял- докато накрая го накарах да работи нормално.Не му се размина с поялника.
Ето и няколко снимки на открито .

Galaxy S Plus .ENDROIX II-13.2.13
Цитирай
#80

Значи прав си наистина беше включено и помоща със операторската мрежа но това не би трябвало да влияе на намирането на спътниците.Първата е в кухнята а втората е на 30 см извън прозореца.Позиционирането е със 7-8 сек по бавно дотогава GPS on свети жълто

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#81

Ето ти и GLONASS само, че от хола, на противоположния край на прозореца Wink
[Изображение: screenshot2013042112544.jpg]
Цитирай
#82

@Vami коя е програмата с, която гледаш колко GPS и колко GLONASS спътници "виждаш" ?
Цитирай
#83

fox_vt написа:Значи прав си наистина беше включено и помоща със операторската мрежа но това не би трябвало да влияе на намирането на спътниците.Първата е в кухнята а втората е на 30 см извън прозореца.Позиционирането е със 7-8 сек по бавно дотогава GPS on свети жълто

Влияе винаги, даже точно в този случай(вътре) влияе още повече Wink
Цитирай
#84

С iGO Primo. В последната версия на скина GjAk_v1.10_AriNe-5.zip включихме и разделянето на сателитите.
Цитирай
#85

http://db.tt/3B2KPocX
http://db.tt/931jAQbn

Интересно е колко бързо се закачи — това е ПЪРВОТО включване на ГПС-а, таблета го купих вчера.
За протокола — Allview AX2 Frenzy, ICS 4.0.4
Цитирай
#86

Vami написа:С iGO Primo. В последната версия на скина GjAk_v1.10_AriNe-5.zip включихме и разделянето на сателитите.

Vami, специално заради това разделяне сложих GjAk_v1.10_AriNe-15.zip с БГ аудио, само че не става при мен, показва го така:


[Изображение: screenshot2013050814473.png]



Да не би да трябва настройка, за да ги разделя, телефона е SGS II Plus и поддържа GLONASS...

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#87

Да, включи си от колбичката настройката за ГЛОНАСС.
Цитирай
#88

Е тва е работа!!!!


[Изображение: screenshot2013050815275.png]


Благодаря ти, Vami!!! :bow:

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#89

Хвана 5 сателита и то в апартамента.
Цитирай
#90

Ето и моите показания...Самсунг Галакси S2+ / Много добра видимост и ясно време.Разположението ми е на открита тераса в София/Манастирски ливади

DOOGEE MIX 5.5" HD AMOLED Android 7.0 4G Phone with 4GB RAM, 64GB ROM
Цитирай
#91

[note=centur]4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език.[/note]

Нали писах,че ще го пренапиша като се прибера днес :facepalm: Сега ще карам по памет....За конектването на гпс ресийвъра към сателитите не е важно включената операторска мрежа,тя е важна само за позиционирането на апарата когато няма видимост към сателитите.Също така помага за по бързо "заработване" на гпс програмите.

В отговор на това

Цитат:fox_vt написа:

Значи прав си наистина беше включено и помоща със операторската мрежа но това не би трябвало да влияе на намирането на спътниците.Първата е в кухнята а втората е на 30 см извън прозореца.Позиционирането е със 7-8 сек по бавно дотогава GPS on свети жълто

Влияе винаги, даже точно в този случай(вътре) влияе още повече

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#92

Sony Xperia J на открито:
[Изображение: 2qj9mqh.jpg]
Цитирай
#93

Извадих моделите на чипсетите на всеки от смартфоните от класацията, за да видим има ли ясен фаворит. Добавих и средното за моя модел Prestigio 4055 (измежду моя резултат от 21.17 и на колегата от 27.86) - 24.5.
Няма категоричен фаворит, защото нямаме достатъчно данни. Все пак Qualcomm MSM7227 е интересен - 2 от 3 в челната тройка. Имам впечатлението, че смартфоните с MTK чипсет са проблемни, но не се потвърждава от наблюденията. Интересно е да сравним и TTFF (Time To First Fix) - за колко време открива позиция след стартиране на GPS модула.

Ето данните:
1. HTC One X - 42 (Nvidia Tegra 3)
2. Sony Ericsson XPERIA X8 - 39,7 (Qualcomm MSM7227)
3. LG Optimus One P500 - 36,8 (Qualcomm MSM7227)
4. Samsung Galaxy S - 35,3 (Exynos нещо си - според точния модел)
5. Prestigio pap5000 duo - 34,67 (MediaTek MT6577T)
6. Samsung Galaxy S2 - 33,9 (Exynos)
7. Samsung Galaxy Tab 2 GT5100 - 33,58 (TI OMAP 4430)
8. Motorola Defy - 32,88 (TI OMAP 3610)
9. HTC Explorer - 30,3 (Qualcomm MSM7225A Snapdragon)
10. Sony Ericsson Xperia Neo - 29,86 (Qualcomm MSM8255 Snapdragon)
11. HTC Sensation - 29,7 (Qualcomm MSM8260 Snapdragon)
12. Samsung Galaxy S3 - 28,33 (Exynos 4412 Quad)
13. Diva 7 / Samsung Galaxy Ace 2 - 27 (Неизвестен / NovaThor U8500)
14. Samsung Nexus S - 25,6 Hummingbird
15. Globul Move - 25,37 (Неизвестен)
16. Prestigio PAP4055 Duo - 24.5 (MediaTek MT6577T)
17. Sony Xperia S (на закрито) - 22,63 (Qualcomm MSM8260 Snapdragon)

Това е от моя телефон - Prestigio PAP4055 Duo - след дълго чакане да хване fix. На открита поляна в София в ясен, безоблачен ден:
[Изображение: s5mb.png]

Това е от колега със същия модел телефон "след 3-4 минути от тераса в Пловдив със 180* изглед":
[Изображение: 8bcp.png]
Цитирай
#94

Осъвремених малко списъка с телефоните.

@oracle
Мисля, че с твоя телефон трудно би работила програма за навигиране. При влизане в по тясна улица с къщи/блокове предполагам прекъсва. Моя стария телефон Нексус С с малко по-добри стойности беше почти неизползваем в града.
Стойностите на твоя приятел са къде по-нормални.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#95

saint056a написа:Осъвремених малко списъка с телефоните.
@oracle
Мисля, че с твоя телефон трудно би работила програма за навигиране. При влизане в по тясна улица с къщи/блокове предполагам прекъсва. Моя стария телефон Нексус С с малко по-добри стойности беше почти неизползваем в града.
Стойностите на твоя приятел са къде по-нормални.
Прекъсва не само в града. Точността е толкова лоша, че ме праща в съседни улици. Взех си допълнителен GPS приемник, защото вграденият просто не върши работа.

Освен силата на сигнала, има някаква съществена разлика в логиката на различните чипсети. Забелязах, че моделите с Qualcomm някакси успяват да постигнат fix за секунди - под минута дори вътре в сграда. Те имат и GLONASS - може би това променя нещата.

От друга страна, външният ми GPS приемик Holux, който няма GLONASS, също постига fix за броени секунди дори вътре в стаята. Лови по 7-8 сателита без пряка видимост. Точността е съвсем прилична - под 10 м. грешка. Значи може.
Цитирай
#96

oracle написа:Освен силата на сигнала, има някаква съществена разлика в логиката на различните чипсети. Забелязах, че моделите с Qualcomm някакси успяват да постигнат fix за секунди - под минута дори вътре в сграда. Те имат и GLONASS - може би това променя нещата.

От друга страна, външният ми GPS приемик Holux, който няма GLONASS, също постига fix за броени секунди дори вътре в стаята. Лови по 7-8 сателита без пряка видимост. Точността е съвсем прилична - под 10 м. грешка. Значи може.

Проблема не е във възможноста да хваща и GLONASS. Просто в някой телефони хардуерното изпълнение за GPS хич го няма. По мой наблюдения от тези стойности на програмата под 25 все едно не се е закачил никакъв сателит и връзката все едно я няма(при най малкото смущение веднага се разкача). За стабилна връзка трябват поне 4 сателита със стойности 30 и нагоре. Моя стария Nexus S в първата страница съм му показал стойностите и те хич не са хубави, а тогава беше на открито небе. Сега съм с S3 mini и просто няма дума за сравнение:

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#97

S4 mini - тестът е правен на терасата

[Изображение: 29vyl4z.png]

Samsung Galaxy S4 mini - GT-I9195
Цитирай
#98

Тоя тест, май не е верен.. Показва ми Accuracy - 36..
До момента която и навигация да съм пробвал, винаги ми показва с +2 км. грешка.. И Google Maps, и Sygic и iGo..

LG Optimus 4x HD Dance
Цитирай
#99

Jeraiya написа:Тоя тест, май не е верен.. Показва ми Accuracy - 36..
До момента която и навигация да съм пробвал, винаги ми показва с +2 км. грешка.. И Google Maps, и Sygic и iGo..

Нещо си се объркал, то не е възможно да те навигира каквото и да било ако има +-2км. грешка Confusedtupid:
Нормално позиционирането е с отклонение от 5 до 50 м.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

^ Знам.. За това и не ползвам GPS-а.. Big Grin Днес в подножието на в. Мусала пуснах теста и какво да видя - View: 14 | In Use: 0.. 10 мин. го държах така, накрая се закачи за 4-5 сателита и Accuracy (feet): 64.. Чудно. x)

LG Optimus 4x HD Dance
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)